Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 496 of 788 FirstFirst ... 396 446 486 494 495 496 497 498 506 546 596 ... LastLast
Results 9,901 to 9,920 of 15757

Thread: Clubul Xbox 360

  1. #9901 SP
    Junior Member master_raresh's Avatar
    Cred ca imi aduc aminte care ar putea fi problema . UN MARE IDIOT(eu) in timp ce juca BFBC2 pe LIVE si UN player il omora incorect DADEA CA UN ANIMAL CU PUMNII IN BIROUL PE CARE SA AFLA XBOX-ul...so...mi-am facuto cu mana mea ! Nu mai fac asa ceva in viata mea!!!

    ---------- Post added 31-03-2011 at 10:34 PM ----------

    Dar...as putea cumva sa inchiriez jocul, sa il instalez pe hdd si sa il rulez cu DVD-ul meu?!?

  2. #9902 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    din pacate aceasta problema e destul de cunoscuta printre consolele X360.
    Quote Originally Posted by master_raresh View Post
    UN MARE IDIOT(eu) in timp ce juca BFBC2 pe LIVE si UN player il omora incorect DADEA CA UN ANIMAL CU PUMNII IN BIROUL PE CARE SA AFLA XBOX-ul?

  3. #9903 SP
    Junior Member radooboss's Avatar
    Quote Originally Posted by keanustar View Post
    Eu mi-am facut singur unul pt arcade-ul meu. A trecut 1 an de cand folosesc hdd-ul si n-am avut probleme pana aqm pe live.

    Sent from my Samsung I9000 Galaxy S


    Multumesc mult pentru raspuns.

  4. #9904 SP
    Junior Member macabis2's Avatar

    Achizitionare XBOX

    As vrea sa imi cumpar un xbox, dar cum in Romania este mult prea scump am gasit aici o super oferta (cu 300 lei mai ieftin incluzand transportul, care este 46.28 RON - Amazon.co.uk Help: Europe 3 Delivery Rates )
    XBOX-ul de care vorbesc este acesta Xbox 360 Console 250GB (250GB Hard Drive) (Xbox 360): Amazon.co.uk: PC & Video Games@@AMEPARAM@@http://ecx.images-amazon.com/images/I/31V-DIo4VcL.@@AMEPARAM@@31V-DIo4VcL
    Din pacate nu are garantie si..cine stie..
    PRET: 746.45 lei cu TVA-ul lor care este 20% deci 784 RON cu TVA-ul nostru
    Pret+transport: 830 lei
    Voi ce ziceti? Merita?

  5. #9905 SP
    Junior Member tmsgaby's Avatar
    Quote Originally Posted by master_raresh View Post
    Cred ca imi aduc aminte care ar putea fi problema . UN MARE IDIOT(eu) in timp ce juca BFBC2 pe LIVE si UN player il omora incorect DADEA CA UN ANIMAL CU PUMNII IN BIROUL PE CARE SA AFLA XBOX-ul...so...mi-am facuto cu mana mea ! Nu mai fac asa ceva in viata mea!!!

    ---------- Post added 31-03-2011 at 10:34 PM ----------

    Dar...as putea cumva sa inchiriez jocul, sa il instalez pe hdd si sa il rulez cu DVD-ul meu?!?
    nu are legatura... am patit si eu acelasi lucru cu prince of persia... mi-am pus consola din pozitie orizontala in pozitie verticala cand instala jocul... cand misti consola zgarie dvdul din interior. Nu ai ca solutie decat sa cumperi altul. Daca inchiriezi un joc si il instalezi pe hdd nu va merge decat cu dvdul de pe care lai instalat, deci nu cu dvdul tau

  6. #9906 SP
    Member hibrid13's Avatar
    Quote Originally Posted by macabis2 View Post
    As vrea sa imi cumpar un xbox, dar cum in Romania este mult prea scump am gasit aici o super oferta (cu 300 lei mai ieftin incluzand transportul, care este 46.28 RON - Amazon.co.uk Help: Europe 3 Delivery Rates )
    XBOX-ul de care vorbesc este acesta Xbox 360 Console 250GB (250GB Hard Drive) (Xbox 360): Amazon.co.uk: PC & Video Games
    Din pacate nu are garantie si..cine stie..
    PRET: 746.45 lei cu TVA-ul lor care este 20% deci 784 RON cu TVA-ul nostru
    Pret+transport: 830 lei
    Voi ce ziceti? Merita?
    Te mai intrebi daca merita? La noi il cumperi cu 13-14 milioane si de acolo il iei cu 850 de lei. E mai mult decat o super oferta in cazul in care iti doresti cu adevarat un xbox360. Sfatul meu, inainteaza comanda cat mai repede posibil sa poti sa prinzi pretul asta de acum, e o afacere excelenta.

  7. #9907 SP
    Manager paul's Avatar
    Quote Originally Posted by macabis2 View Post
    PRET: 746.45 lei cu TVA-ul lor care este 20% deci 784 RON cu TVA-ul nostru
    Pret+transport: 830 lei
    Voi ce ziceti? Merita?
    Cat scrie total in factura atat platesti, nu se aplica TVA-ul nostru.
    Si da, merita, comanda !
    Quote Originally Posted by tmsgaby View Post
    nu are legatura... am patit si eu acelasi lucru cu prince of persia... mi-am pus consola din pozitie orizontala in pozitie verticala cand instala jocul... cand misti consola zgarie dvdul din interior. Nu ai ca solutie decat sa cumperi altul. Daca inchiriezi un joc si il instalezi pe hdd nu va merge decat cu dvdul de pe care lai instalat, deci nu cu dvdul tau
    De ce nu merge ? Ai incercat ? Atata timp cat e aceeasi regiune ar trebui sa mearga.

  8. #9908 SP
    Junior Member Torinezu's Avatar
    Quote Originally Posted by macabis2 View Post
    As vrea sa imi cumpar un xbox, dar cum in Romania este mult prea scump am gasit aici o super oferta (cu 300 lei mai ieftin incluzand transportul, care este 46.28 RON - Amazon.co.uk Help: Europe 3 Delivery Rates )
    XBOX-ul de care vorbesc este acesta Xbox 360 Console 250GB (250GB Hard Drive) (Xbox 360): Amazon.co.uk: PC & Video Games
    Din pacate nu are garantie si..cine stie..
    PRET: 746.45 lei cu TVA-ul lor care este 20% deci 784 RON cu TVA-ul nostru
    Pret+transport: 830 lei
    Voi ce ziceti? Merita?

    fi atent ce cumperi ca nu are garantie si nu sti ce vei primi,posibil sa fie replay consola

  9. #9909 SP
    Manager paul's Avatar
    E noua consola si are garantie, doar ca trebuie sa o trimiti inapoi in UK cu transportul platit de tine.

  10. #9910 SP
    Junior Member macabis2's Avatar
    ce inseamna replay?

  11. #9911 SP
    Manager paul's Avatar
    Vrea sa spuna ca e second-hand, nu a ales bine cuvantul.

  12. #9912 SP
    Junior Member sergiutz11's Avatar
    Ce cablu HDMI mi-ati recomanda?Nu conteaza pretul,doar calitatea.

  13. #9913 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Din ala de ti-l dau rest la casa cand n-au marunt...merge la fel ca si unul cu mufe de platina.

  14. #9914 SP
    Junior Member sergiutz11's Avatar
    Ok.Mersi

  15. #9915 SP
    Junior Member shaq486's Avatar
    Salut,

    Am si eu un cont gold de 12 luni (cand am facut contul l-am bagat pe US) Acum vreau sa-mi bag vreo 8.000 de puncte microsoft tot prin aia de unde mi-am cumparat redeem code-ul pentru gold. Intrebarea mea este: Exista vreo diferenta intre punctele pe Europa si cele pe US? Ma refer account related? Sau pot sa-mi iau pe US dar sa-mi pot descarca linistit content inclusiv jocuri?

    Multumesc.

  16. #9916 SP
    Junior Member Torinezu's Avatar
    Quote Originally Posted by paul View Post
    Vrea sa spuna ca e second-hand, nu a ales bine cuvantul.
    la magazinele gamestop se pot lua jocuri si second hand si poti face schimb cu ei de jocuri,pe jocurile second hand scrie replay deasta i am zis asa

  17. #9917 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    Quote Originally Posted by shaq486 View Post
    Salut,

    Am si eu un cont gold de 12 luni (cand am facut contul l-am bagat pe US) Acum vreau sa-mi bag vreo 8.000 de puncte microsoft tot prin aia de unde mi-am cumparat redeem code-ul pentru gold. Intrebarea mea este: Exista vreo diferenta intre punctele pe Europa si cele pe US? Ma refer account related? Sau pot sa-mi iau pe US dar sa-mi pot descarca linistit content inclusiv jocuri?

    Multumesc.
    Redeem cod-urile pentru Microsoft Points sunt facute pe regiuni.
    de ex: Daca ti-ai luat un cod pentru US, nu il vei pute `razui` pe un cont de XBL de EU. (si invers)
    Poate exista doar o diferenta de pret.

  18. #9918 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Quote Originally Posted by muggs View Post
    Din ala de ti-l dau rest la casa cand n-au marunt...merge la fel ca si unul cu mufe de platina.
    Aici tin sa te contrazic... Asa am luat eu un cablu la inceput de 25 de lei de la un magazin si nu puteam sa selectez 1080p, ci maxim 1080i. Asa ca am luat unul putin mai scump si mai bine ecranat si acum merge la 1080p. Recomand conectica.ro pt ca acolo au preturi f mici la cabluri bune. Eu am luat de acolo un cablu HDMI 1.4 de 3 metrii la 45 de lei. Asta acum un an.

    Sent from my Samsung I9000 Galaxy S

  19. #9919 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Si eu am luat unul obisnuit, fara mufe aurite sau ce mai au ele si merge fara probleme.. Am luat de la Elfast, un magazinas mic pe langa Lizeanu.

  20. #9920 SP
    Junior Member shaq486's Avatar
    Quote Originally Posted by anotherchild View Post
    Redeem cod-urile pentru Microsoft Points sunt facute pe regiuni.
    de ex: Daca ti-ai luat un cod pentru US, nu il vei pute `razui` pe un cont de XBL de EU. (si invers)
    Poate exista doar o diferenta de pret.
    Merci de tip. Oricum pana sa citesc ce ai scris aici am laut vreo 4000 de puncte mircosoft si le-am facut deja praf . Am fost totusi inspirat si am cumparat US points nu EU. Oricum multumesc de sfat. In cazul asta mi se pare logic si normal sa raman pe US pentru ca este mai ieftin.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  2. Clubul Apple Mac & macOS By BogdanN1 in forum Apple
    Replies: 1148 Last Post: 17-03-2024, 16:11
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts