Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 13 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 ... LastLast
Results 181 to 200 of 256

Thread: iPad 5 - iPad Air

  1. #181 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Din pacate nu... dar stiu sigur ca aia era tableta mea , nu puteau sa fie 2 exact lafel cu aceelasi defect , aceelasi loc.Oh well...acuma inteleg ce simteai cand asteptai dupa iPad sa apara in stoc

  2. #182 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Am facut si un mic review, in caz ca aveti ceva de adaugat, intrebat, injurat: http://www.consolegames.ro/forum/f11...ad-air-review/

  3. #183 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Hah..genial!


    imageuploadedbytapatalk1385847378.475491.jpg

  4. #184 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Acum am observat ca wallpaper-ul din Ad nu e printre cele implicite.

  5. #185 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Mi se blocheaza uneori in portrait sau in landscape, fara sa fie activat Rotation Lock-ul. Nu isi revine decat daca ii dau Reset.
    Exista vreo solutie ?

  6. #186 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Cred ca e un bug de iOS 7. Mi s-a intamplat si mie odata sau de doua ori (la iOS 7.0.3 - dupa update n-am mai patit).

  7. #187 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    asta patesc si eu de mult timp ios 6, orice fac nu-si revine, pana la reset

  8. #188 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pot sa jur ca n-am patit-o niciodata pe iOS6. Acum daca spuneti ca vi se intampla si acolo, incep sa ma intreb daca nu e alt issue...

  9. #189 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Haideti sa va vand un pont! Probabil va mai aduceti aminte de aplicatia Nitrous din Cydia... cea care debloca engine-ul celor de la Apple (denumit Nitro) pentru toate aplicatiile care folosesc JavaScript si nu sunt "made by Apple" (gen Facebook, Chrome, etc.). Well, daca pe iPad 3-4 am observat si vazut in benchmark-uri diferente gen upto 2x faster, pe iPad Air mi-a picat fatza! De 5x ori mai rapid (si asta pe Chrome, in propriul benchmark - Octane). Si in Facebook diferenta e de la cer la pamant (daca iti tine netul, poti face seamless scrolling fara probleme - nici nu simti cand se incarca ceva). Este 0.99$ tweak-ul, dar merita!

    In caz ca nu ma credeti, aveti mai jos 2 screenshot-uri, pe Google Chrome via Octane! Se vede ca se pricepe Apple la optimizari. Pacat ca genul acesta de engine-uri nu le face disponibile si pt. ceilalti (si le foloseste doar pt. Safari, iBooks & Co.).
    Attached Images Attached Images nitrous_ipad_air_disabled_octane_benchmark.png nitrous_ipad_air_enabled_octane_benchmark.png

  10. #190 SP
    Member AndyTiME's Avatar
    Am si eu 2 intrebari despr ipad air:
    1.Are 2 boxe sau e combinatie microfon + mono speaker ??
    2.Care display este mai bun/mai clar/etc dintre Air si Mini Retina ?

  11. #191 SP
    Admin MonkY's Avatar
    1. are doua boxe, dar fiind apropiate nu simti cum trebuie "stereofonia"
    2. din punct de vedere al calibrarii, culori, brightness, contrast, cel de pe Air e mai bun. Din punct de vedere al densitatii (ppi), cel de pe Mini are densitate mai mare.

    Btw, merge iPad Air dupa jailbreak de rupe! Nu inteleg de ce Apple inca prefera sa tina acele animatii si waiting-uri aiurea... Dupa un NoSlowAnimations ai impresia ca a devenit de 10 ori mai rapid - se deschide totul instant.

  12. #192 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Stie cineva cum sunt Smart Case-urile/Cover-urile originale pentru iPad? Eu de cand am iPad, mi-am luat doar chinezarii cu preturi de mult sub 100 RON de pe tot felul de bombe de site-uri. Sunt OK, il protejeaza, functioneaza perfect ca stand, dar am o mare nemultumire. De fiecare data cand o dau jos, are mizerie pe margini multumita extraordinarului material din care e facuta husa. Astfel, ma vad nevoit sa curat sistematic tableta.

    Ati putea sa imi recomandati o husa subtire, mai acatarii la un pret decent? Nu vreau sa dau 80 de euro pe ceva full-body doar pentru ca e de la Apple. Cover-urile imi displac enorm si mi se par inutile, fiindca nu imi protejeaza decat ecranul.

  13. #193 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Stai linistit... nici smart case-urile sau cover-urile originale nu sunt super etanse... Eu unul nu le suport. Eu de pe la iPad 3 incoace mi-am luat doar un back cover (ca sa nu se zgarie spatele si sa-mi fie mai usor sa-l pun in stand sau pe orice alt material). Protejeaza marginile si e minimalist. Iar atunci cand plec la drum, am "gentuta" pt. 10"...

    Pentru Air, eu acum folosesc asta: Poetic GraphGrip Silicone Case for Apple iPad Air: Amazon.co.uk: Electronics. Nu e chiar minimalist, dar e perfect ca si protectie. In plus, imi place ca mai "ingroasa" un pic marginile si iPad-ul, sa-l pot tine si eu ca omul (pe mine ma enerveaza ca l-au facut atat de subtire).

    Din ce am mai avut, pot sa-ti recomand asta: http://www.amazon.co.uk/gp/product/B...?ie=UTF8&psc=1. E foarte slim, dar partea lucioasa se zgarie repede. Am mai avut si asta: http://www.amazon.co.uk/gp/product/B...?ie=UTF8&psc=1 dar cum nu folosesc cover e cam useless.

    Toate cele 3 solutii sunt din gama "ieftina". Pentru plimbare folosesc travel case de la HAMA.

  14. #194 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Apple lanseaza o noua reclama la iPad Air pe TV. Not bad! Not bad at all!


  15. #195 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar

  16. #196 SP
    Member AndyTiME's Avatar
    Azi intru si eu in clubul Air.
    Dar insa am o problema, am selectat wallpaper static din setari si tot am acea miscare a wallpaper-ului cand misc tableta ...
    Si mai am o intrebare: am vazut ca in App Store am o tastatura neagra, pot sa o folosesc ca default in toate aplicatiile ??

  17. #197 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Mergi in General -> Accessibility -> Reduce Motion sa fie On. Tastatura cred ca nu poate fi modificata, au introdus o astfel de optiune in primul sau al doilea beta iOS 7.1. Nu se stie insa daca va mai exista atunci cand iese varianta finala.

  18. #198 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Welcome to the club!
    Wallpaper-ul dinamic nu are legatura cu acel Parallax View. Mergi in Settings - General - Accesibility - si dai Reduce Motion.
    Tastatura neagra peste tot nu poti avea decat daca faci jailbreak si instalezi Bloard. Sau astepti iOS 7.1 unde e posibil sa vina aceasta optiune (in beta 1 si 2 exista - in beta 3 nu mai exista).

  19. #199 SP
    Member AndyTiME's Avatar
    mersi nu observasem cuvantul reduce

  20. #200 SP
    Member AndyTiME's Avatar
    E bug de la iOS sau e doar la mine: am ipad-ul conectat la PC si scrie NOT CHARGING sus la bateria dar se incarca. (PC-ul nu e pe sleep/hibernate).

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 13 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 ... LastLast

Similar Threads

  1. iPad 6 - iPad Air 2 By MonkY in forum Apple
    Replies: 179 Last Post: 08-04-2017, 15:08
  2. Replies: 15 Last Post: 22-10-2014, 10:01
  3. Replies: 15 Last Post: 23-10-2013, 15:50
  4. iPad 3 & iPad 4 - The New iPad By MonkY in forum Apple
    Replies: 995 Last Post: 10-09-2013, 17:26
  5. Replies: 0 Last Post: 21-06-2011, 02:33

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts