Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 735 of 788 FirstFirst ... 235 635 685 725 733 734 735 736 737 745 785 ... LastLast
Results 14,681 to 14,700 of 15757

Thread: Clubul Xbox 360

  1. #14681 SP
    Junior Member silviu99's Avatar
    Mda.. am incercat dar nu merge

  2. #14682 SP
    Senior Member silvian92's Avatar
    Citeste cu atentie .. esti primu care zice ca nu merege. Bafta !

  3. #14683 SP
    Junior Member IsBlacks's Avatar
    este vreo seansa sa pot schimba regiunea inaintea trecerii celor trei luni? pentru ca genialul meu de frate a schimbat regiunea din uk in us si as vrea sa stiu daca o pot schimba inainte de cele 3 luni. o seara buna!

  4. #14684 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Din câte știu eu, nu se poate. Însă poți încerca să-i suni pe cei de la call center și să-ntrebi.

  5. #14685 SP
    Junior Member VDubG's Avatar
    Buna seara , am cumparat un xbox 360 in bundle cu kinect din italia de la gamestop si am cateva intrebari :
    1. Contul de xbox are la country romania (momentan sunt in romania), daca mut regiunea pe italia ( imi e mai simplu sa iau membership prepaid gold de la gamestop , au puncte pentru clientii fideli si bonusuri la pre order , anyway) am vreo restrictie nefiind in tara respectiva ?
    2. Daca mut pe uk , este necesar sa fac un cont nou de fiecare data cand imi expira gold membershipul si folosesc un nou cod prepaid ?
    nu stiu pe care din cele 2 tari sa schimb regiunea , cred ca italia ar fi mai ok momentan . multumesc frumos

  6. #14686 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    1) Poti sa iti faci cont pe Italia direct fara probleme dar o sa exista cateva restrictii. Nu o sa poti folosi cateva aplicatii media gen SkyTV si chestii oricum inutile, dar mai este posibil sa exista unele restrictii de regiune la anumite jocuri cumparate din Marketplace. In schimb nu o sa ai probleme.

    2) Nu trebuie sa faci cont nou cand iti expira Gold. Pur si simplu cumperi un alt cod de Gold pe care il folosesti pe acelasi cont de Xbox.

  7. #14687 SP
    Junior Member rusualin's Avatar
    salut! am un xbox 360 phat modat cu lt3.0.
    daca joc jocuri originale exista risc sa iau ban pe xbox live.
    Mai exact banul ce inseamna,iau ban pe consola(nu mai poate fi folosita)? sau pe profil?

  8. #14688 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    LT 3.0 inseamna firmware modificat al dvd-romului, Microsoft nu poate vedea acel firmware dar te poate prinde ca jocurile nu sunt originale ( scrise incorect ) sau la joci pana la aparitia lor spre vanzare in magazine, etc si iti poate taia DEFINITIV accesul consolei la serviciile oferite : Live, multiplayer, demo-uri, etc. Daca folosesti jocuri originale LT 3.0 nu te afecteaza cu nimic !

  9. #14689 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Cred că niciodată n-am avut atât de mulți useri care să-ntrebe în aceeași perioadă despre modare....
    Ți-ai modat consola, nu intri pe live!

  10. #14690 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Este toamna. Fermierii au vandut merele si perele deja si si-au luat console, dar cum suntem saraci lipiti, nu avem $$ pentru jocuri. Ca si cum ai avea BMW dar nu ai avea bani de benzina.

  11. #14691 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Tot noi suntem prostii, pt ca ne miram in continuare...ignorence is bliss, spunea un mustacios odata despre o friptura virtuala!

  12. #14692 SP
    Member cj_quest's Avatar
    De ce esti asa de rau Marinake? Eu din contra, ii sustin pe cei cu console modate sa intre pe live. Imi iau o bere rece, un popcorn ceva si astept. Nu de alta dar vorba lui Scofield91, orice user nou intra sa posteze aici fara a avea bunavointa de a citi macar o pagina in urma, nu 523. Asa ca hai sa luam cate o bere rece si sa asteptam.....

  13. #14693 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Nu rade de astia cu BMW seria 7 , Mercedes clasa S sau Audi A8 fara combustibil in rezervor. E plina Valcea de ei, alimenteaza saracii doar cand tepuiesc pe vreunu pe ebay
    Sa vezi la benzinarie langa tine pe unu cu A8 de 120.000 € cum baga de 30 de lei sa ajunga saracu' acasa...ii plangi de mila nu altceva..

  14. #14694 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Poate facea plinul, si doar de atat i-a intrat...rai mai sunteti

  15. #14695 SP
    Junior Member madalindx's Avatar
    Salut as dori sa stiu si eu daca am xboxul modat si intru pe xbox live cu un joc original cumparat primesc ban pe live?Sau daca in HDD nu am nimic salvat inafara de un joc original si consola este modata si intru pe xbox live cu acel joc original iau ban?

  16. #14696 SP
    Member cj_quest's Avatar
    DA! Ban pe consola, nu mai ai ce face cu ea, te joci singur si trist. Iti sugerez sa incepi a citi si postarile cu macar doua pagini in urma.

  17. #14697 SP
    Junior Member madalindx's Avatar
    Am cicit acum si eu cu cateva pagini in urma si am gasit un post de genul:
    Code:
    djleo666:
    LT 3.0 inseamna firmware modificat al dvd-romului, Microsoft nu poate vedea acel firmware dar te poate prinde ca jocurile nu sunt originale ( scrise incorect ) sau la joci pana la aparitia lor spre vanzare in magazine, etc si iti poate taia DEFINITIV accesul consolei la serviciile oferite : Live, multiplayer, demo-uri, etc. Daca folosesti jocuri originale LT 3.0 nu te afecteaza cu nimic !
    Din postul tau inteleg ca iau ban automat cu orice joc as intra dar din acest post inteleg ca daca intru cu un joc original nu iau ban.Va rog sa ma lamuriti in privinta asta sun incepator si as dori sa aflu mai multe.

  18. #14698 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    poate "djleo666" lucreaza la M$ si stie el cu siguranta ce poate si ce nu poate detecta M$, ia-te dupa el daca vrei.
    De ce nu renunti la modare? fa un update complet si vezi daca nu cumva trebuie readus si DVDROM-ul la FW original dupa care joci originale in LIVE fara dureri de cap.

  19. #14699 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by adibose View Post
    poate "djleo666" lucreaza la M$ si stie el cu siguranta ce poate si ce nu poate detecta M$, ia-te dupa el daca vrei.
    De ce nu renunti la modare? fa un update complet si vezi daca nu cumva trebuie readus si DVDROM-ul la FW original dupa care joci originale in LIVE fara dureri de cap.
    Adibose, nu lucrez la Microsoft, intradevar. Dar stiu cum se modeaza un dvd-rom de xbox si crede-ma ca gaura aia din chip nu se astupa cu un update ! Omul poate juca LEGAL si ORIGINAL fara bataie de cap, trebuie doar sa vrea ! LIVE-ul nu vede gaurile din chip-uri, in schimb poate citi diferenta intre un dvd Original si unul Verbatim... De acolo provin BAN-urile pe Live !

  20. #14700 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    am patit-o si eu acum vreo 4-5 ani, tot cu un xbox modat, pe net se vorbea ca este nedetectabil...ei bine a fost si m-am ales cu consola brick-uita. nu mai sunt la curent cu modarile, am trecut de atunci pe originale, consola noua, jocuri noi...tot, live, psn etc no worries...
    Am vazut la un moment dat un log de la M$ pe care il pot citi ei atunci cand te legi in live si am ramas masca sa vad cate informatii primesc in acel log despre fiecare consola. Pana la urma din pct meu de vdr ramane asumarea riscului.


    PS: OT: scuze, acum am vazut ca de fapt lucrezi la Skoda. btw..foarte misto ultimul model de octavia break, insa mi-as da masina fara sa clipesc pe un Superb Break

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul Apple Mac & macOS By BogdanN1 in forum Apple
    Replies: 1148 Last Post: 17-03-2024, 16:11
  2. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  3. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  4. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23484 Last Post: 07-02-2023, 22:50
  5. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts