Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 16 of 50 FirstFirst ... 6 14 15 16 17 18 26 ... LastLast
Results 301 to 320 of 996

Thread: iPad 3 & iPad 4 - The New iPad

  1. #301 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Clar

  2. #302 SP
    Member Mythul's Avatar
    Quote Originally Posted by angellicus View Post
    Multumesc! L-am luat din State. Delegatie FTW
    Salut e adevarata problema cu supraincalzirea ? Multumesc.

    Unii user spun ca se incalzeste si dupa 10-30 min de uz normal (mail, safari etc.)

  3. #303 SP
    Member angellicus's Avatar
    Salut! Din pacate din cauza serviciului nu prea o sa am timp sa fac teste si toate cele. Sincer, eu nu am observat nicio incalzire, dar o sa ma mai joc cu el si revin cu pareri. Bafta!

  4. #304 SP
    Junior Member Amsterdam's Avatar
    Ma tenteaza si pe mine un Ipad, dar am o singura problema. Restrictiile Apple pur si simplu ma enerveaza, si din cate am vazut un ipad nu suporta filmele in format .avi, iar asta pentru mine este un dezavantaj enorm pentru ca nu am chef sa stau ore intregi sa convertesc. Exista vre-o aplicatie care poate sa redea fisiere .avi?

  5. #305 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Exista aplicatii cu care poti reda orice vrei.

    Faza cu "restrictiile Apple" este o vrajeala spusa de cei care au Android. Daca ai jailbreak, nu te lovesti de nici o restrictie. Exista o aplicatie sau un tweek pentru absolut orice.

  6. #306 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    ‘Strongest iPad launch yet’: Apple announces three million new iPad sales since March 16 launch'

    ‘Strongest iPad launch yet’: Apple announces three million new iPad sales since March 16 launch | 9to5Mac | Apple Intelligence

  7. #307 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Quote Originally Posted by Amsterdam View Post
    Ma tenteaza si pe mine un Ipad, dar am o singura problema. Restrictiile Apple pur si simplu ma enerveaza, si din cate am vazut un ipad nu suporta filmele in format .avi, iar asta pentru mine este un dezavantaj enorm pentru ca nu am chef sa stau ore intregi sa convertesc. Exista vre-o aplicatie care poate sa redea fisiere .avi?
    Nu e adevarat, iPad 2 si noul iPad ruleaza ORICE format video FARA sa faci jailbreak. Tot ce trebuie sa faci e sa intri in AppStore de pe tableta si sa cumperi aplicatia Goodplayer, atat. Asta vede si subtitrari, mkv, ce vrei tu. Nici nu ai nevoie de iTunes ca sa pui filmele pe tableta. Deschizi Goodplayer si transferi filmul de pe PC prin WiFi, scurt si simplu.

  8. #308 SP
    Member Mythul's Avatar
    Sau AcePlayer care e free.

  9. #309 SP
    Admin MonkY's Avatar

    mark: din pacate raspunsul din Olanda e horrible, fiind ceva de genul "s-ar putea sa apara pe stoc la sfarsitul lunii" iar in Germania la MediMarkt e "sold out" si asteapta restock. Sau cel putin asa mi-a venit raspunsul. Urat din partea lor... o sa ramana sa vad ce se va intampla in .ro

    Mythul: din cate stiu eu pe Aceplayer am dat 2.99 USD. Am verificat acum si nu vad varianta free. Poate a fost o promotie ceva. Oricum, raman la parerea ca nu se compara nimic cu XBMC-ul. De-abia astept sa vad ce poate via Retina
    Attached Images Attached Images photo2.jpg photo1.jpg img_0372.jpg img_0370.jpg img_0377.jpg img_0373.jpg img_0375.jpg img_0380.jpg img_0369.jpg img_0367.jpg

  10. #310 SP
    Member Duni's Avatar
    Iar aici se confirma faptul ca noul iPad este mai caldut - Visualized: new iPad burns 10 degrees hotter than its predecessor -- Engadget

  11. #311 SP
    Member Mythul's Avatar

  12. #312 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pe mine nu ma deranjeaza ca se incalzeste, ma deranjeaza bateria care tine mai putin decat la iPad 2.

  13. #313 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Pe mine nu ma deranjeaza ca se incalzeste, ma deranjeaza bateria care tine mai putin decat la iPad 2.
    Pai tine mai putin bateria din acelasi motiv pt care se incalzeste mai tare: consuma mai mult curent. Stiu, unii vor spune ca normal, doar e mai performant. Din pacate asta e "trendul" de cativa ani buni, fast forward la performanta cu orice pret, nimeni nu mai sta sa optimizeze consumul.

    Vad placi video performante, dar care consuma 300W, au aproape juma' de metru lungime si sunt racite de 2 kile de cupru si 3 ventilatoare. De ce mai demult se puteau face placi Voodoo2 care nu necesitau *deloc* racire si consumau 20W?

    Ma uit si la console si vad PS3 Slim care e doar un pic mai mica (si mult mai urata) ca si PS3 normal. Asta in timp ce PS2-ul slim e o bijuterie.

    La fel e si la iPad3, degeaba are el procesor rapid si 2048x1536, daca e mai gros, se incalzeste mai tare si bateria tine mai putin. Eu inteleg ca nu poti veni cu ceva mai slab, dar cred ca n-ar strica sa vina odata cu un anunt de genul: noul iPad nu e mai rapid ca vechiul iPad , are exact aceeasi rezolutie a ecranului si nu aduce nicio tehnologie noua. Insa cantareste cu 30% mai putin, este cu 45% mai subtire si bateria tine de doua ori mai mult.

    Sunt singurul care isi doreste asa ceva?

  14. #314 SP
    Member maravela's Avatar
    Quote Originally Posted by Amsterdam View Post
    Ma tenteaza si pe mine un Ipad, dar am o singura problema. Restrictiile Apple pur si simplu ma enerveaza, si din cate am vazut un ipad nu suporta filmele in format .avi, iar asta pentru mine este un dezavantaj enorm pentru ca nu am chef sa stau ore intregi sa convertesc. Exista vre-o aplicatie care poate sa redea fisiere .avi?
    Exista HDPlayer free pe app store, vezi avi fara probleme.

  15. #315 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Eu inteleg ca nu poti veni cu ceva mai slab, dar cred ca n-ar strica sa vina odata cu un anunt de genul: noul iPad nu e mai rapid ca vechiul iPad , are exact aceeasi rezolutie a ecranului si nu aduce nicio tehnologie noua. Insa cantareste cu 30% mai putin, este cu 45% mai subtire si bateria tine de doua ori mai mult.

    Sunt singurul care isi doreste asa ceva?
    Pai din ce spui, tu iti doresti iPad2. Indeplineste cam ce vrei tu dar fata de iPad1 si alte produse concurente . iPad 3 e pentru cei care-si doresc ceva mai mult.

    Eu as da orice pentru rezolutia aceea la monitorul laptopului, care are 3Kg si tine cam 2-3 ore bateria. Si costa mai mult decat iPad3 (si da, se incalzeste muuuult mai mult)

    P.S. Chiar faceam misto ieri de Cris... ea se chinuia sa-si gaseasca locul pentru a lucra pe laptop, in timp ce eu m-am aruncat in canapea cu iPad-ul in mana. Dupa 2 ore, ea cauta sa-si traga incarcatorul prin casa pentru ca ramasese fara power, in timp ce eu eram la 80% baterie. Ea se plangea de dureri de spate in timp ce eu ma simteam intr-un mare fel. Ea se agita dupa un loc sa se dea cu mouse-ul, in timp ce eu ma descurcam cu ce mi-a dat natura (10 fingers baby!). Intr-adevar, ea are Windows, dar in principiu lucreaza mai putine chestii decat fac eu pe iPad. Ma bate la un singur lucru: ea are instalat server de Apache/MySQL/PHP, in timp ce eu trebuie sa lucrez via FTP. In rest, i feel good! A nu se intelege (din nou) ca iPad e mai tare decat PC-ul, ca iar incepe scandalul. E vorba pur si simplu de ergonomie, de alternative cand nu esti la PC, de experienta pe un astfel de gadget.

  16. #316 SP
    Senior Member mark's Avatar
    O experienta inegalabila pe care n-o obtii nicaieri. In rest ce sa zic, am impresia ca luna asta nu mai pupam noul iPad...

  17. #317 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by mark View Post
    In rest ce sa zic, am impresia ca luna asta nu mai pupam noul iPad...
    Cum sa nu? Dar stai si tu un pic, ca lansarea oficiala e pe 23 Martie...

    P.S. Pentru atat se agita lumea? Pentru 5.3 grade celsius in plus? Wth?!? Bine, ca si aia de la tweakers.net, vai de mama lor de test. Atat au putut ei sa faca... 5 minute de GLBenchmark (ca e timpul pretios rau in zilele noastre). Is it just me, sau in ziua de azi nu mai stie lumea sa faca un review adevarat?

    P.P.S. BatteryGate anyone? Ca AntennaGate am avut...

  18. #318 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Pai se vor da ca painea calda si am impresia ca vor tine pretul sus 1 sapt sau 2. Deci se duce luna. De exemplu, poate ai vazut, zaone (idevice.ro) a dat la bisnitari azi 1000e ca sa ia varianta 4G de 64GB, lasa-o in puii mei de treaba...

  19. #319 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Fiecare cu "piticii" lui. Stai tu linistit, ca zaone face bani frumosi din reclame.

    Ce ma deranjeaza, e ca a spus ca i s-a incalzit destul de repede si de tare si ca in 15 min i s-a dus 10% din baterie, nefacand nimic important.

  20. #320 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Mda, e cam naspa, dar pt ecranul ala eu zic ca se merita orice sacrificiu, chiar daca e ceva din autonimia bateriei.
    Apropo de ecran, e clar ca sunt persoane care stau prost cu ochii, ia priviti:


Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 16 of 50 FirstFirst ... 6 14 15 16 17 18 26 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 15 Last Post: 22-10-2014, 10:01
  2. Replies: 15 Last Post: 23-10-2013, 15:50
  3. Replies: 95 Last Post: 11-11-2012, 13:03
  4. Replies: 0 Last Post: 22-03-2012, 14:06
  5. Replies: 0 Last Post: 21-06-2011, 02:33

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts