Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 310 of 788 FirstFirst ... 210 260 300 308 309 310 311 312 320 360 410 ... LastLast
Results 6,181 to 6,200 of 15757

Thread: Clubul Xbox 360

  1. #6181 SP
    Junior Member Darkthor's Avatar
    nu am spus ca o sa cumpar NUMAI originale,asa cum nu am spus altceva.
    las sa se subinteleaga,dar ...cu jocurile originale care le cumpar,intrebam de fapt care metoda imi permite sa opresc "mod-ul" pentru a rula un original,sa intru online. deasemenea,care din cele 2 modari este permanent.
    nu intentionez sa intru online cu altceva decat cu jocuri originale.
    am auzit ca ar exista metode la hardmod cum s-ar putea opri chip-ul temporar cu tray-ul de dvd deschis.

  2. #6182 SP
    Member Sanjuro's Avatar
    Quote Originally Posted by muggs View Post
    nu exista homebrew pe 360 sau alte avantaje
    Din cate citesc pe www.xbox-scene.com, exista pe variantele mai vechi care au nu stiu ce versiune exploatabila la nu stiu ce soft/componenta.

  3. #6183 SP
    Junior Member Rynox's Avatar
    salu
    am si eu o intrebare la Fm3 pot sa copy pozele din xbox pe un stick si sa le pun pe PC ??

  4. #6184 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Quote Originally Posted by Sanjuro View Post
    Din cate citesc pe www.xbox-scene.com, exista pe variantele mai vechi care au nu stiu ce versiune exploatabila la nu stiu ce soft/componenta.
    Corect, dar asta presupune sa cumperi o consola fabricata in perioada aia si cu dashboardul de atunci, nu se aplica la nea darkthor care nu vrea sa inteleaga ca ce isi doreste el nu exista

  5. #6185 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by Rynox View Post
    salu
    am si eu o intrebare la Fm3 pot sa copy pozele din xbox pe un stick si sa le pun pe PC ??
    Daca despre Forza Motorsport 3 e vorba, nu, nu poti. In schimb, dupa ce salvezi poza facuta, jocul te intreaba daca vrei s-o uploadezi la ei pe site. Accepti propunerea, te duci pe forzamotorsport.net, te loghezi cu contul de LIVE si vei avea toate pozele uploadate disponibile pentru download pe PC.

  6. #6186 SP
    Junior Member Rynox's Avatar
    Quote Originally Posted by GreyhounD View Post
    Daca despre Forza Motorsport 3 e vorba, nu, nu poti. In schimb, dupa ce salvezi poza facuta, jocul te intreaba daca vrei s-o uploadezi la ei pe site. Accepti propunerea, te duci pe forzamotorsport.net, te loghezi cu contul de LIVE si vei avea toate pozele uploadate disponibile pentru download pe PC.
    da dar eu nu am net
    multumesc

  7. #6187 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by Rynox View Post
    da dar eu nu am net
    multumesc
    Pai si aici cum postezi?
    Alta modalitate nu exista, sorry.

  8. #6188 SP
    Senior Member Daniel's Avatar
    Saluatari ! Am citit si eu ultimele doua pagini

    Am vazut ca zicea cineva - 1 - ''Daca te joci cu jocuri copiate , te joci 15 min si faci pauza 10 min '' LoL Eu unul am avut akum doi ani un xbox360 modat si ma jukam pe el non-stop Si de abea dupa un an jumate cand l-am uitat aprins mi-o dat E79 deci stati linistiti

    2 - ''Dak intri pe Live cu jokuri copiate sau consola modata iei ban direct '' - Chiar la inceput cand mi-am luat Xbox-ul nu stiam cum sta treaba cu Live-ul (Ban si chesti dinalea.....) si m-am jukat cu jokuri copiate pe Live vreun an si jumate de zile (pana la urma mi-am luat ban pentru ca am intrat pe Live cu un jok care nu aparuse inka ) Nu stiu cum sta treaba akuma deoarece nu mai am consola modata si folosesc jocuri originale

    Am zis sa va dau si eu exemplul meu insa eu va sfatuiesc sa nu va modati consola pentru cativa lei

  9. #6189 SP
    Senior Member mentorica's Avatar
    Quote Originally Posted by mereud View Post
    Saluatari ! Am citit si eu ultimele doua pagini

    Am vazut ca zicea cineva - 1 - ''Daca te joci cu jocuri copiate , te joci 15 min si faci pauza 10 min '' LoL Eu unul am avut akum doi ani un xbox360 modat si ma jukam pe el non-stop Si de abea dupa un an jumate cand l-am uitat aprins mi-o dat E79 deci stati linistiti

    2 - ''Dak intri pe Live cu jokuri copiate sau consola modata iei ban direct '' - Chiar la inceput cand mi-am luat Xbox-ul nu stiam cum sta treaba cu Live-ul (Ban si chesti dinalea.....) si m-am jukat cu jokuri copiate pe Live vreun an si jumate de zile (pana la urma mi-am luat ban pentru ca am intrat pe Live cu un jok care nu aparuse inka ) Nu stiu cum sta treaba akuma deoarece nu mai am consola modata si folosesc jocuri originale

    Am zis sa va dau si eu exemplul meu insa eu va sfatuiesc sa nu va modati consola pentru cativa lei
    Eu zic sa mai inveti limba romana.... Si pe urma sa vi cu sfaturi ....Nu incurajam aici pirateria..

  10. #6190 SP
    Senior Member Daniel's Avatar
    Nu cred ca suntem la scoala aici ..... si nici nu incurajez pirateria din cate vezi : "Nu stiu cum sta treaba deoarece nu mai am consola modata si folosesc jocuri originale ...... nu va modati consola pentru cativa lei " Eu doar am dat exemplul meu de akum cativa ani

  11. #6191 SP
    Member pijama35's Avatar
    Pai totusi este o regula mereud.
    http://www.consolegames.ro/forum/f51...nsolegames-ro/
    2. Nu sunt permise discuţiile gen irc, reply-urile monosilabice, promovarea pirateriei software si scrierea de mesaje care contravin legilor in vigoare.

    3. Fiecare user este responsabil de ceea ce scrie, ConsoleGames.ro neasumandu-si responsabilitatea privind continutul posturilor dvs. precum si a fisierelor atasate.

  12. #6192 SP
    Senior Member Daniel's Avatar
    Ok Ok Eu ma gandeam sa le dau un sfat userilor care nu prea stiu cum sta treaba Scuze

  13. #6193 SP
    Junior Member NeXuS's Avatar

    Talking

    Quote Originally Posted by mereud View Post
    Nu cred ca suntem la scoala aici ..... si nici nu incurajez pirateria din cate vezi : "Nu stiu cum sta treaba deoarece nu mai am consola modata si folosesc jocuri originale ...... nu va modati consola pentru cativa lei " Eu doar am dat exemplul meu de akum cativa ani
    sa nu modam consola pt cativa lei ... sper ca glumesti.
    Decat sa dau pe un joc 1,5MIL mai bn le trag de pe net si le pun pe un dvd care costa maxim 10 lei

  14. #6194 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Quote Originally Posted by NeXuS View Post
    sa nu modam consola pt cativa lei ... sper ca glumesti.
    Decat sa dau pe un joc 1,5MIL mai bn le trag de pe net si le pun pe un dvd care costa maxim 10 lei
    Asa aveam si eu mentalitatea acum vreo 2 ani si ma contraziceam cu toti de pe forumul vecin, mi se pareau toti niste fraieri care dau 50-100 ron pe un joc.Gresesti...

  15. #6195 SP
    Junior Member NeXuS's Avatar

    Lightbulb blabla

    Quote Originally Posted by Teo View Post
    Asa aveam si eu mentalitatea acum vreo 2 ani si ma contraziceam cu toti de pe forumul vecin, mi se pareau toti niste fraieri care dau 50-100 ron pe un joc.Gresesti...
    Auzi Teo, ai si tu aici dreptate.Daca as avea 100-200 ron de dat pe jocurile originale(la 2 saptamani cate un joc) nu as moda consola garantat, pentru ca pot frumusel sa joc cand vreau pe LIVE.
    Dar este si un DAR! cand dau pe modare 100-200ron si imi iau de pe net orice joc la un pret = 0 ...

  16. #6196 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Quote Originally Posted by NeXuS View Post
    Auzi Teo, ai si tu aici dreptate.Daca as avea 100-200 ron de dat pe jocurile originale(la 2 saptamani cate un joc) nu as moda consola garantat, pentru ca pot frumusel sa joc cand vreau pe LIVE.
    Dar este si un DAR! cand dau pe modare 100-200ron si imi iau de pe net orice joc la un pret = 0 ...
    Nici eu nu sunt un sfant dar aceasta mentalitate este complet gresita.Vrem jocuri mai bune? platim pentru ele.Imagineaza-ti ce ar fi daca nu ar mai cumpara nimeni jocuri si toti ar pirata.

    ...nu, nu s-ar imbogati cei care produc DVD dual-layer ci ar da faliment producatorii de jocuri.

  17. #6197 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Quote Originally Posted by NeXuS View Post
    Auzi Teo, ai si tu aici dreptate.Daca as avea 100-200 ron de dat pe jocurile originale(la 2 saptamani cate un joc) nu as moda consola garantat, pentru ca pot frumusel sa joc cand vreau pe LIVE.
    Dar este si un DAR! cand dau pe modare 100-200ron si imi iau de pe net orice joc la un pret = 0 ...
    Poti sa iei jocuri SH la cateva zeci de ron. Dupa ce termini un joc poti sa-l vinzi ca sa ai bani de altul.
    Exista destule cai catre originale, doar ca multi nu le vad.

  18. #6198 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Nexus, nu te obliga nimeni sa te joci, sa-ti iei jocurile "on release date" sau sa joci toate noutatile. Ce spui tu in quote-ul de mai sus arata ca esti egal cu cei care fura prin tramvaie (poate nici cu ei, pentru ca unii poate fura de nevoie...).

  19. #6199 SP
    Senior Member Daniel's Avatar
    Sa vezi uh dupa ce iti iei primu ban ca mine cum iti schimbi mentalitatea

  20. #6200 SP
    Junior Member NeXuS's Avatar
    posibil ca daca iau ban pe live... imi blocheaza si hddul!!! "mentalitatea"

    ---------- Post added 07-02-2010 at 10:17 PM ----------

    *imi schimb mentalitatea lol*

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul Apple Mac & macOS By BogdanN1 in forum Apple
    Replies: 1148 Last Post: 17-03-2024, 16:11
  2. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  3. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  4. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23484 Last Post: 07-02-2023, 22:50
  5. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts