Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 8 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast
Results 21 to 40 of 152

Thread: iPhone 15, 15 Plus, 15 Pro, 15 Pro Max

  1. #21 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Si daca erau preturile la fel, si tot ar fi insemnat ca anul acesta iPhone-urile sunt mai ieftine (inflatie, deh). Oricum, la 15 Pro Max de 512GB, am platit la fel ca si anul trecut, so...

    Intre timp, eu mi-am facut lista cu prostioarele de pe noul meu telefon. So, it's godamn fine in my book. Deja ma lasa rece haterii care spun ca e acelasi telefon ca anul trecut.

    Sa vad cu husa cum fac, pentru ca in lipsa celei din piele naturala, nu ma atrage deloc cea cu FineWoven. Nu inteleg cum au reusit ca din piele sa acopere inclusiv marginile, iar la asta din "plastic" sa nu fie capabili sa o faca dintr-o bucata, peste tot. Nu mai vorbim ca pretul e acelasi. Si cand un plastic bate pielea naturala la pret, ceva e in neregula (at least in my book)...
    Attached Images Attached Images iphone_15_pro_max_features.jpg

  2. #22 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Avem și datele complete despre baterii (de la un fel de FCC chinez):
    iPhone 15: 3,349mAh
    iPhone 15 Plus: 4,383mAh
    iPhone 15 Pro: 3,274mAh
    iPhone 15 Pro Max: 4,422mAh

    Prin comparație cu seria anterioară:
    iPhone 14: 3,279 mAh
    iPhone 14 Plus: 4,325 mAh
    iPhone 14 Pro: 3,200 mAh
    iPhone 14 Pro Max: 4,323 mAh

    N-au crescut cu mult, dar măcar nu au scăzut! Ca să fie bine, să nu fie rău... nu?

  3. #23 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Eu folosesc doar android de multi ani, dar mi se pare că Apple a făcut o treabă foarte bună cu lansarea. Au venit cu materiale mai rezistente, procesor mai puternic, camere mai bune, și cel mai important au păstrat același preț. Așa se face un upgrade! Nu știu cum poate cineva sa fie dezamăgit. Din nou, are același preț ca iPhone 14 Pro.

  4. #24 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Am reușit să comand un 15 Pro la scurt timp după deschiderea precomenzilor.
    În anii trecuți cam cât timp dura livrarea de la eMag?

  5. #25 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Daca avem noroc, pe 22.09 le primim. Daca nu, putem sa le primim si peste 2 luni. Daca ai facut in primele 5-10 min si nu ai ales vreun model care deja e epuizat pana si la Apple, you should get it fast.

    Intre timp, mai aflu de inca o chestie despre care Apple nu a spus nimic. Si anume, in 15 Pro si 15 Pro Max, avem un nou chipset pentru modemul 5G, care e cu vreo 24% mai rapid (din testele facute in US). Este tot Qualcomm, X70 daca nu ma insel.

  6. #26 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Vad ca nu recomandati istyle pe aici, dar voiam sa ma duc la ei sa dau trade-in la 11 Pro-ul de il am acum, vad ca pot sa iau si 1000 ron reducere. Chiar asa naspa sunt? Ati mai facut trade-in cu ei?

  7. #27 SP
    Member codpin's Avatar
    Si eu sunt curios de ce nu se recomanda iStyle pe aici. Aveam de gand sa iau ori de la ei ori de la emag echipamente Apple de vreo 15k € pe firma. La pret am vazut ca sunt cam tot pe acolo.

  8. #28 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Pentru ca (in cazul meu, cel putin), astepti de-ti ies ochii din cap. Cel putin la precomenzi.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #29 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Trade-in n-am facut la istyle, dar dupa vreo 2 comenzi la care pur si simplu nu am primit produsele (si am renuntat pana la urma), plus vreo 3 intarziate enorm (desi spuneau livrare in 48h), am zis BYE-BYE. Also, nu raspundea nimeni la ei la telefon, la email-uri raspundeau dupa 4-5 zile... Duca-se! La ei poate as apela pentru service Apple, sau asa cum am mai zis... sa cumpar ceva direct din magazin, care este in stoc, si pe care-l pot testa. Ah, si cateodata mai sunt OK ca au preturi reduse pentru anumite produse EOL. Dar valabil doar in anumite magazine.

    Meanwhile, this: Apple's A17 Pro Within 10% of Intel's i9-13900K, AMD's 7950X in Single-Core Performance.

  10. #30 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Uitandu-ma la performanta single-core, am un zambet in coltul gurii cand ma gandesc la cat au evoluat niste amarate de telefoane…

    In ceea ce priveste comparatia cu Snapdragon, mai bine tac. Am mai fost numit apple fanboy & ****, before


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #31 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Performanta in sine e si mai spectaculoasa cand te gandesti ca pe un device mobil racirea e aproape inexistenta (fata de un full fledge PC), ca trebuie sa nu suga bateria instant si sa aiba si eficienta, sa nu intre in throttle instant... Si aici nu e vorba doar de Apple, ci de mai toate SoC-urile de mobile in general.

    Oricum, acum ca se va trece la 2nm, ma tem ca nu vom mai vedea salturi foarte mari de performanta, si or sa inceapa sa vina mai mult cu optimizari, acceleratoare... Adica nebunii gen Neural Engine, coder/decoder hardware (cum avem acum pt. ProRes, AV1), controller dedicat in CPU pentru diverse (cum este cel pt. USB 3.2 gen 2, care sunt sigur ca la urmatoarea iteratie va fi Thunderbolt 4 sau 5). Sau cum la GPU au venit cu hardware ray tracing. Practic, personal prefer asa ceva, decat sa vina de exp. cu 16 core-uri,32 de core-uri sau mai stiu eu ce. Pe mobiles chiar consider ca e irelevant... cred ca e mult mai important sa aiba 1-2 core-uri super rapide, si in rest, maximul de eficienta.

    Anyway, daca asta poate acum un A17 Pro, tare curios sunt ce va putea face un M3. Am mari sperante ca va fi un monstru. Poate daca vine iPad cu M3, va fi momentul sa-mi upgradez si eu Pro-ul...

    Cat despre apple fanbots... well, poti sa fii si cel mai mare hater Apple, si tot trebuie sa recunosti ca macar ca si concurenta si e binevenita. De exp. eu daca as fi Samsung (sau Huawei, sau Xiaomi, sau Google), mie mi-ar cam fi rusine sa spun ca flagship-ul meu actual are un CPU care de-abia se bate de la egal la egal cu o "vechitura" de la Apple de acum 3 ani. Sunt sigur ca asta ii va face sa impinga lucrurile, mai repede, mai bine... In final, tot "haterul" Apple are de castigat, primind ceva care sa-i bata pe cei pe care nu-i suporta.

  12. #32 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar

  13. #33 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eeeeh, era si el pe ȘPEIS...

  14. #34 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Un alt update minor, cel putin pentru mine


  15. #35 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    E binevenit, mi se pare ca au umblat putin la ecrane, iphone 13 pro-ul meu pare mai luminos pe nivele mai scazute de luminozitate sau doar e in capul meu treaba asta?
    Safari update e foarte binevenit, quality of life improvements foarte bune.
    Cam atat nu e un update imens.

  16. #36 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Da, nu pare a fi un update "imens", dar trebuie tinut cont si de faptul ca multe dintre functiile noi din iOS 17 nici nu sunt gata inca. "Later this year", din ce am inteles... Also, sunt multe tweak-uri "sub capota", despre care nici nu prea s-a vorbit. De exp. cred ca au facut acel history log nelimitat acum, ca tot se plangea lumea ca iti arata doar ultimele cateva zile.

    ---------- Post added 19-09-2023 at 13:19 ----------

    P.S. Pentru mine oricum, au facut The Ultimate Upgrade! Acum in sfarsit am separat People & Pets in Photos! Numai pt. faptul ca acum imi pune automat cateii, cu nume si toate cele (exact ca la oameni), si e genial.

    P.P.S. Si nu sunt discriminate nici pisicile.

  17. #37 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Au inceput sa apara reviews:



  18. #38 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Săriți pe la 14:27


  19. #39 SP
    Member iionut's Avatar
    Cea mai bună schimbare e ca au tastatura română cu prezicere cuvinte,până acum trebuia să folosesc Gboard

  20. #40 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Am primit mesaj de la eMAG că mâine va ajunge Pro-ul .

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 8 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vand playstation 4 pro / ps4 pro cu 2 controllere By bloodindark in forum Bazar Sony: Console & Accesorii
    Replies: 5 Last Post: 03-10-2021, 14:58
  2. Replies: 80 Last Post: 20-04-2021, 20:55
  3. Vand Playstation 4 PRO ( PS4 PRO ) + 2 controllere si jocuri By consol3 in forum Bazar Sony: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 05-12-2020, 00:16
  4. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts