Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 9 FirstFirst ... 7 8 9
Results 161 to 174 of 174

Thread: Regulament Licitatii CG

  1. #161 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Florinakke View Post
    54% inainte de termenul limita!?
    BRAVO!
    Thanks! La urma urmei este meritul vostru!
    Quote Originally Posted by Florinakke View Post
    Care-i urmatorul termen?
    Sper sa-i pot convinge pe cei de la datacenter sa ne mai lase o luna ca sa putem strange pt. 12 luni. Sincer chiar nu mi-ar place ca peste 6 luni sa trecem iarasi prin aceeasi situatie.

  2. #162 SP
    Junior Member Florinakke's Avatar
    Pai lasi sistemul sa mearga in continuare asa, si se vor strange banii in timpul ramas.
    Iar daca se strang peste, se pun in cont pt anul urmator. Eventual poti face un grafic la linia de mai sus, dar intrerupta de ani. 2013 - 100%, 2014- 5%

    PS:
    Am platit jocul castigat la licitatie.

  3. #163 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pentru cei cu licitatii, am rugamintea de a ma pasui un pic... e o problema la contul Raiffeisen. E blocat or something (nu s-a mai inregistrat nicio tranzactie de ceva vreme). De la banca mi-au zis ca verifica si ma anunta...

  4. #164 SP
    Senior Member divayo's Avatar
    E totul ok?

    Ca sa pot achita

  5. #165 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by divayo View Post
    E totul ok?

    Ca sa pot achita
    Acum verific... Da, acum cred ca e OK. Vad ca in sfarsit au aparut niste plati din urma cu 5 zile...

  6. #166 SP
    Junior Member mayo92's Avatar
    s-a ajuns la 105% ... totusi cand putem sa punem anunturi?

  7. #167 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Cand o sa donezi, sper ca bazarul sa ramana asa.

  8. #168 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    http://www.consolegames.ro/forum/f59...ium-vip-users/
    Doar cei care sunt "Trading Users", "Premium Users" sau "VIP Users" pot posta in aria bazar.

  9. #169 SP
    Junior Member mayo92's Avatar
    am donat prima oara, sau acum un an nu mai stiu sigur exact si nu am primit vip sau premium, in ideea in care s-a ajuns si atunci la 100% acum, a ajuns la 105% si tot trebuie sa se doneze, sa-mi explice cineva pentru neregula asta..ca parca e prima oara cand constientizez ca sunt mai greu de cap

  10. #170 SP
    Admin MonkY's Avatar
    mayo92: poti sa-mi spui te rog cand anume ai donat (incercarea de a dona 333333 EUR nu se pune)? Nu de alta, dar am cautat din 2009 incoace in sistemul de Donatii si nu apari nicaieri. Trimite-mi pe PM daca ai vreo dovada a platii, daca s-a facut prin banca sau PayPal. Absolut TOTI cei care au donat pentru hosting se regasesc aici: Donations - Console Games.

    Pe de alta parte, donatiile ar trebui sa fie altceva decat premium/trader/vip. Donatiile reprezinta un act de "caritate"... o actiune pe care o persoana o face benevol, fara a cere nimic in schimb (cel putin eu asa consider cand fac donatii). Pe de alta parte conturile premium/trader/vip sunt niste servicii pe care noi le oferim userilor care isi doresc ceva extra. Userii VIP au anumite avantaje (reclame, sticky threads, etc)... cei Premium anumite avantaje (spatiu mai mare, mini-reclame, coduri de discount, etc.)... la fel si traderii (care la urma urmei fac bani din asta).

    Si ca sa nu fiu off-topic, licitatiile reprezinta din punctul meu de vedere tot un fel de donatie, care din pacate cam dezavantajeaza pe cel care ofera un produs in sistem de licitatie. Nu doar ca acesta primeste 50% din suma in sistemul de Donatii, dar nu de putine ori am vazut oameni care au profitat si au luat jocuri pe preturi de nimic. Plus 50% in sistemul de Donatii. Aici poate va trebui sa regandim un pic... dar trebuie facut in asa fel incat sa nu fie nimeni suparat. La urma urmei, nu se poate licitatie fara oameni care sa liciteze... dar nici cel care ofera spre licitatie un produs nu poate fi "minimalizat" (chiar am avut un caz in care persoanei i-a parut rau ca a pus la licitatie - a spus ca mai bine vindea jocul si depunea banii - in felul acesta primea 100% din suma si poate vindea jocul chiar la pret mai mare). Ce sa facem, nimic nu e perfect...

    Cat despre aria de Bazar... vom trai si vom vedea cum vom proceda. Nu are nicio legatura faptul ca am ajuns la 105% cu drepturile pe Bazar. La urma urmei, daca am deschide acum pentru toata lumea aria respectiva, e ca si cand i-am jigni pe cei care au platit pentru a avea acces acolo. De ce ar mai plati cineva pentru asa ceva, daca oricum ar sti ca peste o luna va fi free?

    Oricum, am in cap o idee "salvatoare"... am contactat un programator pentru asta, si vedem daca se va putea face. Si daca va trebui sa-mi vand un rinichi pentru a realiza nebunia respectiva. Sorry ca nu pot sa spun mai multe, dar garantez ca e o idee care va salva situatia si va rezolva actualele probleme.

  11. #171 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Si ca sa nu fiu off-topic, licitatiile reprezinta din punctul meu de vedere tot un fel de donatie, care din pacate cam dezavantajeaza pe cel care ofera un produs in sistem de licitatie. Nu doar ca acesta primeste 50% din suma in sistemul de Donatii, dar nu de putine ori am vazut oameni care au profitat si au luat jocuri pe preturi de nimic. Plus 50% in sistemul de Donatii. Aici poate va trebui sa regandim un pic... dar trebuie facut in asa fel incat sa nu fie nimeni suparat. La urma urmei, nu se poate licitatie fara oameni care sa liciteze... dar nici cel care ofera spre licitatie un produs nu poate fi "minimalizat" (chiar am avut un caz in care persoanei i-a parut rau ca a pus la licitatie - a spus ca mai bine vindea jocul si depunea banii - in felul acesta primea 100% din suma si poate vindea jocul chiar la pret mai mare)
    Si eu simt cam la fel, cel care ofera produsul renunta la el si (de cele mai multe ori) si plateste transportul pentru el (daca trimite in alta localitate). Iar cumparatorul practic cumpara un produs, nu pierde absolut nimic, insa pe de alta parte fara cumparator degeaba e scos un produs aici.

    Am o idee cum ar putea fi imbunatatita treaba asta. "Vanzatorul" seteaza pretul minim si pretul instant. Daca produsul se vinde la pretul minim ar trebui ca vanzatorul sa ia tot creditul rezultat (sau o mare parte din el). Pe masura ce pretul se apropie de pretul instant creditul se imparte si cumparatorul primeste din ce in ce mai mult credit pana la 50% (daca ofera pretul instant) (sau chiar peste daca depaseste respectivul pret din prima).

    Procentele se pot discuta, analiza, iar un algoritm care sa calculeze tot nu e deloc grreu de facut.

  12. #172 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Si eu simt cam la fel, cel care ofera produsul renunta la el si (de cele mai multe ori) si plateste transportul pentru el (daca trimite in alta localitate). Iar cumparatorul practic cumpara un produs, nu pierde absolut nimic, insa pe de alta parte fara cumparator degeaba e scos un produs aici.

    Am o idee cum ar putea fi imbunatatita treaba asta. "Vanzatorul" seteaza pretul minim si pretul instant. Daca produsul se vinde la pretul minim ar trebui ca vanzatorul sa ia tot creditul rezultat (sau o mare parte din el). Pe masura ce pretul se apropie de pretul instant creditul se imparte si cumparatorul primeste din ce in ce mai mult credit pana la 50% (daca ofera pretul instant) (sau chiar peste daca depaseste respectivul pret din prima).

    Procentele se pot discuta, analiza, iar un algoritm care sa calculeze tot nu e deloc grreu de facut.
    Subscriu. Este o idee extraordinara.

  13. #173 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Cel care doneaza un produs ar trebui sa primeasca 100 % meritul nu sa-l imparta cu cineva care plateste si primeste ceva in schimb.

    Daca licitatiile isi pastrau formatul propus initial cu cani imprimate, tricouri, coastere si alte maruntisuri care s-ar fi vandut la "supra-pret" comparat cu pretul investitiei atunci DA - cei care cumparau in scop caritabil, din pura generozitate ar fi fost cu totul altceva, insa de multe ori au prevalat interesele personale.

    Daca cineva isi doreste sa fie cu adevarat filantrop nu trebuie sa "vaneze" oferte pe Licitatii - poate folosi sistemul de donatii.

    Sistemul de licitatii este pentru cei care vor sa faca ceva pentru comunitate insa nu dispun de bani de aceea acepta sa se desparta de obiecte - de aceea ei sunt primii si singurii care trebuiesc recompensati.

  14. #174 SP
    Admin MonkY's Avatar
    naerayan: eu am incercat sa aplanez situatia... am curatat threadul respectiv cu problema, dar vad ca m-am chinuit degeaba. Daca ai o problema personala cu rodarkone, te rog sa il contactezi pe PM. Noi aici nu ne spalam lucrurile in public si nu vrem sa stressam pe toti pentru ca voi doi nu va puteti intelege. Prin uramre, sorry... dar se va sterge scandalul. Asa cum ai spus, nici noua nu ne place CanCan si Click-ul.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 9 FirstFirst ... 7 8 9

Similar Threads

  1. Propunere modificare Regulament By SublimingSun in forum Help Desk
    Replies: 0 Last Post: 09-10-2009, 11:22
  2. Licitatii CG ? By MonkY in forum Console Club
    Replies: 39 Last Post: 08-06-2009, 00:45
  3. Regulament ConsoleGames.Ro By MonkY in forum Help Desk
    Replies: 1 Last Post: 06-10-2008, 03:15

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts