Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 17 of 17

Thread: Oficial, Wii 2 e pe vine...

  1. #1 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    Oficial, Wii 2 e pe vine...

    Dupa ce in ultimele zile au umblat tot feluri de zvonuri despre o posibila noua consola de la Nintendo pentru E3 din acest an, unele site-uri chiar au numit acest proiect "Project Caf�", a venit in sfarsit si confirmarea oficiala. Nu cred ca mai aveam nevoie de aceasta confirmare, insa domnul Shigeru Miyamoto, creatorul lui Mario, a admis intr-un interviu pentru revista Edge ca noua consola de la compania japoneza, hai s-o numim Wii 2, se afla in productie.

    Cand a fost rugat sa acorde mai multe detalii, acesta a refuzat sa ne dezvaluie mai multe informatii, dar a dezvaluit un lucru foarte interesant. Acesta le-a spus ziaristilor de la Edge ca cei de la Nintendo dezvolta constant hardware nou, productia consolei 3DS a inceput cand a fost lansat Wii si ca nu e problema de dezvoltare/producere a consolei ci a anuntului oficial. Intrebat daca sa ne asteptam la un astfel de anunt la E3 din anul curent, Miyamoto ne-a rugat sa avem rabdare si sa asteptam pana decid ei data potrivita a dezvaluirii oficiale a noii console.

    Va reamintesc ca potrivit zvonurilor din ultima vreme, Wii 2 va avea un procesor special "IBM PowerPC" cu 3 "cores" (nu-mi place cum suna in romana), un GPU din seria ATI R700 cu "shader unit" versiunea 4.1 si cel putin 512 MB memorie RAM.
    Attached Images Attached Images nintendo_wii_uk_box.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Primele imagini leaked:
    Attached Images Attached Images eku2u.jpg cafe.jpg nintendo-project-cafe-controller.png

  3. #3 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Vreau sa vad acum PS4 si urmatorul Xbox

  4. #4 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Asteapta E3 si o sa vezi cel putin una.

    ---------- Post added 25-04-2011 at 01:48 PM ----------

    Nintendo Confirms Wii Successor. It’s On Sale In 2012.

  5. #5 SP
    Member temugin's Avatar
    Nu sunt de acord cu noul controller, wtf un snes pe joystick ? Ori esti concentrat pe tv sau proiector ori pe imaginile din controller. De ce sa schimbi daca ceva e ok ? Nu au vanzari ? Nu toti dorim sa facem sport sau sa jucam cu 3 frati in camera dedicata gamingului, + acel controller inovator (aka joystick, maneta sau ce o fi) va fi clar mai greu de manevrat...sper sa ma insel. Eu zic ca au nevoie de un nou director de marketing.

  6. #6 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Quote Originally Posted by temugin View Post
    + mansa va fi clar mai greu de manevrat...
    ce mansa ?

  7. #7 SP
    Senior Member Pastilutza's Avatar
    Quote Originally Posted by temugin View Post
    Nu sunt de acord cu noul controller, wtf un snes pe joystick ? Ori esti concentrat pe tv sau proiector ori pe imaginile din controller. De ce sa schimbi daca ceva e ok ? Nu au vanzari ? Nu toti dorim sa facem sport sau sa jucam cu 3 frati in camera dedicata gamingului, + acel controller inovator (aka joystick, maneta sau ce o fi) va fi clar mai greu de manevrat...sper sa ma insel. Eu zic ca au nevoie de un nou director de marketing.

    De Sega Dreamcast ai auzit?Si ala are un ecran mititel pe care poti sa te joci portabil.Poate controllerul asta o sa fie lafel si o sa te poti juca jocuri cumparate dupa wii ware.

  8. #8 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Ecranul ala are 6', mie mi se pare cam mare (avand in vedere cat de mare este un telefon cu ecran de 4.3').

  9. #9 SP
    Member temugin's Avatar

    Post Sega

    Sega Dreamcast ? Sunt cei care nu au avut succes ? Ei trebuie sa fie. Eu vad lucrurile asa, faza cu nou controller e un al 2 lea as in maneca, daca nu merge cu restu - recurg la joculete sau mai stiu eu ce pt acel miniecran. Banii multi se fac din live si downloaduri de minijocuri.

  10. #10 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Ar fi o idee ca controllerele cu ecranel sa functioneze si ca un "Gameboy" sa aibe memorie proprie si sa stochezi salvari si jocuri
    Ceva gen un Gameboy-Gamecube adapter.

  11. #11 SP
    Member emanuel's Avatar
    eu sincer nu-i prea vad utilitatea. Daca vreau un handheld console imi iau un psp sau un ds. Cat despre o eventuala utilitate in games - inca nu prea vad ce ar putea aduce nou. Ma bucur ca Nintendo intentioneaza sa revina la controler-ul clasic, asta e o veste buna, dar ca noutati...sa vedem puterea sistemului, pt ca controlerul nu prezinta un punct de atractie.

  12. #12 SP
    Banned Snowmanul92's Avatar
    Lasatzi wii-ul asa cum este please...am nepotzi de 4 ani ce draqu ii fak sa joake god of war sau black ops ce naiba le arat sange pe peretzi in HD sugrumari si bcatzi de carne .E unica consola pentru copii si asa trebuie sa ramana. hai sa nu exageram

  13. #13 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Snowmanul92: Pai nici pe consola noua nu te va opri sa iti lasi copiii sa se bucure de jocurile Nintendo. Doar ca vei avea optiunea sa te joci si tu ceva mai serios. Win - Win! Mai ales daca vor reusi sa-l lanseze la acelasi pret cu primul Wii...

    P.S. Ma intreb cum va arata Mario in FullHD 3D

  14. #14 SP
    Member carcru's Avatar
    Aceeaşi �ntrebare mi-am pus-o şi eu Monky,chiar sunt curios.

  15. #15 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Iti dai seama ca vine Nintendo cu vreo inovatie... Daca la Kinect te misti in fata camerei video... ma "tem" ca la Wii 2 o sa culegi ciuperci prin casa

  16. #16 SP
    Member -=Gamer X=-'s Avatar

    fake?

    Quote Originally Posted by ReNeGaDe124 View Post
    Primele imagini leaked:

    Display-ul de pe controller parca-i trantit cu un copy/paste pentru ca nu se vede nici o umbra, nici o rama cat de mica, in special pe latura stanga. E suspect.

  17. #17 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Este render, dupa imaginea din stanga sa, care are schite leaked.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Tales of Vesperia vine si pe Wii By erik95 in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 08-11-2009, 17:14
  2. Replies: 1 Last Post: 17-10-2009, 23:35
  3. Metroid Prime Trilogy vine pe Wii By k1du in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 25-05-2009, 13:08
  4. Dead Space vine si pe Wii By Mika in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 04-02-2009, 15:44
  5. Sam and Max vine si pe Wii By GeOKeR in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 26-08-2008, 22:25

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts