Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 54 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 15 ... LastLast
Results 81 to 100 of 1068

Thread: iOS Games

  1. #81 SP
    Admin MonkY's Avatar

  2. #82 SP
    ديجي الأمطار DeeJay-RainY's Avatar

    Thumbs up DJ Mix Tour - Completed !

    Am trecut acest joc pe iPhone , super tare , pot sa spun ca nu-mi place Guitar Hero(decat cu chitara) , RockBand sau restul jocurilor de acest gen , insa acesta chiar m-a impresionat , poate din cauza ca ma pasioneaza , dar oricum este foarte bun jocul.
    Recomand pentru cei care ii pasioneaza si nu numai , prin acest joc iti verifici si abilitatile tale la jocuri.
    + melodii frumoase
    + multe cluburi bune din lume
    + gameplay

  3. #83 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Warm Gun - un joc de multiplayer cu o grafica superba pentru iphone.

    YouTube - Warm Gun Indie DB 2010 Trailer!

  4. #84 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Am luat azi Dead Space. Arata foarte bine, atmosfera este incredibila (cel putin cu casti) iar controlul este foarte bun. Desi este destul de scump (9.99$) merita luat daca nu mai aveti rabdare pana il gasiti la oferta sau pana luati si jucati Dead Space 2

  5. #85 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Angry Birds in curand la Rio

  6. #86 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Vad ca a aparut un joculet interesant - Sacred Odyssey

    L-am luat acum sa vad ce e de capul lui:




  7. #87 SP
    Senior Member boga's Avatar
    Mates, if I may, va recomand si eu UFC 2010.. evident daca sunteti amatori ai genului Eu am luat pana acum The Settlers, Tomb Raider, Metal Slug si UFC. Toate mi se par extrem de bine realizate. Imi face cu ochiul si Street Fighter 4. L-a incercat cineva? E clar ca iPhone 4 e un device de toata isprava.. dar SF-ul e mult mai complex dpdv al controlului decat, de exemplu, UFC sau MMA.

  8. #88 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    L-am luat de juma de ora si nu ma pot dezlipi de el. nu pot sa cred cat de fun poate fi ce vremuri. ce amintiri. ma jucam pe 286

    PS: nu am gasit video pe youtube cu el pe iphone, asa ca am pus doar cu el


  9. #89 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Hehehe, am trait sa o vad si pe asta: "Starcraft" pt. iPhone (in varianta Gameloft)

  10. #90 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    The iControlPad clamps a controller to your phone | Joystiq
    The iControlPad -- a peripheral we first learned about in 2008 -- is still alive, kicking, and ready to be ordered for $74.99 before its initial February 16 ship date.

    The device attaches a simple Bluetooth game pad to your smartphone of choice using various clamps, which currently support iPhones, Blackberry Touch, HTC Dream, T-Mobile G1 and a handful of other devices. It's designed to make emulators on jailbroken phones much easier to play -- though the official site for the iControlPad admits, "software for your phone may be thin on the ground at first, and we encourage you to ask your favorite developers to support it." Also, being forced to de-clamp your phone to receive a call is going to be the nerdiest thing you've ever done in public. Buyer beware!
    Attached Images Attached Images gamicpiphone530.jpg

  11. #91 SP
    Senior Member boga's Avatar
    Vedeti ca e oferta pe iTunes pentru jocurile de la CAPCOM - 0.79 euro sau 0.99 dolari pentru cele mai bune titluri.

  12. #92 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    s-a jucat sau se mai joaca cineva Aralon - Sword and Shadow ? eu il joc cate putin de cand a aparut, dar de cateva zile nu mai stiu ce sa fac in joc. nu mai pot avansa deloc pentru ca nu mai am nici un quest activ si nici nu stiu de la cine mai pot lua. ma poate ajuta/indruma cineva care l-a jucat ?

    nu am gasit pe nicaieri vre-un game guide si chiar nu stiu ce sa mai fac. imi place foarte mult jocul si vreau sa-l continui dar chiar nu mai vreau sa ma plimb pe acolo sa omor tot ce prind, fara nici un scop, ca e prea plictisitor.

  13. #93 SP
    Member zempty's Avatar
    Eu ma joc decat 3 jocuri pe iphone !

    Zombie Hwy :


    Doodle Jump :


    Plants vs zombies :

  14. #94 SP
    Senior Member Razvan's Avatar
    Gamasutra - News - Official Minecraft iOS, Android Release Coming Later This Year
    Markus Persson, founder of Mojang, the Swedish developer behind indie phenomenon Minecraft, has exclusively revealed to Gamasutra that an official iOS version of the hit open-world game is currently in the works for iPhone and iPad.

  15. #95 SP
    Senior Member boga's Avatar
    Am ramas ieri cu niste maruntis si mi-am luat Angry Birds pentru PSN. Nici nu se compara cu experienta de pe iPhone dupa parerea mea

  16. #96 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by igadget.ro
    Presupun ca majoritatea dintre voi stiu deja ca Infinity Blade este cel mai avansat joc pentru iOS din punct de vedere grafic. Jocul utilizeaza motorul grafic Unreal Engine dezvoltat de Epic Games pentru PC-uri si console, insa portat si pe cel mai atractiv sistem de operare mobil pentru dezvoltatorii de jocuri, iOS. Supermono este un nou motor grafic dezvoltat de firma care a creat jocul Minisquadron si producatorii sai sustin ca va fi cel mai avansat motor grafic pentru iOS. In vara acestui am Supermono Studios intentioneaza sa lanseze un racing game bazat pe acest nou motor grafic cu promisiunea ca vom fi uimiti nu doar de grafica, ci si de gameplay.
    In clipul de mai jos avem o prezentare a acestui motor grafic pe un iPod Touch si din pacate calitatea filmarii nu releva cat de avansat este software-ul dezvoltat de Supermono. Din pacate se poate observa ca iPod Touch-ul are dificultati in a rula demo-ul deci presupun ca acest motor grafic este destinat in principal noului chip grafic din iPad 2 care va fi mai mult ca sigur implementat si in iPhone 5. Pe langa cei de la Supermono, Crytek(dezvoltatorii jocului Crysis) pare a fi interesata de a porta motorul grafic CryEngine pe iOS iar anul 2011 se anunta a fi extrem de interesant.
    YouTube - Supermono iPhone 3D demo!

    ---------- Post added 06-03-2011 at 10:38 AM ----------

    Un alt clasic revine pe ecranele idevice-urilor noastre. Death Rally, refacut complet


  17. #97 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu stiu daca a mai fost postat, dar l-am luat ieri si nu-l pot lasa din mana. m-am jucat aseara pana tarziu si azi app toata ziua.

    Sacred Oddysey. Ca un joc asemanator, seamana cu Darksiders destul de mult. Actiune, puzzle-uri, grafica foarte buna. Un joc surprinzator de bun. E destul de scump (6.99$) dar chiar merita. Luati-l ca e free pentru tutorial si parca, un quest mic iar daca va place, cumparati-l.




  18. #98 SP
    Admin MonkY's Avatar

  19. #99 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    e deja in appstore. 1.99$. l-am incercat eu acum. e oribil controlul. nu inteleg de ce au pus si al 2-lea analog (cel din dreapta) si te si obliga sa-l folosesti, altfel nu poti juca (doar cu swipe pe ecran). astept update-uri, poate modifica chestia asta. daca nu...il las balta.

  20. #100 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Street Fighter IV e acum doar 99 centi... si toti banii se vor dona pentru tragedia din Japonia. So, what are you waiting for?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 54 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 15 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ce te joci acum (iOS) By Trefla in forum Apple
    Replies: 8 Last Post: 13-12-2016, 20:44
  2. iOS 8 By MonkY in forum Apple
    Replies: 158 Last Post: 10-04-2015, 13:43
  3. iOS 7 By MonkY in forum Apple
    Replies: 245 Last Post: 25-08-2014, 18:28
  4. IOS updates By AndRewqp in forum Apple
    Replies: 5 Last Post: 19-02-2013, 21:19
  5. Update iPhone iOS By freddie91 in forum Software
    Replies: 6 Last Post: 11-02-2013, 13:35

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts