Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 45

Thread: Concurs "Destiny: The Taken King"

  1. #1 SP
    Senior Member h0stile's Avatar

    Concurs "Destiny: The Taken King"

    Ca sa mai intetesc un pic spiritele pe aici, vin cu un mic concurs care se adreseaza in principal jucatorilor de Destiny.

    Cine doreste sa scrie un review pentru CG la The Taken King? Astept voluntari (care bineinteles vor primi un cod de TTK pentru review). Sunt insa si niste cerinte.

    1. Sa aveti jocul de baza si cele 2 expansion-uri achizitionate (nu aveti ce face cu codul altfel), cat si experienta in Destiny (macar un personaj de lvl mai mare, let's say 30-32). Poza cu personajul este necesara pentru a face dovada.

    2. Sa aveti PS4 sau XO (pot obtine cod pentru una din aceste 2 platforme) si cont pe UK (nu pot face rost de conturi pe alta regiune).

    3. Sa aveti cel putin un review la activ pe site (daca acum nu aveti niciunul, mai e timp sa publicati unul pana cand veti primi codul, deci puteti sa va inscrieti in cursa si daca nu ati mai scris, dar sa postati un review pana pe data de 13 septembrie inclusiv).

    4. Review-ul pentru TTK sa fie postat in maxim 5 zile din momentul lansarii (in masura in care veti primi codul pana pe 15 septembrie inclusiv, altfel 5 zile din momentul in care primiti codul din partea mea).

    5. Premium users au prioritate, deci in cazul in care doriti sa fiti pe lista scurta, donati pentru premium. Bineinteles, ei trebuie sa se conformeze si cerintelor de mai sus. Daca nu sunteti premium acum, aveti timp pana pe 13 septembrie cand se va face lista finala. Nu este insa obligatoriu (insa aveti o sansa in plus).

    Buuuun, deci asta e. Rog postati aici pe modelul urmator. Inscrierile se termina pe 13 septembrie la 23:59 (ora ultimul post).

    1. personaj tip/level/poza
    2. platforma pe care va jucati (sa aveti cont de UK si expansion-urile luate tot de acolo)
    3. link review pe CG (daca urmeaza sa scrieti unul, mentionati jocul si data cand estimati ca veti publica)

    In plus, cei care s-au inscris pentru review (deci corespund cerintelor), dar nu au avut noroc, vor intra intr-o tragere la sorti unde au posibilitatea sa castige un cod pentru platforma mentionata de ei (asta ca sa dam tuturor sanse la o copie).

    Cam asta a fost tot. Va astept cu propunerile.
    Attached Images Attached Images destiny-ttk.jpg

  2. #2 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Mă băgam eu, dar am jocul pe US, frumoasă inițiativă. Felicitări!

  3. #3 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Si eu tot pe US. Asta si deja i-am dat pre-order
    Bafta!

  4. #4 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    da, imi pare rau, dar nu mi se dau coduri de US. asta e...

    ---------- Post added 07-09-2015 at 23:27 ----------

    ca idee, experienta in Destiny se poate verifica usor cu acest tool (daca se face public ID-ul de PSN sau XBL)

    Time wasted on Destiny

  5. #5 SP
    Member bdevil's Avatar
    As fi facut un review cu cea mai mare placere, chiar daca il am pre-order, dar cerintele cu Premium si conditia pentru un review in conditiile in care sunt angrenat in maxim 4 jocuri imi cam taie elanul. Oricum vor fi useri care vor intruni toate conditiile, iar TTK chiar merita. Felicitari pentru initiativa. Destiny a fost primul joc in care am intrat serios (fiind fan fifa), 3 caractere maxime plus sute de ore jucate.

  6. #6 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    Premium nu este o cerinta. Nu este obligatoriu, insa acord prioritate celor care se inscriu si sunt.

  7. #7 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    salutare Hostlie, indeplinesc cam toate cerintele mai putin Premium din cauza de saracie evidenta . vreau sa particip! multumesc frumos! link catre review-urile mele nu cred ca este necesar deoarece sunt destule, platforma pe care il pot juca este Xbox one, iar caracterele din Destiny sunt un Titan lvl 34 full (Gjallarhon, Ice Breaker, tot ce vrei...), Warlock lvl 33 aproape full si un Hunter lvl 11 dar ala l-am facut curand. ID-ul de Xbox Live si Destiny is as allways Djleo666!

  8. #8 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    Am spus ca Premium nu este o conditie obligatorie. Nu-i bai. Esti primul inscris (am citit review-urile tale, deci nu mai e nevoie sa pui link).

    Deci...

    1. djleo666 - XO
    2. cine se ofera sa fie al doilea?

  9. #9 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by h0stile View Post
    Am spus ca Premium nu este o conditie obligatorie. Nu-i bai. Esti primul inscris (am citit review-urile tale, deci nu mai e nevoie sa pui link).

    Deci...

    1. djleo666 - XO
    2. cine se ofera sa fie al doilea?
    o mica intrebare, la concurs vine doar dlc-ul Taken King da?

  10. #10 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    da, cod de PSN UK sau XBL UK pentru TTK (ceea ce inseamna ca trebuie sa ai jocul de baza si expansion-urile pe aceeasi regiune).

  11. #11 SP
    Member fpalexb's Avatar
    h0stile am o intrebare in afara subiectului, bine nu chiar in afara (eu am Destiny, nivel maxim cu un caracter, 560 ore).

    Intrebarea mea este de ce trebuie ca cel care doreste codul trebuie sa aiba ambele "dlc"-uri, conform punctului "1. Sa aveti jocul de baza si cele 2 expansion-uri achizitionate (nu aveti ce face cu codul altfel), cat si experienta in Destiny (macar un personaj de lvl mai mare, let's say 30-32). Poza cu personajul este necesara pentru a face dovada."?

    Eu stiu ca poti avea ultimul "dlc" fara a le detine pe primele doua, dar ma gandesc ca tu de unde faci rost de acest ultim "dlc", ti se cere ca cel care il activeaza sa detina primele doua "dlc"-uri.

    Este doar o pura curiozitate intrebarea mea .


    AlexB

  12. #12 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    fpalexb, acestea sunt cerintele impuse de Bungie. mai multe detalii aici.

    https://www.bungie.net/en/Help/Article/13072

    You need both The Dark Below and House of Wolves to qualify for Destiny: The Taken King – Digital Edition

    In order to download Destiny: The Taken King – Digital Edition, you must own Destiny, The Dark Below, and House of Wolves. These licenses must be owned under one account. You will not qualify for this offer if the content is split between multiple accounts on a single console.

    "poti avea ultimul "dlc" fara a le detine pe primele doua" - Nu, nu poti. Cu alte cuvinte, nu poti achizitiona sau activa TTK pe un cont care nu are licente valide pentru ambele expansion-uri (deci ceea ce stiai tu nu e corect).

  13. #13 SP
    Member fpalexb's Avatar
    h0stile multumesc frumos pentru raspuns si pentru aceasta initiativa, evident nu eram informat .

    Spor la concurs lui djleo666 si celorlalti care se vor inscrie.


    AlexB

  14. #14 SP
    Junior Member GabrielAndrei07's Avatar
    Eu as dori sa ma inscriu. Pot face review chiar la destiny?

  15. #15 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    Quote Originally Posted by GabrielAndrei07 View Post
    Eu as dori sa ma inscriu. Pot face review chiar la destiny?
    Nu sunt sigur ca inteleg intrebarea ta, dar o sa incerc sa raspund. Daca acesta ar fi primul tau review aici, atunci nu, nu poti sa te inscrii. Sau poti daca pana pe 13 septembrie cand se termina inscrierile publici un alt review. Ideea e ca vreau sa vad cum scrie persoana care se angajeaza sa scrie acest review. In felul asta ma asigur ca cei de aici care asteapta un review autohton pentru TTK primesc o lectura de calitate.

  16. #16 SP
    Junior Member GabrielAndrei07's Avatar
    Ok. O sa fac diseara cand ajung acasa un review la destiny inclusiv dlc: The Dark Below si House of Wolves. Daca iti place e ok, restul conditiilor ptr concurs le indeplinesc: Cont de uk, trei caractere de 34, zile intregi de joc

  17. #17 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    Quote Originally Posted by GabrielAndrei07 View Post
    Ok. O sa fac diseara cand ajung acasa un review la destiny inclusiv dlc: The Dark Below si House of Wolves. Daca iti place e ok, restul conditiilor ptr concurs le indeplinesc: Cont de uk, trei caractere de 34, zile intregi de joc
    e ok asa. dupa ce publici review-ul respectiv o sa te rog sa revii cu un post aici cu detaliile necesare, inclusiv platforma si o poza cu un personaj (sau ID-ul de psn/xbl ca sa vad nr de ore). nu imi luati in nume de rau verificarile, dar vreau sa ma asigur.

    ---------- Post added 08-09-2015 at 14:51 ----------

    ps daca tot o sa scrii despre joc si expansion-uri, include si cateva detalii despre Destiny 2.0 (patch-ul care vine acum pentru toata lumea). se schimba destule...

  18. #18 SP
    Junior Member GabrielAndrei07's Avatar
    Patch-ul astazi vine. Din cate am inteles are cam 15 giga, deci pe psn o sa dureze ceva. Id psn la fel ca numele: Gabrielandrei07

  19. #19 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    m-as fi inscris si eu dar....astept sa imi vina editia de colectie la destiny. asa ca succes celor inscrisi....si astept sa citesc review-ul, sper sa fie bun...pentru ca destiny e in topul preferintelor mele peste 500 de ore bagate in acest joc

  20. #20 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by h0stile View Post
    Merge bine oare? Îmi arată 750 de ore, Dumnezeule eu știam ca am vreo 600, se face un total pvp, pve cumva? Scuze de off

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 06-12-2015, 14:33
  2. Replies: 6 Last Post: 08-10-2015, 12:02
  3. Replies: 22 Last Post: 30-09-2015, 21:34
  4. User Review: Destiny: The Taken King - PlayStation 4 & XboxOne By djleo666 in forum Game Reviews & Previews
    Replies: 2 Last Post: 26-09-2015, 20:12
  5. Replies: 0 Last Post: 16-06-2015, 06:15

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts