Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 255 of 788 FirstFirst ... 155 205 245 253 254 255 256 257 265 305 355 755 ... LastLast
Results 5,081 to 5,100 of 15757

Thread: Clubul Xbox 360

  1. #5081 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    Quote Originally Posted by vlad2006 View Post
    eu nu pricep chestia asta cu blocatul unui serviciu pe baza ip-ului. pana la urma platim tot atat pe live ca si cei din uk, cumparam consola uneori la preturi si mai mari...de jocuri nu mai spun la ce preturi.

    inteleg daca i-as fi furat contul unuia din uk, dar asa e marlanie pe fata. bani vor, dar cand e vorba de servicii ne dau ce au ei chef.
    atat timp cat tu platesti un serviciu pe un cont inregistrat pe o alta tara nu poti avea pretentii

    nu este nimic oficial in Romania, si ne descurcam cum putem. atat cat se poate.

    oficial noi nu existam

  2. #5082 SP
    Junior Member Cris's Avatar
    Am si eu nevoie de un adaptor wireless pentru 360... stie cineva daca se gasesc pe undeva in Romania?

  3. #5083 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    You made it into the new Xbox LIVE Rewards pilot program!
    Now it's your turn to rack up the goodies! For the next six months, The Rewards Squad will give you a reward of what you spend on the Xbox LIVE Marketplace. The best part is, the more you spend, the more you get, and for each month you stay on Gold, the higher your monthly reward percentage up to 5%.*

    And guess what? You scored 100 free Microsoft Points just for getting into this pilot program and filling out our first survey!

    It’s easy to collect more rewards!
    Download a hot new movie, TV episodes, Games on Demand title, get that Arcade game or game add-on you've had your eye on, tell us what you think in our surveys—it's all going to get you the love you deserve from The Rewards Squad.

    Every month, we’ll send you an email with an update on how you’re doing and the cool gear you can get with your rewards, so make sure you read it!

    Click the button below to check out what you can get, how you can get it and the ways to earn the most rewards!

    asta am primit de dimineata :applause:
    Attached Images Attached Images reward.jpg

  4. #5084 SP
    Member crazyquark's Avatar
    Quote Originally Posted by Cris View Post
    Am si eu nevoie de un adaptor wireless pentru 360... stie cineva daca se gasesc pe undeva in Romania?
    Eu am. Se gaseste la Altex/Media Galaxy. Nu se vand separat din cate stiu eu. L-am cumparat cu tot cu un controller wireless X360. Se gasesc si in diferite magazine pe net.
    Microsoft XBOX 360 Wireless Gaming Receiver 9Z2-00002 Lista de preturi - cel mai mic pret
    Astea sunt cica separat. Vezi si tu daca au in stoc.

    ---------- Post added 03-11-2009 at 12:24 PM ----------

    Quote Originally Posted by tudort View Post
    Cum faci Share la windows 7. E la fel ca la vista da am uitat! te conectezi...si apoi unde te duci sa activezi aia? Mersi anticipat!

    ---------- Post added 31-10-2009 at 11:38 AM ----------


    Cred ca daca ma conectez cu laptoul la o retea wireless si dau Bridge Connections intre Placa de Retea si Placa Wireless voi reusi sa creez o conexiune net care sa mearga si pe xbox cu cablu lan ... right?
    Bridge-ul nu e bun. Bridge in teorie inseamna ca imbini cele doua interfete de retea in una singura, sau ma rog din exterior va aparea ca o singura interfata, ca si cum ar fi pe acelasi segment de retea. Ce vrei e sa dai ICS(Internet conection sharing). Dai click pe interfata pe care esti conectat la internet -> tab-ul Sharingi si dai click pe chestia care zice sa permiti partajarea conexiunii la Internet.

  5. #5085 SP
    Senior Member G3ox's Avatar
    Quote Originally Posted by crazyquark View Post
    Eu am. Se gaseste la Altex/Media Galaxy. Nu se vand separat din cate stiu eu. L-am cumparat cu tot cu un controller wireless X360. Se gasesc si in diferite magazine pe net.
    Microsoft XBOX 360 Wireless Gaming Receiver 9Z2-00002 Lista de preturi - cel mai mic pret
    Astea sunt cica separat. Vezi si tu daca au in stoc.
    cred se referea la adaptor pentru wifi nu pentru controller
    Xbox.com | Xbox 360 - Xbox 360 Wireless Networking Adapter

  6. #5086 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...de c�teva zile jocul Lips are 5 Award-uri

    1. Over the Top
    2. Shades of Infinity
    3. Disco Kicks
    4. Crystal Corduryos
    5. Shades of "Lady Gaga"

  7. #5087 SP
    Junior Member razvan2002's Avatar
    Viitorul suna bine ... sony produce XBOX

    Consola jocuri SONY XBOX360, 60GB, DVD-ROM | MediaGalaxy.ro

  8. #5088 SP
    Manager paul's Avatar
    Quote Originally Posted by razvan2002 View Post
    Viitorul suna bine ... sony produce XBOX

    Consola jocuri SONY XBOX360, 60GB, DVD-ROM | MediaGalaxy.ro
    Am dat un mail sa modifice.
    Nu inteleg de ce ai postat aici...

  9. #5089 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Demo Left4Dead 2 pe Marketplace.

  10. #5090 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    luat deja

  11. #5091 SP
    Senior Member DevilBringer's Avatar
    Pot gasi un gamepad de xbox360 sub 120 RON ? am gasit un gamepad saitek la 120 RON dar nu stiu cum fac cei de lai saitek accesoriile. mi se pare mare pretul unui gamepad special de xbox 360 150 RON-200 RON

  12. #5092 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Quote Originally Posted by DevilBringer View Post
    Pot gasi un gamepad de xbox360 sub 120 RON ? am gasit un gamepad saitek la 120 RON dar nu stiu cum fac cei de lai saitek accesoriile. mi se pare mare pretul unui gamepad special de xbox 360 150 RON-200 RON
    uite un pret mai rezonabil
    E-tc.ro -Joystick MICROSOFT XBox 360 Common Controller

  13. #5093 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Era in Carrfour Baneasa sau Orhideea gamepad wireless cu adaptor pentru PC la 165lei.

  14. #5094 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    nou sub 120 nu vei gasi. un sh cu siguranta

  15. #5095 SP
    Member psicho1986's Avatar
    Pe site la mediagalaxy au probleme iara aia cu atlantis-ul, programul lor de etichetare si preturi si baza de date, o sa se schimbe cand se vor rectifica preturile.
    Am si eu alte 2 intrebari legate de xbox360 si xboxlive.
    1)Stau intr-un camin studentesc in Timisoara, la Vest(deci care mai stati prin camine dati un pm facem un console party) si ma tot chinui sa imi conectez si eu la xboxlive k am o luna moka gold si am nevoie disperata de "optional media update" pentru filme. Deci situatia sta in felul urmator. Ma pricep destul de bine la calculatoare si stiu engleza cat sa citesc o gramade de tutoriale dar nu gasesc o solutie exacta la ce am eu nevoie, testul de conexiune live imi trece de toate punctele de verificare, si de internet, dar da erroare la icoana cu xboxlive. Eroarea spune ca am nevoie de un MTU mai mic adica ceva in gen 1396, eu de pe PC am un MTU de 1492, la restul care le-am incercat mai mici nu am ping. Mentionez ca am majoritatea porturilor blocate si doar cateva sunt libere dar am inteles ca asta nu ar fi o problema atata timp cat am porturile 80, 8000, 8080 libere si din verificari astea le am libere. Cum conexiunea la xboxlive prin bunavointa ROEdu este exlusa din cauza MTU as incerca sa ma conectez prin internet mobil de la orange. Si acum intrebarea. A incercat cineva sa se conecteze la xboxlive prin conexiune mobila de la orange folosind fie un modem usb, fie un telefon mobil, conectat la pc, iar conexiunea de internet sa fie sharuita cu xbox?
    2)Daca reusesc in cele din urma sa instalez "optional media update" cam pentru toate formatele de filme de care am nevoie, cand o sa fac update la dashbord la varianta cu facebook, o sa le pierd sau o sa imi ramana instalate sau doar online in istoria downloadarilor?
    Daca nu o sa reusesc in nici un fel o sa merg cu consola la un prieten sa o conectez la RDS si sa imi iau ce trebuie de pe net, dar va rog chiar daca nu ati mai intalnit problema dati cu parerea ca poate prind ceva care sa ma ajute.

  16. #5096 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Dupa cum spuneam intr-una din paginile trecute, nu pot ridica un joc de la posta, trimis pe adresa gresita de shopto.(numele contului + adresa destinatarului, au combinat ei printr-un algoritm doar de ei stiut)
    Probabil jocul mi se va intoarce, am gasit si procedura de recuperare a banilor, dar am o intrebare: am platit cu paypal, banii mi se ramburseaza tot prin paypal?Sau au ei vreo politica interna prin care doar la plata cu cardul se ramburseaza?
    10x

    ---------- Post added 05-11-2009 at 02:56 PM ----------

    Quote Originally Posted by Taw View Post
    Dupa cum spuneam intr-una din paginile trecute, nu pot ridica un joc de la posta, trimis pe adresa gresita de shopto.(numele contului + adresa destinatarului, au combinat ei printr-un algoritm doar de ei stiut)
    Probabil jocul mi se va intoarce, am gasit si procedura de recuperare a banilor, dar am o intrebare: am platit cu paypal, banii mi se ramburseaza tot prin paypal?Sau au ei vreo politica interna prin care doar la plata cu cardul se ramburseaza?
    10x
    A reusit sa ia gagica-mea jocu, in sfarsit.

    ---------- Post added 05-11-2009 at 02:57 PM ----------

    bad post

  17. #5097 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    ti-am zis ca tre sa vb la posta ca se rezolva

    data viitoare paypal gift la baiatu si rezolvam mai usor

    cheers

  18. #5098 SP
    Member Harilip's Avatar
    nu sunt sigur de ceva: cum se poate scoate ban-ulde la xbox Live de pe consola?
    (sper ca nu e o intrebare interzisa dar am fost si intrebat si eram curios sa aflu)

  19. #5099 SP
    Member reborn2603's Avatar
    Quote Originally Posted by Harilip View Post
    nu sunt sigur de ceva: cum se poate scoate ban-ulde la xbox Live de pe consola?
    (sper ca nu e o intrebare interzisa dar am fost si intrebat si eram curios sa aflu)
    Si eu sunt curios. Pot sa iau un Arcade din Feb 09(cred) cu 200 de ron dar e banat. Am inteles ca este ceva infectus card care te ajuta. Daca stie cineva, il rog sa posteze un link.

  20. #5100 SP
    Member AC DC's Avatar
    Am o intrebare... hmm.. merge sa joc FIFA 07 pe PC cu controller de Xbox 360

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  2. Clubul Apple Mac & macOS By BogdanN1 in forum Apple
    Replies: 1148 Last Post: 17-03-2024, 16:11
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts