Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 8 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast
Results 21 to 40 of 159

Thread: iOS 8

  1. #21 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Toate-s vechi si noua toate!

  2. #22 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Un mic hands-on rapid pentru iOS 8:


  3. #23 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Cateva extra functii din iOS 8 pe care Apple nu le-a mentionat la conferinta:
    • Separate exposure and focus points in Camera App
    • Battery usage by app
    • Buy Shazam’d songs from Siri
    • In Case of Emergency card
    Pe langa cele pe care le stiam:

    Keyboard
    • QuickType keyboard – which enables predictive suggestions inside iOS Messages and other apps
    • Third party keyboards – iOS 8 supports third party keyboard replacements such as Swype, SwiftKey, and others
    Interactive Notifications
    • quick reply to messages from anywhere
    • accept/decline calendar invitations
    • mark an email as read or trash it
    • mark reminders as complete
    • reply to notifications from third party apps
    Mail
    • swipe to mark an email as read or flag it, or long-swipe to delete
    • now recognizes a reservation, flight confirmation, or phone number
    Safari for iPad
    • new Tab view
    • new new slide-out sidebar for bookmarks, shared links and Reading List
    Messages
    • rename group threads
    • enable Do Not Disturb for a group thread to silence alerts
    • easily remove yourself from an annoying group thread
    • record and send audio notes
    • record and send videos
    • share your location
    • send multiple photos and videos
    • view all attachments from a thread at once
    App Store
    • new ‘Explore’ tab
    • new ‘Trending’ searches
    • new Editor’s Choice label
    • app previews with short videos
    Family Sharing
    • up to six people in your family can share purchases from iTunes stores
    • parents can track/limit kids’ spending
    • easily share photos, videos, calendars and location
    Photos
    • iCloud Photo Library keeps every photo and video in iCloud, accessible from any device
    • search for photos by the date, time, location, or album name
    • smart composition tools auto-straighten and crop photos
    • smart adjustments intelligently adjusts exposure, brightness, contrast, and more
    • new photo filters
    • create time-lapse videos
    Siri
    • Hey, Siri
    • Shazam song ID
    • dictation supports 22 new languages
    Health app
    • easy to read dashboard for your health and fitness data
    • HealthKit platform makes it easier for third party apps to integrate with Health app
    • emergency card stores important health information
    Other
    • widgets in Notification Center, third party app support
    • contact shortcuts in Multitasking screen
    • Touch ID gains third party support
    Si alte functii din iOS 8 despre care s-a discutat mai mult sau mai putin:
    • Braille keyboard for direct 6-dot braille input
    • Alex voice for accessibility
    • Private browsing per tab in Safari
    • Instant burst mode
    • Wi-Fi calling
    • Vector maps in China
    • Hey, Siri
    • iBooks built into iOS
    • New definition dictionaries for Russian, Brazilian Portuguese, Thai and Turkish Hindi localization
    • Flyover city tours
    • Auto night mode in Books
    • Separate focus and exposure in Camera
    • Panoramic photos on iPad
    • RSS feeds in Shared Links
    • DuckDuckGo support in Safari
    • Improved zoom for accessibility
    • Battery usage by app
    • In Case of Emergency card
    • Travel time notifications
    • Purchase iTunes content with Siri
    • 24 new dictation languages
    • Rich text editing in Notes
    • See your books as a series in iBooks
    • Touch ID to exit from Guided Access
    • Multi-device support for MFi hearing aids
    • Camera timer
    • Indian, Tagalog, Irish Gaelic and Slovenian keyboards
    • Tips app
    • Navigation for China
    • Speak screen
    • Shazam with Siri
    • FaceTime call waiting
    • Lunar calendar support
    • Time limits and countdown timer for Guided Access
    • Place cards in other apps
    Dar nah, timpul era limitat pentru conferinta de maxim 2 ore. Din pacate, oricate functii extra sau imbunatatite ar fi adus Apple, cu siguranta s-ar fi gasit multi care sa spuna ca existau deja, au furat, au copiat, etc... Eu unul vad iOS 8 ca fiind cel mai mare update al celor de la Apple. Si cum am zis, stati sa vina si iPhone 6...

    P.S. Mie imi place ca vad foarte multe chestii pe negru.
    Attached Images Attached Images buyshazamios8.gif emergencycontactios8.gif batteryusage.gif ios8cameraexposure.gif

  4. #24 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Lasand la o parte chestiile pentru developeri pe care prefer sa nu le comentez pentru ca nu ma aflu printre ei si nu sunt produse care mi se adreseaza, eu nu vad nimic nou in tot iOS8. Toate functiile "noi" exista de ceva timp pe alte OS-uri. Desigur ca Apple a dat-o iar pe intoarsa si a zis ca e revolutie, inovatie si ceva complet nou si incredibil, dar nu e. Tot ce au facut a fost sa incerce sa aduca iOS mai aproape de competitie. Daca la lansare acum 7 ani era cel mai cel OS, a ramas de mult in urma ca utilitate si functionabilitate. Eu eram convins ca vor fi chestii de genul asta prezentate. Singura grija pentru mine era OSX, care e momentan singurul produs Apple care inca imi place foarte mult.

    Chestiile gen iCloud Drive sunt hilare. Dropbox o sa moara acum? Haha, buna asta. Pana nu il pot accesa de pe orice dispozitiv asa cum pot face cu Dropbox, iCloud Drive o sa fie fix pix. La fel si iMessage, merge doar pe iPhone. Cum vorbesc cu prietenii cu Android si Windows? Sau rup contactul cu ei? Neah, e acelasi rahan care a fost si pana acum, sper ca acum sa nu mai consume baterie atat de multa. Cine l-a folosit stie asta.

    AppStore-ul se misca super incet momentan fata de Google Play, nu stiu cum e cu zece clase peste acesta cand se misca ca un PSN pe PS3. Dar ma rog, faptul ca acum ai trei sortari noi a aplicatiilor e un fel de a inova.

    Family share cere lumea de cand cerul si pamantul, ma bucur ca au ascultat, pe iPad o sa fie chiar util. Inca o inovatie!

    In sfarsit tastaturi noi, o alta inovatie. Iar ei acum au cea mai buna tastatura din lume cu predictive typing si bla bla, ii cred, doar nu ne mint pe toti pe fata, ce naiba. Inca o inovatie.

    In rest, alte tweak-uri ori sunt furate de la Android, ori sunt "inspirate" din chestii din Cydia. Inca de pe iOS4 cu JB puteam raspunde la notificari fara a intra in aplicatie. Dar acum e integrat in OS, na, au inovat-o si pe asta.

    Puteti sa imi ziceti hater, dar acum chiar sa laudam ca au copiat din toate partile mi se pare o prostie, mai ales ca majoritatea stim clar ca nimic din ce a fost prezentat nu este nou. De Samsung si HTC s-a luat toata lumea ca au venit cu gold pentru telefoane, acum de ce nu comenteaza nimeni ca tot ce a prezentat Apple azi a fost furat fie de la Google fie de la developerii din Cydia? Sper totusi ca baietii aia sa fi fost compensati si ei cu ceva. Multitasking-ul din iOS7 tot la ei l-am vazut intai. Nu stiu daca au fost cumparati sau ajutati de Apple sau nu, ca ei muncesc si Apple incaseaza.

    Ma rog, astea sunt impresiile mele dupa ce am vazut astazi. Nu ma pun sa ma cert cu nimeni, fiecare are parerea lui si e liber sa o imparta cu toata lumea. Nu vreau flame-uri sau alte alea, doar ca am remarcat lipsa criticii de plagiat asupra Apple, pe cand la Samsung&Co e omniprezenta.

    Nu am nimic cu tine, dar nu exista lucruri care sa te multumeasca. Esti extrem de mofturos - niciun telefon nu e "cum trebuie" ( probabil ai tu o definitie proprie a frazei asteia ). iPhone-ul e de porc din niste motive, Samsung din altele, Nexus, evident, are si ala niste bube etc. Experimentezi toate sistemele de operare posibile si imposibile si tot nu gasesti nimic care sa iti placa. Curios. Nici mie nu imi place iOS 8, cum spuneam si pe un thread vecin. Dar tu mergi mult prea departe.
    Vrei sa vorbim de copiat? Eu cred ca daca nu iesea iPhone-ul in 2007, chiar si acum comunicam prin "smartphone-uri" cu butoane din plastic. Plus ca tu ai o obsesie. Nici macar o data nu am auzit aseara folosindu-se cuvantul "revolutie" sau alte cuvinte din aceeasi familie lexicala. Si s-ar putea sa ma insel (desi nu cred), dar cred ca nu s-a rostit deloc nici "inovatie". Cand spuneau de "new features", sunt ferm convins ca se refereau exclusiv la iOS. Sunt lucruri noi pentru ei. Asta nu inseamna ca in alte parti nu exista deja. Au fost super atenti aseara la ce vorbeau. Nu tu "the world's most advanced OS" pe bannere, nu tu video cu Jony super-serios folosind adjective gen "beautiful", "stunning", "amazing" etc. Din punctul asta de vedere, exagerezi.

    Cred ca oarecum, tu ti-ai setat niste standarde imposibil de mari. Mai mult decat atat, intalnesti probleme la iOS pe care eu nu le-am intalnit niciodata. Bug-uri, probleme cu bateria, cu iCloud etc. Si cum Dumnezeu sa se miste App Store-ul incet? Esti pe prima generatie de iPhone? Cand descrii un telefon, zici doua lucruri bune, cinci lucruri ti se par "meh", iar alte cinci sunt proaste. Si tocmai din acest motiv, eu iti invalidez opinia din start, indiferent despre ce e vorba. Nu cred ce spui. Nu de alta, dar mi s-ar parea normal sa ai o perspectiva usor mai ... echilibrata, daca vrei, din moment ce iti trec n telefoane prin mana. In secunda in care spui "aia nu, aia nu, aia nu, aia nu, aia merge, aia whatever", cred ca problema e la tine.

    Just my 0.02$.

  5. #25 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Ce sa zic, mi se pare chiar hilar postul tau. Nu stiu cum poti spune tu asta cand de nenumarate ori ai amintit ca altceva in afara de ecosistemul asta nu ai folosit. Ai mai zis odata ca tie ti-e frica sa nu o dea Apple in bara, ca ai investit deja prea mult in gadget-urile lor. Cand esti atat de convins de calitatea unui produs fara sa fi incercat altceva, nu prea poti veni cu vorbe cum ai facut mai sus. Pe bune acum, imi spui mie ca le incerc pe toate si le comentez pe toate, dar tu nu faci decat sa ramai in acelasi ecosistem pe care il lauzi sau aperi de fiecare data.

    De ce m-am legat eu in primul rand a fost felul in care Apple si-a prezentat produsele de fiecare data, dar si modul in care au fost percepute direct. Cand m-am plans la iOS6 ca au scos Maps, mi-a sarit Snake la gat ca de ce imi permit sa comentez, oricum nu imi permit eu telefonul. La iOS7 cand m-am luat de culori si lipsa oricarei utilitati in plus, MonkY mi-a zis ca iOS nu e de mine si gata. Acum la iOS 8, vii tu si imi spui ca nici de data asta nu am voie sa imi expun parerea si sa o las balta. Parearea mea e invalida, auzi si tu. Ca era sa iti si zic ceva.

    De fiecare data cand m-am luat de orice produs Apple, am intalnit o ostilitate mai mare decat pe topicul lui PS3 cand spuneam ceva pozitiv de X360. Cand am laudat Apple, am primit thanks de la toata lumea. Cand am criticat concurenta, am primit iar thanksuri, cand am laudat concurenta, am primit explicatii cum ca nu ar fi asa.

    Si acum, cand un telefon costa 700EUR, cum pisici sa nu comentez cand ceva nu e cum trebuie? Nu stiu situatia ta, dar eu de cand am inceput sa schimb device-uri des, am facut-o pe banii mei, munciti de mine. Caz in care ma deranjeaza cand am probleme si cand anumite functii nu functioneaza sau lipsesc cu desavarsire. Acum 3-4 ani plateai la fel de mult pe un iPhone, dar fata de competitie era cu mult inainte. Acum insa, au venit celelalte din urma si nu mai e aceasi situatie. De aici si comentariile mele. Asa am comentat de toate produsele, indiferent de producator. Am comentat de Apple, am comentat de Samsung pentru ca au aceleasi preturi dar folosesc plastic, am spus ca Nexus nu e ce vreau pentru ca imi doresc ceva mai rafinat, etc. La cum evolueaza tehnologia acum nu pot sa sar in sus de bucurie la fiecare chestie micuta care imi e prezentata.

  6. #26 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu cred ca amandoi aveti dreptate

    tudy isi doreste telefonul perfect (pe care probabil nu-l va gasi niciodata) si isi exprima off-urile in legatura cu fiecare produs. Si cum niciunul nu se poate lauda numai cu lucruri pozitive, e clar ca are ce sa comenteze la fiecare model in parte (asa cum am si eu). Doar ca intr-adevar, devine obositor sa vezi numai partea goala a paharului... si am ajuns ca in loc sa ne bucuram (unii dintre noi) de functiile introduse intr-un sistem de operare, sa-i injuram pentru ca "exista si in alta parte".

    E ca si cand i-as injura pe cei de la Peugeot (ca deh, asta am) ca au introdus un sistem de reducere a consumului de motorina "inventat" de BMW (care a fost preluat de la Ford, ce a copiat tehnologia de la Chevrolet care s-a inspirat de la Mercedes). Daca fac treaba asta si ii injur, toti fanii Peugeot vor spune ca sunt nebun pentru ca ma iau de functia pe care ei o asteptau de mult. Si le-as da dreptate.

    Cat despre faptul ca isi permite multe telefoane, bravos lui. Eu sunt gelos pe el pentru treaba asta si cred ca oricare dintre noi ne-am dori sa ne jucam cu toate flagship-urile din lume. Asta nu e un motiv sa ne suparam pe el, ba din contra, ar trebuie sa fie cel mai in masura sa le compare. Din pacate insa, am spus "ar trebui" dar nu inseamna ca este si asa... pentru ca nah, gusturile nu se discuta. Asa cum lui ii place un iPhone alb, eu il urasc si n-as folosi asa ceva nici daca mi l-ar da cineva gratis.

    Important este sa ramanem on-topic, si sa discutam despre iOS 8. Am inteles, lui nu-i plac modificarile din iOS 8. Eu unul m-am declarat multumit... Niciodata nu cred ca vreo companie va reusi sa ne multumeasca pe toti. Important este ca Apple mie unul mi se pare ca a devenit mult mai open, poate chiar mai open decat Google. Ar fi cireasa de pe tort daca as vedea un iPhone 6 cu suport de memory card... asta chiar ar fi un punct maxim.

    Cat despre telefon de 700 EUR, sa fim seriosi... foarte putini dintre noi platesc pretul full pe asa ceva. Eu dintotdeauna mi le-am luat la oferta sau in cadrul unui abonament (pe care oricum il plateam) si am iesit mai mereu la un 50-60% din pret. In "lumea buna" un i5S pleaca de la 199$ cu abonament...

    ---------- Post added 03-06-2014 at 17:37 ----------

    In alta ordine de idei: SwiftKey, Swype and Fleksy are already making iOS 8 keyboards. Cum sa nu te bucuri pentru asa ceva?
    Fleksy on iOS 8 | Fleksy
    SwiftKey is coming to iOS 8

  7. #27 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Din cate am inteles printre cele 24 de limbi se afla si romana, asta inseamna ca o sa vorbim cu siri in romana ?

  8. #28 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Simpsons did it first!

  9. #29 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    Din cate am inteles printre cele 24 de limbi se afla si romana, asta inseamna ca o sa vorbim cu siri in romana ?
    Nici nu vreau sa ma gandesc de cate porcisme va avea parte saraca Siri

  10. #30 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Din ce am vazut aici, nu Siri ci dictation in romana. Si din ce spune el, merge chiar bine.

    Eu unu nu renunt la jailbreak pe aifon pentru iOS8 beta, dar poate o face altcineva si-si expune parerile p-aici

  11. #31 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Au băgat smart dial? Ca eu tot nu m-am prins. Și a dat Domnul, acum are timer camera mai prind din urmă alte sisteme, mai adaugă chestiuni proprii pe alocuri. Eu am nevoie de o tastatura cât mai aproape de SwiftKey de pe android in principiu, lucru pe care sper sa îl văd cât mai repede.

  12. #32 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai vei putea pune exact SwiftKey.
    Dar am inteles ca cea default se apropie destul de mult de asta.

  13. #33 SP
    Admin MonkY's Avatar
    x2z: daca te referi la clasicul "T9 cu smart contacts", ma indoiesc ca o sa puna vreodata asa ceva Apple pe iOS (desi stii vorba aceea, never say never). Ei considera (si eu cred asta) ca Serch-ul din Contacts e mult mai rapid si mai eficient. Dar, daca nu-ti place dialerul default, exista zeci sau sute de aplicatii alternative pe AppStore...

  14. #34 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Ce sa zic, mi se pare chiar hilar postul tau. Nu stiu cum poti spune tu asta cand de nenumarate ori ai amintit ca altceva in afara de ecosistemul asta nu ai folosit. Ai mai zis odata ca tie ti-e frica sa nu o dea Apple in bara, ca ai investit deja prea mult in gadget-urile lor. Cand esti atat de convins de calitatea unui produs fara sa fi incercat altceva, nu prea poti veni cu vorbe cum ai facut mai sus. Pe bune acum, imi spui mie ca le incerc pe toate si le comentez pe toate, dar tu nu faci decat sa ramai in acelasi ecosistem pe care il lauzi sau aperi de fiecare data.

    De ce m-am legat eu in primul rand a fost felul in care Apple si-a prezentat produsele de fiecare data, dar si modul in care au fost percepute direct. Cand m-am plans la iOS6 ca au scos Maps, mi-a sarit Snake la gat ca de ce imi permit sa comentez, oricum nu imi permit eu telefonul. La iOS7 cand m-am luat de culori si lipsa oricarei utilitati in plus, MonkY mi-a zis ca iOS nu e de mine si gata. Acum la iOS 8, vii tu si imi spui ca nici de data asta nu am voie sa imi expun parerea si sa o las balta. Parearea mea e invalida, auzi si tu. Ca era sa iti si zic ceva.

    De fiecare data cand m-am luat de orice produs Apple, am intalnit o ostilitate mai mare decat pe topicul lui PS3 cand spuneam ceva pozitiv de X360. Cand am laudat Apple, am primit thanks de la toata lumea. Cand am criticat concurenta, am primit iar thanksuri, cand am laudat concurenta, am primit explicatii cum ca nu ar fi asa.

    Si acum, cand un telefon costa 700EUR, cum pisici sa nu comentez cand ceva nu e cum trebuie? Nu stiu situatia ta, dar eu de cand am inceput sa schimb device-uri des, am facut-o pe banii mei, munciti de mine. Caz in care ma deranjeaza cand am probleme si cand anumite functii nu functioneaza sau lipsesc cu desavarsire. Acum 3-4 ani plateai la fel de mult pe un iPhone, dar fata de competitie era cu mult inainte. Acum insa, au venit celelalte din urma si nu mai e aceasi situatie. De aici si comentariile mele. Asa am comentat de toate produsele, indiferent de producator. Am comentat de Apple, am comentat de Samsung pentru ca au aceleasi preturi dar folosesc plastic, am spus ca Nexus nu e ce vreau pentru ca imi doresc ceva mai rafinat, etc. La cum evolueaza tehnologia acum nu pot sa sar in sus de bucurie la fiecare chestie micuta care imi e prezentata.
    Ai luat-o mult prea personal. Ma asteptam, de altfel. Si exprimarea mea a fost printre cele mai nefericite, categoric. Da, asa este, nu am incercat Android de ani de zile, nici Blackberry, ce sa mai vorbesc de WP sau altele. Din punctul asta de vedere, ai dreptate. Dar raportandu-ma strict la Apple, sunt niste discrepante uriase intre ce spui tu si ce vad eu. Repet, nu imi place iOS 8, m-a lasat rece WWDC-ul de anul asta, imi displace "noua directie", perspectiva lui Ive si asa mai departe. O sa iti dau si cateva exemple, ce spui tu si ce am vazut eu, ca sa intelegi.

    - App Store-ul merge foarte incet -> niciodata.
    - Apple sustine ca noile versiuni sunt revolutionare -> nici vorba.
    - Probleme cu iCloud Backup -> niciodata.
    - Diverse bug-uri -> niciodata.

    Si acum vorbesc doar din postul tau de pe prima pagina si din amintiri vagi. Nu stau sa iau la puricat toate thread-urile. Ideea e urmatoarea : folosesc doar Apple. Nu sunt 100% multumit, exista lucruri care ma enerveaza. Nu am dileala aia de care vorbea Cook la un moment dat, cum ca atunci cand clientul cumpara ceva de la Apple, e ceva mult mai intens decat un simplu raport tranzactional, e de-a dreptul o legatura emotionala. Fereasca Iisus Hristos. Nici nu am apucaturile alea de apartinator al vreunui cult. Tu folosesti majoritatea flagship-urilor care apar. Excelent. Si ca sa iti dau o comparatie cat pot eu de la indemana : e ca si cum tu ai avea doar Mercedesuri (zic un brand la intamplare) ani de zile. Problemele pe care le intalnesti cu masina/masinilie sunt absolut minore si rareori apar probleme. Si apare la un moment dat unul cu Mercedes ca al tau (care a mai avut si BMW, si Audi, si Lamborghini, dar asta e irelevant in contextu' asta) si iti spune ce de probleme are cu directia, nu merg franele, motorul face figuri si asa mai departe - in repetate randuri. Daca tu nu o sa ai in viata ta problemele alea cu Mercedesul tau, eu unul sunt convins ca o sa il discreditezi pe ala care o sa reclame constant chestii nasoale de care tu nu te-ai lovit deloc.

    Dar hei... De ce ma complic cu exemple ca cel de mai sus cand pot aduce in discutie conversatii in care ai participat si in care te-ai aflat exact in pozitia in care sunt eu acum? Ai avut n discutii cu MonkY pe tema device-urilor Nexus. Mai stii cum el avea o tona de probleme cu ele, in timp ce tie nu ti se intamplasera vreo 90% din lucrurile enumerate de el? Ii spuneai ca nu ai mai auzit pe nimeni sa aiba atatea probleme cu telefoanele si tabletele respective, ca numai lui i se intampla. Aproape ca nu credeai. Exact in situatia asta sunt si eu acum. Sau cand spuneai ca nu ma crezi ca MacBook-ul tine 14-15 ore cand scriu documente? Folosesc de vreo patru ani produse de la Apple, dar nu am intalnit niciodata lucrurile de care te plangi tu. Din acest punct de vedere, iti invalidez opinia - ma refer strict la mine. Si-asa sunt in minoritate. Ca tot vorbeai de thanks-uri, parerea ta e super apreciata pe aici. Vii, povestesti cate-un hands-on de 10 minute ("M-am jucat cu telefonul X in magazin") si primesti n thanks-uri. Felicitari. Inseamna ca in comunitatea asta sunt persoane care iti valorifica opiniile. Sigur, sunt perfect constient ca experienta fiecaruia difera, dar prea faci sa sune o companie care ofera produse stabile si un ecosistem solid drept niste plagiatori si dezvoltatori de produse disfunctionale.

    Irelevant sa mai spun ca esti contradictoriu - iOS e naspa, incerci si utilizezi fiecare iPhone. Nu iti place JB si vrei totul out of the box, Apple adauga functii din Cydia si spui ca inca din iOS 4 cu JB aveai minunea respectiva. Sigur, vei spune ca ma leg de resursele tale si iarasi o sa iti vina "sa imi si zici ceva", de parca te-am injurat. Evident, sunt banii tai si modul in care ii directionezi te priveste exclusiv pe tine. Dar nu inteleg o chestie. Nu te obosi sa imi explici daca nu vrei, decat sa ai impresia ca incerc sa iti gestionez veniturile, mai bine las-o asa. Totusi, tu testezi jucariile alea in magazine, le vezi la prieteni. Pe langa faptul ca ai toata informatia din lume pe Internet, le poti vedea in magazin si intamplarea face sa ai si prieteni care sa si le cumpere. Si atunci vin si te intreb : nu ti se pare pierdere de timp si de energie sa dai aia 700 EUR (sa ne intelegem, banii tai, munciti de tine) pe un telefon care stii din start ca o sa iti displaca? L-ai vazut, stii despre ce e vorba, vezi ca e varza si totusi il cumperi. E paradoxal si nefiresc.

    Nu ma mai obosesc. Stiu deja. iOS 8 e fix pix, nimic care sa te impresioneze, peste patru luni o sa ne povestesti aventurile tale cu iPhone 6. Iar daca o sa incerce MonkY sau cineva sa iti ofere vreun sfat (procedeu tehnic sau aplicatie) legat de problemele sau neajunsurile respective, o sa spui ca tu vrei totul out of the box.

    Si la final, vreau sa imi cer scuze (acum la bun vorbind) pentru ca am adus vorba de experienta ta cu Samsung si Nexus. Habar n-am despre ce e vorba. Pana cand o sa incerc si altceva pe langa iOS, sunt complet neavizat sa vorbesc despre asta.

  15. #35 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Cateva "Hidden Features of iOS 8":


  16. #36 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    @Razzosinni: Hai ca deja am luat-o mult pe langa subiect. Chiar imi pare rau ca nu intelegi de fapt care au fost plangerile mele. Nu ca au adus in sfarsit niste modificari OS-ului, ci felul in care in continuare e perceput totul cand vine ceva din partea Apple. Daca dupa intreaga discutie inca nu ai inteles asta, nu cred ca are rost sa continuam, nu stiu cum sa iti mai explic incat sa intelegi asta. Poate la o intalnire consolistica te alaturi si tu si putem continua o discutie pe subiectul asta.

    Acum ca sa fiu on-topic, are cineva idee daca iCloud backup functioneaza odata ce fac upgrade la iOS8? Am acces la un cont de developer si tin minte ca la 7 beta nu doar ca nu imi mai facea backup, dar nici pozele, notitele si altea alea de pe iCloud nu le mai puteam accesa.

  17. #37 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Dar de treaba asta ce ziceti: iOS 8 Offers Quick Access to Apps Based on Location - Mac Rumors
    Sa nu-mi spuneti ca nu va place...
    One new feature sees the iPhone displaying apps on the lock screen based on location. For example, MacRumors readers have seen relevant app icons pop up while at or near brick and mortar locations like Starbucks and the Apple Store. While at a Starbucks, for example, the Starbucks app icon is displayed in the lower left corner of the iPhone's lock screen, which allows the Starbucks app to be easily accessed.

    This feature isn't limited to Apple's own stores or to major retailers, either, as one Twitter user has also seen an app for a train station on the lock screen while at that particular location.

  18. #38 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Dar de treaba asta ce ziceti: iOS 8 Offers Quick Access to Apps Based on Location - Mac Rumors
    Sa nu-mi spuneti ca nu va place...
    Battery consumer :-) si vreau t9 pt ca searchul din contacts înseamnă click-uri in plus :-)

  19. #39 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

  20. #40 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Exact asa ceva, dar mi-ar fi plăcut sa fie suport oficial. Sa nu mai dau banii pe ceva atat de simplu. Anyway, stați fara grija ca si pe android, de exemplu, dialerul de la Samsung pornea ireal de greu și am apelat la third party. Deci nu e de hatereala.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 8 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast

Similar Threads

  1. iOS Games By Graft in forum Apple
    Replies: 1067 Last Post: 08-04-2024, 18:04
  2. Ce te joci acum (iOS) By Trefla in forum Apple
    Replies: 8 Last Post: 13-12-2016, 20:44
  3. iOS 7 By MonkY in forum Apple
    Replies: 245 Last Post: 25-08-2014, 18:28
  4. IOS updates By AndRewqp in forum Apple
    Replies: 5 Last Post: 19-02-2013, 21:19
  5. Update iPhone iOS By freddie91 in forum Software
    Replies: 6 Last Post: 11-02-2013, 13:35

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts