Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 651 of 788 FirstFirst ... 151 551 601 641 649 650 651 652 653 661 701 751 ... LastLast
Results 13,001 to 13,020 of 15757

Thread: Clubul Xbox 360

  1. #13001 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar

    Xbox 360 - Pune o intrebare, primeste un raspuns

    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    aici e discutabil..modare nu e totuna cu piratare(desi in 99% din cazuri asta se intampla)...practic dupa modare poti instala aplicatii homebrew..ca alegi sa piratezi e alta treaba.
    Corect. Iar legat de jailbreak,e 100% legal. Aia,ca adauga unii repo-uri mai dubioase in Cydia,e alta poveste. Pe PS3 a luat nastere exact din acelasi motiv spus de Paul.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #13002 SP
    Junior Member bertzanu's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    aici e discutabil..modare nu e totuna cu piratare(desi in 99% din cazuri asta se intampla)...practic dupa modare poti instala aplicatii homebrew..ca alegi sa piratezi e alta treaba.

    si cum sa nu fie acelasi lucru...voi definiti un cocalar drept acel om care se imbraca cu Gucci,Armani etc. fake-uri...adica vrea sa-si ridice artificial situatia sociala..vrea sa spuna ca se imbraca de la aceleasi case de moda de unde se imbraca milionarii...care e diferenta dintre asta si unul care face credit pe 10 ani ca sa-si ia BMW de 30.000E(de care a vazut la vecinu' care sta intr-o vila si are o mare companie) dar sta la garsoniera si isi pune benzina cumparata de la hoti/nu merge decat de 2-3 ori pe luna cu masina ?
    ba da este acelasi lucru intre cele 2 situatii prezentete de tine , m-am enervat ca ai facut aluzie la mine ca as fi cocalar pt ceea ce am afirmat in primul post , si chiar daca nu am statut mare pe forum si sant junior nu inseamna ca sant un prost , si nu sant nici genul care a auzit numai de fifa si nfs , sustin cumpararea de jocuri originale si am jocuri originale dar mai toate pe pc pt multiplayer , cand situatia materiala imi va permite mi-ar place sa joc si pe xbox si ps3 pe live ceva si cum a zis domnul scofield91 nu ma pot taia de la viata cotidiana punand banut peste banut ca sa imi cumpar un joc , am ori nu am , eu sant acuma in practica pt viitoarea mea meserie practica care este neplatita bineinteles dar care vine cu o cheltuiala din partea mea ca doar esti om nu robot iti mai trebuie una alta si nu prea ai cum sa pui deoparte mai nimic , am postat aici gresit pt ca am vb cu niste colegi sa vin cu xboxul sa facem un campionat de fifa si nu am gasit pe nimeni sa ma ajute in privinta asta atata tot imi cer scuze pt nestiinta mea Peace

  3. #13003 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Chiar �nainte de ziua mea! super

  4. #13004 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    A fost ziua mea acu in Septembrie si nu am primit nimic.Toate 3 casutele sunt unlocked la mine pe pagina de xbox rewards dar nu am primit nimic.chiar am cumparat ceva de pe live si nu am avut discount la Ms points.

  5. #13005 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Strangeti 40 RON fiecare si luati jocul direct din magazin. Lasa vaicareala.

  6. #13006 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Va rog sa aveti mare grija pentru ca directia in care continua discutia este PERICULOS de aproape de sanctiuni.

    E pacat sa aruncam cu penalizari doar pentru ca s-a adus in discutie pirateria - e mai simplu sa dati report si userul respectiv va fi atentionat direct.

    Va multumesc si va rog sa continuati in mod civilizat (de ambele parti) discutiile ontopic.

  7. #13007 SP
    Member Caponescu's Avatar
    Quote Originally Posted by adibose View Post
    ori te retragi la varianta PC ca nu mai trebuie sa arzi nimic? lasa-ne pe noi astia cu console sa cumparam jocuri pe bani nu pe download!
    Si cum ai ajuns tu la concluzia ca pe PC nu cumpara NIMENI jocurile? Mai terminati fratilor cu astfel de conceptii, unul care pirateaza va pirata pe orice, fie ca e consola fie ca e PC.

  8. #13008 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by Caponescu View Post
    Si cum ai ajuns tu la concluzia ca pe PC nu cumpara NIMENI jocurile? Mai terminati fratilor cu astfel de conceptii, unul care pirateaza va pirata pe orice, fie ca e consola fie ca e PC.
    sau ca doar pirateria pe console e de condamnat..cea pe PC ar fi acceptabila...

  9. #13009 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    sau ca n-ati inteles nimic? am spus "varianta PC ca nu mai trebuie sa arzi nimic" adica nu trebuie sa mai consuma banii pt un DL-u.
    dooohhh

  10. #13010 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: Xbox 360 - Pune o intrebare, primeste un raspuns

    Nimeni nu a piratat niciodată nimic si toti suntem feciori

  11. #13011 SP
    Junior Member mertec's Avatar
    salutare tuturor. am o intrebare, pentru cei ce ma pot ajuta. am fifa 13 jocul original, am bagat acel cod pt online, dar cand vreau sa ma joc online imi spune ca, citez: your gamer profile does not have the correct permissions to access this feature. trebuie cumva sa imi cumpar si un cod de GoldMember pt a juca jocurile online?

  12. #13012 SP
    Junior Member SkeedZ's Avatar
    Quote Originally Posted by mertec View Post
    salutare tuturor. am o intrebare, pentru cei ce ma pot ajuta. am fifa 13 jocul original, am bagat acel cod pt online, dar cand vreau sa ma joc online imi spune ca, citez: your gamer profile does not have the correct permissions to access this feature. trebuie cumva sa imi cumpar si un cod de GoldMember pt a juca jocurile online?
    Da trebuie deoarece multiplayer-ul si cateva feature's(jocuri vin mai rapid si etc)nu sunt avaible pentru userii FREE.

  13. #13013 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Mai pe romaneste, da, ai nevoie si de cont GOLD pentru Xbox Live! Pentru Multiplayer trebuie sa fii client GOLD, altfel nu poti accesa acea zona, indiferent daca ai un Online Pass (ala este specific jocului si doar atat) sau nu.
    Colegul incerca sa-ti spuna ca ai anume facilitati fiind client GOLD, spre exemplu access mai devreme la jocurile DEMO, reduceri la unele jocuri sau DLC-uri, access la multiplayer si in general continut mai bogat in XBL Marketplace.

  14. #13014 SP
    Junior Member mertec's Avatar
    multumesc frumos pentru raspunsuri. m am documentat si am inteles cum sta situatia.

  15. #13015 SP
    Member rareshica's Avatar
    Salut tuturor.Am si eu o intrebare : am cumparat un 360 slim + kinect,acesta fiind modat.Daca ma conectez la intrernet de pe el cu un cont,am sansa sa iau BAN?Mentionez ca nu voi juca online(LIVE),doar achiemenents,and stuff .

  16. #13016 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: Xbox 360 - Pune o intrebare, primeste un raspuns

    Quote Originally Posted by rareshica View Post
    Salut tuturor.Am si eu o intrebare : am cumparat un 360 slim + kinect,acesta fiind modat.Daca ma conectez la intrernet de pe el cu un cont,am sansa sa iau BAN?Mentionez ca nu voi juca online(LIVE),doar achiemenents,and stuff .
    Conectează consola, nu păţeşte nimic grav

  17. #13017 SP
    Member angloma's Avatar
    am vazut mai multe videoclipuri de genul acesta ... a incercat cineva tutoriale de pe youtube ? sau e vrajeala mai mult ca sigur

  18. #13018 SP
    Member rareshica's Avatar
    Quote Originally Posted by DanTe23 View Post
    Conectează consola, nu păţeşte nimic grav
    Am dat sa se conecteze si imi zice ca sunt disponibile ceva updateuri.ce ar trebuii sa fac avand in vedere ca e modata?

  19. #13019 SP
    Senior Member Marinake's Avatar

    Re: Xbox 360 - Pune o intrebare, primeste un raspuns

    Quote Originally Posted by angloma View Post
    am vazut mai multe videoclipuri de genul acesta ... a incercat cineva tutoriale de pe youtube ? sau e vrajeala mai mult ca sigur
    Ai timp sa pui botu' la alea?

    Sent from my XPERIA X8 using Tapatalk 2

    ---------- Post added 02-10-2012 at 07:44 PM ----------

    Quote Originally Posted by rareshica View Post
    Am dat sa se conecteze si imi zice ca sunt disponibile ceva updateuri.ce ar trebuii sa fac avand in vedere ca e modata?
    Fa-le...daca a mers sa te conectezi , merg si updateuri...sorry de dublu post dar nu merge butonul de multiquote

    Sent from my XPERIA X8 using Tapatalk 2

  20. #13020 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar

    Xbox 360 - Pune o intrebare, primeste un raspuns

    Quote Originally Posted by rareshica View Post
    Am dat sa se conecteze si imi zice ca sunt disponibile ceva updateuri.ce ar trebuii sa fac avand in vedere ca e modata?
    Trebuie sa le faci.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  2. Clubul Apple Mac & macOS By BogdanN1 in forum Apple
    Replies: 1148 Last Post: 17-03-2024, 16:11
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts