Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 31 FirstFirst 1 2 3 4 12 ... LastLast
Results 21 to 40 of 605

Thread: iPhone 5

  1. #21 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Inca un render, bazat pe speculatiile din ultima vreme:


  2. #22 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Si acum, ceva funny (am gasit pozele prezentand o aplicatie)... dar nu m-am putut opri sa ma gandesc: Are these the next new iPhones?
    Attached Images Attached Images iphone_5_1.png iphone_5_2.png

  3. #23 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    I hope not. Deja o dam in penibil.

  4. #24 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    I hope not. Deja o dam in penibil.
    Is that an iPhone in your pocket or you're just happy to see me?

  5. #25 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Ar fi mai mult decat binevenit un ecran putin mai mare,4" ar fi splendid. Atata timp cat nu transforma iPhone-ul intr-o mini-tableta,ca si S III-ul cu cei 4.8" ai sai,e in regula.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #26 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Firezu View Post
    Ar fi mai mult decat binevenit un ecran putin mai mare,4" ar fi splendid. Atata timp cat nu transforma iPhone-ul intr-o mini-tableta,ca si S III-ul cu cei 4.8" ai sai,e in regula.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Da, 3.8" - 4.2" e o zona suficient de ok (acum depinde si de ratio-ul diagonalei). Mie mi s-a acrit de lopata mea de 5.3" . Initial am zis ca poate asa nu mai am nevoie de iPad... Intr-adevar, rezolutia si diagonala un pic mai mare pare ok... la inceput. Dupa care incepi sa intelegi ca ai schimbat mere pe pere. Acum vreau sa ma intorc linistit la iOS... si pentru ce am nevoie mare, sa ma folosesc de iPad. Smartphone-ul trebuie sa raman in limita lui, in care poate fi folosit cu usurinta, single handed. Fara pen-uri si alte bizbiz-uri...

  7. #27 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Off: Serios acum,incape macar Galaxy Note-ul in buzunar ca lumea?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #28 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Firezu View Post
    Off: Serios acum,incape macar Galaxy Note-ul in buzunar ca lumea?
    Poate doar daca porti bluejeans de gangsta

    Eu oricum port telefonul in toc la curea (chiar si iPhone-ul). Daca insa iPhone-ul nici nu simteam ca-l am la mine, cu Note-ul trebuie sa am grija la ce miscari fac, sa nu ma injungii cu el..

    Si ca sa trecem de la off-topic la on-topic, e posibil ca un iPhone 5 cu diagonala de 4.3" (sa zicem), daca merge pe ratio 16:9, sa fie la fel de lung/inalt ca un Galaxy Note... ceea ce in principiu va insemna aceeasi problema.

  9. #29 SP
    Junior Member BirauStefan's Avatar
    Nu cred ca se vor risca. Audienta lor prefera telefoane cu o dimensiune rezonabila

    Sent from my LG-P500 using Tapatalk 2

  10. #30 SP
    Member Mythul's Avatar
    Daca nu asa va arata noul iPhone parerea mea ca va fi cel mai mare caz de trolling din acest an. Atata hype + leak-uri intentionate sau nu ... iar telefonul sa arate complet diferit.

  11. #31 SP
    S.T.A.L.K.E.R. FallouT's Avatar

    iPhone 5

    Quote Originally Posted by Mythul View Post
    Daca nu asa va arata noul iPhone parerea mea ca va fi cel mai mare caz de trolling din acest an. Atata hype + leak-uri intentionate sau nu ... iar telefonul sa arate complet diferit.
    Ar fi EPIC!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #32 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar

    iPhone 5

    Sunt foarte amuzat. Chiar credeti ca noul design va fi cel din render-ul postat de Monky?

    Sa fim seriosi...un 4S de 4"? Asta e noul iPhone? Si-ar lua Apple mai multe flegme decat la lansarea lui 4S.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #33 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Firezu View Post
    Sunt foarte amuzat. Chiar credeti ca noul design va fi cel din render-ul postat de Monky?
    Personal nu inteleg ce este atat de amuzant...
    Quote Originally Posted by Firezu View Post
    Sa fim seriosi...un 4S de 4"? Asta e noul iPhone? Si-ar lua Apple mai multe flegme decat la lansarea lui 4S.
    Si iarasi, de ce si-ar lua Apple "flegme" pentru ca au luat cel mai vandut telefon al lor si ii fac ecranul mai mare?!? Deja cei de la 9to5Mac au descoperit in iOS6 (cu ajutorul emulatorului oficial de la Apple) cum acesta face automat scalling pe homescreens pentru a afisa in 1136 x 640 (fata de 960x640). Cu alte cuvinte, ar trece la un ratio de 16:9... asa cum sunt dealtfel si alte smartphone-uri/tablets.

    Eu unul inteleg faptul ca maresc doar pe inaltime: telefonul ramane la fel de mare pe latime si la fel de usor de tinut in mana. Mai mult, ramane compatibil cu toate docking station-urile. Daca ar fi crescut marimea si pe inaltime si pe latime, ar fi devenit la fel de greu de folosit precum al meu Note, care este aproape imposibil de folosit cu o singura mana (fara a evita posibilitatea de a-l scapa oricand).

    Insa nu inteleg nightmare-ul provocat developerilor. Daca pana acum aveam versiunea standard + hd a unei aplicatii, acum probabil vom avea standard + hd + wide. Tot e mai bine decat la Android unde avem 14.000 de rezolutii, dar sunt sigur ca va da de furca developerilor. Pe de alta parte, ratio-ul de 16:9 va aduce multor developeri un plus (mai ales celor care deja au engine-urile optimizate in 1280 x 720 sau 1920 x 1080).

    Poate render-ul acela nu e pe placul tuturor, dar macar mie imi spune ceva bun: se scapa de sticla de pe spate (singurul lucru care ma obliga sa folosesc o husa pt. iPhone). Daca se trece la liquid metal... not anymore!

    De aici si pana la "flegme"... e o cale lunga... De obicei acelea se arunca pe stadioane (unul din motivele pentru care nu suport football-ul) si nu pe forumul CG...

  14. #34 SP
    Member Mythul's Avatar
    Sa fim seriosi, va fi un mare succes indiferent cum arata. Si daca ar arata ca un Nokia 3310 tot ar fi un succes.

    2012 va fi pt Apple un an incredibil. Retina iPad, retina Macbook Pro, noul iPhone .... si sper sper f mult un iPad-mini sa-mi iau si eu o tableta pt carti / reviste. Vor face si mai multe miliarde cu atatea produse must-have.

    Apple please take my money !

  15. #35 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar

    iPhone 5

    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Personal nu inteleg ce este atat de amuzant...

    Si iarasi, de ce si-ar lua Apple "flegme" pentru ca au luat cel mai vandut telefon al lor si ii fac ecranul mai mare?!?
    Pentru ca ar aplica a 3-a oara aceeasi (relativ aceeasi) formula pt design. Vorbesc EXCLUSIV de design. Nu de ecranul de 4",care nu mi se pare deloc in neregula,nici de partea interna,unde vor exista fara doar si poate imbunatatiri.

    Din punctul meu de vedere,iPhone 4 este cel mai estetic smartphone creat vreodata. Depaseste cu mult orice Samsung sau telefon cu Android care a vazut vreodata piata. Chiar si eu ma intreb cum ar putea sa faca cineva,chiar si Apple,ceva mai frumos si mai accesibil (Lock Button-ul de sus,butoanele de volum,cel de Mute/General,partea laterala din metal,toate extrem de convenient asezate) de atat. 4S a fost aproape identic. Si totusi...va merge Apple pe acelasi film si a 3-a oara?

    Legat de "flegme"...imi cer scuze daca am folosit limbaj "injurios". Ce am incercat sa subliniez a fost ca nu e un secret ca multa lume a fost dezamagita de 4S si unii nu au facut upgrade-ul de la 4,furiosi oarecum pe Apple. Sigur,nu ii pasa nimanui,atata timp cat produsul face ravagii in piata si cererea la nivel global e uriasa. Dar tare mi-e ca vanzarile fara precedent s-au datorat intr-o oarecare masura si mortii lui Steve Jobs (RIP) si hype-ului creat in jurul respectivului eveniment.

    Anyway,long story short : Convingerea mea e ca Apple va veni cu ceva cu totul diferit (design,parte interna) pentru ca trecerea de la 4S la 5 sa fie un upgrade de necontestat. (precum 3GS --> 4.)




    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #36 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu sunt 90% sigur ca acela va fi noul design si cel putin mie, chiar imi place. Pastreaza aceleasi linii "sexy" de la 4/4s, ii schimba putin spatele (si din ce am inteles este modificat serios in interior, ca ar avea antenele sus/jos sub plastic/sticla), pozitia camerei frontale si a jack-ului, portul conector si multe alte chestii care nu le vedem.

    Din punctul meu de vedere, spatele arata foarte bine. Partea "principala" va fi aluminiu sau metal lichid iar sus/jos probabil ceva gen gorilla glass 2.

  17. #37 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ramane de vazut... mai e putin
    Iar daca va fi un fail (slabe sanse)... asta este. Imi iau 4S mai ieftin si sunt happy

  18. #38 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar

    Re: iPhone 5

    Abia astept sa iasa iphone 5 ca sa se mai ieftineasca iphone 4

    Sent from my LG-P500 using Tapatalk 2

  19. #39 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar

    iPhone 5

    Cu siguranta nu va fi un fail.
    Si eu abia astept sa vad ce ni s-a pregatit.


    Sent from my iPad using Tapatalk

  20. #40 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Redesigned headphones for the new iPhone which is expected in September.



    ps: filmuletul este in vietnameza
    Attached Images Attached Images dscf8459.jpg dscf8460.jpg dscf8461.jpg dscf8470.jpg dscf8476.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 31 FirstFirst 1 2 3 4 12 ... LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 8 & iPhone 8 Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 19 Last Post: 07-06-2018, 22:35
  2. iPhone 7 & iPhone 7 Plus By tudyniuz in forum Apple
    Replies: 166 Last Post: 07-04-2017, 14:21
  3. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58
  4. Replies: 97 Last Post: 04-10-2013, 12:12
  5. Replies: 4 Last Post: 28-09-2012, 22:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts