Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 9 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 ... LastLast
Results 61 to 80 of 173

Thread: Clubul Apple Watch & watchOS

  1. #61 SP
    Banned Templier's Avatar

  2. #62 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Jumatate din pret il face design-ul si jumatate marul. Pacat ca nu aduce inovatii reale. Sper sa nu li se vanda nici ceasurile, nici telefoanele urmatoare, ca poate-poate le vine mintea la cap.

  3. #63 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Telefoanele din seria 6 deja au batut toate recordurile precedente, asa ca aici n-ai sa vezi. La Apple Watch (desi am vazut ca aplicatiile care ruleaza de pe telefon sunt cam lente), aplicatiile native mi se par foarte bine facute. Adica sunt extrem de fluente, nu se vad pixelate si alte alea (precum la concurenta).

    Mie imi pare rau de 2 lucruri la Apple Watch (o sa va mire, niciunul din ele nu e pretul): 1. faptul ca nu au scos si o versiune cu ecran rotund si 2. autonomia bateriei de doar o zi. Daca la prima as putea trece peste, stiind ca as pierde mult din ce se afiseaza pe ecran, pentru a doua zic pass cu siguranta.

    Btw, ecranul de safir can take a beating: Apple Watch Screen Scratch Test Video by iPhonefixed.

  4. #64 SP
    Member freezy's Avatar
    Atat de mult imi doresc si pe iPhone asa ceva...chiar si pe iPad n-ar fi rau.

  5. #65 SP
    Member dtancu's Avatar
    Cred ca va mai dura ani buni ( ca sa nu zic decade) pana cand tehnologia bateriilor va permite o săptămana de utilizare a ceva atat de mic precum Apple Watch cu facilitățile respective.
    Poate ar fi cazul ca Apple sa înceapă sa bage o parte din căruțele de bani pe care sta in dezvoltare de baterii, ca vad ca alții nu prea o fac.

  6. #66 SP
    Admin MonkY's Avatar
    freezy: daca avem noroc, la i7 o sa vedem o varianta cu safir. La iPad ma indoiesc ca o sa prindem ceva in curand...

    dtancu: eu nu am inteles de ce nu au incercat si o varianta cu e-Ink. Stiu, n-ar fi avut aceleasi performante... dar avea omul optiunea de a-si lua ceva care sa tina cel putin o saptamana. Si care culmea, se vede perfect in daylight.

  7. #67 SP
    Member Hansel31's Avatar
    se pare ca au aparut la precomanda si la noi.. pretul pleaca de la 1850 lei si se opreste pe la 79.999 ron

  8. #68 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar

  9. #69 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Foarte tare site-ul: Apple Watch Apps | WatchAware! Genul asta de features fac atat de speciale produsele Apple... aveti acolo toate cele 2146 de aplicatii aprobate deja de Apple.

    ---------- Post added 23-04-2015 at 07:09 ----------

    Au aparut si ceva ghiduri video realizate de Apple pt. Watch. Enjoy:






















  10. #70 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Sariti sa cumparati inovatia dreptunghiulara:






  11. #71 SP
    Admin MonkY's Avatar
    iFixit deja a facut teardown-ul la Apple Watch-ul de 38mm: https://www.ifixit.com/Teardown/Appl...Teardown/40655.

    Attached Images Attached Images ifixit_apple_watch_teardown.jpg

  12. #72 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Si l-a cumparat cineva sau planuieste sa si-l cumpere?

  13. #73 SP
    Member dtancu's Avatar
    Eu iau un SS de 42 mm dar nu mai devreme de Iulie. In primul rând din cauza de bani, in al doilea, pana nu încerc niște curele imi e imposibil sa ma pronunț care din ele imi place. Iar la noi nu il vad adus oficial mai devreme de Iulie.

  14. #74 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar

  15. #75 SP
    Admin MonkY's Avatar
    iry: daca mi-as lua un Apple Watch, fix versiunea din clipul de mai sus as alege si eu. Din pacate (sau din fericire), i'm not a watches guy... Poate mai la batranete

  16. #76 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Pe mine ma intereseaza sa ia nastere, pana una alta, si o piata de curele second hand pentru asa ceva. Pe eBay am gasit un singur model, in rest am vazut vreo doua kickstartere. Da, mi se pare OK sa dau 50$ in plus pentru cel de 42mm, dar pana mor nu dau 400$ pe o curea din metal doar fiindca o iau de la Apple.

  17. #77 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Trebuie neaparat sa-i spui asta tipului de aici. Auzi tu, el "intoarce banii" si nu are Apple Watch cu curea de 400$?!?

  18. #78 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Are bani, dar nu isi bate joc de ei

  19. #79 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu stiu cum se face ca de obicei astia cu bani scriu cu picioarele... oricum, daca a reusi in viata inseamna a-ti lua un Galaxy S6, vai de viata lui. Chiar, asta nu e acelasi tip care si-a luat Audi cu clima bizonica?!?

  20. #80 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Mai stii? Tudor parca il chema pe ala cu hAudi

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 9 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Apple Mac & macOS By BogdanN1 in forum Apple
    Replies: 1148 Last Post: 17-03-2024, 16:11
  2. Clubul Apple TV & tvOS By MonkY in forum Apple
    Replies: 49 Last Post: 26-10-2023, 12:30
  3. Vând Apple iPad Silver de 16Gb + husă Apple (poză reală) By forum157 in forum Notebooks & Tablets
    Replies: 1 Last Post: 23-05-2018, 16:03
  4. Replies: 23 Last Post: 28-06-2015, 23:07
  5. Replies: 25 Last Post: 14-03-2015, 16:01

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts