Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 16 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 15 ... LastLast
Results 81 to 100 of 313

Thread: iPhone 4S

  1. #81 SP
    Senior Member mark's Avatar
    iPad 3 o sa rupa piata in 2, ipad si restu. Oricum si acum e asa dar anul viitor va fi mai evident. Cat despre i5 tot 32gb va avea maxim ca sa nu urce prea mult pretul, dual core merge, dar nu sunt sigur de 1gb de ram (cred ca va fi tot 512mb). In rest un ecran 4" se prefigureaza ceea ce este foarte bine si un design a la iPad 2 va fi perfect. Totusi nu pot sa inteleg si sper sa ma dumiresc la momentul conferintei: DE CE NAIBA au amanat atat lansarea asta?

  2. #82 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    @mark, apropo de conferinta care urmeaza, crezi ca STEVE o sa prezinte evenimentul ?

  3. #83 SP
    Admin MonkY's Avatar
    99% ca nu va prezenta Steve... tu n-ai vazut cum arata? Tu sa ai cancer in faza terminala, te-ai mai ocupa de prezentari de telefoane?

    Cat despre amanare... eu cred ca e strict legat de productia actuala. Lor le place ca la conferinte sa spuna "Available now!" sau "You can get one in two weeks"

  4. #84 SP
    Senior Member mark's Avatar
    I may be out of line here but, cred ca Steve o sa ne prezinte acea parte din keynote unde spunea la sfarsit celebrul enunt: "one more thing". Adica nu va iesi pe scena decat la sfarsit asa ca sa ne dea pe toti pe spate. E bolnav intradevar dar atat timp cat respira nu cred ca se lasa, asa e el nascut.
    Va deschide conferinta Tim Cook iar pe final intra Steve. Finger crossed

  5. #85 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Sigur prezinta Steve. Cat de design, sper din tot sufletul sa nu arate ca iPad 2. Mie nici acum nu-mi place designe-ul lui iPad 2. iPad 1 arata mult mai bine, chiar daca era putin mai gros.

    Oricum, faza cu amanarea lansarii, parerea mea este ca au facut-o datorita lansarii tarzii a iPhone 4 alb. Si daca lansau 5-u la 1-2 luni dupa i4 alb, in mod clar nu mai cumpara nimeni asa ceva.

  6. #86 SP
    Senior Member axton's Avatar
    Din ce am auzit nu va arata ca iPad 2 ( la design ) ... nu sunt nici eu 100% sigur . Si sunt de acord cu tine referitor la amanarea lansarii , money , money and money ... all they think about ! Sau in cazul asta : sales , sales and sales !

  7. #87 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Pai tot ziceau ca si acum i4 se vinde foarte bine, ce fac nu mai lanseaza i5 ca inca merge treaba cu i4? C`mon...

  8. #88 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Au anuntat conferinta ?

  9. #89 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Inca nu. Tot mai multi spun/speculeaza insa ca pe 5 octombrie.

  10. #90 SP
    Member Mythul's Avatar
    probabil vor sa modifici data in care apare iphone-ul, din cauza ipadului.

    ipad - martie (in martie / aprilie ... easter bunny ? )
    iphone - era in iunie/iulie -> octombrie/noiembrie ... christmas anybody ?
    ipod - same

    iPad 3 va schimba totul. Cand vor pune retina display pe iPad 3 im sold. Aceasta fiind singurul motiv pt care nu am cumparat iPad 2. Un ecran la fel de bun ca iPhone 4 si GG competition .

  11. #91 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Samsung se pregateste sa dea in judecata Apple o data cu lansarea lui iPhone 5. Motivul? Vesnica chestiune cu incalcarea patentelor.
    Ba mai mult de cat atat, si ar fi o premiera in acest razboi care pare sa duca la nesfarsit, procesul ar putea demara inainte ca iPhone 5 sa fie lansat !!! WTF?!

    Hm, se pare ca afacerile asa se fac acum pe o piata unde concurenta este atat de acerba.
    Samsung preps anti-iPhone 5 lawsuit before it's even out ? The Register
    Attached Images Attached Images apple-samsung-fight.jpg

  12. #92 SP
    Member Mythul's Avatar
    Apple dupa ce si-a luat-o de la Microsoft acum cateva decenii s-a invatat minte. Avand in vedere ca e vorba de miliarde de dolari, e normal.

  13. #93 SP
    Senior Member mark's Avatar
    iPhone 5 prezentat pe data de 4 octombrie. Read more below:
    http://t.co/YvCYKiwZ

  14. #94 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ca in fiecare an, imaginea de prezentare a invitatiei este genial facuta
    Attached Images Attached Images apple-iphone-event.jpg

  15. #95 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Yep, +1. Love it.

  16. #96 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Well, 99.9% ca asa va arata noul iPhone 5. I'm hooked!

    P.S. Super funny sa-l vezi pe un asiatic vorbind atat de ok in germana


  17. #97 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu nu sunt foarte incantat de forma asta. Nu inteleg de ce-i "mananca" pe ei sa schimbe o forma si un design absolut genial si sa revina la "origini", sa-l faca rotunjit. Fata arata bine, dar spatele si partile clar nu.

    E adevarat, nici iPhone 4 nu-mi placea la inceput, dar dupa ce am pus mana pe el m-a obsedat pana mi-am luat.

    Oricum, cel putin momentan, nu am de gand sa renunt la iPhone4 pentru 5. As vrea sa trec, la inceputu lu 2013, direct la 6.

  18. #98 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eh, mie-mi place. E in trend cu iPad 2. Si in sfarsit, nu mai am nevoie de o husa... Aluminium rulez!
    Cam subtirel totusi... sper sa nu scada capacitatea bateriei doar pt. ca a devenit mai slim...

  19. #99 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Stați puțin, să nu ne hazardăm, este totuși vorba despre un prototip reprodus după zvonuri, speculații și alte informații nu tocmai oficiale.

    Personal tind să cred că următorul model iPhone o să fie de fapt 4s, cu mici �mbunătățiri față de predecesor și design aproape neschimbat, iar pe 5 �l vom vedea abia �n 2012.

  20. #100 SP
    Senior Member mark's Avatar
    E posibil sa nu vedem anu asta i5, doar un 4S. Stai si intrebi apoi de ce au amanata atat pt un 4S.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 16 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 15 ... LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 8 & iPhone 8 Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 19 Last Post: 07-06-2018, 22:35
  2. iPhone 7 & iPhone 7 Plus By tudyniuz in forum Apple
    Replies: 166 Last Post: 07-04-2017, 14:21
  3. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58
  4. Replies: 97 Last Post: 04-10-2013, 12:12
  5. Replies: 4 Last Post: 28-09-2012, 22:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts