Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 50 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 17 ... LastLast
Results 121 to 140 of 996

Thread: iPad 3 & iPad 4 - The New iPad

  1. #121 SP
    Member Hazer's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Se poate vedea undeva conferinta? Nu stiu daca voi ati vazut-o video sau nu dar eu asa as vrea. Daca aveti vreun link, v-as ruga sa postati
    Eu cel putin am urmarit de aici: Live from Apple's iPad 3 event in San Francisco | The Verge. Inca nu exista video.

  2. #122 SP
    Banned cryyo's Avatar
    si au ramas la 512 memorie ?! hm, e suficient?
    TNI (The new iPad) vs. iPad 2:
    Attached Images Attached Images new-ipad-vs.-ipad-2-what-s-changed.png

  3. #123 SP
    Senior Member mark's Avatar
    http://t.co/8g0KvArZ

    ---------- Post added 07-03-2012 at 09:45 PM ----------

    Quote Originally Posted by cryyo View Post
    si au ramas la 512 memorie ?! hm, e suficient?
    TNI (The new iPad) vs. iPad 2:
    Are memoria mai mare, nu se stie cu cat dar vom afla pe 16 martie cand o va cumpara iFixit si o va dezmembra

    ---------- Post added 07-03-2012 at 09:50 PM ----------

    Deci... CPU e dual-core si GPU e quad-core, hm. O face fata?

    ---------- Post added 07-03-2012 at 09:53 PM ----------

    Si o chestie care e foarte importanta: baterie e mult marita ca sa faca fata noilor functii, tine tot 10 ore insa e de 42.5 Watt/h pe langa iPad 2 cu 25 Watt/h. Tare. Dar e sensibil mai "groasa", 9.4mm fata de 8.8mm la iPad 2.

  4. #124 SP
    Banned cryyo's Avatar

  5. #125 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Nu are Siri doar dictare dupa voce.

  6. #126 SP
    Banned cryyo's Avatar
    iPad vs. ASUS Transformer Pad Infinity 700 vs. Samsung Galaxy Note 10.1 vs. Toshiba Excite X10 LE
    Attached Images Attached Images new-ipad-vs.-tablet-elite-asus-transformer-pad-infinity-700-samsung-galaxy-note-10.1-.png

  7. #127 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    In primul rand numele ii cam lame "The new iPad",puteau fi un pic mai creativi.In al doilea rand un upgrade pt.Retina Display (care este de doar 264ppi), CPU dual si GPU quad + camera de 5MPx (putea fi de oricat MPx,ca nici pe iPad 2 nu il folosesc).Eu sigur nu fac trecerea de pe iPad 2,si nu este nici-un obstacol financiar,pur si simplu pe mine nu ma avantajeaza cu nimic.

  8. #128 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    e cam aiurea faza cu dual core cu quad core graphics. E doar pentru presa. Sunt deja terminale cu 16 core graphics, iar placile video din PC-uri au deja 128-256 (nu stiu, nu ma pasioneaza in mod special, e posibil sa ma insel), iar ca putere a procesorului, e de 4 ori mai rapid doar pentru a suporta un ecran de 4 ori mai mare, deci teoretic vorbind, este la fel de rapid ca iPad2. Este exact ce ar fi trebuit sa fie iPad2, ca sa fiu sincer.

  9. #129 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Nu mai comparati tabletele cu PC ca nu e tot una.
    Mda, insa faptul ca acum se vede perfect personal ma atrage mult. Pot sa-l tin oricat de aproape ca nu mai vad pixelii cum e si pe 4/4S.

  10. #130 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Singurul lucru minunat care il face iPad 3 e ca a dat jos cu pretul la iPad 2. :applause:

  11. #131 SP
    Senior Member mark's Avatar

  12. #132 SP
    Banned cryyo's Avatar
    mark, tu faci lectura pe o tableta?! Serios acuma, ca eu tot nu m-am dumirit ce e cu atata rezolutie pe iPad 3>2048�1536

  13. #133 SP
    Senior Member mark's Avatar
    DA. De obicei citesc pe iPhone 4S, citeam pe iPad 2, iti dai seama cum e pe The New iPad... parfum!
    Pana una alta 5.1 e OTA!
    Attached Images Attached Images photo.png

  14. #134 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Acum sunt curios cat ma va tine maine 4S-ul....

  15. #135 SP
    Member NicoDiac's Avatar
    Tegra 3 care are cica 12 core-uri grafice e mai slaba in grafica ca ipad 2 asa ca asta e doar pentru presa. Cine face si hard-ul si soft-ul are mari avantaje

  16. #136 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Pfff.. sunt dezamagit. Pai noul iPad e mai gros si mai greu decat iPad 2? S-a dus toata campania aia cu "now 0,03% slimmer and lighter". Ranting aside, iMovies e foarte misto.. dar pe langa asta, daca tot e atat de puternica platforma incat s-ar "bate" cu PS3 si Xbox 360 de ce nu lanseaza Apple si un controller?

  17. #137 SP
    Member NicoDiac's Avatar
    La controller visez si eu de cand am vazut iPad 2

  18. #138 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    Pfff.. sunt dezamagit. Pai noul iPad e mai gros si mai greu decat iPad 2? S-a dus toata campania aia cu "now 0,03% slimmer and lighter". Ranting aside, iMovies e foarte misto.. dar pe langa asta, daca tot e atat de puternica platforma incat s-ar "bate" cu PS3 si Xbox 360 de ce nu lanseaza Apple si un controller?
    Trebuiau sa mareasca bateria, au dublat-o defapt, pt a avea aceeasi autonomie de 10 ore si sa duca tot ce are in plus: retina, gpu quad-core, 1gb ram, reteaua 4G (asta cred ca mananca fenomenal de mult), etc. Chiar nu cred ca aveau ce face. Nu vor sa strice "legendara" autonomie a iPad-ului.
    In rest Apple se pare ca au si postat deja pe site video-ul cu keynote-ul din seara asta: http://events.apple.com.edgesuite.ne...ent/index.html


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #139 SP
    Senior Member Khan's Avatar

  20. #140 SP
    Member NicoDiac's Avatar
    In plus e cu 50 de grame mai "greu" si cu 0.6mm mai "gros". Deci o nimica toata
    iPAD 2 VS new iPad

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 50 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 17 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 15 Last Post: 22-10-2014, 10:01
  2. Replies: 15 Last Post: 23-10-2013, 15:50
  3. Replies: 95 Last Post: 11-11-2012, 13:03
  4. Replies: 0 Last Post: 22-03-2012, 14:06
  5. Replies: 0 Last Post: 21-06-2011, 02:33

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts