Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 16 of 16

Thread: E3 2009: PlayStation Motion Controller in 2010

  1. #1 SP
    Senior Member Mika's Avatar

    E3 2009: PlayStation Motion Controller in 2010

    Mult-zvonitul Motion Controller al celor de la PlayStation va fi lansat oficial abia in 2010. Sony l-a prezentat pentru prima oara la conferinta de presa de la E3 care s-a incheiat in urma cu scurt timp. Jack Tretton de la SCEA spune ca este o experienta "mai aproape de viata reala decat orice am vazut pana acum". Controller-ul va lucra in conjunctura cu PlayStation Eye, care va captura miscarile controller-ului pentru o redare 1:1.

    Sony a prezentat o varietate de tech demo-uri folosind controller-ul care au pus in valoarea capacitatile perifericelor. Cei care au lucrat la proiect au insistat ca controller-ul este in stadiul de prototip (de aia arata cum arata), si ca produsul final va fi gata in 2010.

    PS: Poza este doar cu caracter informativ si nu are nicio legatura cu ... forma controller-ului .
    Attached Images Attached Images 3351d1219344626-playstation-3-160gb-pe-31-octombrie-playstation_3_girl_160_gb.jpg

  2. #2 SP
    Member leggollas11's Avatar
    sincer, nu vreau sa sune a fanboy (doar detin console din ambele tabere), dar ce a prezentat sony nu e deloc aproape de natalul lui MS.

  3. #3 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    Quote Originally Posted by leggollas11 View Post
    sincer, nu vreau sa sune a fanboy (doar detin console din ambele tabere), dar ce a prezentat sony nu e deloc aproape de natalul lui MS.

    Who cares? ... I Don't ... Iti place, cumperi, Nu,... Nu cumperi. That's the way things go.

    ---------- Post added at 01:37 AM ---------- Previous post was at 12:10 AM ----------

    fresh :

    PlayStation 3 Video Game, E3 09: PlayStation 3 Motion Controller | Game Trailers & Videos | GameTrailers.com
    PlayStation 3 Video Game, E3 09: PlayStation 3 Motion Controller 2 | Game Trailers & Videos | GameTrailers.com

  4. #4 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Nu vreau sa jignesc pe nimeni, nu sunt fanboy, dar controlleru asta de la Sony are o acuratete mult mai mare fata de Natal-ul MS-ului. Si ca sa vezi dracie... aceasta acuratete excelenta vine chiar de la mult batjocorita bila, care face jucaria sa arate ca un dildo. Radeti voi de el acu... dar va fi un super controller pentru majoritatea jocurilor, nu doar a celor casual gen Natal
    Ganditi-va ca Sony deja are de anu trecut o jucarie gen Natal(Pets parca ii zice) care se foloseste tot de vechiul EyeToy(Eye of Judgement anyone?). Asa ca eu nu vad inovatie la MS ci doar un copy-paste + add-on, ca sa zic asa.
    Si apoi ganditi-va la pret, calculati care e mai scump si care din ele chiar se merita.
    Singura chestie care mi-a placut la "inovatia" Microsoft(pe langa tot bull*hitu' casual) a fost faza cu jocul Skate. Daca va functiona bine intr-un asemenea joc ar fi ceva, dar nu inteleg de ce mai scot atunci placa aia de skate Tony Hawk?...
    In this case: Sony copy Nintendo & MS copy Sony. That's the way things works for now Scopul? Stoparea liderului no. 1, Wii! Agreed?

  5. #5 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    mika prietene, respect pentru ce faci, ca o faci bine, dar incearca sa ramai impartial. ironiile astea nu dau bine. stiu ca e greu, dar sunt sigur ca vei reusi.

  6. #6 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    Deci, cu jucaria asta... Sony m-a cumparat. FUN FUN FUN FUN !!!!!!
    Cu Natal nu poti juca hardcore games, decat jocurile produse pentru acel dispozitiv, casual like games... not quite for gamers.

    Dar cu asta.... Mai ales prezentarea cu dummy-ul , vorbeste de la sine.

  7. #7 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Un star wars cu chestia asta? Dildo ca dildo dar e bestial, cel ce a prezentat controlerul in primul film a zis ca e prototip si ca forma lui nu e finita si se va schimba.

  8. #8 SP
    esbhrwvnjfkajhd SeikQ's Avatar
    Natal vs Motion Controller? Eu nu vad nici o concurenta intre cele doua, pt ca fiecare aduce un concept nou de a te juca. Desi eu asta am vrut sa vad la E3, inovatii (nu doar grafica & "sheet"), eu sunt adeptul jucatului de tip lenes. Oricum, cert e ca pe viitor, modul de a te juca nu o sa mai fie exact cum il stim noi azi. Nintendo doar a dat startul.

  9. #9 SP
    Member dogdan's Avatar
    eu imi iau Natal si ps3 motion control pentru Game Cube. lasand gluma deoparte desi nu detin ps3 sunt cintstit si spun ca motion controllerul lui sony este mult peste natal(asta in cazul in care natal nu reconoaste obiectele in 3D).ce a aratat sony la E3 cu controllerul asta e peste ce a aratat MS cu natal.

  10. #10 SP
    Member reltih_floda's Avatar
    Interesant de obs cum se ridica succesul M$.Simplu,in timp ce Sony investeste in gadgeturi,M$ se axeaza pe jocuri.
    Asta spune tot.

  11. #11 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    eu prefer controllerul din poza
    cred ca ala e cel mai fun

  12. #12 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Pt. reltih_floda : Nu sunt deloc subiectiv, detin ambele console( cred ca discutiile astea in contradictoriu intre detinatorii celor 2 console nu isi au rostul), dar nu ai dreptate cand spui ca numai Microsoft se axeaza pe jocuri. Parerea mea este ca Uncharted 2 si God of War 3 eclipsat celelalte jocuri.

  13. #13 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Quote Originally Posted by kkkotto07 View Post
    Pt. reltih_floda : Nu sunt deloc subiectiv, detin ambele console( cred ca discutiile astea in contradictoriu intre detinatorii celor 2 console nu isi au rostul), dar nu ai dreptate cand spui ca numai Microsoft se axeaza pe jocuri. Parerea mea este ca Uncharted 2 si God of War 3 eclipsat celelalte jocuri.
    depinde de gusturi. la stirea ca splinter cell conviction va fi doar pe 360, parca mi-a dat cu un topor in cap. mass effect 2 ma asteptam, avand o poveste complexa.

    saaaaaaaaaaam

  14. #14 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Splinter Cell Conviction si Alan Wake, din prezentari, par foarte bune, totusi exclusivitatile Ps3 sunt sublime. Oricum problema se poate rezolva cu 800 lei, cam atat costa Xbox 360.

  15. #15 SP
    Member reltih_floda's Avatar
    nu sunt fanboy,din fericire detin ambele console si un avion de pc () dar jocurile vand consolele si nu gadgeturile.dar sa privim partea buna,ambele console au titluri bune si la ce prezentari vad la E3,sunt cateva titluri superbe.
    LA MAI MULTE : P

  16. #16 SP
    Member dilibau666's Avatar
    deci daca mi-o da si pe tanti aia impreuna cu controlleru poa sa arate oricum....adjudecat!.........Jeronimmmoooooooo

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. PS3 Motion Controller in primavara 2010 By erik95 in forum Console News
    Replies: 19 Last Post: 27-08-2009, 19:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts