Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 12 of 27 FirstFirst ... 2 10 11 12 13 14 22 ... LastLast
Results 221 to 240 of 540

Thread: iPhone 6

  1. #221 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    @MonkY: preturile sunt cele conventionate cu operatorii de telefonie din USA, nu?

  2. #222 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Oare sunt singurul dezamagit crunt de tot ce am vazut (sau am incercat sa vad, ca nici macar asta nu a mers calumea) ?

    iPhone in 2 marimi cu chestii pe care spuneau ca nu le vor folosi niciodata. Wi-fi ac, pe care-l blamau acum cateva luni, NFC, la fel, camera inafara, ecran fara safir, full HD la un model si astfel separand toate aplicatiile in 2, camera aproape la fel ca la 5S/5/4S...efectiv nu am vazut absolut nimic, care sa ma faca sa-l super doresc si sa vreau sa-l cumpar cu prima ocazie.

    iOS 8 nu a adus nimic nou fata de ce anuntasera acum cateva luni (doar app de fitness, care sunt cu zecile in appstore).

    Iar "minunatia" aia de ceas, fara ecran curbat, super gros, cu mizeriile alea de senzori pe spate, scoase in evidenta ca pe ceva bun.
    Totusi nu inteleg cum va fi folosit de stangaci... Eu sunt dreptaci dar imi tin ceasul pe dreapta de cand ma stiu. Oare cum o sa pot sa folosesc butoanele alea ?

    Si pretul...fratilor...350$ e cel mai ieftin...oare cand o sa ajunga ala cu o curea de aluminiu (sau din ce o fi) ? Ca eu nu port silicon.

    Si cel mai dubios lucru mi se pare iOS-ul pentru ceas (sau cum ii zic ei). Parca au luat iOS si MacOS si au dat cu el de toti peretii. Nu se pupa absolut nimic dpdv al designe-ului. Iconite rotunde, pe fond negru, animatii pentru copii, smiley face-uri si maini animate...WTF ?!?! e cumva alta firma care a facut acest OS ?

  3. #223 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Sa vezi acum cate o sa iti auzi pentru asta

  4. #224 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Bring them on Sunt apple fanboy (and proud) dar chiar nu inteleg ce s-a intamplat cu ei in seara asta (ma rog, dimineata asta la ei )

  5. #225 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar

    iPhone 6

    Stai linistit, si eu cred ca raman cu 5s. Chiar ma gandeam ca poate vin cu ceva mai bun si poate schimb. Dar nici macar dpdv design nu imi place de nicio culoare, iar in rest sunt meh. Ceasul nu ma preocupa nici in tabara android…

  6. #226 SP
    Member denists66's Avatar
    Acum ei nu au copiat toate functiile alea, ei au " inovat " . Cand vine de la Apple se schimba treaba..

  7. #227 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Haha, cel de 5.5" e mai mare in dimensiuni decat OnePlus One.

    Apple - iPhone - Compare Models

  8. #228 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Are Touch ID

  9. #229 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Ce design "plat"....numai a iphone nu aduce...de ce mi-as lua un iphone care seamana cu samsung sau htc ?

  10. #230 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar

  11. #231 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu stiu de unde stiu ei, dar cica 6+ are 2GB RAM...Apple iPhone 6 vs Apple iPhone 6 Plus vs Apple iPhone 5s: specs comparison

  12. #232 SP
    Member AndyTiME's Avatar
    OnePlus One is still the best. Sa vedem ce face Nexus 5 2014/Nexus 6
    Camera nu are 4k, filmeaza 720p la 24fps si 1080p la 60fps cand ceilalti producatori au si 120fps la FullHD
    Fara 2gb ram, enervant cand ai mai multe taburi deschise in safari ....
    Design-ul e un pas inapoi dpmdv.
    Cam atat

  13. #233 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nu filmeaza niciun telefon 1080p la 120fps.

  14. #234 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu nu trag concluzii pana nu revad conferinta si aflu exact diferentele dintre iPhone 6 si 6+. Also, stirile despre iPhone si Watch le voi scrie ca niciodata... nu la cald, ci mai incolo... dupa ce voi asculta si opiniile voastre. Momentan sa fiu sincer mai mult ma incurca faptul ca au venit si cu 4.7" si 5.5". Speram sa fie doar 4.7" acum, sa fie alegerea usoara...

    Btw, Apple a facut deja o pagina comparativa: Apple - iPhone - Compare Models.

  15. #235 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pai daca e sa facem o lista cum ai facut tu pentru competitie, ar fi cam asa:

    iPhone 6&6Plus Fail List:
    - dimensiuni reduse- fail
    - 2x power - fail
    - 2GB RAM - ?!?
    - camera cu mai multi MP - fail
    - rezolutie peste fullHD pe 6Plus - fail
    - design spectaculos - fail
    - ecran safir - fail
    - autonomie mai mare - fail
    - water/dust proof - fail

    iPhone 6 Win List:
    - 720p @240fps
    - autonomie mai mare (6Plus) - win
    - OIS (6Plus) - win
    - 64GB e varianta de mijloc - win

    Nu as pune Apple Pay la win pentru ca in Europa (nici nu vb de Romania) nu va exista asa ceva prea curand.

  16. #236 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Your list is flawed (right from the start)

  17. #237 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Unde as putea sa vad si eu înregistrarea, acum am ajuns pe acasă. De preferat YT

  18. #238 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nu a aparut inca pe Youtube.

    Also, in caz ca nu stiati, pentru ca e logic ca nu au pomenit asta in timpul conferintei, butonul de power l-au mutat pe laterala dreapta. Este pentru prima data cand e pozitionat acolo pe un telefon iPhone.

    Extra pics (uitati-va la Gold):
    Attached Images Attached Images apple-1-2_verge_super_wide.jpg dscf6203_verge_super_wide.jpg dsc_7951-2040_verge_super_wide.jpg dsc_7959-2040_verge_super_wide.jpg

  19. #239 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Care gold ? ca n-ai pus decat la gri.

  20. #240 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Ultimele doua sunt Gold.

    LE: iPhone 6 to Cost $649 Off Contract; iPhone 6 Plus Starts at $749

    Attached Images Attached Images bxhwzulcaaabphy.png

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 12 of 27 FirstFirst ... 2 10 11 12 13 14 22 ... LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 8 & iPhone 8 Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 19 Last Post: 07-06-2018, 22:35
  2. iPhone 7 & iPhone 7 Plus By tudyniuz in forum Apple
    Replies: 166 Last Post: 07-04-2017, 14:21
  3. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58
  4. Replies: 97 Last Post: 04-10-2013, 12:12
  5. Replies: 4 Last Post: 28-09-2012, 22:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts