Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 15 of 58 FirstFirst ... 5 13 14 15 16 17 25 ... LastLast
Results 281 to 300 of 1149

Thread: Clubul Apple Mac & macOS

  1. #281 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nu ma joc nimic pe el. Am console si PC pentru asta. Am pomenit de Guild Wars ca e si mai nou si e printre putinele jocuri pe care le joc.

    O luna de zile am stat doar cu 11"-le si nu m-a incomodat deloc. M-am uitat si la filme de pe el si a fost ok. Sa nu crezi ca te poti juca mare lucru pe el. Spun asta pentru ca se incalzeste foarte tare.

  2. #282 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Diferenta la Air intre i5 si i7 e de vreo 10-15% , tu decizi.Macbook pro-ul de 13 inch non retina e pe moarte si nu e mare diferenta la performanta , ba chiar air-ul e mai bun ca are SSD stock.

  3. #283 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Nu am stiut unde sa intreb : va fi live stream la evenimentul de maine seara? Stiti ca in octombrie a fost,insa doar pentru device-urile cu iOS si OS X.

  4. #284 SP
    Admin MonkY's Avatar

  5. #285 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Si-au ales cam prost ziua.

  6. #286 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Si-au ales cam prost ziua.
    Totusi este DEVELOPER conference... nu au ca target kinderii care dau maine BAC-ul
    Mai rau e cu E3-ul... care acela chiar are un astfel de target. Dar nah, cine pe lumea asta crezi ca se opreste din treaba doar ca sa verifice calendarul Romaniei?

  7. #287 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu ma refeream la partea cu E3. Nu o sa aibe atentia din partea presei cu care s-au obisnuit.

  8. #288 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Eu ma refeream la partea cu E3. Nu o sa aibe atentia din partea presei cu care s-au obisnuit.
    Nu cred ca e chiar asa. Anul trecut WWDC-ul s-a tinut intre 11 si 15 Iunie iar E3-ul intre 5 si 7 Iunie, si tot au avut parte de coverage bun. Anul asta cred ca au gandit chiar mai bine... sa "fure" un pic din E3. Mai ales ca acum toti asteapta sa vada ce se va intampla cu iOS7, cu ce vine Apple mai special pentru a se redresa (din punct de vedere al investitorilor si bursei)...

    P.S. Eu in locul lor as veni cu o consola noua de jocuri pe piata... as avea propriul meu E3

  9. #289 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar

  10. #290 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Imi place la nebunie Mavericks (nu numele in sine - parca si gluma cu Sea Lion suna mai bine)... imi place ca vin cu mici tweak-uri, retusuri, functii noi, optimizari de usage (baterie si resurse). De ce pana mea nu face si Microsoft treburile astea, nu o sa inteleg niciodata...

  11. #291 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Intrebarea mea ar fi: De ce Mavericks cu s la final adica plural, si nu Maverick la singular?

  12. #292 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pentru ca asa se numeste zona aia de surfing din California, Mavericks. Si ei sunt hipsteri si cool si astfel au denumit OS-ul nou: Mavericks



    Recomand filmul asta: Surfer, Dude (2008) ca sa intelegi mai bine lumea surfing-ului.


  13. #293 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Good to know then

  14. #294 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Sunt curios de ce au renuntat asa repede la feline.Cam scartaie OSX Mavericks fata de OS X Mountain Lion

  15. #295 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Cred ca epuizasera majoritatea felinelor.

  16. #296 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Quote Originally Posted by Trefla0874 View Post
    Sunt curios de ce au renuntat asa repede la feline
    Version 10.0: "Cheetah"
    Version 10.1: "Puma"
    Version 10.2: "Jaguar"
    Version 10.3: "Panther"
    Version 10.4: "Tiger"
    Version 10.5: "Leopard"
    Version 10.6: "Snow Leopard"
    Version 10.7: "Lion"
    Version 10.8: "Mountain Lion"

    Le-au luat în ordine, leul fiind felina supremă, cu ce ar mai fi putut continua în situația dată?

  17. #297 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Quote Originally Posted by Graft View Post
    Le-au luat în ordine, leul fiind felina supremă, cu ce ar mai fi putut continua în situația dată?
    Cu asta
    Attached Images Attached Images os-x-sea-lion.jpg

  18. #298 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Citeam zvonuri conform carora urma sa se numeasca Lynx sau Cougar.

  19. #299 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar

  20. #300 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Say what....brace yourself , iMac with Retina Display is coming

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 15 of 58 FirstFirst ... 5 13 14 15 16 17 25 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Apple TV & tvOS By MonkY in forum Apple
    Replies: 49 Last Post: 26-10-2023, 12:30
  2. Clubul Apple Watch & watchOS By MonkY in forum Apple
    Replies: 172 Last Post: 14-09-2023, 21:06
  3. Vând Apple iPad Silver de 16Gb + husă Apple (poză reală) By forum157 in forum Notebooks & Tablets
    Replies: 1 Last Post: 23-05-2018, 16:03
  4. Replies: 25 Last Post: 14-03-2015, 16:01
  5. Replies: 95 Last Post: 11-11-2012, 13:03

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts