Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 81 of 185 FirstFirst ... 31 71 79 80 81 82 83 91 131 181 ... LastLast
Results 1,601 to 1,620 of 3687

Thread: Clubul iPhone & iOS

  1. #1601 SP
    Member iUser's Avatar
    Sa le pot folosi in iMovie.

  2. #1602 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu ai cum. Doar filmuletele facute cu iPad/iPhone le poti folosi in iMovie. Am scris eu despre asta cateva pagini in urma. Iar ca sa le trasferi pe te iPhone pe iPad, cea mai buna aplicatie pe care am gasit-o (dar costa) se numeste Transfer Photos. Este rapida si nu scaleaza filmuletele inainte de trimitere.

  3. #1603 SP
    Member Mythul's Avatar

  4. #1604 SP
    Member iUser's Avatar
    Eu am auzit ca merge, iar dupa ce a fost convertit trebuie sa aiba exact acelasi format ca cel filmat cu un iDevice:
    Video:H 264, 1280x720, 256 kbps, 30 fps.
    Aidio:AAC-LC music, Stereo, 128 kbps, 44.100 kHz.
    Streaming:none.
    Data rate:256 kbps.

    Ca sa le transer folosesc Dropbox.

    Voi incerca Handbrake si am mai gasit:iPad 2 Video Converter- Convert video to iMovie on iPad 2 for editing personalized video.

  5. #1605 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Sa-mi zici ce rezolvi.

    Am incercat si eu sa folosesc dropbox si m-am lasat pagubas. Viteza de transfer, cel putin in cazul meu, este incredibil de mica si pierd timp de 2 ori (upload/download), pe cand asa, transfer imediat de pe tel pe iPad si gata.

  6. #1606 SP
    Senior Member GoodFella10's Avatar
    Daca raman fara bani pe card, nu pot nici macar sa fac update la aplicatii? "Your payment method was declined. Please enter another payment method" Asta-i mesajul care imi apare, si repet, doar vreau sa fac update la cateva aplcatii, nu sa cumpar ceva de pe AppStore.

  7. #1607 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nope. Pana nu incarci contul, nu poti sa faci nici un update. Se intampla asa pentru ca ai luat o aplicatie si nu au ajuns banii sa acopere toata suma.

  8. #1608 SP
    Member iUser's Avatar
    Poti sa faci update daca nu ai bani, dar cum a zis si razvanrazy, nu merge daca ai luat o aplicatie si nu ti-au ajuns banii.

  9. #1609 SP
    Senior Member GoodFella10's Avatar
    Asta am incercat sa zic, nu am cumparat nicio aplicatie dupa ce am stiut ca nu mai am bani pe card.

  10. #1610 SP
    Admin MonkY's Avatar
    De asta prefer eu iTunes Gift Card-urile... stii ca nu are cum sa se intample asa ceva. HotDoc, ideea e ca ei fac niste verificari (de exp. atunci cand esti de acord cu termenii si conditiile)... poate cine stie, fac verificari si periodic... prin care incearca sa-ti traga o suma (modesta, gen 1 dolar - pe care ti-o returneaza imediat daca este totul ok). Daca tu insa nu ai nimic in contul respectiv, pentru ei cardul devine invalid si contul aferent locked. Pui bani pe el si la urmatoarea tranzactie cand se face verificarea, devine unlocked.

  11. #1611 SP
    Member iUser's Avatar
    Quote Originally Posted by mark View Post
    Handbrake


    Sent from my iPad using Tapatalk HD
    Am incercat, dar tot nu merge, imi poti face un print-screen cu setarile pe care le faci?
    Multumesc!

  12. #1612 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Eu nu folosesc acel program pt a rula filmele in iMovie, il folosesc ca sa vizionez filmele pe iPad. Este setare predefinita pt iPad, o ai in lista programului.

  13. #1613 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    De asta prefer eu iTunes Gift Card-urile... stii ca nu are cum sa se intample asa ceva. HotDoc, ideea e ca ei fac niste verificari (de exp. atunci cand esti de acord cu termenii si conditiile)... poate cine stie, fac verificari si periodic... prin care incearca sa-ti traga o suma (modesta, gen 1 dolar - pe care ti-o returneaza imediat daca este totul ok). Daca tu insa nu ai nimic in contul respectiv, pentru ei cardul devine invalid si contul aferent locked. Pui bani pe el si la urmatoarea tranzactie cand se face verificarea, devine unlocked.
    Sustin ceea ce zice MonkY.Eu am cont iTunes doar pe US si utilizez iTunes carduri de 3 ani fara probleme.Cu card as cumpara orice prostie care arata bine,dar asa vad cat $$$ am pe cont si cumpar doar de ce am nevoie

  14. #1614 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Ati luat careva Max Pain? Cum e feeling-ul? Merita?


    Sent from my iPad using Tapatalk HD

  15. #1615 SP
    Member Duni's Avatar

  16. #1616 SP
    Member Mythul's Avatar
    E superb. Exact ca si originalul pe PC, aceeasi grafica, muzica, atmosfera.

    Controlul e chiar bun si ai multe optiuni sa ti-l aranjezi dupa cum doresti.

    Are si achievments pt cine e interesat de acestea.

    Pe iPhone 4S merge fluid, 0 crashes.

  17. #1617 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    E foarte bun Max Payne. Chiar daca nu l-ai jucat cand a aparut (2001) tot iti va placea si acum. Grafic, este cam la nivelul lui GTA III, merge la fel de fluid, arata foarte bine, controlul este bun si foarte customizabil.

    Per total, merita cei ~3 euro si suporta si rezolutia noului iPad.

    Foarte important este ca nu mananca bateria la fel ca GTA III.

    Btw, cine il joaca pe noul iPad, o intrebare idioata. Filmuletul de la inceput (cel al jocului), cat de mic apare ? Pe iPad2 apare cam pe trei sferturi de ecran. Banuiesc ca e facut la ~800x600. Pe noul iPad ar trebui sa fie un patratel mic, daca pastreaza rezolutia originala.

  18. #1618 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by mark View Post
    Ati luat careva Max Pain? Cum e feeling-ul? Merita?


    Sent from my iPad using Tapatalk HD
    Nu merita, in schimb Max Payne merita

    ...heh, pain.

  19. #1619 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Ma refeream pt iOS nu PC, l-am jucat la vremea lui. Nu eram in clar daca e cat de cat jucabil pe touch.


    Sent from my iPad using Tapatalk HD

  20. #1620 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mark, este la fel de jucabil ca GTA III (daca l-ai jucat pe iPad/iPhone) sau Shadowgun and co.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 81 of 185 FirstFirst ... 31 71 79 80 81 82 83 91 131 181 ... LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 6S & iPhone 6S Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 280 Last Post: 06-11-2016, 15:30
  2. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58
  3. Replies: 97 Last Post: 04-10-2013, 12:12
  4. Update iPhone iOS By freddie91 in forum Software
    Replies: 6 Last Post: 11-02-2013, 13:35
  5. Replies: 4 Last Post: 28-09-2012, 22:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts