Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 33 of 33

Thread: Recomandari achizitionare MacBook

  1. #21 SP
    Member Hitman's Avatar
    ) Sper ca nu au murit colegi de la ultimul meu post )
    Parola a fost 123456 si pot spune ca m-am simtit implinit cand am vazut ca mi-a aparut meniul de boot
    Pe scurt m-am indragost de el, prietena vrea sa imi dea papucii ca nu o mai bag in seama (meah)
    Pe scurt este asa cum ma asteptam sa fie. Voi aveti husa pe ale voastre? Daca da, ce recomandati ? De preferat sa fie ceva foarte slim si nu roz

  2. #22 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Nu recomand husa , strica toata frumusetea unui macbook.
    Eu folosesc huse sleeve de genul : Husa Laptop Golla Terry pentru Apple MacBook 15", Navy Plaid - eMAG.ro pentru cand sunt plecat de acasa.

  3. #23 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu am asa ceva: Black Matte Shell Cover Rubberized Hard Case for Apple Mac A1278 MacBook Pro 13" | eBay
    Sunt foarte multumit de ea. Nu am dat bani pe cover, a venit cu laptopul, dar textura e foarte misto (mata si foarte fina), se vede si marul, trece lumina prin plastic, ofera si protectie de zgarieturi si cel mai important, il tine putin mai ridicat, cover-ul mai avand un set de picioruse.

  4. #24 SP
    Member Hitman's Avatar
    Arata foarte bine acea husa.

  5. #25 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Si eu mi-am luat acum ceva timp una si am folosit-o de doua trei ori si atat. Problema principala fiind faptul ca face laptop-ul foarte greu, nici nu imi mai venea sa il iau cu mine desi trebuia. Apoi mai e si plasticul care e... plastic. Naked e cel mai ok, dar daca tu consider ca ai cu adevarat nevoie de protectie, do it with style:

    The Toast Shop

  6. #26 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Si eu cred ca poti sta linistit fara husa. Mi se pare super solid aluminiul ala. Am o geanta Tucano pentru el, care incape lejer in orice rucsac, insa cam atat.

  7. #27 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu e chiar asa solid aluminiul ala. Cand imi cautam SH, am gasit incredibil de multe indoite si nu cred ca dadeau oamenii cu ceva in ele. Si marea majoritatea erau zgariate pe fund. Asa, stau fara nicio grija.

    Iar referitor la geanta pt laptop, nu le suport, chiar daca e pt iPad sau pt laptop. Am ghiozdan si nu vreau sa pun Mac-u in geanta si geanta in ghiozdan.

    Cat de greutate, nici nu se simte. Nu stiu exact cat are si recunosc ca nu-l iau zilnic cu mine, dar sincer, la un laptop de 2.04Kg, chiar nu cred ca mai conteaza 50-100g.

  8. #28 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Al meu pe cantar, de la 1.08kg avea 1.32kg cu husa pe el. Se simte...

  9. #29 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Se zgarie , se zgarie asta e.... asa arata al meu dupa 3-4 luni de utilizare intensa si zilnic "plimbat" pe afara.
    Attached Images Attached Images 2014-03-10-22.04.30.jpg

  10. #30 SP
    Member Hitman's Avatar
    Este normal ca procesorul sa ajunga pana la 80 de grade ? Daca ii tin putin in forja se incalzeste grav. Am desfacut capacul din spate si vad ca este ok coolerul. Ma bate gandul sa ii schimb pasta, poate nu se face cum trebuie transferul termic. Am instalat o aplicatie care imi arata temperatura si sub 60 de grade nu a scazut cu wireless on si stand pe net.

  11. #31 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Doar 80 C ? Stai linistit , toate macbook-urile sunt calde , quad core-ul meu ajunge lejer la 90C + in full load.

  12. #32 SP
    Member Hitman's Avatar
    Aseara ma uitam ciudat la el si nu stiam daca sa fac niste bacon sau piept de pui pe el

  13. #33 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Nu e chiar asa solid aluminiul ala. Cand imi cautam SH, am gasit incredibil de multe indoite si nu cred ca dadeau oamenii cu ceva in ele. Si marea majoritatea erau zgariate pe fund. Asa, stau fara nicio grija.

    Iar referitor la geanta pt laptop, nu le suport, chiar daca e pt iPad sau pt laptop. Am ghiozdan si nu vreau sa pun Mac-u in geanta si geanta in ghiozdan.

    Cat de greutate, nici nu se simte. Nu stiu exact cat are si recunosc ca nu-l iau zilnic cu mine, dar sincer, la un laptop de 2.04Kg, chiar nu cred ca mai conteaza 50-100g.
    Asa e. Geanta + ghiozdan pentru laptop nu e cea mai desteapta idee. Dar imi displac husele alea care il acopera teribil. Nu e vorba de greutatea pe care o adauga, ca oricum e super light. De dus, trebuie dus in ceva, iar pur si simplu transportat in rucsac mi se pare un pic neglijent. Nu as risca. Legat de material, chiar mi se pare rezistent. La facultate il duc zilnic si arata ca in prima zi. Si nu pot sa spun ca sunt incredibil de atent cu el. Nu stiu cum se poate zgaria pe "fund", ca are suportii aia, iar materialul propriu-zis nu intra niciodata in contact cu suprafata pe care il pui. Spre deosebire de iPhone si iPad, unde trebuie avut grija la tot pasul daca nu ai o husa.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Sfat achizitionare PC By Zaktan in forum Hardware
    Replies: 8 Last Post: 15-05-2010, 19:00
  2. Sfat achizitionare PC By Ovidiu in forum Hardware
    Replies: 13 Last Post: 02-05-2010, 14:17
  3. Achizitionare Casti. By Teo in forum Hardware
    Replies: 9 Last Post: 14-03-2010, 21:53

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts