Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 6 FirstFirst ... 3 4 5 6 LastLast
Results 81 to 100 of 109

Thread: Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy"

  1. #81 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Altex au reduceri reale si preturi foarte bune pentru categoria de gaming, ceea ce nu poate decat sa ne bucure. Cred ca e destul de clar ca au castigat deja majoritatea gamerilor din tara. Totusi, utopic ar fi sa nu mai angajeze tone de incompetenti in magazinele fizice.

    Ex. Intr-o zi, trecand prin Altex, aud un om care il intreaba pe domnul de la televizoare daca modelul "X cu HDMI" se poate conecta la un calculator. Angajatul, foarte bine documentat, ii raspunde "nu, pentru ca nu are VGA". M-am oprit pentru un minut si le-am explicat amandurora ca poti conecta un PC la TV prin HDMI, iar angajatul nu a zis decat "ah, da, se poate si asa".

    Detin un PS3 si un Xbox 360.
    Attached Images Attached Images game.jpg

  2. #82 SP
    Member LeventeV's Avatar
    M-am gandit la mai multe lucruri in legatura cu Altex, dar cred ca urmatoarele 3 sunt cele mai importante pentru noi gameri (fie vorba de Xbox, Playstation sau PC) din Romania>
    -Au o gama de produse destul de larga in categoria "Gaming".
    -Au preturi accesibile si promotii bune.
    -Datorita lor, CG poate sa organizeze un concurs pentru noi.
    Multumim Altex si multumim CG.

    P.S. - Momentan detin un PS4.
    Attached Images Attached Images these-dont-make-me-killer-funny-video-game-t-shirt-nerdyshirts.jpg

  3. #83 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Ii felicit pe cei de la MG/Altex ca reusesc sa aduca Infamous First Light devreme.Am facut precomanda de la ei Transport cat se poate de putin, iar jocurile sunt impachetate bine.Le urez cat mai mult succes in tara, si sa continue sa suporte gamingul, caci cu preturi bune se combate pirateria.

    PS4/PS3/PSV
    Attached Images Attached Images l6bodoj.jpg

  4. #84 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Altex/Media galaxy sunt foarte seriosi.Mi-au incurcat o comanda si mi-au oferit un voucher pentru greseala facutaSper sa continue cu ofertele bune din ultima vreme si le urez succes
    PSV
    Attached Images Attached Images funny_video_game_pictures_and_memes_that_will_make_your_day_640_10.jpg

  5. #85 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Va mai las cu 2 imagini(nu ma pot decide).Succes tuturor!!
    Attached Images Attached Images uploadfromtaptalk1409072476674.jpg uploadfromtaptalk1409072641151.jpg

  6. #86 SP
    Member snpz's Avatar
    Ceea ce apreciez la Altex sunt reducerile la jocuri cu ocazia promotiilor Altex. Is curios ce oferte o sa fie de Black Friday..
    Detin Ps4.
    Attached Images Attached Images www.hotwallpapers.me-591-_069.jpg

  7. #87 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Dragii mei Altex,

    Aveti o oferta din ce in ce mai variata de jocuri, console si accesorii pentru acestea. Mai mult, preturile sunt din ce in ce mai bune (aproape ca diferentele fata de preturile acelorasi produse din alte tari se estompeaza pana la a disparea). Iar acum, incet - incet, apar si editii de colectie sau speciale ale acelor jocuri, editii pe care gamerii seriosi si le doresc cu ardoare.

    Hmm, "gamer serios" e aproape un pleonasm... Pentru ca gamerii sunt intotdeauna seriosi. Hai sa vedem impreuna cum putem imbunatati relatia cu gamerii, oferindu-va cateva caracteristici. In felul asta ne puteti cunoaste mai bine si puteti intelege ce fel de asteptari avem de la voi:

    1. Gamerul este prin definitie serios. Cand se prezinta in magazin si spune "as dori jocul X" cu voce tremuranda, n-o face pentru ca este timid. Nooo... Emotia este datorata saptamanilor, lunilor, poate chiar anilor de asteptare a aparitiei jocului X. Cearcanele de sub ochii lui nu sunt altceva decat urme, sechele fiziologice ale contactului nemijlocit cu ecranul unui PC oarecare unde el - gamerul - a cautat, a gasit, a "stors" internetul de detalii despre joc, continutul editiilor de colectie si eventualelor bonusuri ce pot fi obtinute fie in pachet, fie gratie unei precomenzi.

    De aceea, daca va gasiti intr-o asemenea situatie fata in fata cu noi, nu ne intrebati "ce este aceea?" pentru ca ne veti frange inima. Insa, chiar si atunci, noi ne vom reprima orice urma de sarcasm sau condescendenta. Nu, nu ne vom supara pe voi, cei care nu cunoasteti cateva detalii despre cel mai important lucru din viata noastra spirituala, nu. Va vom explica in detaliu ce dorim. Iar atunci (retineti ca acesta este un moment crucial in relatia de simpatie cu gamerul) voi trebuie sa cautati febril care este subiectul dorintei noastre si sa ne intrebati pe ce platforma il dorim si daca stim ca in stocul vostru se gaseste si Collector's Edition-ul jocului X. Da, da, faceti asa, chiar daca sunteti aproape convinsi ca nu dorim acea editie. Veti vedea atunci cum ochii nostri innegurati se lumineaza, cum simtim ca se infiripa o relatie cu voi. Vom simti caldura, ne vom simti in siguranta si vom dori sa ne reintoarcem.

    2. Gamerul are intotdeauna principii solide si trairi intense (corolar al punctului 1.) Noi facem parte din acea categorie care este gata sa cheltuie sume fabuloase pentru console, jocuri si accesorii dedicate. Nu, va rog frumos sa nu incercati o apreciere rece, distanta a sintagmei "sume fabuloase". O suma fabuloasa pentru noi, gamerii, este o suma care reprezinta, de multe ori, mai mult de 50% din venitul nostru lunar. Sau (in functie de tipul de produs) chiar mai mult decat venitul nostru lunar. Insa calculam, previzionam, cream planuri financiare complicate pe care le prezentam finantatorilor nostri (parinti, prieteni, iubite/ iubiti), prospectam pentru ca apoi sa venim la voi, Altex, cei cu reducerile cele mai bune si cu preturile launch-day cele mai bune pentru a primi jocul X, chintesenta vietii noastre ludice.

    De fapt, noi traim pentru acel moment. Imersiunea in lumea creata de joc este superlativa. Ne simtim una cu creatorul jocului. Simtim ca fcem parte din el. Ne place parfumul de tipar proaspat al brosurii cu concepte grafice din editia de colectie. Cu pleoapele stranse, simtim deja buricele degetelor explorand textura rugoasa a carcasei speciale in care se gaseste jocul X.

    Dragii mei Altex, cand va gasiti in aceasta situatie si auziti de la noi cuvantul "precomanda" (la telefon sau in magazin in data lansarii) SUB NICIO FORMA NU PLESCAITI DIN BUZE PLICTISITI. Nu ne spuneti ca nu stiti despre ce e vorba sau ca "s-a epuizat stocul". Nu. In situatia asta, lasati deoparte orice fel de clienti ati trata in momentul respectiv. Da, da, gospodinele in cautare de blender si masina de spalat vase incorporabila sau domnul grizonat cu burtica care doreste acel TV cu diagonala de 2,5 metri nu sunt prioritari. In acel moment, trebuie sa ne luati mainile in mainile voastre, sa ne oferiti o cafea sau un ceai, sa ne reconfortati spiritele. Prioritatea voastra transcende castigul financiar imediat, pentru ca a trata cu un gamer inseamna a trata cu o comunitate intreaga. WE. MEAN. BUSINESS.

    Dincolo de zambete si de satira, sper ca mesajul meu sa ajunga la voi. Suntem perfect constienti ca afacerea asta este o nisa, insa clientii vostri sunt sufletisti si seriosi. Tratati-i cu aceeasi seriozitate cu care tratati orice alt client care doreste orice alt produs. Explorati alternativele. Poate chiar buy-back-ul. Continuati sa tratati cu seriozitate fenomenul si veti vedea beneficiile.

    Din tolba mosului doresc ce se poate pentru PS4 si Xbox 360.
    Attached Images Attached Images funny.jpg

  8. #88 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Ceea ce mi place la Altex/MG este faptul ca au o gama variata de produse cand vine vorba de gaming. Au reduceri serioase unoeri, fie ca e vorba de jocuri sau consolee. Imi place faptul ca sunt singurii din Romania, care si au dat seama de faptul ca sunt si gameri pe meleagurile noastre, si ca este cine sa cumpere jocuri respectiv console.
    Nu in ultimul rand, imi place faptul ca pot sa rezerv un joc in magazin, la pretul de pe site. Iar in Cluj, cel putin la MG Polus, tipii sunt seriosi, si au cat de cat habar cu ce se mananca gamingul.

    Consola mea actuala este PS4. Numai bine si bafta la toti.
    Attached Images Attached Images 1985_1up2up.png

  9. #89 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Din pacate fiind atat de multe entry-uri, tragerea la sorti si clasamentul se vor face dupa-amiaza. Voi anunta aici castigatorii. Multumesc pentru intelegere!

  10. #90 SP
    Member ramonski's Avatar
    Maybe: "din fericire"

  11. #91 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Dupa lupte seculare, anuntam castigatorii si ce joc le revine:

    Locul 1 - JeNeI - 1x The Last of Us Remastered PS4
    Locul 2 - Boghy02 - 1x The Ratchet & Clank Trilogy PSVita
    Locul 3 - Dant3 - 1x The Last of Us Remastered PS4
    1x The Ratchet & Clank Trilogy PSVita- random 2/88: 55 - nnnnkjuil
    1x MotoGP 14 PS4 - random 2/88: 38 - Snick
    1x One Piece Unlimited World Red PS3 - random 2/88: 27 - alex200man
    1x Tearaway PSVita - random 2/88: 33 - ramonski
    1x The Ratchet & Clank Trilogy PSVita - random 2/88: 43 - Uziwood
    1x Castlevania Lords of Shadow Xbox 360 - random 2/88: 7 - RonanN1
    1x Castlevania Lords of Shadow Xbox 360 - random 2/88: 45 - ilie11
    1x Castlevania Lords of Shadow Xbox 360 - random 2/88: 87 - AlanPoe

    Primii 3 au fost alesi pe baza numarului de thanks-uri, urmatorii folosind random.org. Felicitari castigatorilor si tuturor participantilor. Imi pare rau ca n-au fost mai multe, dar poate data viitoare. Ii astept pe castigatori pe PM cu toate detaliile pt. livrare prin fan curier.

  12. #92 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Felicitari tuturor

  13. #93 SP
    Member flames95's Avatar
    Felicitari CG si castigatorilor spor la joaca !

  14. #94 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Dupa supararea de ieri seara azi sunt fericit, am castigat doua jocuri super. Nu imi vine sa cred. Multumeeeeeeesc CG, Altex!!! O sa iti trimit pm cu datele dupa ce stabilești si ziua cand le trimiți. Sa stiu cum fac sa fiu în oraș.

    PS nu in ultimul rand le mulțumesc si celor care "m-au votat" prin thx!

  15. #95 SP
    Member valentin2007's Avatar
    Norocos ești ma Dant3 felicitări tuturor!

  16. #96 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Dant3, ce ai mancat ? E clar, trebuie sa-ti iei PS4 in cateva zile, neaparat!

  17. #97 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Felicitari tuturor
    Daca e cineva care are TLoU si il poate da, well

  18. #98 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Am avut ghinion ieri seara cu Steaua, sa tot am ghinion cu echipa si noroc la tombole
    Eu astept dupa cineva sa ma ajute cu oferta de la Orange, cu puncte TY

  19. #99 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Multumesc Console Games si Altex/Media Galaxy.Felicitari tuturor , multumesc si celor care mi-au dat thx

  20. #100 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Ii multumesc lui MonkY ca a creat ConsoleGames.ro, o comunitate care in decursul a 5 ani m-a ajutat enorm.

    In al doilea rand le multumesc celor de la Altex/MG pentru concurs si joc.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 6 FirstFirst ... 3 4 5 6 LastLast

Similar Threads

  1. Concurs "Lansare Destiny cu Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 93 Last Post: 11-09-2014, 14:15
  2. Concurs "Hai la Reviews" By OEE in forum Concursuri
    Replies: 71 Last Post: 12-06-2014, 08:34
  3. Concurs "Hai la reviews" Part 2 By OEE in forum Concursuri
    Replies: 14 Last Post: 11-06-2014, 17:24
  4. Replies: 0 Last Post: 18-06-2011, 16:44

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts