Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 50 of 185 FirstFirst ... 40 48 49 50 51 52 60 100 150 ... LastLast
Results 981 to 1,000 of 3688

Thread: Clubul iPhone & iOS

  1. #981 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Cu cat credeti ca se va ieftini i4 dupa ce se va anunta oficial i5? Ar mai fi o varianta S Galaxy 1, dar nu stiu sigur daca as trece pe android si daca sunt diferente mari intre i4 si galaxy1. Voi ce ziceti si as vrea daca se poate raspunsuri cat mai obiective .

  2. #982 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Momentan se poate lua i4 (second nu nou) incepand cu 1100-1200 ron pt cele codate pe retele straine fara accesorii si pana la 1500-1700 ron pt cele codate in romania sau neverlocked. Initial pretul nu va scadea, parerea mea, pt ca de la anuntul oficial al i5 si pana ce ajunge sa se vanda la noi in tara va mai trece cel putin 1 luna (pt telefoanele aduse din state) si cel putin 3 luni pt telefoanele aduse oficial de orange etc. Cand vom avea si i5 la noi in tara cred ca vom vedea i4 la 900-1000 ron codate si undeva la 1300 ron codate in tara/necodate.
    Cat priveste i4 sau SGS I, le-am avut pe ambele dar nu pot fi obiectiv

  3. #983 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ca si la lansarea lui iPhone 4, se vor ieftini toate cu 100 USD. In US, desigur!
    Intre Galaxy 1 si iPhone 4, aleg iPhone 4 fara remuscari
    Intre Galaxy 2 si iPhone 4, aleg iPhone 5!

  4. #984 SP
    Senior Member mark's Avatar
    La ora asta SGS II da suturi in fund la i4 toata ziua, asta recunosc. Dar trebuie asteptat i5 pt ca comparatia SGS II cu i4 nu e corecta.

  5. #985 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Scuzati offtopicul dar nu stiam unde sa postez...

  6. #986 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Ce de am mai ras

  7. #987 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  8. #988 SP
    Senior Member Anderul's Avatar
    Vreau Mario pe iPhone !

  9. #989 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Imi poate recomanda cineva un PDF reader mai bunicel? Am gasit unele dar nu am inteles exact cum pot face transferul de pe PC pe iPod. Eventual poate exista si un programel care sa face fisierele mai mici pentru ca nu am nevoie de aceasi calitate pe iPod.

  10. #990 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Air Sharing FTW! Citeste doc, docx, pdf si cred ca multe altele - poti pune fisiere pe el si folosing SSH-ul, dar si LAN-ul. E foarte util si la examene.

  11. #991 SP
    Senior Member psypc2's Avatar
    N-am incercat prea multe .pdf reader-e dar cel care mi-a placut de departe cel mai mult este GoodReader.

  12. #992 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Imi poate recomanda cineva un PDF reader mai bunicel? Am gasit unele dar nu am inteles exact cum pot face transferul de pe PC pe iPod. Eventual poate exista si un programel care sa face fisierele mai mici pentru ca nu am nevoie de aceasi calitate pe iPod.
    De ce nu incerci cea mai populara si folosita aplicatie de la Apple: iBooks. E si gratuita si pdf-urile le pui pe iPod cu ajutorul iTunes. E simplu.

  13. #993 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Am rezolvat. Air Sharing+iFunBox e o combinatie super. Multumesc pentru sfaturi

  14. #994 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...erm am văzut mai demult pe youtube un clip cu o bucată de h�rtie (gen QR code) și din ea era proiectată o imagine (un cub 3D)/personaj (era cloud din final fantasy). Cum se numește...aplicația? Chiar nu mă pricep și nu știu cum să caut.

    Thank you

    *later edit*

    Am dat de o poză (din greșală) dar at�t. Am scris AR code, AR viewer (mno...combinații) și nimic.
    Attached Images Attached Images dissidia-012-final-fantasy-ar_1_programview.jpg

  15. #995 SP
    Senior Member mark's Avatar

  16. #996 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Nu despre QR code am zis (din ăla am - folosesc: red laser) ziceam de o aplicație care...generază o imagine ca și 3ds-ul. Ca �n poza atașată.

    Uite așa ceva. E o bucată de h�rtie (cu un cod pe ea) și c�nd pui telefonul pe ea iese o formă



    (n-are legătură clipul cu asta doar am vrut să exemplific forma)

    Și am mai văzut acum c�țiva ani, tot pe youtube, la un webcam...era o foaie de h�rtie și din ea se despacheta o casă și nisip...

  17. #997 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Cauta augmented reality.
    10 Amazing Augmented Reality iPhone Apps
    Numarul 10 se potriveste cat de cat cu ce vrei tu.
    LE: pt. android este: AndAR Model Viewer.

  18. #998 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Well... bye bye Steve Jobs! Sa vedem acum daca o sa faca fata task-ului Tim Cook. Se pare ca pana la urma nici chiar toti banii din lume nu pot rezolva chiar orice boala... Thanks Steve Jobs!

    Steve Jobs resigns as CEO of Apple -- Engadget
    Steve Jobs' Apple: a timeline -- Engadget

  19. #999 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Sa vezi ce le scad actiunile la bursa...
    Sper ca Apple-ul sa ramana la fel si fara Steve Jobs, respect!

  20. #1000 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by consol3 View Post
    Sa vezi ce le scad actiunile la bursa...
    Ai sa razi... tocmai au crescut
    Apple Inc.: NASDAQ:AAPL quotes & news - Google Finance

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 50 of 185 FirstFirst ... 40 48 49 50 51 52 60 100 150 ... LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 6S & iPhone 6S Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 280 Last Post: 06-11-2016, 15:30
  2. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58
  3. Replies: 97 Last Post: 04-10-2013, 12:12
  4. Update iPhone iOS By freddie91 in forum Software
    Replies: 6 Last Post: 11-02-2013, 13:35
  5. Replies: 4 Last Post: 28-09-2012, 22:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts