Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 139 of 185 FirstFirst ... 39 89 129 137 138 139 140 141 149 ... LastLast
Results 2,761 to 2,780 of 3688

Thread: Clubul iPhone & iOS

  1. #2761 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Da, da, totul merge conform planului se pare )

  2. #2762 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Primim telefoane, tablete noi, alea alea. Sincer acum, dupa vreo 5 ani sau mai mult de cand am avut primul iPhone, cand o sa faca ceva cu iTunes? Telefoanele sunt usor de folosit, tabletele la fel, OS X e si el frumos, ce se intampla cu iTunes? Sincronizare peste sincronizare, daca folosesti alt calculator iti mai sterge uneori chestii aiurea, gen muzica sau poze pentru ca el vrea sa tot sincronizeze. Eu unul chiar astept sa faca ceva cu treaba asta. Cum functioneaza Funbox pe Jailbreak, pot face si ei ceva asemanator.

  3. #2763 SP
    Admin MonkY's Avatar
    tudyniuz: eu n-am mai folosit iTunes de vreun an... despre ce vorbesti?

  4. #2764 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Mie nu prea imi place JB, si atunci nu prea am incotro...

  5. #2765 SP
    MIG
    Banned MIG's Avatar
    Aveti cumva idee daca keynote-ul din aceasta seara se poate vedea si pe live stream? Si la ce ora?

  6. #2766 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Mie nu prea imi place JB, si atunci nu prea am incotro...
    Pai chiar si fara Jailbreak... sunt atatea file managere care stiu sa acceseze din lan. Muzica o iei direct pe iOS, restul in iCloud (backup, sync, etc.). Daca vrei ai si managere de USB, FTP servere, WiFi sharing, etc... Depinde exact ce vrei sa faci.
    Quote Originally Posted by MIG View Post
    Aveti cumva idee daca keynote-ul din aceasta seara se poate vedea si pe live stream? Si la ce ora?
    Pana acum nu s-a anuntat niciun live stream (si probabil nici nu va fi). In schimb vor fi liveblogs, keynotes... pana vor urca stream-ul pe Apple. Ora din calculele mele ar fi 20:00 (ora Romaniei).

  7. #2767 SP
    MIG
    Banned MIG's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Pana acum nu s-a anuntat niciun live stream (si probabil nici nu va fi). In schimb vor fi liveblogs, keynotes... pana vor urca stream-ul pe Apple. Ora din calculele mele ar fi 20:00 (ora Romaniei).
    Pacat, macar primim si noi iOS 7 in seara asta?

  8. #2768 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Bineinteles ca nu. Undeva peste 9 - 10 zile. Cu vreo doua zile inainte sa iasa telefoanele noi.

    Nu sunt acasa acum si o sa ajung tarziu, nu as fi apucat sa vad live stream-ul oricum, din nefericire. Sper sa urce oricum evenimentul pe site in noaptea asta.

  9. #2769 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mbon, si se pare ca vom avea live streaming aici: Apple (United Kingdom) - Apple Events - WWDC 2013 Keynote

    ---------- Post added 10-09-2013 at 19:50 ----------

    Totodata un Liveblog bun (de obicei) este aici: Apple's next-generation iPhone liveblog!

    ---------- Post added 10-09-2013 at 20:05 ----------

    Si inca 2 Liveblogs:

    http://live.theverge.com/apple-iphone-5s-liveblog/
    CNET's Apple Sept. 10 event live blog | CNET

  10. #2770 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    So ? No live streaming video ?

  11. #2771 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Meh.. iphones colorate . In schimb procesor pe 64 de biti, chiar e ceva!

  12. #2772 SP
    S.T.A.L.K.E.R. FallouT's Avatar
    Dar de preț nu zice nimeni nimic?!!
    Este enorm de mare la i5c . Nu merita deloc eu unul o sa trec la altceva mai accesibil si la aceleași specficatii.
    Alternative sunt...

  13. #2773 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ce anume la pret este enorm de mare la i5C fata de i5 la lansare ?

  14. #2774 SP
    Senior Member pooaul's Avatar
    E mare pretul. "C"-ul nu cred ca vine de la "cheaper version" pentru ca nu e in nici un caz. 650$ adica vreo 700 euro la noi liber de retea mi se pare exagerat. Pentru diferenta de 100 de dolari de ce ai lua 5c si nu 5s? Daca tot dai 650 pe un telefon eu zic ca mai pui 100 si dai 750 daca tot esti acolo.

  15. #2775 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mah, la abonament e 99 si 100$ (la ei). La noi, ar trebui sa fie mult mai ieftin fata de 5S.

    Don't get me wrong, nu e genul meu de telefon, dar nu te obliga nimeni sa-l cumperi. Poti sa iei fara probleme 5S-ul.

    Eu personal nu inteleg 2 lucruri.

    1. De ce au scos 5-u din vanzare si au mai lasa 4S-ul ?
    2. De ce au scos culoarea neagra la 5S si au mers pe 2 noante de gri si auriu (pt cocalari) ?

  16. #2776 SP
    S.T.A.L.K.E.R. FallouT's Avatar
    Quote Originally Posted by pooaul View Post
    E mare pretul. "C"-ul nu cred ca vine de la "cheaper version" pentru ca nu e in nici un caz. 650$ adica vreo 700 euro la noi liber de retea mi se pare exagerat. Pentru diferenta de 100 de dolari de ce ai lua 5c si nu 5s? Daca tot dai 650 pe un telefon eu zic ca mai pui 100 si dai 750 daca tot esti acolo.
    Corect!
    Sunt destule zmartfoane pe piața care fac același lucru ca si i5c-ul. Iar cine vrea iPhone își cumpara 5s-ul.

  17. #2777 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post

    Eu personal nu inteleg 2 lucruri.

    1. De ce au scos 5-u din vanzare si au mai lasa 4S-ul ?
    2. De ce au scos culoarea neagra la 5S si au mers pe 2 noante de gri si auriu (pt cocalari) ?

    1. 5C e de fapt un 5 "undercover". Are specificatii izbitor de asemanatoare cu acesta. Astfel, daca 5-ul ramanea free, iar 4S-ul disparea complet, 5C s-ar fi vandut intr-un numar extrem de mic. Ar fi insemnat sa dai 100$ in plus pentru un material mai ieftin, cand ai posibilitatea de a lua gratis un telefon de n ori mai frumos. 4S-ul reprezinta alternativa pentru cei care isi doresc un ecran mai mic, vechiul design etc. E perfect justificata aceasta miscare.
    2. Si pe mine ma mira. "Slate black", cel de la 5, e infinit mai frumos decat noua culoare. Anul acesta o sa merg pe alb, sa fie in tandem cu OS-ul.

  18. #2778 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Dar vezi ca nici alb-ul nu este alb, ci gri deschis...

    ---------- Post added 10-09-2013 at 22:25 ----------

    Cred ca asta a fost cea mai dezamagitoare si fada lansare a lor... Si cred ca asta se datoreaza doar faptului ca nu mai au deloc grija cu confidentialitatea si am ajuns sa vedem noile produse cu 2-3 luni inainte de lansare.

    Pe vremea lui Steve era surprins si era genial sentimentul ala...

  19. #2779 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Recunosc, si mie imi displac intr-o oarecare masura noile culori. Foarte un-Apple. Sincer. Insa anul asta e timpul sa fac upgrade la telefon, iar pana in momentul asta, 5S mi se pare cea mai buna varianta. Imi va lipsi vechiul home button. Am stiut de saptamani intregi tot ce se va intampla si evenimentul a confirmat 100% din zvonuri. Si cand spun tot, ma refer la tot. Toate specificatiile, preturile, design-ul, culorile etc.

    Ce nu stiu insa, iar vanzarile vor fi raspunsul, e cat de buna e miscarea cu acest 5C. Eu unul, daca as avea de ales la pretul de 99$ intre un 5 si un 5C, as merge fara doar si poate pe 5. Exclusiv din cauza design-ului. E aproape acelasi hardware sau identic. Nu stiu pe cati ii va determina varietatea de culori sa il cumpere. Practic, asta diferentiaza cele doua modele. Foarte multi oameni poarta huse de toate culorile pe telefoane, lucru care dovedeste ca oamenii tind sa si-l personalizeze dupa bunul plac. Eu imi doresc sa vad ca are succes aceasta tentativa a lor si ca in lunile urmatoare, iPhone-ul va avea putin mai mult market share.

  20. #2780 SP
    Admin MonkY's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 139 of 185 FirstFirst ... 39 89 129 137 138 139 140 141 149 ... LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 6S & iPhone 6S Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 280 Last Post: 06-11-2016, 15:30
  2. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58
  3. Replies: 97 Last Post: 04-10-2013, 12:12
  4. Update iPhone iOS By freddie91 in forum Software
    Replies: 6 Last Post: 11-02-2013, 13:35
  5. Replies: 4 Last Post: 28-09-2012, 22:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts