Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 9 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast
Results 21 to 40 of 174

Thread: Regulament Licitatii CG

  1. #21 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Deja am 3 retrageri... si chiar mi-ar parea rau sa dau infractiuni pentru useri care s-au oferit sa ajute.
    O sa fiu fara perdea de data asta, cum adica sa se retraga, sunt nesimtiti? Adica te bagi la o chestie care are o cauza si apoi te gandesti stai ... ca de fapt n-am chef? WTF, fa te rog publice numele celor 3 care s-au retras, sa ii stie tot forum-ul.

  2. #22 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Iarta-i man... 2 dintre ei au zis ca vor fi plecati in perioada asta, si ca prefera sa doneze direct acei bani (daca o vor face, asta nu mai stiu). Iar al treila a postat pe thread-ul respectiv ca se retrage... sters posturile sale si asta este. Nu putem obliga pe nimeni... Asta este...

  3. #23 SP
    Senior Member eXistenZ's Avatar
    buna initiativa,pacat ca nu am inceput de mai devreme dar cred ca vom reusi sa strangem banii,acuma se va vedea cat de stransa e comunitatea ConsoleGames !!!!!!

  4. #24 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Sustin parerea lui Grey de a posta numele celor retrasi aici.Cu totii suntem plecati in perioada asta, dar putem amana donatia cu 1-2 sapt fara probleme.
    Mi se pare chiar bataie de joc.

  5. #25 SP
    Senior Member nightprowler's Avatar
    gata am pus mingea aia de la HG la licitatie... check it out

  6. #26 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Taw: nu mai conteaza... asta este. Acum, ce-o fi o fi. Oricum in ritmul acesta nu vom strange banii. O sa vorbesc cu cei de la Datacenter sa vedem daca accepta pe jumatate de an sau cat om avea noi. Desi as fi sperat sa scap de chinul acesta macar un an (poate trece criza pana atunci).

  7. #27 SP
    Senior Member nightprowler's Avatar
    mai asteptam putin pana se termina licitatiile si o sa vedem clar cat am strans...ce-ar fi fost sa punem banii astia sa cumparam un server bunicel si sa-l tii tu

  8. #28 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by nightprowler View Post
    ...ce-ar fi fost sa punem banii astia sa cumparam un server bunicel si sa-l tii tu
    De ce, nu-ti ajunge serverul de xx.xxx EUR pe care-l avem acum ? Vrei inca unul mai mic ? Si sa-l tin eu ? Ca sa am un abonament de net sa tin monstrul asta, as plati mai mult decat platim la DataCenter. In plus, nu cred ca vrea cineva sa stea in aceeasi camera cu serverul asta. Cred ca sare de 60-70 decibeli... Nu mai vorbim de UPS, generator si AC 24 din 24...

  9. #29 SP
    Senior Member nightprowler's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    De ce, nu-ti ajunge serverul de 20.000 EUR pe care-l avem acum ? Vrei inca unul ? Si sa-l tine eu ? Ca sa am un abonament de net sa tin monstrul asta, as plati mai mult decat platim la DataCenter. In plus, nu cred ca vrea cineva sa stea in aceeasi camera cu serverul asta. Cred ca sare de 60-70 decibeli... Nu mai vorbim de UPS, generator si AC 24 din 24...
    easy, easy, ca nu am reprosat eu nimic..m-am gandit ca e mai ieftin..dar se pare ca nu e.pana la urma tot trebuie gasita o firma care sa fie de acord sa platesca un banner ceva cu 3000 eur pe an..sa zicem ca 500 ii strangem noi

  10. #30 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by nightprowler View Post
    ..dar se pare ca nu e.pana la urma tot trebuie gasita o firma care sa fie de acord sa platesca un banner ceva cu 3000 eur pe an..sa zicem ca 500 ii strangem noi
    Cum "sa zicem ca 500 ii strangem noi" cand deja am strans 736 EUR ? Nu esti atent...

  11. #31 SP
    Senior Member nightprowler's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Cum "sa zicem ca 500 ii strangem noi" cand deja am strans 736 EUR ? Nu esti atent...
    nu ma refer la perioada aceasta..anul acesta. ma refeream la faptul ca daca cineva da 3000 euro pe an in fiecare an...noi suntem in stare sa strangem cel putin 500 euro. asa ca nu e o problema ca ramane ceva

    ---------- Post added at 06:15 PM ---------- Previous post was at 06:13 PM ----------

    si te rog sa-mi modifici si mie titlul de la licitatie..ca am scris licitez(--> licitatie): minge hg...si e ca nuca in perete

  12. #32 SP
    Junior Member Vladutz20's Avatar

    Exclamation

    Am si eu 2 intrebari la Monky daca se poate.
    1) Putem modifica pe parcursul licitatiei perioada ei?
    2) Putem in afara de bani sa spunem ca vrem un joc sau altceva in schimbul produsului licitat ?
    Multumesc !

  13. #33 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    2. Banii nu-i primesti tu; se duc la hosting-ul site-ului si nu cred ca poti sa platesti hosting-ul in jocuri.

  14. #34 SP
    Senior Member huber's Avatar
    Haide ca iti raspund eu daca nu deranjez.

    1. Dupa parerea mea periodata licitatie ar fi corect sa fie modificata doar daca apare ceva neasptat sau trebuie sa plece in vacanta.
    2. Nu deoarece este o licitatie in scop caritabil si avem nevoie doar de $.

  15. #35 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    1. Nu cred ca ar fi corect fata de eventualii licitatori sa le inchizi licitatia in nas dupa ce initial ai stabilit o perioada.
    2. Ti-a raspuns deja Mika, scopul acestor licitatii este de a strange bani pentru hosting.

  16. #36 SP
    Senior Member nightprowler's Avatar
    hopa..cred ca este o problema..daca el cere un joc sau altceva in locul banilor..e cam clar ca el crede ca ce va castiga in urma licitatiei se va duce la el si nu este pentru hosting..uite ce se intampla cand nu sunt citite clar regulamentele

  17. #37 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Quote Originally Posted by nightprowler View Post
    hopa..cred ca este o problema..daca el cere un joc sau altceva in locul banilor..e cam clar ca el crede ca ce va castiga in urma licitatiei se va duce la el si nu este pentru hosting..uite ce se intampla cand nu sunt citite clar regulamentele
    Da, sa vezi cum o sa inceapa lumea sa se retraga de la licitatii ca nu au citit regulamentul ala cum trebuie.

  18. #38 SP
    Senior Member nightprowler's Avatar
    poate foarte putini..2-3 maxim ca restul sunt useri de incredere si seriosi...

  19. #39 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Eu cred ca sunt foarte multi user seriosi care participa la licitatii - nu doar 2-3.

    Eu mi-as baga mana in foc pentru vreo 10 asa ...

  20. #40 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Quote Originally Posted by rodarkone View Post
    Eu cred ca sunt foarte multi user seriosi care participa la licitatii - nu doar 2-3.

    Eu mi-as baga mana in foc pentru vreo 10 asa ...
    ai inteles gresit ce a spus.
    a zis ca sunt doar 2,3 neseriosi

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 9 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast

Similar Threads

  1. Propunere modificare Regulament By SublimingSun in forum Help Desk
    Replies: 0 Last Post: 09-10-2009, 11:22
  2. Licitatii CG ? By MonkY in forum Console Club
    Replies: 39 Last Post: 08-06-2009, 00:45
  3. Regulament ConsoleGames.Ro By MonkY in forum Help Desk
    Replies: 1 Last Post: 06-10-2008, 03:15

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts