Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 55

Thread: GameStop: "Sanse mici ca PS4 si X720 sa apara inainte de 2014"

  1. #1 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    GameStop: "Sanse mici ca PS4 si X720 sa apara inainte de 2014"

    Odata cu anuntul unei noi console de la Nintendo la E3 din acest an, numarul de zvonuri cum ca Microsoft si Sony lucreaza deja la noile console si ca se pregatesc sa le lanseze in viitorul apropiat, pur si simplu a explodat. Uite ca azi cel mai important retailer din USA a intrat si el in aceasta cursa a zvonurilor, declarandu-le celor de la MCV ca sunt sanse mici ca noile console sa apara inainte de 2014, dar recunosc ca lansarea lui WiiU va accelera acest proces. De asemenea acestia au zis si cateva vorbe despre noul handheld de la Sony. Acestia se asteapta ca PSV sa fie un adevarat succes printre gameri la pretul de $249, fiind accesibil unei mari parte din populatie. Eu sincer m-am saturat de aceste zvonuri, eu chiar vreau sa ma bucur cat mai pot de consolele care exista deja si avand in vedere titlurile ce au fost anuntate, cred ca si peste 2 ani o sa continui sa ma joc fericit pe PS3/X360 meu.
    Attached Images Attached Images ps4-concept.jpg

  2. #2 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    In sfarsit un punct de vedere care se aseamana unui consumator normal . Lumea vrea PS 5-6 si Xboxuri 1080 dar de fapt daca si actuala generatie de console inca ne face sa stam lipiti de televizor ce altceva ne-am mai dori ? Grafica de ultima generatie ? De ce o vrem pe mama si pe tata , pe socrul si pe soacra cand ne este suficient gameplayul de acum cu varf si indesat . NU sunt impotriva evolutiei dar o evolutie mult prea grabita ne face mai mult rau dacat bine
    Astea fiind zise long live the actal conole generation !

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    nemeti_huni: opinia celor de la Gamestop nu este un punct de vedere al unui consumator normal... ci al unui vanzator. Normal ca nu or fi nebuni sa spuna ca la anul ies noile console, odata ce ei au inca pe stoc tone de jocuri si console de generatia actuala. Probabil ca au venit cu astfel de chestii denumite "sanse" doar ca sa incerce sa mai impulsioneze vanzarile incredibil de mici din aceasta perioada. Normal ca oricine ar vrea sa-si ia un Wii acum se va gandi daca nu mai bine asteapta un WiiU anul viitor. La fel si cu PS3 & Xbox 360, desi fac o mare greseala, fiind foarte cunoscut faptul ca pentru lansare numarul de titluri disponibile pt. noile generatii vor fi infime.

  4. #4 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    @Monky ai dreptate, doar vanzatori isi urmaresc interesul, dar cred ca @nemeti_huni se refera la ultima parte a stirii

    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    Eu sincer m-am saturat de aceste zvonuri, eu chiar vreau sa ma bucur cat mai pot de consolele care exista deja si avand in vedere titlurile ce au fost anuntate, cred ca si peste 2 ani o sa continui sa ma joc fericit pe PS3/X360 meu.

  5. #5 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by nemeti_huni View Post
    NU sunt impotriva evolutiei dar o evolutie mult prea grabita ne face mai mult rau dacat bine
    Un ciclu de 6 ani ti se pare evolutie MULT prea grabita ?
    PS1 : 1994
    PS2 : 2000
    PS3 : 2006

    Si tine minte ca atunci erau "alte vremuri", TV-urile nu evoluau ca azi (LCD, Full HD, 3D, etc), din 94 pana aproape de 2006 (cand s-a lansat PS3) peste tot aveai CRT-uri cu aceeasi rezolutie. Acum totul evolueaza mult mai rapid, dar tu vrei ca fix consolele sa evolueze mai lent ca in trecut ?

    Am mai zis chestia asta de cateva ori : ganditi-va un pic inainte sa trageti concluzii ca nu e timpul pentru o noua generatie de consola, a trecut deja 6 ani de cand s-a lansat XBOX 360. 6 ani, nu 2-3... e totusi o perioada enorma de timp pt vremurile noastre. Eu stiu ca grafica pare buna pe consolele actuale, dar tot asa parea si pe PS2 si XBOX clasic in 2005.

    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    avand in vedere titlurile ce au fost anuntate, cred ca si peste 2 ani o sa continui sa ma joc fericit pe PS3/X360 meu.
    N-am inteles ideea. Cine te opreste sa joci fericit pe PS3/XBOX 360 dupa ce se lanseaza noua generatie ? Sunt si azi o gramada care se joaca fericiti pe PS2, desi PS3 e demult pe piata. Nu cred ca vine Sony la tine acasa si-ti confisca jocurile de PS3 si te obliga sa-ti cumperi PS4.

  6. #6 SP
    Member goguxxx's Avatar
    Nu stiu cati cunosc marketing pe aici ,dar eu am facut prin facultate long time ago,in a galaxy far far away... Personal,nu cred ca vor lansa la anul console noi din cauza faptului ca nu vor fi exclusivitati.
    Toate exclusivitatile Sony se vor lansa pana la sfarsitului anului asta,si ala care crede ca vor reusi Guerrilla Games sa faca Killzone 4 in 18-20 luni,e copil(un mic exemplu,puteam alege orice alt developer care a lansat ceva anul asta).In plus era un zvon ca developerii ar fi primit kit-ul de consola "nextgen" abia prin primavara,asa ca pur si simplu nu au timp .
    Cel mai devreme 2013,alstfel sunt nebuni sa lanseze hardware fara exclusivitati.E ca si cum ai vinde palete de tenis si nu se gasesc mingi de tenis.

  7. #7 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post

    N-am inteles ideea. Cine te opreste sa joci fericit pe PS3/XBOX 360 dupa ce se lanseaza noua generatie ? Sunt si azi o gramada care se joaca fericiti pe PS2, desi PS3 e demult pe piata. Nu cred ca vine Sony la tine acasa si-ti confisca jocurile de PS3 si te obliga sa-ti cumperi PS4.
    nu stiu... sa zicem atentia producatorilor? i mean, cand vor aparea noile console, PS3 si X360 vor fi puse putin la o parte, iar resursele si atentia studiourilor/publisherilor se va indrepta in cea mai mare parte spre noile console. e aproape imposibil sa cred ca un joc ca Uncharted sau Gears of War unde studiourile au lucrat enorm pentru a scoate niste jocuri aproape perfecte, acelasi lucru s-ar fi intamplat daca pe piata ar fi fost deja PS4 si X720. sper sa intelegi ce vreau sa zic.

    ---------- Post added 18-07-2011 at 04:12 PM ----------

    Quote Originally Posted by goguxxx View Post
    Cel mai devreme 2013,alstfel sunt nebuni sa lanseze hardware fara exclusivitati.E ca si cum ai vinde palete de tenis si nu se gasesc mingi de tenis.
    lasa ca asa a incercat si Sony cu PS3... a trecut o perioada pana si-au revenit din acest punct de vedere.

  8. #8 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    nu stiu... sa zicem atentia producatorilor? i mean, cand vor aparea noile console, PS3 si X360 vor fi puse putin la o parte, iar resursele si atentia studiourilor/publisherilor se va indrepta in cea mai mare parte spre noile console. e aproape imposibil sa cred ca un joc ca Uncharted sau Gears of War unde studiourile au lucrat enorm pentru a scoate niste jocuri aproape perfecte, acelasi lucru s-ar fi intamplat daca pe piata ar fi fost deja PS4 si X720. sper sa intelegi ce vreau sa zic.
    Inteleg si nu prea. Ai consola PS3 si esti multumit de ea si de jocurile pt ea : te joci pe PS3, indiferent ca apare sau nu PS4 sau chiar si PS5. Apare PS4 si vrei sa joci jocurile de PS4 ? Iti cumperi PS4. E simplu. N-ai nimic, dar absolut nimic de pierdut daca apare PS4. In schimb daca nu apare si tu vrei jocuri mai "frumoase" ce faci ? Toti o dati cu "ma multumesc PS3", dar nu va ganditi ca poate unii vor mai mult. Hai sa apara si PS4 sa le dam si alora o sansa, pe cei "multumiti" de PS3 nu-i omoara nimeni daca raman in continuare pe PS3.

    Quote Originally Posted by goguxxx View Post
    sunt nebuni sa lanseze hardware fara exclusivitati.E ca si cum ai vinde palete de tenis si nu se gasesc mingi de tenis.
    Si fara hardware cum sa lansezi jocurile ? Stii tu ca nu exista deja pregatite (sau in lucru) exclusivitati ? Consola fara jocuri poti lansa (lansezi cu 2-3 jocuri simultan si apar apoi si restul), dar jocuri fara consola chiar nu poti lansa. E ca si cum ai vinde mingi de tenis, dar nu gasesti palete, ba chiar mai grav, "ma-ntelegi?"

  9. #9 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    @RaverX nu, n-ai inteles, dar nu ma mai obosesc sa-ti raspund... sa apara PS4 si cu asta basta

  10. #10 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    @RaverX nu, n-ai inteles, dar nu ma mai obosesc sa-ti raspund... sa apara PS4 si cu asta basta
    Suntem chit atunci, sunt convins ca nici tu n-ai inteles ideea mea. Dar asa e, cand cineva gandeste intr-un fel are impresia ca toti gandesc la fel si vor acelasi lucru.

  11. #11 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    Revin cu o parere ... nu o sa fiu deranjat cand apare urmatoarea generatie de console pentru ca daca este sa cumpar , o sa fie pe la mijlocul ciclului de viata al acestora , exact cum am facut-o pana acum , DAR vrem consola noua numai sa ne satisfaca din punct de vedere vizual ? Jocuri care se prezinta bine dar sunt deplorabile gasim cu gramada dar jocuri de calitate , mai putine . Repet inca o data , scurtarea ciclului de "promovare" al noii generatii de console nu ma deranjeaza atata timp cat NU sunt influentate negativ alte factori cu ajutorul carora la cumparare primim in mana o consola care pe drept se poate numi succesorul fostei generatii !! Ca sa scurtam un pic , daca apare PS5 la 4-5 ani de la lansarea PS4 (ca si exemplu) dar prezinta imbunatatiri semnificative nu doar mai multa memorie si o placa video mai performanta atunci nu ma deranjeaza , chiar astept cu nerabdare , dar altfel ...

  12. #12 SP
    Member Tom_Cat's Avatar
    Daca PS4 este compatibil cu PS3 atunci bring it on! Altfel, mai am o tona de jocuri care nu am apucat sa le joc, asadar nicio graba la PS4.

    PS: Daca era gata de lansare precis scapa ceva de la furnizori, sunt anumite aspecte peste care nu poti sa sari.

  13. #13 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by nemeti_huni View Post
    DAR vrem consola noua numai sa ne satisfaca din punct de vedere vizual ?((
    Da, eu vreau. Dar consola noua n-o sa te satisfaca doar vizual, o sa aibe sunet mai bun, o sa aibe un controller imbunatatit, o sa aibe o interfata la net mai buna, etc, etc.

    Quote Originally Posted by nemeti_huni View Post
    Repet inca o data , scurtarea ciclului de "promovare" al noii generatii de console nu ma deranjeaza
    Si eu repet : nu exista nicio scurtare a ciclului, ciclul ramane de 6 ani, e asa greu de priceput ? Serios, parca vorbesc cu peretii. PS3 are deja mai bine de 5 ani de cand a aparut, mi se pare normal sa apara peste un an.

  14. #14 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    recunosc ca lansarea lui WiiU va accelera acest proces
    Deci, recunosc ca Wii U impinge aparitia noilor console de la Micro si Sony dar in acelasi timp anticipeaza o reactie a acestora prin 2014 !!!
    WTF !!! E o ruptura de logica aici sau mi se pare mie?
    DAR vrem consola noua numai sa ne satisfaca din punct de vedere vizual ?
    De cel sexual ma ocup eu... DA FRATE vreau alte satisfactii vizuale. E timpul.

  15. #15 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    Un singur lucru nu vreau: sa se lanseze consola cu probleme doar de dragul lansarii ca apoi sa fie nevoie de n revizii pentru a corecta problemele (vorba aceea "graba strica treaba"). Mai bine mai astept un an sau doi dar la final cumpar o consola bine pusa la punct.

  16. #16 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Daca nu se agita prea tare... s-ar putea sa vedem mai repede pus in practic OnLive-ul worldwide... plus vre-o consola cu Android sau iOS. Si atunci s-ar putea sa le para rau ca nu s-au grabit. E totusi o piata bazata pe cerere si oferta. Daca ceilalti pot oferi mai bun, mai ieftin, mai rapid, mai usor de folosit, mai fiabil... s-ar putea sa vedem o piata complet diferita peste 2 ani.

  17. #17 SP
    Junior Member sir_sanjei's Avatar
    Dezvoltarea/producerea si punerea in vanzare de noi platforme de joc nu se numeste evolutie? nu putem sa involuam ci doar sa evoluam.
    daca ps4 va oferii ceva concret in plus fata de ps3-ul pe care il am, dupa un an de la lansarea lui pe piata, daca se dovedeste un model fiabil imi voi cumpara si eu unul. daca nu ma multumesc cu consola de acum(desi regret ca deabia acum mi-am cumparat si eu consola)

  18. #18 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Curand o sa apara alte zvonuri gen SEGA Dreamcast 2 cu grafica superioara x360 si ps3

  19. #19 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Daca nu se agita prea tare... s-ar putea sa vedem mai repede pus in practic OnLive-ul worldwide... plus vre-o consola cu Android sau iOS. Si atunci s-ar putea sa le para rau ca nu s-au grabit.
    ooo MonkY despre asta e vorba. Da ca o mai lungesc mult ne miscam si noi ca nu o sa stam sa-i contemplam pe cei de la Sony sau Microsoft.
    Dupa care revenim la sentimente mai bune, ca nu-i asa, dragostea dintai nu piere oricum.

  20. #20 SP
    Junior Member skoaer's Avatar
    pana la urma sa ne bucuram de consolele pe care le avem si cu asta basta,chiar nu m-ar mira daca in ziua de azi mai sunt oameni care se joaca la psx

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 18-06-2011, 16:44

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts