Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 24 of 185 FirstFirst ... 14 22 23 24 25 26 34 74 124 ... LastLast
Results 461 to 480 of 3688

Thread: Clubul iPhone & iOS

  1. #461 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Ronan, iti dau eu un Motorola V3, daca vrei. Micut, rezista la socuri, la cazaturi. Schimb pe schimb

    Nici mie nu imi prea place iPhone 4... dar ma sacrific pentru tine

  2. #462 SP
    Member unlike's Avatar
    E destul de rezistent, eu am jucat bachet intr-una cu el in buzunar si inca e ok , mi-a si cazut o data din buzunar

  3. #463 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    am incercat aseara aceasta metoda dar nu e free, dar am gasit alta. instalati acest repo in cydia: cydia.frenchiphone.com si dati upgrade. ultima versiune de cydia este: 1.0.3366-1. am facut update-ul acum cateva minute si se vede diferenta, recomand .
    Intr-adevar, functioneaza metoda cu cydia.frenchiphone.com, si asta chiar si pe 4.1. Thx for the info !
    Quote Originally Posted by unlike View Post
    E destul de rezistent, eu am jucat bachet intr-una cu el in buzunar si inca e ok , mi-a si cazut o data din buzunar
    Iti iei o carcasa ca asta (cum am si eu): Welcome to SwitchEasy si iti garantez ca poti sa dai cu el de pamant si n-are nici pe naiba. Sunt 2 case in 1... super tight si super ok in ceea ce priveste protectia.

    P.S. Ca veni vorba de "nu-mi iau iPhone-ul cand ma dau cu skateboard-ul"... crede-ma, daca vei cadea cu un iPhone 4 in buzunar si case-ul ala... mai repede iti rupi picioarele decat sa vezi telefonul spart. So, learn to skate better

  4. #464 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    cred ca este nevoie de un restore, poate ai descarcat ceva si din cauza asta nu-ti mei functioneaza ok.

    am si eu o problema: nu-mi mai vede mailurile.imi arata "lead more messages..." si face update exact cand ii dau,daca am un mail,nou imi sesizeaza prin sunetul specific, dar nu-l pot deschide cu programul de mail.am sters contul si l-am facut din nou (pe telefon) si tot asa face...daca-i dau "load more messages ..." downloadeaza mesajele din inbox,dar nu pot vedea nici unul.nu pot nici trimite.
    ceva sugestii?

  5. #465 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Daca imi pun la 3Gs (cu modem 05.13) iOS 4.1 si-i fac jailbreak + activare/decodare dupa tutorialul asta, ar trebui sa intampin vre-o problema ?

    cu ce pot sa-l activez ? ca in tutorial nu scrie nimic de activare.

  6. #466 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    Eu unul recomand acest tabel si de acolo ai link la oricare dintre optiunile alese.Nu am intampinat niciodata probleme in decodarile si jailbreakurile de pe situl respectiv.
    Spor!

  7. #467 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ms, dar vad acolo ca sunt folosite cu totu alte programe decat ce am postat eu mai sus... Nici nu stiu ce sa fac. Este aiurea ca nu au un tutorial complet pe fiecare model in parte, in link-ul de la tine.

    Am incercat dupa tutorialul de la mine, am facut un custom firmware (la care am adaugat si hactivarea), dar nu il recunoaste in itunes...

  8. #468 SP
    Member blondutzu's Avatar
    ai pus telefonul in recovery mode cand ai incercat sa faci Shift+restore din Itunes?

  9. #469 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Normal, dar imi apare eroarea asta in iTunes
    Attached Images Attached Images image1.jpg

  10. #470 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    la 3gs cu IOS 4.1 poti folosi:
    - jailbrake: limera1n sau jailbrakeme.com(asta o poti face simplu daca ai wi-fi sau conecxiune net)
    - decodare: ultrasn0w 0.9.3
    - itunes versiunea 9.2.1
    foloseste tablelul ala ca este foarte util.

  11. #471 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ok. asta am inteles. Dar pentru activare telefon ? (activare = telefonul nu este luat de la noi si nu am cartela de la operatorul respectiv si nici sim-ul onesim care activeaza orice telefon)

  12. #472 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    asta nu stiu. intreaba pe situl postat de mine si o sa-ti raspunda exact ce anume ai nevoie si cu ce sa faci jailbreak-ul.

  13. #473 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Daca imi pun la 3Gs (cu modem 05.13) iOS 4.1 si-i fac jailbreak + activare/decodare dupa tutorialul asta, ar trebui sa intampin vre-o problema ?

    cu ce pot sa-l activez ? ca in tutorial nu scrie nimic de activare.
    Hai ca te ajut. Daca nu ai facut inca update la fw 4.1 e bine, daca ai facut e bai. Se repara si 4.1 dar e mult mai greu.
    Mai intai folosesti tutorialul asta ca sa iti faci un fw cutom si sa il pui pe telefon. El iti va face automat si jailbreak si activare. De ce iti recomand tutorialul asta? Pt ca ai baseband decodabil 05.13 prin ultrasn0w 2.1 fara alte interventii. Dupa ce faci restore la acel custom fw creat cu sn0wbreeze sa intri in cydia si de acolo cauti ultrasn0w si il instalezi, dupa asta trebuie sa ai semnal.
    Daca faci restore la 4.1 fara sn0wbreeze atunci vei updata si baseband-ul si e mai complicat de decodat dupa...
    Intrebarea cea mare insa vine acum: AI SHSH salvat pt 4.1? Daca nu e bai. Trebuie sa faci restore la ultimul fw din iTunes 4.2.1 si trebuie sa abordezi alt tutorial si decodarea mai grea? In cazul in care nu ai SHSH salvat garantie ai la tel? Raspunde la intrebari si te indrum eu...

  14. #474 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by Bitza View Post
    la 3gs cu IOS 4.1 poti folosi:
    - jailbrake: limera1n sau jailbrakeme.com(asta o poti face simplu daca ai wi-fi sau conecxiune net)
    - decodare: ultrasn0w 0.9.3
    - itunes versiunea 9.2.1
    foloseste tablelul ala ca este foarte util.
    vezi ca dai "sfaturi" gresite.

    va rog eu frumos, daca nu sunteti siguri de ceva nu mai postati aiurea. sunt multi incepatori care asculta imediat fara sa se informeze si dupa se trezesc ca raman cu telefonul blocat sau stricat. asa am patit si eu (am ramas fara telefon 4 luni), dar m-am invatat minte si am citit/citesc tot ce se poate de JB si unlock + cateva experimente pe propiul meu telefon.

    razvan, ce bootrom ai la 3GS tau?
    LE: vad ca ti-a raspuns @mark foarte complet

  15. #475 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    @AndRewqp - daca te referi la modem, am 03.15. am inteles ca e singuru care poate fi facut fara fw de ipad.

    @mark - dupa tutorialu postat de tine am incercat sa fac un custom fw, dar nu mi-l recunoaste in itunes. imi apare eroarea postata putin mai sus. alte idei ?

    PS: nu am facut. am preferat sa astept pana gasesc ceva complet. sunt tot la 4.0.1

    ---------- Post added 07-12-2010 at 08:06 PM ----------

    am inteles ca limera1n si greenpois0n fac activarea. e adevarat ?

    ---------- Post added 07-12-2010 at 08:31 PM ----------

    ce recomandati dintre cele 2 ?

  16. #476 SP
    Senior Member mark's Avatar
    E adevarat insa tu nu poti pune 4.1 pe telefon ca sa faci jailbreak cu ele ca nu cred ca ai SHSH salvat pt telu tau. Uite suna-ma daca vrei si te lamuresc ca e greu sa tot scriu ca e mult de povestit si pana te prinzi ce si cum...
    0752038068

  17. #477 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    trickz, nu discut!

    ...vedem, vedem

    Merci de info. pentru carcasă.

    *p.s.

    Eu mă dau pe bike nu pe skate

  18. #478 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    Ma poate lamuri si pe mine cineva cu naiba pun un filmulet MP4 pe iPhone? Chiar nu se poate fara convertor? Ca stau o saptamana sa imi faca un film de cativa mb. Thx!

  19. #479 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Merci de info. pentru carcasă.
    Cu placere. Crede-ma ca am incercat vreo 20 de case-uri de iPhone 4... unele erau doar de forma... altele erau kitch... Am ramas socat de cat de bine inchegata e carcasa. Poate si datorita sistemului din 2 carcase ce se imbina una in cealalta. O parte fiind un plastic mai tare si lucios, alta dintrun plastic mai cauciucat si mat. In plus poti sa-ti comanzi cele 2 din culori diferite... si sa iasa ceva "original"
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Eu mă dau pe bike nu pe skate
    Bike, off-road, sky-diving... orice faci cu iPhone 4 in carcasa aia... slabe sanse sa il busesti. Daca veneai la intalnirea CG iti faceam un demo

  20. #480 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by Walkman View Post
    Ma poate lamuri si pe mine cineva cu naiba pun un filmulet MP4 pe iPhone? Chiar nu se poate fara convertor? Ca stau o saptamana sa imi faca un film de cativa mb. Thx!
    ai un filmulet mp4 si nu reusesti sa-l pui in iPhone? daca da, incearca asta:
    mp4 is the correct file. avi need to be converter to mp4 files. once converted, just put it on your regular itunes. then, connect your iphone. open the iphon folder on your itunes, click the video tab, scroll down and sync the movies.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 24 of 185 FirstFirst ... 14 22 23 24 25 26 34 74 124 ... LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 6S & iPhone 6S Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 280 Last Post: 06-11-2016, 15:30
  2. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58
  3. Replies: 97 Last Post: 04-10-2013, 12:12
  4. Update iPhone iOS By freddie91 in forum Software
    Replies: 6 Last Post: 11-02-2013, 13:35
  5. Replies: 4 Last Post: 28-09-2012, 22:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts