Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 164 of 788 FirstFirst ... 64 114 154 162 163 164 165 166 174 214 264 664 ... LastLast
Results 3,261 to 3,280 of 15757

Thread: Clubul Xbox 360

  1. #3261 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Diferenta este ca nu-ti poti face cont pe Romania. Oficial (dpdv Microsoft), Xbox 360 si XBL sunt (ca produs si, respectiv, serviciu), unavailable in Romania.

    Cat despre puncte si abonament XBL ti le poti lua de la nu stiu cate magazine online (cumperi codurile respective, iti vin pe mail, dai redeem code pe xbox.com sau direct de pe consola si gata), nu trebuie sa ai credit card adaugata la profile in XBL (eu unul nu am si nici nu intentionez sa o adaug vreodata).

  2. #3262 SP
    Junior Member Markry's Avatar
    Daca cumpar un cod pentru Xbox live de la un site online, eu avand contul pe UK este posibilitatea sa nu mearga din cauza IP-ului din romania sau ceva de genul? (Ai putea sa imi recomanzi unul?)

    Cum ar fi bine sa imi fac contul pe Xbox Live ca sa beneficiez de acea luna gratuita?

  3. #3263 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Nu, ip-ul nu are nici o treaba.

    Insa, dupa ce iti faci contul, pe UK, US sau unde vrei tu, trebuie sa fii atent la ce fel de puncte (Microsoft points) cumperi, pt. ca exista tipuri de produse pt. fiecare regiune (de ex., pt. o anumita suma de bani iti poti lua 4200 de Microsoft points pe care le folosesti doar cu cont facut in UK, sau 3200 de puncte pe care le poti folosi doar in US - asta este un exemplu fictiv); trebuie, deci, sa te uiti cand cumperi punctele si sa vezi in ce regiune le poti folosi (eu unul mi-am facut cont pe US pt. ca iau mai multe puncte cu mai putini bani si conversion rate-ul este leu/dolar, nu leu/ lire sterline=>mai ieftin ).

    Ca sa beneficiezi de luna gratuita fa-ti contul de pe consola si alge tara pe care o vrei, in functie de considerentele care sunt relevante pt. tine (pe cele relevante pt. mine ti le-am explicat mai sus).

  4. #3264 SP
    Junior Member Markry's Avatar
    Ok, am inteles. Eu oricum, nu voi avea nevoie de Microsoft Point (Am inteles ca le poti castiga si jucand). Dar, Live Gold de unde asi putea cumpara, imi poti recomanda un site, daca nu poti in topic prin PM. Cu ce te ajuta Microsoft Point?

    Scuze pentru atatea intrebari dar vreu sa stiu daca fac o alegere buna.

  5. #3265 SP
    Member cobain's Avatar
    De aici: https://www.gamepointsnow.com/

    Sunt de incredere si rapizi. Primesti codul de activare pe mail

  6. #3266 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Aici e mult mai ieftin (ti-ar trebui, insa, cont pe US pt. Microsoft points).

    Cu privire la Microsoft points ai putea sa te mai gandesti daca ai sau nu nevoie, dlc-urile, de ex., le platesti cu ele... Ma rog, vezi tu. Nu te astepta insa sa castigi prea multe jucand ...

  7. #3267 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by SublimingSun View Post
    Nu te astepta insa sa castigi prea multe jucand ...
    ...cum?

  8. #3268 SP
    Junior Member Markry's Avatar
    Bun, deci platesc cu cardul acolo, avand cont UK, imi vine un email cu nustiu ce cod si il intreduc nustiu unde pe Xbox Live nu? Ce sunt DLC-uri? Si la ce ma ajuta?

  9. #3269 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    ...cum?
    Presupunand ca ma intrebi ce am vrut sa spun cu propozitia din quote: nu toata lumea are timp sa participe in competitii s.a.m.d. pt. a castiga puncte, de aceea solutia preferata este cumpararea lor... Daca nu asta ai vrut sa intrebi, nu fii atat de criptic, detaliaza putin .

    @Markry: dlc-urile sunt "downloadable content"; pot fi map pack-uri, mission pack-uri pt. anumite jocuri; pur si simplu le dloadezi si experienta din joc este marita prin durata, continut, etc. Informatiile astea sunt si pe google, foloseste cu incredere; la fel, pt. XBL si related stuff, o resursa buna este asta .

  10. #3270 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by SublimingSun View Post
    Presupunand ca ma intrebi ce am vrut sa spun cu propozitia din quote: nu toata lumea are timp sa participe in competitii s.a.m.d. pt. a castiga puncte, de aceea solutia preferata este cumpararea lor...
    Oki, deci am �nțeles bine (că mai avea un sens).

  11. #3271 SP
    Junior Member Televizorul's Avatar
    stie careva dak xbox 360 PRO sunt in Germania,Elvetia sau Anglia mult mai ieftine ca la noi?

  12. #3272 SP
    Senior Member nightprowler's Avatar
    de obicei in alte parti se gasesc mai ieftine ca la noi..si subliming sun.ai 666 posturi

  13. #3273 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Jeez, multumesc pt. observatie, am remediat; imi voi mai face griji dupa 999 de post-uri .

  14. #3274 SP
    Junior Member Znupi's Avatar
    Am si eu cateva intrebari (doar asta e tema thread-ului, nu? )
    1) Toate Xbox360-urile la ora actuala sunt "modabile", nu?
    2) De unde imi recomandati sa imi iau unul? (Pret bun, model nou care sa nu dea RROD.)
    3) Un X360 modat poate rula backup-uri si de pe HDD sau doar de pe un DVD? Daca doar de pe un DVD ce fel de DVD are nevoie si cam cat costa unul (si daca sunt rare de unde se gasesc)?
    De modat, stiu, la Donely
    EDIT: 4) Modelele noi de X360 au wifi incorporat sau visez?

  15. #3275 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    1.DA
    3.DA
    4.Cand o sa fie gasita Elodia.

  16. #3276 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Quote Originally Posted by Znupi View Post
    Am si eu cateva intrebari (doar asta e tema thread-ului, nu? )
    1) Toate Xbox360-urile la ora actuala sunt "modabile", nu?
    2) De unde imi recomandati sa imi iau unul? (Pret bun, model nou care sa nu dea RROD.)
    3) Un X360 modat poate rula backup-uri si de pe HDD sau doar de pe un DVD? Daca doar de pe un DVD ce fel de DVD are nevoie si cam cat costa unul (si daca sunt rare de unde se gasesc)?
    De modat, stiu, la Donely
    EDIT: 4) Modelele noi de X360 au wifi incorporat sau visez?
    1) Da
    2) Jasper are sanse mai mici de RROD/E74. Jasper sunt cam toate arcadeurile din magazine, Pro cu Burnout si Trivial Pursuit si Elite cu RE5. Oricum tot poti sa ai RROD/E74. Iti recomand sa iei de la Gameshop sau MG
    3) Nu stiu
    4)Visezi

  17. #3277 SP
    Junior Member Theo's Avatar
    Daca imi fac cont de UK pe live, o sa ma pot juca doar cu cei din UK ?

  18. #3278 SP
    Senior Member nightprowler's Avatar
    Quote Originally Posted by SublimingSun View Post
    Jeez, multumesc pt. observatie, am remediat; imi voi mai face griji dupa 999 de post-uri .
    no problem man..pana la urma..pentru asta suntem aici, nu?
    si aici :"nu toata lumea are timp sa participe in competitii s.a.m.d. pt. a castiga puncte, de aceea solutia preferata este cumpararea lor"...te referi la gamescore?..nu e acelasi lucru cu ms points....

    am recitit...my bad...ai zis bine

  19. #3279 SP
    Member RaduValentin's Avatar
    Quote Originally Posted by Theo View Post
    Daca imi fac cont de UK pe live, o sa ma pot juca doar cu cei din UK ?
    Nu, ai sa te joci cu toti care au GOLD si jocul respectiv, indiferent de tara/nationalitate.

  20. #3280 SP
    Junior Member boywonder's Avatar
    mda...multumesc pt. sfaturi baieti

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  2. Clubul Apple Mac & macOS By BogdanN1 in forum Apple
    Replies: 1148 Last Post: 17-03-2024, 16:11
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts