Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 40 of 185 FirstFirst ... 30 38 39 40 41 42 50 90 140 ... LastLast
Results 781 to 800 of 3688

Thread: Clubul iPhone & iOS

  1. #781 SP
    Senior Member huber's Avatar
    Poate iPad 3d !

  2. #782 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by huber View Post
    Poate iPad 3d !
    Pai oricum nu se mai indoieste nimeni ca 3-ul nu va fi 3D... Deja apar din ce in ce mai multe device-uri 3D, nici nu ma gandesc ca urmatorul iPad nu va fi si el in ton. Sau deasupra tonului, ca de obicei

  3. #783 SP
    Member AVoF's Avatar
    Se mai merita iphone 2g? are cumva aplicatii restrictionate sau merg toate? desigur cu timp de incarcare prelungit si frame-rate nu tocmai convenabil.Ar fi la pretul de 300ron.

  4. #784 SP
    Member Snake's Avatar
    AVoF, parerea mea este ca nu merita. Mai bine cauti un 3G la banii astia.

  5. #785 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by Snake View Post
    AVoF, parerea mea este ca nu merita. Mai bine cauti un 3G la banii astia.
    nici 3G eu zic sa faci un efort si sa-ti iei 3GS. daca nu poti, mai bine cauta alt telefon .

  6. #786 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    nici 3G eu zic sa faci un efort si sa-ti iei 3GS. daca nu poti, mai bine cauta alt telefon .
    Plusez si eu. Nici 3GS. Ori iPhone 4, ori cauta alt telefon

    P.S. Saracul, de la 300 RON l-am trimis la telefon de 5 ori mai scump...

  7. #787 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Ce are mai 3GS? Este un telefon super. Sau nu ne mai suporta ochiul decat "retina display"?

  8. #788 SP
    Senior Member mark's Avatar
    De cand am i4 recunosc ca orice 3GS sau 3G mi se pare tare urat la ecran. Nu e snobism, pur si simplu e diferenta la calitatea ecranului.

  9. #789 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Asta este altceva. Detii ceva mai bun, logic sa nu iti mai placa lucrul inferior.

  10. #790 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by mark View Post
    De cand am i4 recunosc ca orice 3GS sau 3G mi se pare tare urat la ecran. Nu e snobism, pur si simplu e diferenta la calitatea ecranului.
    I agree. Si eu chiar credeam ca ecranul lui 3GS e superb...

    Si acum, o chestie super interesanta. Must buy for me: HD Video Surveillance on iPad via Logitech’s New Security app | PadGadget

  11. #791 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    si uite asa...vezi avatarul

    sry de off dar nu m-am putut abtine

  12. #792 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by BoDoPSX View Post
    si uite asa...vezi avatarul
    Partea mai frumoasa e ca-l vezi direct pe iPhone sau iPad...

  13. #793 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Am si eu o mare dilema si chiar nu stiu unde as putea pune intrebarea .

    Am niste bani si daca to vine Pastele ma gandeam sa imi fac si eu un cadou, ma gandisem la o tableta si un telefon si aici ajung la dilema mea. Ipad si un telefon cu Android? sau Galaxy Tab si un Iphone 3Gs?

    Sper sa nu fie cu suparare ca intreb despre Android pe un thread Apple, insa cred ca ma stiti de atata timp, iar eu sunt impartial insa as vrea sa vad si pararea voastra.

    Multumesc!

  14. #794 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Quote Originally Posted by DeathWings View Post
    Am si eu o mare dilema si chiar nu stiu unde as putea pune intrebarea .

    Am niste bani si daca to vine Pastele ma gandeam sa imi fac si eu un cadou, ma gandisem la o tableta si un telefon si aici ajung la dilema mea. Ipad si un telefon cu Android? sau Galaxy Tab si un Iphone 3Gs?

    Sper sa nu fie cu suparare ca intreb despre Android pe un thread Apple, insa cred ca ma stiti de atata timp, iar eu sunt impartial insa as vrea sa vad si pararea voastra.

    Multumesc!
    Incearca sa iti iei un iPhone 4 ca din vara o sa isi piarda din suport 3Gs-ul si iti poti lua o tableta iPad. Nu are rost sa te incurci cu Android, tot ce e in Android Market gasesti 100% si in AppStore

  15. #795 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Depinde cat de mult ai nevoie de o tableta. As recomanda un iPhone 4 ( iPhone 5 apare in Septembrie, toate semnele arata asta - culoarea alba incepe sa fie trimisa peste doua saptamani, varinta Verizon a venit extrem de tarziu ) si restul banilor pastrati pana la o tableta (ipad, ipad 2, etc).

    Galaxy Tab (prima varianta) este destul de.. problematic. Varianta noua este imbunatatita dar si pretul pe masura.

  16. #796 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Guys... omul nu vrea ori un telefon ori o tableta. El vrea un telefon + tableta, si nu stie daca sa ia "set" Android sau "set" iOS

    DeathWings: personal iti recomand setul iPhone 4 + iPad (2 de preferat, dar daca nu e cash...). Din pacate e si cea mai scumpa solutie. Dar ai avantajul ca orice cumperi din AppStore il cumperi o singura data pt. ambele device-uri. La fel, nu te incurci si cu n aplicatii pentru sync, ci doar cu iTunes.

    Galaxy Tab nu-ti recomand pt. ca este varza (mai mult software, ca hardware-ul ar fi trebuit sa tina)... Si in plus, daca iti iei un iPhone 4 sau un Galaxy S (2 de preferat), nu prea isi are rostul. Mai bine iei un iPad sau astepti un Galaxy Tab 2, pt. diagonala mai mare si usurinta la vizionat de filme, jocuri, etc. 7"-ul era ok pt. portabilitate... dar odata ce ai super smartphone, ce portabilitate mai buna iti trebuie?

    Pe de alta parte, daca vrei "the best of two worlds", adica sa vezi ce se intampla in ambele tabere (si Android si iOS), iei un Galaxy S si un iPad. Sau un iPhone 4 si un Galaxy Tab. Depinde pe care vrei mai mult gaming, multimedia, etc. Bafta!

  17. #797 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    eu i-as recomada sa-si ia un iPad 2 si sa astepte iPhone 5 . pana se lanseaza i5 mai strange la pusculita si in plus are timp sa afle toate secretele iPad-ului. sa iti cumperi 2 deviceuri de ultima generatie in acelasi timp, nu stiu, parca nu o sa ai timpul necesar sa te bucuri si sa le cunosti pe amandoua. imo wait for i5

  18. #798 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Din pacate nu am atatia bani incat sa imi ajunga sa cumpar Ipad2 si Iphone 4 .

    La varianta Ipad/Galaxy S ma gandisem si eu desi imi tot face cu ochiul si Desire HD. Doresc aceasta combinatie pentru ca asa cum a spus si Monky as vrea sa vad ce au de oferit ambele sisteme de operare (iar faptul ca iphone am avut si mi-a placut atat de mult, m-a facut sa ma gandesc atat de mult la Ipad)

    Tableta, e adevarat, nu pot spune ca am o intrebuintare foarte mare pentru ea, adica nu e pentru un job sau ceva cum ar putea sa fie un laptop de exemplu, insa mie imi place de exemplu foarte mult sa citesc si am vazut ca poate sa fie un ebook reader excelent (ca sa nu mai zic de aplicatia DC Commics de pe appstore ). Plus toata pleiada de jocuri ce mi-au placut atat de mult pe iphone si tot ce inseamna IOS.

    Si m-am gandit ca daca tot trec la un "iphone mai mare" sa nu tin ca telefon tot un iphone (desi intr-adevar, iphone 4 cu al lui redina display e absolut superb, insa banii sunt o problema) asa ca m-am gandit la cealalta tabara (Nokia cu al lui symbian.. nu imi face deloc cu ochiul).

    Va multumesc oricum pentru pareri, e adevarat ca as putea sa astept Iphone 5 insa parca totusi mi-as face si eu o bucurie de Paste .

  19. #799 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Poti incerca si un telefon cu Windows Phone 7 in combinatie cu iPad

  20. #800 SP
    Admin MonkY's Avatar
    DeathWings: mergi pe un iPad 2 si mai asteapta un pic ca trebuie sa iasa Galaxy S 2 si seriile noi de la HTC... E pacat sa te grabesti. Asta pt. ca oricum pana la iPhone 5 mai e...

    Anyway, cred ca nu exista saptamana sa nu mai apara cate o aplicatie de iOS, sau un accesoriu care sa nu ma lase cu gura cascata

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 40 of 185 FirstFirst ... 30 38 39 40 41 42 50 90 140 ... LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 6S & iPhone 6S Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 280 Last Post: 06-11-2016, 15:30
  2. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58
  3. Replies: 97 Last Post: 04-10-2013, 12:12
  4. Update iPhone iOS By freddie91 in forum Software
    Replies: 6 Last Post: 11-02-2013, 13:35
  5. Replies: 4 Last Post: 28-09-2012, 22:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts