Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 177 of 788 FirstFirst ... 77 127 167 175 176 177 178 179 187 227 277 677 ... LastLast
Results 3,521 to 3,540 of 15757

Thread: Clubul Xbox 360

  1. #3521 SP
    Member Bokolino's Avatar
    au zis "pro-level". Adica elite-ul o sa devina alegerea mediocra cand vine vorba de consolele xbox 360??
    Oare ce o sa fie la elite-level??

  2. #3522 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Nu, nu e vorba de nici o "alegere mediocra"... Pur si simplu vor sa spuna ca Elte-ul actual va inlocui modelele Pro, atat.

    Un 360 Elite nu inseamna ca ai o consola mai de elita decat unul care are pro...

  3. #3523 SP
    Member cobain's Avatar
    Quote Originally Posted by Bokolino View Post
    au zis "pro-level". Adica elite-ul o sa devina alegerea mediocra cand vine vorba de consolele xbox 360??
    Oare ce o sa fie la elite-level??
    Cum ai ajuns tu la concluzia ca pro e o alegere mediocra ? Toate variantele de consola sunt asemanatoare. Daca ai un Arcade fara hard, adaugi un hard de 120 Gb (380-400 RON) si iata elite-ul.

  4. #3524 SP
    Member leggollas11's Avatar
    Quote Originally Posted by cobain View Post
    Cum ai ajuns tu la concluzia ca pro e o alegere mediocra ? Toate variantele de consola sunt asemanatoare. Daca ai un Arcade fara hard, adaugi un hard de 120 Gb (380-400 RON) si iata elite-ul.
    gresit.. ... ia un arcade, adauga un hdd de 120, un cablu component, un cablu HDMI si un headset. O sa faci pretul acelui 'elite' metamorfozat din arcade de o sa te ursture si in... trigere.

  5. #3525 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Pai, vorbim despre consola sau despre accesorii?

  6. #3526 SP
    Member cobain's Avatar
    Xbox 360 Arcade - 899 RON
    hard 120 GB - 380 RON
    cablu HDMI - 70 RON
    headset - 85 RON

    Total : 1434 RON

    Xbox 360 Elite - 1499 RON

    Pretul e cam acelasi. Diferenta e ca arcade

    Pretul consolelor este de pe gameshop.ro, hardu si headsetu de pe amazon.co.uk noi, cablu de oriunde.


    Later edit. Sorry, am uitat sa adaug cablu component - 100 RON (desi habar nu am ce faci cu el daca ai HDMI)

  7. #3527 SP
    Member leggollas11's Avatar
    Quote Originally Posted by SublimingSun View Post
    Pai, vorbim despre consola sau despre accesorii?
    vorbim despre bundle (pachet) consola e identica indiferent de bundle .... prin faptul ca elite ia locul pro`ului, se refera la pachete, cu tot cu accesorii. Nu o sa dea doar consola + HDD. Prin treaba asta e clar ca iese din productie hdd`u de 60, sau o sa il dea la arcade.

    L.E. : poate nu m`am facut inteles perfect ... cand spui x360 elite, sau x360 arcade, sau x360 FullOptions cu de toate, nu e vorba de consola e vorba de pachet.

  8. #3528 SP
    Member cobain's Avatar
    tocmai ti-am adunat ce vroiai la arcade si da cu virgula

  9. #3529 SP
    Member leggollas11's Avatar
    Quote Originally Posted by cobain View Post
    tocmai ti-am adunat ce vroiai la arcade si da cu virgula
    La vremea cand am luat eu un Pro Bundle + Gears Of War 2 la 890ron (noiembrie08), un elite era max 13milioane (in functie de bundle), iar un arcade era 699. Doar hardu` daca il adaugai la arcade si trecea de elite, sa nu mai iau in calcul cablaraiele. Acum am vazut cum gameshop.ro practica niste preturi destul de retardate (si anu trecut era cursu` cam 39-40, deci scuza cu cursu` e penibila ).

    p.s. nu mai freca preturile de la X si Y. Fa calcul strict gameshop.ro (cu toate taxele lor impuse pe fiecare produs in parte) sau doar amazon.co.uk ... daca pe amazon e un elite mai scump de aprox. 220 lire (aprox 1050r - 1100r), inseamna ca e grav.
    p.p.s. ia in calcul amebele cabluri, si punele de calitate, [personal aveam placerea sa ma plimb cu consola in weekend la tara dupa mine, acolo nu aveam hdtv si foloseam cablul component, care nu poti sa il iei decat marca M$ - verifica cam la ce pret se gaseste] . Asa ajungi la un pret real al pachetului ELITE. Asta daca nu luam in calcul culoarea neagra

  10. #3530 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    deci inca nu e nici un Jasper cu RROD ?

  11. #3531 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    Sunt mult prea noi, nu au avut timp sa dea.

  12. #3532 SP
    Member cobain's Avatar
    Cam aceleasi preturi la console sunt peste tot, datorita cursului euro.. daca nu si mai mare (vezi emag). Este irelevant sa te apuci sa iti aduci consola de afara pentru ca te costa transportu destul de multisor, plus ca e destul de complicat cu garantia. Din aceasta cauza am si preferat sa iau in calcul consolele din Romania. Accesoriile sunt luate de pe amazon pentru ca pot fi luate prin Robert Dinu, iar componentele respective nu se prea bulesc incat sa tii foarte mult la garantie.

    Nu vad de ce sa nu "frec" preturile de la X si Y deodata ce am aceasta posibilitate, fiind o piata libera. Cablul component este 100 RON de la xbox 360 pe amazon.co.uk.

    Culoare sincer nu mi se pare un factor relevant in calculul diferentei de pret.

    Si cu asta eu unu am cam terminat cu calculele pentru ca oricum am deviat foarte mult de la subiectul initial.

  13. #3533 SP
    Member Energizer's Avatar
    Am un Falcon de 60 GB luat in martie. Daca (Doamne fereste!) da RROD si ma duc sa imi dea altul nou, am sanse sa primesc un Jasper?

  14. #3534 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    Cred ca da.

  15. #3535 SP
    Member Energizer's Avatar
    Pai si cu HDD de 60 gb ce fac? Eu as accepta sa primesc un Jasper cu 256 MB si sa tina ei HDD dar nu cred ca se poate.

  16. #3536 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    Pai iti da Jasper cu HDD de 60gb ... adica acelasi model care il ai tu, presupun Premium

  17. #3537 SP
    Member Energizer's Avatar
    Hmmm...stiam ca nu este Jasper cu HDD de 60 Gb doar Elite si Arcade. Mersi pt. info eXist!

  18. #3538 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    Bineinteles ca exista Jasper cu HDD. Tot lotul vechi a fost inlocuit de modelele noi. Toate astea in timp. Tehnic, nu se mai fabrica Falcon, doar ce a mai ramas prin depozite.

  19. #3539 SP
    Member Energizer's Avatar
    Atunci e bine..Deci pot sa ma joc linistit
    Sper ca Jasper sa fie "RRODless".

  20. #3540 SP
    Junior Member Paradox's Avatar
    Si chiar daca nu va fi, e destul de probabil ca pana cand iti va face probleme sa ti-l schimbe cu un Valhalla si tot asa. The journey continues...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  2. Clubul Apple Mac & macOS By BogdanN1 in forum Apple
    Replies: 1148 Last Post: 17-03-2024, 16:11
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts