Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 554 of 788 FirstFirst ... 54 454 504 544 552 553 554 555 556 564 604 654 ... LastLast
Results 11,061 to 11,080 of 15757

Thread: Clubul Xbox 360

  1. #11061 SP
    Member A_A_A's Avatar
    pe hdd stiu ca tocmai de aia am postat aici dar uite ce zice cineva mai sus ca tot dvd ramane baza...

    ---------- Post added 02-10-2011 at 10:36 AM ----------

    7 ani stiu de cand a aparut xb.....daca nu imi luam ps2...acum nu am nici cui sa il dau...deci mai ziceti-mi si mie .... voi aveti jocuri pe hdd?

  2. #11062 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Jocurile se instaleaza pe hdd, iar cand le joci trebuie introdus dvdul ca sa verifice ca ai jocul.... apoi il joci de pe hdd, dar discul tre sa ramana in dvd-rom.

  3. #11063 SP
    Member A_A_A's Avatar
    Quote Originally Posted by scofield91 View Post
    Jocurile se instaleaza pe hdd, iar cand le joci trebuie introdus dvdul ca sa verifice ca ai jocul.... apoi il joci de pe hdd, dar discul tre sa ramana in dvd-rom.
    deci degeaba au bagat chestia asta...ala e sistem de verificare dar...daca il descarci dce pe live si nu ai cd ce faci?

    ---------- Post added 02-10-2011 at 10:48 AM ----------

    si apropo...xbox arcade are un tip de menu.daca intru pe live se actualizeaza ca la astea noi?

  4. #11064 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Se actualizeaza meniul la toate consolele....
    Daca cumperi de pe live sistemul de verificare este altul, ai cumparat contul si consola sunt memorate in serverele lor ca detinatori de licenta pt a juca acele jocuri.

  5. #11065 SP
    Member A_A_A's Avatar
    si trb sa am puncte ms sa iau jocuri de pe live sau doar sa am live gold?

  6. #11066 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Nu-ti trebuie abonament gold ca sa cumperi jocuri, ci doar pentru a le juca online.
    Jocurile,themes-urile si ce mai e pe xbl se cumpara cu microsoft points, cu exceptia unora care le cumperi in lire/dolari/euro, cum ar fi jocuri vechi precum bioshock, fable etc

  7. #11067 SP
    Member A_A_A's Avatar
    si un gta iv cam cate puncte e?ca am vazut ca se cumpara

    ---------- Post added 02-10-2011 at 11:19 AM ----------

    ajutati-ma si pe mn : xb asta e ntsc sau pal? e us dar nu zice nimic...:Microsoft Xbox 360 Elite Gaming Console | eBay

  8. #11068 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Vanzatorul e din SUA, asa ca e aproape sigur NTSC.

  9. #11069 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Nu inteleg de ce te complici sa cumperi o consola la mana a doua din strainatate careia nu-i poti face proba inainte sa dai banii....
    Sfatul meu e sa-ti iei un slim de 4gb de pe amazon.co.uk la 650-700 lei cu transportul inclus, e noua, daca ai probleme (nu vad cum ai putea avea prob la slim) o trimiti inapoi ca amazon e foarte cooperant, consola e pal etc.
    Te rog ca in cazul in care mai ai intrebari, pune-le intr-un singur post ca altfel umplem threadul cu o discutie ce poate fi facuta pe un chat, si umplem si casuta de e-mail a celor care urmaresc acest thread.

  10. #11070 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    am si eu o problema:
    Mi-am luat un controller wireless de Xbox360 ptr Windows si nu stiu cum sa-l inchid...daca scot receiver-ul din PC ramane controller-ul cu ring of light aprins..pana acum l-am oprit scotand bateriile..insa nu cred ca se opreste asa in mod normal...

  11. #11071 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    am si eu o problema:
    Mi-am luat un controller wireless de Xbox360 ptr Windows si nu stiu cum sa-l inchid...daca scot receiver-ul din PC ramane controller-ul cu ring of light aprins..pana acum l-am oprit scotand bateriile..insa nu cred ca se opreste asa in mod normal...
    toata lumea le scoate
    How do I turn off my Wireless Xbox 360 Controller for the PC? - GameSpot Forums - PC Hardware Discussion
    XBox360 Wireless Controller With PC...How To Turn Off??? - App Hub Forums

  12. #11072 SP
    Member Cata96's Avatar
    Si pe voi v-a deconectat?
    Cred ca sunt hacked pt ca in ultimele 2-3 zile xblul era dat peste cap

  13. #11073 SP
    Junior Member vladut's Avatar
    Salut pot conecta un xbox360 slim prin hdmi la un tv de 26' hd ready?va rog sa imi raspundeti

  14. #11074 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Quote Originally Posted by Cata96 View Post
    Si pe voi v-a deconectat?
    Cred ca sunt hacked pt ca in ultimele 2-3 zile xblul era dat peste cap
    Mie mi-a mers bine in ultimele zile, dar acum vad ca XBL e down..


    Quote Originally Posted by vladut View Post
    Salut pot conecta un xbox360 slim prin hdmi la un tv de 26' hd ready?va rog sa imi raspundeti
    Da.

  15. #11075 SP
    Member luciteck's Avatar
    e down xbl si la mine. Si tocmai cand vroiam sa iau demoul de la forza motorsport 4 Crap... La cati bani cer pe gold-ul ala ar trebui sa aiba uptime de 100% 24h din 24, 365 de zile din 365.

  16. #11076 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    nu merge xbl nici la mine

  17. #11077 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Daca zici ca a aparut demo la Forza 4.. e clar de ce e down.. La fel s-a intamplat si cu FIFA 12 Demo.

  18. #11078 SP
    Member momi's Avatar
    ...haaaaaaaaa haaaaaaaa...jucam gow3 cu baietii si ghici ce ...live down ....nici o legatura cu demo urile ...doar ca e live ul de c...t ...demo la forza si fifa 12 din cite stiu nu este multiplayer online asa ca ....

  19. #11079 SP
    Manager paul's Avatar
    Yup, Xbox LIVE has a little case of the Monday blues. If you can't sign in, we are aware of it and working as quickly as possible to resolve
    Major Nelson - Twitter

    Xbox LIVE Status - Xbox.com

  20. #11080 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Quote Originally Posted by momi View Post
    ...haaaaaaaaa haaaaaaaa...jucam gow3 cu baietii si ghici ce ...live down ....nici o legatura cu demo urile ...doar ca e live ul de c...t ...demo la forza si fifa 12 din cite stiu nu este multiplayer online asa ca ....
    Nu sunt demo-uri multiplayer, dar tot trebuie descarcate de undeva.. Gandeste-te ce trafic imens genereaza astfel de demo-uri, de 1-2 GB, descarcate de sute de mii de oameni in acelasi timp. Si cand pica Live-ul nu mai esti tu conectat, asa ca nu merge nici MP-ul la alte jocuri, chit ca e hostat pe cele mai tari servere din lume (independente de XBL)..

    Poate nu e cazul acum cu Forza 4, dar cu FIFA 12 asa s-a intamplat.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  2. Clubul Apple Mac & macOS By BogdanN1 in forum Apple
    Replies: 1148 Last Post: 17-03-2024, 16:11
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts