Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 687 of 788 FirstFirst ... 187 587 637 677 685 686 687 688 689 697 737 787 ... LastLast
Results 13,721 to 13,740 of 15756

Thread: Clubul Xbox 360

  1. #13721 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Salve, eu tin Slim-ul pe 1080p si TV-ul merge in 1080p. Deci treaba cu jocurile etc.... e o prostie. Se refera strict la semnalul video. Daca seteze din consola 1080p din console settings / display si TV-ul nu afiseaza nimic inseamna ca nu este TV_ul FullHD. Nu are treaba optimal resolution. II dau tu rezolutia in care se mearga si cu asta basta.
    i-ul (720i si 1080i) este o prostie. TV-urile LCD/LED plasma nu sunt interleved (720i/1080i) ci progressive (720p/1080p)

    Iar majoritatea covarsitoare a jocurilor sunt 720p.

  2. #13722 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    TV-urile redau si rezolutii interlaced (i) cat si progressive (p) fara greturi, important e ce-i dai tu sa redea.
    Faptul ca un joc nativ 720p il poti reda in 1080p nu inseamna ca l-ai facut FullHD ci doar l-ai upscalat.

  3. #13723 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    TV-urile radau ambele formate dar TV-urile LCD/LED sunt construite pentru semnal progresiv, asa ca ele primind semnal interlaced si il transforma in progresiv. Deci de ce sa nu ii dai direct semnal prograsiv ? Si treaba cu jocurile, da, ai dreptate ca consola le up-scaleaza dar pe un TV de 120, 140 cm full HD nu e mai bine sa le ai upscalate la acea rezolutie ? Si ce te faci daca te uiti la un film 1080p ? Iti face consola downscale la 720p ?

    [ Q ] What's the difference between interlaced and progressive video?

    [ A ] The earliest known form of video compression was the use of the interlaced format, developed roughly 70 years ago to address early TV technology challenges and broadcast bandwidth constraints.

    In interlaced video, each field of a video image displays every other horizontal line of the complete image. For example, in the first interlaced field, the even-numbered lines making up the complete image would be displayed, and then with the second field, the odd-number lines of that image would be shown. Repeat this even/odd interlaced sequence frequently enough, say 25 to 30 times per second, and the "persistence of human vision" allows a viewer to see what appears to be complete moving images.

    The main benefit of interlaced video is that it allows more detailed images to be created than would otherwise be possible within a given amount of bandwidth -- in effect, interlacing allows a doubling of image resolution. But interlaced video comes with real-world downside, including image softening that occurs during fast-motion sequences as well as moire or strobing artifacts that sometimes appear when striped shirts, plaid jackets, bricks in a building, or similar types of objects are shown.

    Progressive video, on the other hand, is made up of consecutively displayed video frames that contain all of the horizontal lines that make up the image being shown. As a result, images appear smoother, fast-motion sequences are sharper and artifacts are much less prevalent.

    The primary drawback to progressive video, at least until very recently, was the higher bandwidth requirement. But today, television systems and packaged media such as DVD are moving away from analog transmission and storage to digital variants, allowing considerably more efficient video compression to be applied. This results in even higher resolution images than were possible via interlaced analog video, using the same amount of bandwidth.

    While interlaced video will continue to be with us for some time as a result of the 1,080-line interlaced (1080i) HD format used by broadcasters in the US and some other countries, both displays and packaged media are moving exclusively toward progressive video formats, such as 720- and 1080-line progressive (720p and 1080p) formats.

    In fact, all digital, non-CRT displays are natively progressive, and any interlaced video signals they receive must be converted, or "de-interlaced", to the progressive format before they can be displayed.

  4. #13724 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Quote Originally Posted by adibose View Post
    Faptul ca un joc nativ 720p il poti reda in 1080p nu inseamna ca l-ai facut FullHD ci doar l-ai upscalat.
    Exact! Asta vroiam să explic, că degeaba poate să-ți arate ție tv-ul 1080i sau 1080p, atâta timp cât jocul nu este făcut să fie Full HD (1080p).

  5. #13725 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Un mic search pe google mi-a aratat ca pot verifica diverse coduri (download addon-uri, etc) fara sa le folosesc, cica bag codul, daca e ok pot da "redeem" sau "download", dar daca nu vreau sa folosesc pot da cancel si codul ramane valid.

    Am doua intrebari: prima intrebare - a incercat cineva treaba asta? merge 100%? Si a doua intrebare: functioneaza si la coduri online pass? Ca acolo ma gandesc ca n-ai ce descarca, bagi codul si se activeaza... sau apare si acolo o confirmare inainte de activare? (unde sa poti da cancel)

  6. #13726 SP
    Manager paul's Avatar
    Treaba asta o poti face pe consola, dupa ce pui codul iti zice pentru ce e si poti da "Confirm" sau "Cancel".

  7. #13727 SP
    Junior Member Mihai09's Avatar
    Modarea RGH iti schimba meniul Xbox-ului ? Poti intra in jocuri doar printr-un program instalat pe Xbox ?

  8. #13728 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Quote Originally Posted by Mihai09 View Post
    Modarea RGH iti schimba meniul Xbox-ului ? Poti intra in jocuri doar printr-un program instalat pe Xbox ?
    http://www.consolegames.ro/forum/f15...odezi-consola/
    + Citirea Regulamentului.

  9. #13729 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Quote Originally Posted by Scofield91 View Post
    Eu aștept RYSE, sper să fie o experiență cu adevărat unică. Am așteptări mari de la Crytek cu jocul ăsta...
    Pare interesant, dar daca il scot pt nect va mai putea fi jucat cu controller ?

  10. #13730 SP
    Junior Member TwiXXXie's Avatar
    Salut, tocmai ce am achizitionat un xbox 360 250 GB si am luat un cablu HDMI to DVI pentru a conecta xbox-ul la monitor, singura problema e ca nu pot sa foloesc cablul venit de la xbox pentru sunet pentru ca are "o piedica mica" care acopera portul HDMI atunci cand cablul composite este bagat in xbox, m-am tot uitat pe net la solutii ca sa pot baga cablul HDMI si cablul composite in acelasi timp si am vazut ca unii au taiat acea piedica si au taiat si putin din plasticul care acopera "mufa", altii am vazut ca au bagat o surubelnita intre plastic si l-au scos de tot...A doua metoda mi se pare mai simpla dar am citit pe net ca acum acel plastic se desface mai greu decat la xbox-ul vechi, ce ma sfatuiti sa fac?

  11. #13731 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    eu am folosit metoda desfacerii mufei.

  12. #13732 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Nu se știe... poate aflăm ceva anul acesta la E3.

  13. #13733 SP
    Junior Member TwiXXXie's Avatar
    Quote Originally Posted by adibose View Post
    eu am folosit metoda desfacerii mufei.
    si dupa ai dat cu banda izolatoare pe mufa sau merge si fara?

    ---------- Post added 09-02-2013 at 10:33 AM ----------

    Scuze de double post, am rezolvat..o alta intrebare: xbox live nu iti mai da 1 luna gratis? Ca eu nu am gasit unde sa dau

  14. #13734 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    Quote Originally Posted by CSergiu View Post
    ma p*s pe ei, imi fac alt cont daca trebe
    ok, acum chiar MA P*S PE EI DE MICRO**** RATATI... nu mai merge sa dau reedem la coduri pt xbox live, cred ca merge doar daca cumperi direct de la ei cu paypal, sincer ma gandesc serios sa imi vand consola si sa imi iau un ps3 sau altceva... FML

    p.s. vand cod 3 luni xbl EU

    If Xbox LIVE Gold Memberships aren’t available in your new region, your current Xbox LIVE Gold subscription will remain active but might not work anymore.
    cu alte cuvinte ii doare fix in c*r, daca tie nu iti merge codul pentru care AI DAT BANI asta e WTF? nu se mai poate... eu imi vand consola

  15. #13735 SP
    Junior Member SkeedZ's Avatar
    Quote Originally Posted by CSergiu View Post
    ok, acum chiar MA P*S PE EI DE MICRO**** RATATI... nu mai merge sa dau reedem la coduri pt xbox live, cred ca merge doar daca cumperi direct de la ei cu paypal, sincer ma gandesc serios sa imi vand consola si sa imi iau un ps3 sau altceva... FML

    p.s. vand cod 3 luni xbl EU



    cu alte cuvinte ii doare fix in c*r, daca tie nu iti merge codul pentru care AI DAT BANI asta e WTF? nu se mai poate... eu imi vand consola
    Daca gasesti 2 potentiali cumparatori sa imi zici si mie ca eu caut sa imi vand consola de mult si nu gasesc.

  16. #13736 SP
    Member angloma's Avatar
    mare minus pt microsoft cu plata asta pt xbox live .... numai pt chestia asta l-as vinde sa-mi cumpar PS3

  17. #13737 SP
    Banned Sha.'s Avatar
    Quote Originally Posted by CSergiu View Post
    ok, acum chiar MA P*S PE EI DE MICRO**** RATATI... nu mai merge sa dau reedem la coduri pt xbox live, cred ca merge doar daca cumperi direct de la ei cu paypal, sincer ma gandesc serios sa imi vand consola si sa imi iau un ps3 sau altceva... FML

    p.s. vand cod 3 luni xbl EU



    cu alte cuvinte ii doare fix in c*r, daca tie nu iti merge codul pentru care AI DAT BANI asta e WTF? nu se mai poate... eu imi vand consola
    Ce eroare iti da?

  18. #13738 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    Quote Originally Posted by Sha. View Post
    Ce eroare iti da?
    invalid code sau ceva de genul scris cu rosu

  19. #13739 SP
    Senior Member silvian92's Avatar
    De unde l.ai cumparat? Sigur e pt regiunea de unde ai contu. Eu mi.am activat unul pt 13 luni si a mers :d

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

  20. #13740 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    Quote Originally Posted by silvian92 View Post
    De unde l.ai cumparat? Sigur e pt regiunea de unde ai contu. Eu mi.am activat unul pt 13 luni si a mers :d

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
    Pai eu sunt pe regiunea Romania acum... am cumparat codul de pe PCGameSupply si le-am trimis mail si au spus ca e OK si ca nu a fost activat... acuma mi-e frica sa incerc sa-l activez pe alt cont ca dupaaia e degeaba, eu am toate salvarile pe contul din RO.

    Oricum nu mai are rost sa discutam, doar un heads-up pentru cei care vor sa-si schimbe regiunea pe Romania: NU MERG CODURILE DE LIVE!!!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  2. Clubul Apple Mac & macOS By BogdanN1 in forum Apple
    Replies: 1148 Last Post: 17-03-2024, 16:11
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts