Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 15 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 ... LastLast
Results 201 to 220 of 281

Thread: iPhone 6S & iPhone 6S Plus

  1. #201 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Asta pe romania am gasit, dar nu ma intereseaza. Vreau ceva de la ei din US. Astia de aici sunt prea praf.

    LE: vad ca nici asta pe ro nu se incarca acum...i don't get it...

  2. #202 SP
    Member Peetzy's Avatar
    Du-te jos de tot in pagina in dreapta si alege la tara US. Insa vezi ca ti se limiteaza optiunile de contact support doar la telefon. Check it out iPhone - Apple Support

  3. #203 SP
    Junior Member ciubaca's Avatar
    Razvanrazy ai tot menționat ca ai skin pe iPhone, as putea sa întreb se care? Cumva dbrand?

  4. #204 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu. Urmeaza sa-mi vina dbrand. Eu mi-am luat de aici.

  5. #205 SP
    Junior Member ciubaca's Avatar
    tare, merci pentru link

  6. #206 SP
    Senior Member silvian92's Avatar
    De 3 saptamani sunt posesorul a unui Iphone 6S+ de 16GB , din pacate e cam mic spatiul am observat, dar sunt foarte multumit de el. Am trecut de la Android la IOS si vreau sa va intreb anumite lucruri!!
    1. Daca pot sa vad direct in PHotos pozele din Icloud, ca o sa fiu nevoit sa sterg din ele , si vreau sa fac upgrade la Cloud de 50gb , sau daca aveti alta solutie!!!
    2. Cum pot salvaza anumite fisiere / poze/ pdf , etc. din safari sau Mail !! Ca nu reusesc !!
    3. La ce ma ajuta JailBreak.
    4.

  7. #207 SP
    Senior Member mark's Avatar
    1. Da, poti.
    2. Pt poze dai pe atasament si o sa le vezi in photos (daca sunt arhivate nu merge). Pdf merge la fel dar sa ai instalata aplicatia Books ca sa o vezi.
    3. Din pmdv la nimic.
    4. ?

    Sent from my GT-S7710 using Tapatalk

  8. #208 SP
    Junior Member ciubaca's Avatar
    Poti sa instalezi Google Photos pentru poze si nu mai ai nici un stres.

  9. #209 SP
    Senior Member silvian92's Avatar

    iPhone 6S & iPhone 6S Plus

    1. Cum pot sa fac asta?? Sa vad pozele din Cloud?
    Daca vreau sa salvez o poza din safari nu merge!!!
    4. Am pus din greseala

  10. #210 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    ^ ai facut tot ce zice aici?
    Attached Images Attached Images screen-shot-2016-01-29-23.15.19.png

  11. #211 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Quote Originally Posted by silvian92 View Post
    1. Cum pot sa fac asta?? Sa vad pozele din Cloud?
    Daca vreau sa salvez o poza din safari nu merge!!!
    4. Am pus din greseala
    Ti apasat cu degetul pe poza si vezi ce se intampla.

    Sent from my GT-S7710 using Tapatalk

  12. #212 SP
    Senior Member silvian92's Avatar
    Am tinut ... Si nimic ...

  13. #213 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Jailbreak echivaleaza cu root de la android. Daca nu stii ce e root, nu te obosi.

  14. #214 SP
    Senior Member silvian92's Avatar
    Quote Originally Posted by iry View Post
    ^ ai facut tot ce zice aici?
    Ms iry.... Era facut!!!!
    Inca o intrebare !!! Cum pot vedea pozele in Pc de pe ICloud!!! Imi cer scuze pt intrebari banale.... Dar 5 ani am avut doar Android !!!

  15. #215 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Intra pe icloud.com, logheaza-te cu contul tau si vezi la Photos.
    Stai linistit, nu sunt intrebari deloc banale. iPhone-ul e un telefon fantastic la utilizare, dar sta extrem de prost pe partea de file management, din motive de securitate, spun ei. Am pierdut ore intregi invatand cum sa imi pun muzica pe telefon, cum sa vad pozele, cum sa imi creez ringtone-uri si overall, cum sa folosesc iTunes, pe care pana in ziua de azi il urasc din inima. Pe orice telefon cu Android e o placere transferul de fisiere, in contrast cu Apple.
    In ceea ce priveste jailbreak-ul, ca fost utilizator de Android, eu cred ca sunt sanse destul de mari sa ti-l doresti la un moment dat. Stii cum poti pe Android sa iti setezi tu ce optiuni vrei in bara de notificari (Wi-fi, 4G, Bluetooth), cum poti sa iti instalezi launchere, sa iti pui ce teme vrei tu, sa faci file transfer de pe PC pe telefon sau de pe telefon pe PC fara niciun program care sa iti manance nervii, cum poti sa iti faci iconitele sa mearga ca trenuletul, sa instalezi aplicatii de unde vrei tu si practic, sa schimbi cam ce vrei tu la sistemul de operare? Ei bine, exact asta face jailbreak-ul, ce spune prin denumire. iOS e un sistem foarte stabil, rapid si elegant, dar out of the box, functioneaza in niste parametri predeterminati. Facand jailbreak, obtii toate acele libertati si pe iPhone, cu amendamentul ca incalci termenii si conditiile.

    Inainte sa faci jailbreak, iti recomand sa utilizezi telefonul cateva saptamani. Daca sesizezi anumite restrictii peste care poti trece greu, fa-l. Daca te poti obisnui cu OS-ul in forma asta, atunci chiar nu are rost. Repet, Apple face niste telefoane exceptionale, doar ca unii ajung la concluzia ca pentru ei, ofera prea putin. Mai ales daca au folosit Android inainte.

  16. #216 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Apropos de sistemul de file management... inainte fara iFile (din Cydia) nu puteam trai. Acum ca Apple a mai deschis din "oprelisti", va recomand FileBrowser. Intr-adevar, nu ai acces la toate fisierele de sistem (si multi nici nu cred ca au nevoie), dar e superb ca file manager. Vede share-urile fara probleme, ftp, samba, whatever...

  17. #217 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mda. Iar mi s-a inchis acum. Am iesit din casa la ora 10 fara 10 si brusc, la masina, nu se mai aprindea. Nu a vrut deloc pana acum 5 minute, desi sunt deja in alta locatie. Afara, 1 grad. iOS 9.2.1 fara jailbreak. O sa le fac un mail baietilor din service istyle luni sa vad ce zic de asta.

    Deci mark, nu era de la jailbreak

  18. #218 SP
    Member Hansel31's Avatar
    razvan sincer nu stiu de ce iti obosesti degetele sa mai scri aici, este clar ca tu ai probleme cu el si trebuie sa mergi la garantie cu el!

  19. #219 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Du-l odată la garanție, dacă nu te cred, arată-le pagina noastra de pe forum de aici, să vadă ca ai un telefon cu probleme de la început.
    Decât să te chinui așa cu el....

  20. #220 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Mda. Iar mi s-a inchis acum. Am iesit din casa la ora 10 fara 10 si brusc, la masina, nu se mai aprindea. Nu a vrut deloc pana acum 5 minute, desi sunt deja in alta locatie. Afara, 1 grad. iOS 9.2.1 fara jailbreak. O sa le fac un mail baietilor din service istyle luni sa vad ce zic de asta.

    Deci mark, nu era de la jailbreak
    Cum spuneam, fara sa inlaturi chestia asta nu poti fi sigur 100%. Acum esti

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 15 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 ... LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 8 & iPhone 8 Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 19 Last Post: 07-06-2018, 22:35
  2. Vand iPhone 7 plus black 32Gb By Alex_P in forum GSM & GPS
    Replies: 0 Last Post: 22-11-2017, 22:33
  3. iPhone 7 & iPhone 7 Plus By tudyniuz in forum Apple
    Replies: 166 Last Post: 07-04-2017, 14:21
  4. iPhone 6 Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 98 Last Post: 08-04-2015, 12:29
  5. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts