Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 44

Thread: Featured Video talk

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Thumbs up Featured Video talk

    Well, daca tot nu am reusit sa facem baza de date aferenta fiecarui Featured video/trailer, cred ca nu ar strica sa avem un thread dedicat discutiilor pe seama acestora. Toate clipurile din Featured le puteti viziona aici, pe homepage avand doar ultimele 5 featured videos. Incepem threadul odata cu urcarea trailerului God of War III - Escape. Care deja te face sa te intrebi daca ceea ce vedem este ingame sau cg graphics. Oricum ar fi, se pastreaza aerul de "maturitate" cu care Kratos ne-a obisnuit.
    Attached Images Attached Images film_wheel.jpeg

  2. #2 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Ar fi mers pus si trailer-ul de la Lost and Damned in care apare si Niko!

  3. #3 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    Incepem threadul odata cu urcarea trailerului God of War III - Escape. Care deja te face sa te intrebi daca ceea ce vedem este ingame sau cg graphics
    Multe jocuri , companii folosesc secvente pre-randate in trailerele lor ... iar grafica dintr-un trailer nu va fii niciodata 100% precum grafica ingame. Totul este marketing. Treaba asta se e aplica chiar si screenshot-urilor.

    PS : Am surse sigure.

  4. #4 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Mie cel mai mult din toate video-urile mi-a placut Far Cry 2 - The Jackal pentru piesa .

  5. #5 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    Gametrailers.com - Dead Space - Launch Trailer


    Cred ca unul cu cel mai tare si profund feeling. Muzica, screscendo. ... Piesa produsa de Sigur Ros. Pentru cunoscatori genului.

    sa citez :

    ****in amazing trailer...just amazing...best one since alice

  6. #6 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by eXist View Post
    Gametrailers.com - Dead Space - Launch Trailer

    Cred ca unul cu cel mai tare si profund feeling. Muzica, screscendo. ... Piesa produsa de Sigur Ros. Pentru cunoscatori genului.
    Este si la noi in Featured. Din pacate, inca nu avem un sistem de linking pentru fiecare filmulet... But soon, who knows ? Oricum, imi place mai mult Dead Space Lullaby Trailer. Scary as hell.
    Quote Originally Posted by Mika View Post
    Mie cel mai mult din toate video-urile mi-a placut Far Cry 2 - The Jackal pentru piesa .
    La fel zic si eu. Arabian rock
    Quote Originally Posted by istrategie View Post
    Ar fi mers pus si trailer-ul de la Lost and Damned in care apare si Niko!
    Maine punem... unul pe zi, sa apuce lumea sa se delecteze cu Kratos

  7. #7 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Mission preview-ul de la Lost and Damned in care se vede splendoarea candidatului respectiv (un omg, asa nu!)

    Legat de Kratos.. nu m-ar mira sa fie aceeasi calitate si in-game dar e greu de crezut ca avem de-a face cu scene in-game in trailer.

  8. #8 SP
    Member slabunator's Avatar
    scuzati relativul off-topic, pe viitor cred ca ar fii fain sa deschidem o sectiune unde sa postam VIDEO REVIEWURI noi.

    -------
    mie mi-a placut trailerul Tekken6 postat aici pe site.

    -------
    melodia din trailerul jocului SplatterHouse e cam plagiata

    cine vrea sa asculte de unde s-au inspirat cei care au "compus" piesa sa asculte Raining Blood by Slayer

  9. #9 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Superb trailerul de la Dante's Inferno ! Chiar sunt curios ce stil va fi... poate ceva gen DMC + GoW
    Oricum realizarea grafica e de mare exceptie... ceva ce te astepti de la Blizzard... dar uite ca poate si EA

  10. #10 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Hmm, chiar nu stiam ca HAWX este realizat de Ubisoft Romania. Nice one. Enjoy !

  11. #11 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mi se pare mie sau X-Men Origins: Wolverine aduce un pic cu cea din Uncharted plus extra powers ? Go Logan !

  12. #12 SP
    Member Snake's Avatar
    Superb ! Chiar ca are elemente de grafica din Uncharted. Mi-e frica insa sa nu fie un alt "joc dupa film", cum au comis-o cu Iron Man.

  13. #13 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Foarte tare trailerul din Arkhan Asylum. Habar nu aveam pana acum ca vom avea de-a face cu un stealth action. Hmm, al naibii 'must-buy' list. Era mult mai gol pe 2009 acum o saptamana

  14. #14 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Mi se pare mie sau X-Men Origins: Wolverine aduce un pic cu cea din Uncharted plus extra powers ? Go Logan !
    Apare prea curand pentru a fi un joc bun... O sa fie nefinisat si repetitiv, ca toate titlurile facute in graba !

  15. #15 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Vai, nici-un comentariu legat de trailerul la DiRT 2 ?

  16. #16 SP
    Member Snake's Avatar
    Bwahahahaha ! Cat am putut sa rad la "Shii". O consola de nota 10. Prietena mea o sa fie foarte "fericita"

  17. #17 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Ce tatuaje faine are tipa din ultimu trailer (The Secret World).

  18. #18 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    De pe realitatea.net
    Compania Funcom, cunoscută pentru producţia jocurilor de tip MMORPG Anarchy Online şi Age of Conan: Hyborian Adventures, a anunţat că lucrează la un nou joc de acest tip care se va numi The Secret World. Video (1) Foto (1)

    Deşi Age of Conan: Hyborian Adventures, cel mai nou joc produs de Funcom, nu s-a bucurat de foarte mare succes, compania perseverează şi lucrează la un nou MMO.
    "Dark Days Are Coming", The Secret World va fi un MMORPG produs �n versiunile pentru PC şi Xbox 360.
    Jucătorii vor �ncepe jocul �ntr-unul dintre oraşele New York, Londra sau Seul şi vor ajunge �n locuri exotice din Egipt sau New England. Linia temporală din joc �ncepe �n antichitate şi ajunge �ntr-un viitor apocaliptic.
    Jucătorii trebuie să lupte �mpotriva unor monştri mitologici, după ce bariera dintre realitate şi supranatural a dispărut.
    Wow, nu ma asteptam sa contina gaming portalul lor.

  19. #19 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Pacat ca-i MMO .

  20. #20 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Foarte tare e ultimu trailer din Dragon Age!
    Nu stiam ca Marilyn Manson + Dragon Age can be "the new ****", dar se pare ca este!
    Jocul are un potential enorm si sper sa nu dezamageasca. Da doamne sa nu ii grabeasca EA
    Din ultimele zvonuri se aude ca cei de la productie vor folosi in jur de 140 de actori pentru voice-acting. Awesome!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Let's talk movies... By RonanN1 in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 257 Last Post: 22-09-2023, 20:11
  2. Replies: 1 Last Post: 31-12-2011, 12:08
  3. CG Featured Video Covers By MonkY in forum Videos
    Replies: 18 Last Post: 11-09-2010, 20:22
  4. Talk to strangers! By RonanN1 in forum Offtopic
    Replies: 63 Last Post: 08-10-2009, 23:47
  5. Console general talk ! By MonkY in forum Console Club
    Replies: 46 Last Post: 05-11-2008, 02:08

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts