Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 14 of 14

Thread: Licitatie: 6 jocuri SNES + BONUS 8 jocuri GBA

  1. #1 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar

    Licitatie: 6 jocuri SNES + BONUS 8 jocuri GBA

    Nume produs: 6 jocuri Super Nintendo

    1. Super Mario World
    2. Super Mario Kart
    3. Super Mario World variant
    4. Street Fighter II
    5. Jurassic Park
    6. Terranigma (engleza)

    Stare produs: buna

    Durata licitatie: 25 februarie 2013

    Alte observatii: Predare personala in Bucuresti (sau prin posta pe cheltuiala castigatorului)

    Pret licitatie instant: 650 RON

  2. #2 SP
    Member adistir90's Avatar
    O poza (in special cu Terranigma) se poate? Multumesc!

  3. #3 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    up -> poza
    Attached Images Attached Images dscf0207.jpg dscf0208.jpg

  4. #4 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Iata si bonusul pentru cei care cumpara jocurile la pretul "instant"
    Attached Images Attached Images dsc_0048.jpg

  5. #5 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Pentru cei care se intreaba de ce costa niste jocuri de SNES atat de mult:

    Terranigma este unul dintre cele mai scumpe jocuri de SNES existente - versiunile Germana, Franceza, Spaniola se gasesc la preturi de pana in 100 EU insa versiunea in engleza depaseste usor 100 lire sterline (card only) - daca vrei cutie/manual si eventual ghid de strategie pregateste'te sa plateste 200-300 lire (in functie de aspect)

    Jocul face parte dintr'o trilogie - alaturi de Soul Blazer si Illusion of time (produse de Quintet) - jocul este un action RPG de exceptie punand in valoare la maxim capabilitatile 2D ale consolei SNES, fiind de altfel considerat cel mai bun joc din trilogie.

    Singurele versiuni in limba engleza fiind cea Australiana AUS si cea EUR - alte versiuni (dupa cum ziceam Spanish, German si French fiind "mai" accesibile, de asemeni cea japoneza).

    Jocul nu a fost lansat niciodata in USA - deci PAL exclusive english version

    O investitie pe termen lung (pretul jocului este unul crescator in ultimii ani, de cand ma ocup eu cu colectionatul)

    Iata cateva review-uri:

    Terranigma Review for SNES: A rare gem... - GameFAQs
    Terranigma Review .....of a Sort

    Nu uitati ca doar pretul jocurilor incluse pe langa acesta va diminua de fapt pretul real undeva la sub 50 EU ceea ce poate fi considerat un bargain pe orice forum din occident.

  6. #6 SP
    Junior Member Florinakke's Avatar
    Imi pare rau ca te contrazic, dar din pura curiozitate, am cautat preturile medii spre mici, pe ebay UK, la jocurile tale, si la un curs de 5.5 lei pe lira, am obtinut 599.5 lei fara transport. Cu tot cu transport in cel mai rau caz ajungem la 650 lei. Astea sunt preturi instant, nu licitatii.
    Dar am vazut Terranigma la cutie de la 200 la 700 de lire, deci este un jocul are valoare... din pacate blestemata aia de cutie pare mult mai scumpa.

    Ceea ce vreau sa spun este ca nu e bargain ci e pretul pietei!

    FREE UP!

  7. #7 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Florinakke - pe ebay in momentul de fata nu exista nici o copie card only - PAL / english - ultima a fost vanduta la buy it now cu 129 lire sterline

    Daca citeai atent -> versiunile Germana, Franceza, Spaniola se gasesc la preturi de pana in 100 EU - ceea ce ai gasit tu pe ebay e foarte usor de identificat versiunea

    codul de pe cartrige trebuie sa fie -> AQTP ... P-ul semnificand limba Engleza.

    - ce se gaseste acum pe ebay sunt:

    AQTD - cele mai comune, limba germana
    AQTS - limba spaniola
    AQTF - limba franceza (este unul sigilat la ~ 100 eu care include ghid)

    Data viitoare citeste atent si mai ales fa-ti temele - mai ales ca aici suntem pe o sectiune dedicata "donatiilor" - crede'ma ca stiu foarte bine despre ce vorbesc si nu imi permiteam sa "bat campii" sau "sa infloresc".

    Stiu ca poate nu e relevant insa

    http://www.gamefaqs.com/boards/58878...nigma/63477243

  8. #8 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sa nu scapam din vedere faptul ca nimeni nu face bani aici din aceste jocuri... E o licitatie unde banii se duc la hosting. Prin urmare, orice venit e bine venit

  9. #9 SP
    Junior Member Florinakke's Avatar
    Nu am zis asta ca sa-ti stric vanzarea... gandeste-te ca am descoperit comunitatea asta de cateva zile si deja am donat, am licitat si am pus la licitatie pentru a va sustine. Fac asta cat se poate de dezinteresat, neavand si neurmarind sa castig ceva.
    Poate nu am fost destul de gentil in exprimare si mesajul a fost inteles distorsionat... oricum se pare ca nu sunt singur care sufera de asa ceva.

    FREE UP

    Totusi nu am inteles de ce un joc din 1996 inca mai are cautare. Doar pentru colectie? ca de jucat nu-l joaca nimeni de vreme ce se pastreaza in ambalajul original sigilat.

  10. #10 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Pentru colectii :
    Introduceri & Colectii

  11. #11 SP
    Junior Member Florinakke's Avatar
    wooow!
    Cand am vazut jocurile copilariei cu Sonic, Terminator, Robocop, street Fighter, Mortal Kombat s.a. ma pregateam sa zic ca lipseste un joc... dar l-am vazut intr-un colt cateva poze mai tarziu: Tiny Toon.

  12. #12 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Sus - hai ca se poate pentru o cauza nobila

  13. #13 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Schimbam tactica - pentru ca nu s-a decis nimeni sa liciteze.

    Pret fix - 650 RON pentru pachet

    6 jocuri de SNES + 8 jocuri de GBA

  14. #14 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    declar licitatia inchisa -

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. GBA pe SNES: Adaptor pentru a te juca jocurile de GBA pe SNES By rodarkone in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 2 Last Post: 31-07-2013, 00:59
  2. Replies: 9 Last Post: 25-02-2013, 17:09
  3. Licitatie: 6 jocuri N64 + BONUS 3 jocuri GBA By rodarkone in forum Licitatii
    Replies: 5 Last Post: 25-02-2013, 00:50

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts