Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 149 of 185 FirstFirst ... 49 99 139 147 148 149 150 151 159 ... LastLast
Results 2,961 to 2,980 of 3687

Thread: Clubul iPhone & iOS

  1. #2961 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Aventurile mele cu iOS continua...

    Aparat nou, setup from icloud backup. Nu se poate, trebuie ultimul update. Nu se poate face update-ul inainte sa treci de pasul asta. Nu exista pic de logica, asa ca am dat setup as new device, am facut update-ul ca apoi sa pot da erase. Am dat erase, m-a binevenit din nou pe noul device, de data asta am ales setup from icloud backup. Mi-a cerut iar parola si apoi dupa vreo 30 de minute in care bara nu a mai progresat, imi spune ca fail pentru ca servers are down si sa incerc mai tarziu sa fac treaba asta. Am zis ca na, s-o fi intamplat ceva, am ales iar backup, tot nu a mers, aceasi problema. A treia oara la fel.

    Na, welcome to iOS.

  2. #2962 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    La inceput am fost sceptic. Totusi, iOS 7.1.1 a imbunatatit durata de viata a bateriei cu aproximativ 50% pe 4S. E o binecuvantare, if you ask me.

  3. #2963 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Inca o minunatie din iOS.

    Nu am instalat iBooks, dar in Appstore nu imi apare sa il downloadez ci doar sa ii dau open. El nu e niciunde pe telefon, nu am cum sa il deschid sau sterge. Nici cu search nu imi apare nicunde.
    Attached Images Attached Images image.jpg image.jpg

  4. #2964 SP
    Admin MonkY's Avatar
    La cat ai hulit iOS-ul... normal ca are ceva cu tine
    Sunt sigur ca o sa ai parte de toate problemele posibile. Pe sistemul "toate bug-urile sa apeleze la tudy"

  5. #2965 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Tudy, cred ca Apple te troleaza grav ))

  6. #2966 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pe mine inca ma suprinde cat de bine merge pe i5... si asta cu o tona de jailbreak tweaks
    Pe 5s ar trebui sa zboare!
    Attached Images Attached Images photo-1.jpg photo-2.jpg

  7. #2967 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Zboara da... pe geam

  8. #2968 SP
    Senior Member cashonly's Avatar
    A aparut Jailbreak tethered pentru iPhone 4 cu ios 7.1.1
    GeekSn0w jailbreak pentru iPhone 4 pe iOS 7.1 si iOS 7.1.1 | iDevice.ro

  9. #2969 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Cum naiba se explica ca, daca las telefonul la incarcat peste noapte, bateria se descarca mai rapid decat daca l-as lasa scos din priza incarcat full, in aceleasi conditii?! Spre ex azi lasat la incarcat peste noapte, dupa 4 ore scos din priza mai are 80% si cu usage minim.

  10. #2970 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Mi-a crescut usage-ul in ultimul timp teribil de mult, desi pattern-ul de utilizare este neschimbat. Nu inteleg efectiv de unde. Bateria s-a dus pur si simplu de rapa. Pot identifica ceea ce pe Android as denumi drept wakelocks?

  11. #2971 SP
    Junior Member durfu's Avatar
    Salut x2z. Iti pot recomanda aplicatia Battery Doctor. E destul de usor sa identifici ce anume iti consuma bateria asa rapid.
    Daca nu este o problema vizibila (de ex. o aplicatie) atunci poti sa ajungi la concluzia ca bateria telefonului nu mai functioneaza corespunzator.

    Aplicatia o poti lua de aici (este free) -> https://itunes.apple.com/gb/app/batt...446751279?mt=8

  12. #2972 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Exista vreo posibilitate sa inregistrez convorbirile la un iPhone 4 fara sa folosesc vreo aplicatie ?

    Quote Originally Posted by x2z View Post
    Mi-a crescut usage-ul in ultimul timp teribil de mult, desi pattern-ul de utilizare este neschimbat. Nu inteleg efectiv de unde. Bateria s-a dus pur si simplu de rapa. Pot identifica ceea ce pe Android as denumi drept wakelocks?
    Goleste bateria pana se inchide telefonul si lasa-l la incarcat. Avea MonkY un post sau thread despre o formatara sau asa ceva, a bateriei.
    Am patit si eu recent, dimineata l-am scos de la incarcat si pe la ora 3 era 20% si nu la-m folosit nici 1 ora. Din cate am inteles, nu e prea recomandat sa il lasi in priza toata noaptea.

  13. #2973 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Uneori am impresia ca telefonul asta isi bate joc de mine. Cu aplicatia instalata si fiind deja logat la contul meu de twitter, cand incerc sa ma loghez dintr-o aplicatie folosindu-ma de contul twitter, OS-ul habar n-are ca aplicatia e deja instalata si ca eu sunt deja logat. In loc sa imi faca viata mai usoara, mai mult ma incurca.

    LE: are rost sa intreb ce sunt porcariile alea de la share? Weibo nush cum. Bine ca nu imi da facebook messenger, instagram, whatsapp, alte alea, dar imi da porcarii de care nici nu am auzit si nici nu le am instalate pe telefon. Sau e bloatware din iOS?
    Attached Images Attached Images image.jpg image.jpg

  14. #2974 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    man, Weibo e ceva ce ai tu instalat. Eu nu am asa ceva. Am, pe langa Message si Mail, Twitter, Facebook si Flickr (cand sunt in photos). In rest, din Safari, am doar Message, Mail, Twitter si Facebook.

  15. #2975 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Man, eu nu stiu cum reusesti... Am sute de aplicatii si jocuri instalate (115GB mai exact), dar eu la Share acolo nu am decat Message, Mail, iCloud, Twitter, Facebook si Flickr. Cum ai reusit sa pui Sina Weibo si Tencent Weibo (mai ales fara jailbreak)... beats me. Din cate vad sunt niste chinezarii, site-uri chinezesti gen Facebook... WTH?!?

    Eu zic sa renunti la iOS si iPhone... din cate vad mai mult te chinui. Parca erai mai happy cu Note 3-ul.

  16. #2976 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Am aflat care e treaba cu prostiile alea:

    Ever since the upgrade form IOS 5.8 onwards Sina Weibo comes automatically installed if you install the Chinese language for your keyboard. To remove this app. even though you probably did not install it, you need to remove the Chinese Simplified or Chinese Traditional from your keyboard selection. Otherwise leave it if you don't mind it taking up space.
    Ele nu sunt instalate, dar imi intra direct la share pentru ca folosesc tastatura in chineza uneori.
    Attached Images Attached Images image.jpg image.jpg image.jpg

  17. #2977 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Va merge aplicatia de Facebook pe iPad? Am instalat-o si sters-o de vreo 5 ori, nimic. Dau log in si se incarca la infinit.

  18. #2978 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mie imi merge. Aplicatia o am instalata de vreo 2 ani si o folosesc zilnic. Am intrat acum, special ca sa verific, si merge fara probleme.

  19. #2979 SP
    Member ciypriyan's Avatar
    salut
    mi-am cumparat iphone 4s cu versiunea 7.1.1 si merge ireprosabil. ar trebui sa ma opresc aici daca mai aparea vreun update ceva ?
    imi puteti recomanda un site/baza de date unde as putea sa aflu mai multe detalii despre el? l-am cumparat din amanet
    mersi

  20. #2980 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Toate cele despre iPhone 4S le poti gasi pe paginile de mai jos:
    Apple - iPhone - iPhone 4s Technical Specifications
    Apple iPhone 4s - Full phone specifications
    iPhone 4S - Wikipedia, the free encyclopedia

    Cat despre update, de ce sa te "opresti" aici? Oricum nu exista jailbreak pentru 7.1.1 deci poti updata linistit. Ba chiar poti pune iOS 8 Beta (desi nu recomand).

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 149 of 185 FirstFirst ... 49 99 139 147 148 149 150 151 159 ... LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 6S & iPhone 6S Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 280 Last Post: 06-11-2016, 15:30
  2. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58
  3. Replies: 97 Last Post: 04-10-2013, 12:12
  4. Update iPhone iOS By freddie91 in forum Software
    Replies: 6 Last Post: 11-02-2013, 13:35
  5. Replies: 4 Last Post: 28-09-2012, 22:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts