Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 31 of 34 FirstFirst ... 21 29 30 31 32 33 ... LastLast
Results 601 to 620 of 668

Thread: Jailbreak my IOS device

  1. #601 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Thx iry for the news! Big news indeed! Doar ca eu inca nu trec la iOS 9... e prea buggy ca sa merite un jailbreak. De fapt nici nu inteleg de ce nu au mai asteptat cu jb-ul pana repara Apple problemele majore. Asa, parca vad ca iese imediat update care nu face altceva decat taie jb-ul

  2. #602 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    Si ios 9.1 are probleme ? Ma tenteaza sa imi pun noul ios 9 mai mult pentru ca cica ar ocupa si ar Administra mai bine spatiul aplicatiilor instalate.
    Am 16gb varianta de Ipad Air 1 si ma cam sugrum cu spatiul asta.

  3. #603 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    iOS 9.1 inca nu a iesit oficial, doar in beta. Momentan exista 9.0.2

  4. #604 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Device-urile iOS cu 16GB nici nu ar trebui sa existe!!! Si sa nu mai vorbim de aberatiile acelea cu 8GB care inca se vand prin Romania...

  5. #605 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Daca aveti iphone 5 (nu 5s), nu faceti inca update la iOS 9, ti-l transforma intr-un jaf... Se misca execrabil.

  6. #606 SP
    Senior Member cashonly's Avatar
    iphone 4s user here! (de 64gb chiar)
    ios 9 se misca mai bine decat ios 8. bateria tine si ea mai mult. Mai astept cu jailbreak-ul, aseara studiam cum sa compilez aplicatii cu Xcode 7 sa le incarc pe iPhone (acum nu mai trebuie cont platit de developer ca sa faci asta pe idevice-ul personal)

    ---------- Post added 14-10-2015 at 15:51 ----------

    P.S.

    vad ca avem si link pentru descarcarea pangu pt ios 9:

    PanGu iOS 9 jailbreak tool - pangu.io

  7. #607 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    Am facut eu jailbreak pe Iphone 6 la cineva. Totul e ok momentan. Avea 9.0.2. Personal am sa astept 9.1 sa fac pe Ipad.

  8. #608 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu voi face in weekend, daca e totu ok si pun mana pe un calc cu windows

  9. #609 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Quote Originally Posted by Pisboy View Post
    Am facut eu jailbreak pe Iphone 6 la cineva. Totul e ok momentan. Avea 9.0.2. Personal am sa astept 9.1 sa fac pe Ipad.
    Pana la 9.1 il patch-uiesc sigur

  10. #610 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Stai linistit ca nu vor patch-ui nimic. Nu-si permit sa piarda piata din China, unde doar asa se vand terminale.

  11. #611 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    Singura problema care am avut-o cu Pangu, a fost ca la 90% se reseta si nu imi punea Cydia pe telefon.
    Ca sa eviti problema asta, pe la 45% cand iti spune dupa restart sa activezi airplane mode in 299 sec ca sa continue, mai intai deschide Photos in background si abia apoi dai Airplane mode.

    LE : vad ca acum au scos o versiune mai noua la pangu. Poate nu are aceasta problema.

  12. #612 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pai cam toate jailbreak-urile de pana acum s-au facut doar in Airplane mode, cu iCloud/Find my iPhone dezactivat...

  13. #613 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    Asta stiu. Am zis doar ca in caz de intampina probleme, inainte sa dea airplane mode cand ii cere Pangu sa faca asta, sa deschida Photos si sa lase in background deschis.
    Sa evite eroarea de la sfarsitul jailbreak-ului.

  14. #614 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Exista cumva JB pentru 9.1?

  15. #615 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Inca nu a iesit, iar cel de pana acum nu este compatibil cu 9.1.

  16. #616 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Intrebari, in afara de KODI ce recomandati pe un iPad 4 cu Jailbreak?>

  17. #617 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Infuse, VLC si Plex (daca ai server sau player care merge cu Plex).

  18. #618 SP
    Member Popae36's Avatar
    Salutare!stie cineva vreun site sau pe cineva care îmi poate elibera de operator un
    iPhone 6s plus?precizez ca nu este blocat in iCloud este restricționat doar in Vodafone
    Germania..va mulțumesc

  19. #619 SP
    Member maniac360's Avatar
    Quote Originally Posted by Razvan30 View Post
    Salutare!stie cineva vreun site sau pe cineva care îmi poate elibera de operator un
    iPhone 6s plus?precizez ca nu este blocat in iCloud este restricționat doar in Vodafone
    Germania..va mulțumesc
    Doar Vodafone Germania ti-l poate debloca. In caz contrar il poti folosi doar in reteaua lor sau pe post de planseta.

  20. #620 SP
    Member Popae36's Avatar

    Jailbreak my IOS device

    Am vorbit cu un băiat de la un service gsm de la noi din Sibiu,asta a fost răspunsul la întrebarea mea: (Buna seara. Da, se poate decoda la pretul de 70 lei. Va asteptam in magazin.)
    Deci sa înțeleg ca nu știe despre ce e vorba?nasol pentru mine dacă e asa cum zici tu...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 31 of 34 FirstFirst ... 21 29 30 31 32 33 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ce device Android folosesti? By MonkY in forum Android
    Replies: 11 Last Post: 24-02-2015, 13:36
  2. Care este device-ul tau de baza? By MonkY in forum Polls
    Replies: 16 Last Post: 05-01-2014, 03:44
  3. 7 milioane de device-uri iOS au jailbreak in doar 4 zile By MonkY in forum Stories & Other News
    Replies: 1 Last Post: 04-03-2013, 03:11

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts