Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 8 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast
Results 41 to 60 of 152

Thread: iPhone 15, 15 Plus, 15 Pro, 15 Pro Max

  1. #41 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Quote Originally Posted by sexbobomb91 View Post
    Am primit mesaj de la eMAG că mâine va ajunge Pro-ul .

    Eu am facut precomanda pe 15.09 si inca apare statusul ca Plata acceptata. 15 Pro 256GB Black Titanium.

  2. #42 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Am si eu 4-5 persoane care mi-au confirmat ca au primit mesaj pentru livrare maine, dupa ora 15:00, la EasyBox. Ciudat este faptul ca desi am acelasi model cu 2 dintre ei, am comandat inaintea lor, eu n-am primit nimic. Deh... dupa sufletul omului...

  3. #43 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Cred ca se vor livra din diferite puncte de lucru, pana ora 23:00 eu zic ca mai avem sansa se se modifice ceva la status ������ si eu tot la EasyBox am comandat, fiindca daca as fi comandat la adresa, venea dupa ora 14…

    ---------- Post added 22-09-2023 at 07:03 ----------

    Update: Nu s-a trimis inca, sper sa ajunga macar sambata.

  4. #44 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    La fel ca anul trecut cu e-mag. Niciun semn pana acum, nici nu-mi faceam sperante


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #45 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Tocmai mi-a ajuns, comandat acasă ( nu la easybox ), în 15.09 la 15:02 .
    Încă nu am inceput transferul de pe 12 dar calitatea materialelor și finisajele par foarte bune.

  6. #46 SP
    Member SkyBorg's Avatar
    iPhone 15 normal apare in stoc acum pe eMag, cu disponibilitate de ridicare personala chiar de astazi, fara precomanda. Pro si Pro Max inca apar disponibile pentru precomanda.
    15 Pro Max comandat pe 15, tot la 15:02, nu am primit niciun semn de la eMag, ma indoiesc ca mai sunt sanse sa intru astazi in posesia lui

  7. #47 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Nu știu dacă ar trebui să conteze dar am abonament Genius.

  8. #48 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Nu cred ca asta conteaza. Ideea este ca-i foarte mare cerere pentru PM (culmea este ca unii romani, se pare ca au bani cand vine vb despre aifon, dar pt restul, cam au arici la buzunar ).

    La E-mag e ca la loterie. D’asta nici nu speram sa primesc ceva astazi


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #49 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Conteaza si ce anume comanzi si cat de mare e cererea pentru el.
    Ei primesc x bucati de 15 pro negru 128, x bucati de 15 pro alb 256, samd. La fel pt fiecare model, culoare si storage.

    Unele sunt mai cerute, deci se depaseste alocarea, altele se stie de la inceput ca sunt mai cautate deci se cere extra alocare de la inceput.
    Unele sunt efectiv mai rare, gen alea cele mai mari si culori cat mai "exotice", ca sa fie diferentiate de anii precedenti, ca sa vada lumea pe strada ca tu ai modelul nou, nu ala de anul trecut - asa a fost cazul anul trecut cu 14 Pro si Pro Max mov.

    In rest, ar trebui sa tina cont de ora comenzii, dar de fapt, se tine cont de mai multi factori - daca ai ales easybox sau nu, daca ai platit in avans sau nu.

  10. #50 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Ah, al meu e 15 Pro White, nu Pro Max.

  11. #51 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Husa si folia de protectie au ajuns azi, dar telefonul nu.
    Am comandat 15 Pro de 256GB pe Black Titanium (eMag).

  12. #52 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Avem și teardown. Marele avantaj e noul șasiu și faptul că reparațiile vor fi mult mai ușoare (și mai ieftine). Kudos to Apple, că au ascultat plângerile, totuși...



    ---------- Post added 22-09-2023 at 13:53 ----------

    P.S. Eu îl am de azi dimineață la EasyBox. Aștept finalul de zi să mă duc să-l iau. Mai nasol e că trebuie să mă rog și de urâții de la Vodafone să imi genereze alt cod QR pentru eSIM. Din păcate nu mai merge online, doar la ei în magazine.

  13. #53 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Este deja si droptest facut.


  14. #54 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Avem și teardown. Marele avantaj e noul șasiu și faptul că reparațiile vor fi mult mai ușoare (și mai ieftine). Kudos to Apple, că au ascultat plângerile, totuși...



    ---------- Post added 22-09-2023 at 13:53 ----------

    P.S. Eu îl am de azi dimineață la EasyBox. Aștept finalul de zi să mă duc să-l iau. Mai nasol e că trebuie să mă rog și de urâții de la Vodafone să imi genereze alt cod QR pentru eSIM. Din păcate nu mai merge online, doar la ei în magazine.
    Astept un review sa stiu daca dau cancel la precomanda, sau nu


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #55 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    img_1852.jpg
    Niciodata n-am sa inteleg asta. Cum n-am sa inteleg nici ce este in capul celor care platesc asa ceva..

    Luam telefoane la precomanda, sa punem pe Oleics.

    Un asumat fiind, ma necajeste putin treaba asta, emag inca niciun semn. Traiasca Republica!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #56 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Din pacate, eu vin cu vesti proaste. In viata mea nu am intalnit mai multe probleme la setarea unui iPhone nou, ca la 15 Pro Max. Trecerea de la 14 Pro Max ar fi trebuit sa se faca super smooth, asa cum a fost de la 13 la 14, de la 12 la 13 and so on. Din pacate, Apple a dat-o rau de tot in bara. Transferul de la telefon la telefon e aproape imposibil. Nu iti recunoaste nici acea imagine (codul acela 3D generat de noul telefon), ba nu se conecteaza la server, ba unii zic ca fara 17.0.2 nici sa nu incerci (telefonul venind cu 17.0 out of the box, cred)... altii spun ca au reusit doar intrand in DFU mode, conectat la calculator, facut update si restore din iTunes.

    Apoi am incercat restore din iCloud... vreo doua ore nu s-a miscat nimic (nici macar "estimating" nu stia sa spuna cat). Asa ca m-am enervat si am luat-o de la capat (nu pot sa stau 20 de ore pentru un amarat de restore, cand am viteza de peste 700Mbps pe WiFi). Cand am incercat sa fac transfer din nou (dupa ce am updatat), m-am trezit ca imi cere 2FA pentru a ma loga in contul meu de iCloud. Bai Apple, te-ai tampit? Aveam eSIM pe telefonul vechi, a trebuit mers fizic la Vodafone pentru a-mi genera QR code, pt. un nou eSIM. Ceea ce inseamna ca automat numarul meu vechi este oprit si va trebui sa pun noul eSIM pe noul telefon. Cum mama naibii tu imi trimiti cod de confirmare pe un telefon pe care eu acum il setez, si la care nu am acces la SMS/Voce?!? Jeez.

    Anyway, dezamagit total... Asta e o operatiune pe care am facut-o de sute de ori pe device-uri cu iOS. Never had issues like this. Never!

    P.S. Nu are legatura cu cat de bine e construit telefonul, ce super procesor are, cati giga de ram, ce super camere, ce titanium... daca de la primul pas te comporti mai rau ca o firma chinezeasca de mana a treia. Si din ce citesc, nu sunt singurul care s-a lovit de problema. Also, cred ca e pt. prima oara cand vad pe Apple spunand ca nu e recomandat sa faceti transfer de pe telefonul vechi pe cel nou de-abia venit. WTF?

    Revin cu infos, dupa ce fac transferul. Daca reusesc sa fac transferul. Probabil sunt hammered si serverele lor, probabil aveam si eu asteptari prea mari, gen sa se intample la fel de easy ca la ultimele 200 de transferuri intre 2 telefoane Apple...

  17. #57 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar

    Clubul iPhone & iOS

    Reactia initiala a fost: **** happens in the programming world (in ideea ca-s multe configuratii.. etc).

    Apoi, m-am trezit la realitate. Nu, la Apple nu vb despre multe configuratii. Cat iti ia sa testezi transferul asta pe cateva modele de telefoane? Urat.. urat.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. #58 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    @MonkY Citisem si eu despre probleme cu transferul de pe vechiul telefon pe cel nou din mai multe surse.
    Mereu am procedat asa. De la 7 -> XS -> 13 Pro.

    Telefonul meu inca nu a ajuns, cred ca doar luni ajunge, dar tot o sa fac transfer. Am <20000 poze si cateva mii de filmulete pe care prefer sa le am pe telefon.

  19. #59 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Incredibil cat de usor s-a spart spatele la 15 Pro Max

  20. #60 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Da, am vazut si eu ieri. Pentru astia mai neindemanatici, o husa devine obligatorie.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 8 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vand playstation 4 pro / ps4 pro cu 2 controllere By bloodindark in forum Bazar Sony: Console & Accesorii
    Replies: 5 Last Post: 03-10-2021, 14:58
  2. Replies: 80 Last Post: 20-04-2021, 20:55
  3. Vand Playstation 4 PRO ( PS4 PRO ) + 2 controllere si jocuri By consol3 in forum Bazar Sony: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 05-12-2020, 00:16
  4. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts