Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 35

Thread: Concurs "Iunie - o vara fierbinte"

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Concurs "Iunie - o vara fierbinte"

    A venit si 1 Iunie, prin urmare noi concursuri pe CG. De data aceasta, avand pe cei de la ActionFigure.ro alaturi, ConsoleGames.ro vine si cu premii deosebite. Multumim inca odata partenerilor de la GameShop.ro si prietenilor nostri (consacrati deja) Bandido si webpredator pentru suportul lor si premiile acordate. Inca odata, sper ca nu va "stressam" cu atatea concursuri, insa suntem gameri, si cum ne place competitia, nu putem rezista. Oricum, toti userii ConsoleGames.ro pot fi considerati din start castigatori. Prin urmare, va transmit de-acum felicitari. Celor care intra in competitie le uram succes !

    Concursurile vor dura pana pe 15 Iunie iar premiile vor fi oferite la intalnirea forumistica ce va fi anuntata ca de obicei aici: http://www.consolegames.ro/forum/f60...ahar-de-vorba/ sau va vor fi trimise prin posta/curier. Let the games begin !

    1. Inregistreaza-te si castigi !
    Cel mai simplu dintre ele, la care participa toti userii ConsoleGames.ro in mod automat. Nu trebuie decat sa fii inregistrat si esti automat in cursa pentru un premiu ! Se va alege castigatorul prin tragere la sorti.

    2. CG News Editor !
    La acest concurs vor participa in mod automat toti cei care au postat sau vor posta in aceasta perioada News-uri. Se va alege castigatorul prin tragere la sorti.

    3. Story teller !
    La acest concurs vor participa in mod automat toti cei care au postat sau vor posta in aceasta perioada Stories-uri. Pentru cei care intreaba ce se poate scrie in acea arie... well, doar imaginatia este limita. Orice articol legat de gaming, de o istorioara ce merita spusa si celorlalti, de modul in care se vad anumite lucrui dintr-o alta perspectiva... Se va alege castigatorul prin tragere la sorti.

    4. Reviews Master !
    La acest concurs vor participa in mod automat toti cei care au postat sau vor posta in aceasta perioada Reviews. Se va alege castigatorul prin tragere la sorti.

    5. Action Figure Expert !
    Va fi premiat cel care va primi cele mai multe voturi publice. Va trebui sa postati funny pictures cu action figures (ale voastre sau va puteti ajuta de poze de pe web). Detalii pe threadul dedicat: http://www.consolegames.ro/forum/f60...figure-expert/ .

    6. O Vara Fierbinte !
    Va trebui sa postati poze sexy care sa fie console related. Va rugam sa nu fortati prietena/sotia sa pozeze nud cu PS3-ul in brate... se accepta si domnisoare de pe web si editari Photoshop. Va fi premiat cel care va primi cele mai multe voturi publice. Detalii pe threadul dedicat: http://www.consolegames.ro/forum/f60...ara-fierbinte/ .

    Premiile constau in jocuri originale de console.
    Va doresc bafta !

  2. #2 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Si asa incepe vara .

  3. #3 SP
    Member OxygeN's Avatar
    CG e tare...acu a aparut un alt concurs...sanse mai mari de castig pt fiecare...

  4. #4 SP
    Banned kporto's Avatar
    Si asa nu vor castiga cei cu posturi putine si care sunt inregistrati de putin timp.Tot cei cu posturi multe si care sunt favoriti moderatorilor de aici de pe forum vor castiga...stati linistiti...va fi o pierdere de timp pt uni dintre useri....tot cei preferati moderatorilor or sa castige

  5. #5 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    ca sa iti raspund pe masura si eu sunt vechi si am posturi multe...si ce ? am castigat ceva vreodata? e pacat ca trebuie sa faci o clona sa postezi in loc sa postezi de pe contul tau

    cheers

  6. #6 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by kporto View Post
    Si asa nu vor castiga cei cu posturi putine si care sunt inregistrati de putin timp.Tot cei cu posturi multe si care sunt favoriti moderatorilor de aici de pe forum vor castiga...stati linistiti...va fi o pierdere de timp pt uni dintre useri....tot cei preferati moderatorilor or sa castige
    Nu stiu a cui clona esti (si nici nu ma intereseaza)... dar daca te vei uita pe listele castigatorilor, toate au fost cat se poate de fair. La tragerile la sorti, chiar au castigat useri care aveau 0 posturi... In unul din cazuri chiar am fost nevoit sa fac din nou tragerea pentru ca nu a raspuns la PM sau email sa-si ridice premiul (nici dupa mai bine de o luna de insistente). Acolo este vorba de un numar aleator intre 1 si 2987 (sau care va fi numarul de utilizatori la momentul tragerii), din care sunt automat exclusi moderatorii si adminul.

    In plus, la cele cu vot public... normal ca daca nu ai prieteni sau nu ai depus efort ca sa urci o poza de nota 10 sau ce s-a cerut in enuntul concursului... vei pierde. De-asta suntem o comunitate... suntem intre prieteni/amici... Daca nu te poti integra si nu ai ceva impresionant in concurs, iti garantez ca vei pierde. Votul public nu iarta...

    La cele cu vot in juriu... de fiecare data am incercat sa facem tot ce se poate mai bine pentru a alege castigatorul in mod cat mai corect. Nu de multe ori am fost nevoiti sa refacem votarea pentru ca aveam opinii diferite toti. Asa se intampla cand nu i se impune nimanui nimic, fiecare e liber sa aleaga ce i-a placut mai mult.

    Prin urmare, consider ca ne jignesti cu chestii gen "favoritii moderatorilor"... Nu este nimeni favorit. Sunt doar cei care chiar se agita si scriu News-uri, Stories, etc... In cazurile concursurilor legate de news-uri, e normal ca cei mai buni si mai activi sa aibe mai multe sanse. In acel caz, tu cu 2 posturi iti garantez ca ai sanse minime. Sunt altii care au scris zeci-sute de news-uri si nu au castigat... doar pentru ca la tragerea la sorti nu au iesit. Easy as that.

    P.S. Daca doresti, ne poti pune la dispozitie 2987 de bile... pe fiecare bila sa pui numarul sau nickul fiecaruia... si facem filme cu tragerea la sorti, cu bodyguarzi langa noi, ca la TV. Asteptam coletul

    P.P.S. Acum, noi am tras din greu pentru aceste premiii. Userii care ne ajuta la randul lor o fac pentru CG oferind acele premii... atat GameShop.ro cat si ActionFigure.ro au dorit sa fie mai aproape de o astfel de comunitate. Nimeni nu este obligat, si cu toate acestea, o facem toti cu placere. Eu unul as vrea sa va pot oferi zeci de console pe luna... stiti foarte bine ca la multe din intalniri am facut tombole publice, cu biletele... din pacate mai mult de-atat nu pot.

    Dar oricum, stai linistit kporto... mai sunt 2-3 luni si daca nu vom reusi sa strangem suma pentru inca un an de hosting... nu te vom mai stressa cu premii, tombole si alte d-astea. Ne scuzi pentru deranj...

  7. #7 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Sper sa reusiti sa strangeti suma necesara si e pacat ca unii dintre noi am dorii sa contribuim si cu altceva decat prezenta dar din pacate este o perioada dificila pentru toata lumea. Concursul asta va fii ca de obicei corect, cine nu crede asta inseamna ca este sosit prea curand in clubul nostru si nu va cunoaste sau este frustrat ca deh... doar traim in Romania.
    MonkY keep up the good work si nu iti face sange rau din pricina celor care deranjeaza.

  8. #8 SP
    Senior Member huber's Avatar
    Quote Originally Posted by kporto View Post
    Si asa nu vor castiga cei cu posturi putine si care sunt inregistrati de putin timp.Tot cei cu posturi multe si care sunt favoriti moderatorilor de aici de pe forum vor castiga...stati linistiti...va fi o pierdere de timp pt uni dintre useri....tot cei preferati moderatorilor or sa castige
    Se vede ca vi de ,,dincolo'' aici este alta viata . Felicitari pentru concursuri si succes la toata lumea.

  9. #9 SP
    Senior Member Mask's Avatar
    @kporto,aici te inseli,nu am castigat nimic pana acum dar te inseli amarnic..
    PS: Tu stai pe forum pentru premii ?

  10. #10 SP
    Member OxygeN's Avatar
    kporto shi eu am participat la concursuri pe acest forum shi a meritat sa incerc...aici oameni se inscrie nu pt premi shi altele ci pt ca este o comunitate unita...u pe de alta parte nu faci parte din ea pacat...la acest concurs toti se straduiesc cat pot ei de mult...

  11. #11 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    well ,cred ca am sa imi incerc norocul pe area Review,poate o sa fac al 2 lea review din cariera mea de consolist la Afro Samurai,imediat ce il termin 1000/1000 G.

    Bafta la toti.

  12. #12 SP
    Member Solozaur's Avatar
    Unde-i urna?

    Data limita nu era ieri la ora 11:59?

  13. #13 SP
    Senior Member sekhemet's Avatar
    sper sa nu ca abea azi am reusit sa pun pozele...sunt in sesiune si nu prea am avut timp...

  14. #14 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Imediat apare si "urna"... daca mai doreste cineva, poate posta extra poze... dar nu vor fi incluse in lista participantilor

  15. #15 SP
    Senior Member sekhemet's Avatar
    deci ale pozele pentru action figure expert care au fost postate azi nu vor fi luate in seama?

  16. #16 SP
    Admin MonkY's Avatar
    ba da, pentru efortul tau facem o exceptie

  17. #17 SP
    Senior Member sekhemet's Avatar
    multumesc

  18. #18 SP
    Admin MonkY's Avatar

  19. #19 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Si castigatorii la primele 4 categorii sunt?

    Nu inteleg de ce particip aproape singur la reviews. Gj erik95

  20. #20 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    special pentru editia aceasta de concurs, tocmai am dat submit unui review... neasteptat

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 17 Last Post: 21-01-2013, 20:57
  2. Voting - Concurs "O vara fierbinte" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 18 Last Post: 15-06-2009, 22:26
  3. Concurs "O vara fierbinte" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 77 Last Post: 11-06-2009, 15:19

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts