Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 17 of 50 FirstFirst ... 7 15 16 17 18 19 27 ... LastLast
Results 321 to 340 of 996

Thread: iPad 3 & iPad 4 - The New iPad

  1. #321 SP
    Member Mythul's Avatar
    Apple issued a statement regarding the heat complaints about the new iPad. As reported by The Loop:

    “The new iPad delivers a stunning Retina display, A5X chip, support for 4G LTE plus 10 hours of battery life, all while operating well within our thermal specifications,” Apple representative Trudy Muller, told The Loop. “If customers have any concerns they should contact AppleCare.”

    As we previously reported, the complaints about warmth or heat seem to vary from customer to customer and may be dependent on the mix of apps that are being used.

    Sa vina o data 23.03.2012 sa vad si eu ce e cu incalzirea asta, ca ma gandesc ca va fi afisat la Mall noul iPad.

    ---------- Post added 20-03-2012 at 11:36 PM ----------

    Pt cei care vor sa cumpere acum the new Ipad:

    Following up on reports from earlier today that the outer shell of the iPad 3 gets warmer than the iPad 2, Consumer Reports found that their iPad 3 reached temperatures up to 116 degrees after running Infinity Blade II for 45 minutes.

    The piece did note that the iPad felt "very warm but not especially uncomfortable if held for a brief period" during the testing process. In a statement earlier today, Apple said that the iPad was "operating well within our thermal specifications."


    We ran our test while the new iPad was propped on the iPad Smart Cover, plugged in, and after it had run Infinity Blade II uninterrupted for about 45 minutes. The device's 4G connection was not turned on, though its Wi-fi link was. The ambient room temperature was about 72 degrees. (Apple recommends not using the iPad in environments over 95 degrees.)

    When unplugged, the back of the new iPad reached temperatures as high as 113 degrees Fahrenheit. It was only when plugged in that it hit 116 degrees. The hottest areas weren't evenly distributed throughout the iPad's back, but were concentrated near one corner of the display as shown in the images taken from the rear of the device above.
    Potentially more interesting is Consumer Reports' note that their new iPad didn't charge at all when the game was running. In fact, the battery continued to drain slightly under the extremely heavy CPU and GPU load from Infinity Blade II.

    It's seems that under extremely heavy processor usage, the iPad is unable to draw sufficient power from its USB connection to both power the device and charge the battery simultaneously.

  2. #322 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Incep postul cu ceva funny (la ce e bun iPad-ul pt. bunici):



    ... dupa care continui cu ceva care daca n-ar fi dureros ar fi funny. Mai exact, chinezii produc iPad3-ul, acesta se livreaza in US, de-acolo le cumpara diversi, le trec "fraudulos" in China si le vand: Over 200,000 new iPads already smuggled into China - SlashGear

    ... continui cu inca un report despre ecranul iPad 3: Lab Analysis Confirms the New iPad Screen is ?The Best Display Ever on a Mobile Device? | PadGadget

    ... si inca ceva bun despre retina (must check the screens): The New iPad Uses Retina Assets for Non-Universal Games | Touch Arcade

    ---------- Post added 21-03-2012 at 01:31 AM ----------

    ... Au aparut si preturile la cel.ro. Din pacate, nu vad nimic 3/4G: Rezultate cautare

    ---------- Post added 21-03-2012 at 11:19 AM ----------

    ... si un filmulet care zice lucrurilor pe nume, si reuseste sa faca asta cu un banal termometru de bucatarie (aveti si articolul aferent aici: Dad and Son Send iPhone To Space! | iMore


  3. #323 SP
    konichiwa zombie chynagods's Avatar
    In UK vad ca este 400 lire la precomanda
    Found 18 results for "ipad 3" | Zavvi.com

    Cine da mai putin ?

    @Monky,tu de unde il cumperi ?

  4. #324 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by chynagods View Post
    In UK vad ca este 400 lire la precomanda
    Found 18 results for "ipad 3" | Zavvi.com

    Cine da mai putin ?
    400 Lire varianta cu 16GB si fara 3G... Pass for me
    Quote Originally Posted by chynagods View Post
    @Monky,tu de unde il cumperi ?
    Astept lansarea oficiala in Romania si ma decid dupa

  5. #325 SP
    Junior Member vlad4561's Avatar
    @mark,sincer nu cred ca acele persoane stau prost cu vederea,pur si simplu nu exista mari diferente intre the new ipad si ipad 2,singurul lucru care e intradevar un mare plus este rezolutia in rest absolut nimic din punctul meu de vedere,eu am ipad 2 si eram hotarat sa il cumpar pe urmatorul deoarece am fost foarte impresionat,dar nu se justifica absolut deloc un upgrade la noul ipad,doar waste of money!

  6. #326 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Parerea ta... ai si tu nevoie de ochelari cred daca nu vezi diferenta intre ecranul iPad 2 si iPad 3 atunci pt tine nu conteaza partea vizuala, pt mine e totul. Fiecare are alte asteptari de la un gadget.

  7. #327 SP
    Junior Member vlad4561's Avatar
    NU am spus ca nu conteaza partea vizuala,doar ca pentru atat nu se justifica sa cumpar noul ipad,si absolut deacord cu asteptarile fiecaruia!

  8. #328 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Ai uitat:

    - memoria dubla
    - 4G (unde exista)
    - 3G imbunatatit de 42 Mbps
    - camera imbunatatita cu filmare 1080p (pt cine foloseste)
    - GPU imbunatatit quad-core graphics

  9. #329 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Quote Originally Posted by chynagods View Post
    In UK vad ca este 400 lire la precomanda
    Found 18 results for "ipad 3" | Zavvi.com

    Cine da mai putin ?

    @Monky,tu de unde il cumperi ?

    Foarte bune preturile!
    Am o intrebare :

    Zavvi imi vor trimite iPad-ul daca il comand exact ca jocurile,adica scrisoare simpla si aruncat peste gard?

  10. #330 SP
    konichiwa zombie chynagods's Avatar
    Robert Dinu si nu te doare capul

  11. #331 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Foarte tare preturile la Zavvi. Mai faceti rost de un cod de reducere si...
    E o diferenta mica de pret intre iPad 2 si 3, cel putin la ei.
    Dar pana la urma Zavvi trimite asemenea aparate in RO ?!

  12. #332 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by vlad4561 View Post
    NU am spus ca nu conteaza partea vizuala,doar ca pentru atat nu se justifica sa cumpar noul ipad,si absolut deacord cu asteptarile fiecaruia!
    Pai cum sa nu "se justifice"? Ca e diferenta de 100 USD intre iPad2 si iPad3

    Quote Originally Posted by cryyo View Post
    Foarte tare preturile la Zavvi. Mai faceti rost de un cod de reducere si...
    E o diferenta mica de pret intre iPad 2 si 3, cel putin la ei.
    Dar pana la urma Zavvi trimite asemenea aparate in RO ?!
    Nu uita ca sunt preturile de preorder! Also, Zavvi nu trimite hardware in .ro (cel putin mie nu mi-a mers nimic pana acum). Apelezi la RobertDinu si aia e

    ---------- Post added 22-03-2012 at 10:56 AM ----------

    Eu unul nu mai inteleg nimic din ce se intampla in Romania... am vazut ieri pe RTV un reportaj despre cei care se presupune ca se vor ocupa de lansarea iPad-ului nou (din pacate, reportajul era atat de "profesional" incat nu se dadeau nume, nici macar ale celor intervievati)... si-am ramas paf. Mai exact, cand am auzit "deja tot stocul este epuizat, clientii achizitionand totul la preorder"... mi-am dat doua palme si-am realizat ca o sa ajungem sa cumparam tot de la baieti (alex-gsm de exp. are in stoc). Presupunand ca e vorba de apcom, ma intreb si eu ca prostul "Care preorder?"... ca pe site-ul lor produsul "The new iPad" nici nu exista (decat ca un anunt frumos, ca vine pe 23 Martie). La fel cum procedeaza mai toate numele mari. Au doar un anunt si atat... no preorder. So... i'm $@#%ed up!

  13. #333 SP
    Member Snake's Avatar
    Si pe mine ma depaseste ce se intampla, dar probabil ca va fi ceva tipic romanesc iar apcom deja a vandut tot la firmele mari. Prin urmare nu cred ca vom vedea preturi oficiale si comenzi de la distribuitorul oficial Apple ci vom fi obligati sa luam de la "baietii destepti" care isi vor pune adaosuri nerusinate ca de obicei. Cum spuneam, tipic romanesc. Vom vedea maine!

  14. #334 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Monky ti-am spus ca nu apucam luna asta sa cumparam oficial un nou iPad. Se dau toate pe sub mana si scuza stocului epuizat e preorder ce nu exista...
    Daca aveti cunostinte in strainatate va sugerez sa le folositi, daca nu le luam la suprapret de la "bisnitari".

  15. #335 SP
    Admin MonkY's Avatar
    mark: deja vorbesc cu Robertdinu, care are o oferta foarte OK. In plus, ma bazez pe seriozitatea lui (ca de obicei). I-am zis sa posteze si aici pentru doritori. Si daca nu mai am rabdare, ii spun sa-l trimita prin curier (ar insemna inca 10 lire or so in plus)... si l-as avea in 2 zile.

  16. #336 SP
    Member RobertDinu's Avatar
    Quote Originally Posted by chynagods View Post
    Robert Dinu si nu te doare capul
    Corect ''Nu te doare capul''

    Aduc orice tip de iPad cu 15 lire comision peste pretul Apple , Cumparate direct din magazin cu sigiliul Apple ,
    Nu cumpar decat pentru cei care au incredere si imi transfera banutii in avans ( de 6 ani tranzactii pe forum), nu am asa mare depozit sa pot cumpara pe forte proprii.
    Magazinul de unde le cumpar este Shop Online with Argos.co.uk - your Online Catalogue for Home Shopping, o sa arate cele mai apropiate magazine si imediat ce am comanda... mi-l rezerv acolo cu ridicare personala pentru voi.
    [email protected]
    Spor

  17. #337 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pai la 15 Lire comision, plus cei 10-15 cat o mai fi livrarea, eu zic ca e super ok. Mai ales ca la Argos vad ca preturile sunt cele oficiale Apple.
    Apropos, cu ocazia asta am vazut ca ai pus si carduri iTunes pentru US (me happy): iTunes Apps Card - AllRoMedia.com - Your Gaming Source

    P.S. Important e sa gasesti un serviciu rapid si cheap (UPS, DHL), pentru ca iti spun sigur, cine da atatia bani pe un gadget d-asta, il vrea si repede. Eu de exp. nu ma pot baza ca ajunge cu posta romana...

  18. #338 SP
    Member RobertDinu's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Pai la 15 Lire comision, plus cei 10-15 cat o mai fi livrarea, eu zic ca e super ok.
    Apropos, cu ocazia asta am vazut ca ai pus si carduri iTunes pentru US (me happy): iTunes Apps Card - AllRoMedia.com - Your Gaming Source

    P.S. Important e sa gasesti un serviciu rapid si cheap (UPS, DHL), pentru ca iti spun sigur, cine da atatia bani pe un gadget d-asta, il vrea si repede
    da, m-am gandit sa intru putin si pe produse Apple ca putina varietate nu strica

    Cei 10 15 de care ai mentionat pentru transport sunt optionali pentru DHL ( curier rapid) asa cum ai cerut tu, prin curierul meu cel pe care il folosesc de ani si ani nu o sa m fie nimic in plus fata de comisionul de �15

  19. #339 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Foarte tare Dinu, da vedem maine preturi oficiale la noi in tara si daca e problema apelam la tine.

  20. #340 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Quote Originally Posted by RobertDinu View Post
    Corect ''Nu te doare capul''

    Aduc orice tip de iPad cu 15 lire comision peste pretul Apple , Cumparate direct din magazin cu sigiliul Apple ,
    Nu cumpar decat pentru cei care au incredere si imi transfera banutii in avans ( de 6 ani tranzactii pe forum), nu am asa mare depozit sa pot cumpara pe forte proprii.
    Magazinul de unde le cumpar este Shop Online with Argos.co.uk - your Online Catalogue for Home Shopping, o sa arate cele mai apropiate magazine si imediat ce am comanda... mi-l rezerv acolo cu ridicare personala pentru voi.
    [email protected]
    Spor
    Cea mai buna veste pe ziua de azi, multumim Robert si Monky pentru ideea geniala.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 17 of 50 FirstFirst ... 7 15 16 17 18 19 27 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 15 Last Post: 22-10-2014, 10:01
  2. Replies: 15 Last Post: 23-10-2013, 15:50
  3. Replies: 95 Last Post: 11-11-2012, 13:03
  4. Replies: 0 Last Post: 22-03-2012, 14:06
  5. Replies: 0 Last Post: 21-06-2011, 02:33

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts