Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 537 of 788 FirstFirst ... 37 437 487 527 535 536 537 538 539 547 587 637 ... LastLast
Results 10,721 to 10,740 of 15757

Thread: Clubul Xbox 360

  1. #10721 SP
    Junior Member Tzaka17's Avatar
    multumesc de ajutor am bagat mac'ul, ip si tot ce a mai cerut si merge perfect ... acum trebuie sa iau un rooter ca sa pot sa sta si pe pc si pe xbox

  2. #10722 SP
    Member raptorscream's Avatar
    are cineva de prin constanta niste casti de vanzare ?

  3. #10723 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Joaca cineva NBA 2k10? Eu am o problema ca nu ma pot conecta la serverul jocului. Poate a mai intampinat cineva problema asta.

  4. #10724 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    @tudyniuz
    Au fost �nchise recent serverele jocului.


    LE: Imi cer scuze.. era vorba de: NCAA Basketball 10 for PlayStation 3 and Xbox 360

  5. #10725 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu am cautat pe net dar nu am gasit nimic in legatura cu problema asta si nimic legat de servere inchise.

  6. #10726 SP
    Manager paul's Avatar

  7. #10727 SP
    Junior Member Fallen's Avatar
    Hey guys, am intrat si eu IAR in randul consolistilor cu un Slim 250GB si am o problema (i guess).
    Am un Samsung 2032BW (20", 2ms, vga/dvi), slimul mentionat mai sus si un cablu vga pentru el.
    Cablul este 100% original microsoft, deci nu e vreun fake.

    Am conectat consola la monitor, am facut setari (1680*1050/extended) si se vede foarte blurry, si am blackbars.
    Stiam ceva de blackbars sus/jos din cauza ca consola randeaza 16:9, si eu am monitor 16:10, dar ma gandesc ca prin cablu vga nu tine cont de asta, mai ales ca are rezolutia mea nativa.
    Deci astea sunt problemele mele: blackbars + blurry. Am incercat sa reglez sharpnessul la monitor (prin vga merge) si nu rezolv nimic.
    Pe partea de DVI e conectat PC-ul.

  8. #10728 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Consola pe VGA o sa se vada blurry oricum.

    La PC nu observ diferente de calitate intre VGA si DVI, dar la consola sunt diferente mari. In locul tau as trece PC pe VGA si consola pe DVI.

  9. #10729 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    Nu e adevarat.Am exact acelas monitor si am un jasper cu cablu VGA de la Donely(chinezarie)si se vede foarte bine.

  10. #10730 SP
    Member RaduValentin's Avatar
    Microsoft ar putea renun?a la "Windows" - Gandul

    Oficialii Microsoft ar putea renunţa la brandul "Windows", susţin surse apropiate companiei, care au asistat la o conferinţă cu partenerii firmei conduse de Bill Gates. �n aceeaşi conferinţă, oficialii Microsoft au dezvăluit cerinţele hardware pentru Windows 8.

    Microsoft doreşte să creeze un sistem unificat, care să includă at�t PC-uri, c�t şi telefoane mobile, tablete şi televizoare. Ideea oficialilor Microsoft este să faciliteze utilizatorilor de sisteme de operare Windows accesul la toate gadget-urile produse de companie.


    Schimbarea va include şi xBox, care va rula pe un sistem de operare similar celor folosite pe PC-uri, smartphone-uri sau tablete, �ncep�nd cu anul 2015, c�nd se va lansa noua generaţie de console de jocuri.

    Surse apropiate Microsoft spun că firma ar urma să treacă printr-un proces de rebranding, �n urma căruia să schimbe numele de Windows �ntr-unul care să reflecte noua viziune a companiei
    Conform ziarului Gandul se pare ca urmatorul Xbox va fii lansat in 2015.

  11. #10731 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Hai mai bine sa nu ne luam dupa ziarul "Gandul"

  12. #10732 SP
    Junior Member LucYan03's Avatar
    Daca pui consola pe un monitor cu un cablu HDMI-DVI sunetul prin ce il mai pui ?

  13. #10733 SP
    Member raptorscream's Avatar
    dupa ei, bill gates inca 'conduce' microsoft ... iar noul xbox se speculeaza (de cei din industrie, nu gandu') ca v'a aparea in 2013 si in acelasi an si ps4 ...

  14. #10734 SP
    Junior Member Fallen's Avatar
    Daca pun hdmi-dvi, pot sa las cablul vga conectat si sa scot sunetul prin el.
    Da, este o idee. O sa vad ce pot face.

  15. #10735 SP
    Junior Member LucYan03's Avatar
    Problema e ca la Xbox 360 Slim cablul vga la mufa are o chestie care astupa portu hdmi...deci nu poti pune si cablu hdmi si vga

  16. #10736 SP
    Junior Member Fallen's Avatar
    Esti sigur? Eu stiu ca asta se intampla cu cablul component/composite la reviziile vechi.
    Poate ma insel.

  17. #10737 SP
    Junior Member Cocorul's Avatar
    composite de la slim 4g astupa
    posibil toate cablurile originale sa astupe
    daca va mananca palma stanga si dati zeci(sute) de lei pe un cablu d-astea patiti, cele neoficiale sunt cu mult peste

  18. #10738 SP
    Junior Member Fallen's Avatar
    Deci recomandarea ta e sa imi iau un cablu neoriginal?
    Cred ca o las balta si imi iau monitor nou=)
    Oricum, o sa incerc acum niste variante si revin sa va spun care e ok

  19. #10739 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    Mi-am luat si eu Kinect astazi si am cateva intrebari
    La Kinect Adventures unde trebe sa folosesc cardul acela cu fata zambitoare? Nu mi-a dat nimic cum ca sa il folosesc...
    Cum e Kinect Labs? Mi-a expirat abonamentul la LIVE si pana il reinoiesc vreau sa stiu din curiozitate.
    Ce mai pot face interesant cu el?
    Multumesc.

  20. #10740 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Parca exista un cablu HDMI-DVI original Microsoft, care are si mufe RCA pentru sunet.

    Cat despre cablul VGA, eu am zis cum e la mine.. e o diferenta evidenta intre cel VGA si cel HDMI, nu stiu daca o fi cablul de vina sau din ce alta cauza se intampla asa..

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul Apple Mac & macOS By BogdanN1 in forum Apple
    Replies: 1148 Last Post: 17-03-2024, 16:11
  2. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  3. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  4. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23484 Last Post: 07-02-2023, 22:50
  5. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts