Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 320 of 788 FirstFirst ... 220 270 310 318 319 320 321 322 330 370 420 ... LastLast
Results 6,381 to 6,400 of 15757

Thread: Clubul Xbox 360

  1. #6381 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    VG247 Blog Archive Microsoft announces Splinter Cell: Conviction Xbox 360 bundle
    Microsoft has announced an Xbox 360 Splinter Cell Conviction Special Edition Bundle.

    The bundle will be made available in North America, Europe, Australia and New Zealand for $399 in early April.
    It contains a standard edition copy of Splinter Cell: Conviction, a 250Gb hard drive and 2 Wireless Controllers.
    Attached Images Attached Images sccbundle.jpg

  2. #6382 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Gamestop.com - Buy XB360 Hard Drive 250GB - Xbox 360

    ...gata și cu mitul ăsta (cum că HDD-urile de 250GB nu se vor comercializa separat).

  3. #6383 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Gamestop.com - Buy XB360 Hard Drive 250GB - Xbox 360

    ...gata și cu mitul ăsta (cum că HDD-urile de 250GB nu se vor comercializa separat).
    myth busted . Sincer se astepta careva sa nu se vanda HDD-urile de 250 separat ? Sooner or later they all get sold .

  4. #6384 SP
    Member kside's Avatar
    Quote Originally Posted by got_game View Post
    ...Am luat eu cablu component Hd/AV ...se pierde clar din calitatea imaginii fata de Hdmi...
    Inca nu mi-am luat cablu component. Daca zici ca se vede vizibil mai rau ca pe HDMI... hmm.
    La partea audio si cablul inclus, te referi la stereo pe RCA.

    Am gasit aici:
    HDMI - Connecting Xbox 360 to Turtle Beach X-headsets
    Description of the Xbox 360 HDMI Cable

    hdmipackage.gif hdmi_audio-dongle_ms-x360.jpg xboxplug.jpg

    Se pare ca au facut special cablul mai lat ca sa nu "incerci" sau sa crezi ca se poate scoate simultan video si pe component si pe HDMI.
    Adaptorul audio care vine cu cablul HDMI (de la MS) are si iesire audio stereo analogica (RCA) la fel ca cea de pe cablul standard.
    Si este singurul care intra langa HDMI fara sa tai din el. Sau unul similar, vezi BodoX #4194

    Prin meniul de configurare de la X360 (sarac) nu este optiune sa scoti numai pe HDMI audio, sau si-si, sau numai analogic...
    * Pentru audio analog trebuie sa folosesc si video analog ?
    * Sau daca scot video pe HDMI (digital) va merge doar audio digital (HDMI sau optic) ?
    * Oare prin adaptor se poate scoate optic si stereo (RCA) simultan?

  5. #6385 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Quote Originally Posted by got_game View Post
    Salut ,
    e vreo problema daca folosesc ambele mufe in aceasi timp la xbox ?
    - mufa hdmi care o folosesc pt. video
    -mufa care vine odata cu xbox-ul ( am scos capatul ala lat ) pe care o folosesc la un sistem audio.

    ---------- Post added 02-03-2010 at 07:04 PM ----------



    Am luat eu cablu component Hd/AV ...se pierde clar din calitatea imaginii fata de Hdmi, de aceea am pus si intrebara de mai sus.
    la mine pe tv de 50" nu exista nicio diferenta vizibila intre hdmi si component.
    diferentele sunt doar teoretice (am incercat pe mai multe tv-uri, absolut nicio diferenta).

    ---------- Post added 02-03-2010 at 10:27 PM ----------

    la 720p si 1080p

  6. #6386 SP
    Member kside's Avatar
    Quote Originally Posted by nameless_fear View Post
    la mine pe tv de 50" nu exista nicio diferenta vizibila intre hdmi si component. Diferentele sunt doar teoretice (am incercat pe mai multe tv-uri, absolut nicio diferenta).
    Nici eu n-am vazut diferente pe 37" intre HDMI / Component, dar n-am incercat cu X360.
    Iesirea comp este totusi analogica, si nu poti seta 1:1 pixel ratio ca pe HDMI (va fi implicit full-screen).

    Avand in vedere ca cablul HDMI (cu adaptor) e ~ 160 si cel component e ~ 100 RON, daca diferenta e minima, banii stau bine si in buzunar, plus ca nu-mi ocup o intrare HDMI in TV (numai 3 am).

  7. #6387 SP
    Banned r3born's Avatar
    Ce xbox imi recomandati ?
    Xbox 360 Elite , Arcade sau Super Elite ?
    Exista vreo diferenta intre ele ?

  8. #6388 SP
    Hyp
    -= Nemuritor si rece =- Hyp's Avatar
    arcade e versiunea basic...elite vine in plus cu suport pentru jocuri de xbox classic si hdd [poti sa ii cumperi separat hdd si la modelul arcade] . super elite vine cu doua controllere ..hdd mai mare si un joc

  9. #6389 SP
    Member kside's Avatar

    X360 (Arcade - Standard - Elite)

    600px-xbox_360_models.png
    Xbox 360 - Wikipedia, the free encyclopedia

    Arcade - Standard - Elite

    Xbox 360 Arcade
    * Fara HDD - intern 512 MB (nu vei putea instala jocurile, iar un HDD e ~scump)
    * Este de culoare alba
    * Vine cu un controller wireless alb + casca chat (gri)
    * jocuri bundle in functie de oferta (+cele cateva full de pe mem interna)

    Xbox 360 Elite (care il gasesti nou acum - Jasper adica)
    * Nu vine cu adaptor pt iesire audio digital (optic) - doar cablu simplu A/V
    * Are HDD de 120 (poti instala jocurile pe el si nu mai "vajaie" DVD-ul)
    * Este de culoare neagra
    * Vine cu un controller wireless negru + casca chat (gri)
    * jocuri bundle dupa oferta (la noi de obicei Halo 3 sau Lego Batman + Pure)

    Xbox 360 250GB Elite (sau super-elite)
    * la fel ca la Elite doar ca are HDD de 250
    * ai 2 controllere wireless
    * bundle Forza 3 sau Final Fantasy 13
    * nu cred ca gasesti in magazine la noi asa ceva --> (vezi aici ca multi aduc ce vrei la preturi mai bune ca in magazin)

  10. #6390 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    bundle cu FF13 o sa fie alb cel putin asa arata in poza de preorder

  11. #6391 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    se vand hdduri si de 250 gb

  12. #6392 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    Quote Originally Posted by scofield91 View Post
    se vand hdduri si de 250 gb
    aici nu e vb de chinezarii ci de cele oficiale

    wd2500xxxx se pot face de cand a aparut primul bundle dar asta e e alta chinezarie poveste

  13. #6393 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    si xbox-urile unde sunt facute cele mai multe? nu in China.... Iti spun ca se vand, deoarece am fost acum o luna in Praga si am vazut hdd de 250 gb, produs original microsoft

  14. #6394 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Eu am unul de 20GB și unul de 120GB pline ochi (mă rog...cel de 120 mai are c�țiva GB liberi) lol - 250GB e un dar de la Dumnezeu

  15. #6395 SP
    Banned r3born's Avatar
    Va multumesc baieti o sa optez pentru un Super Elite cu Final Fantasy XIII , am un buget de 2500 ron , deci o sa imi ramana si de jocuri.

  16. #6396 SP
    Member psicho1986's Avatar
    Free Xbox Live Gold 48 Hours si multiplayer beta pentru Blur daca aveti cont pe Gamespot si Videogamer. Incepand de azi se dau key pentru Blur multiplayer beta, noul joc de la creatorii PGR, Bizarre Creations.

  17. #6397 SP
    Member iGot Game's Avatar
    Xbox-ul a venit fara acel adaptor audio ,
    In legatura cu cablul component HD/AV , e adevarat ca depinde si de modelul televizorului ( la mine merge mai prost ) am mai incercat si pe alt tv si merge mai bine , dar mai slab ca prin hdmi ,sau asa mi se parea mie.
    Oricum la ps3 nu exista problema asta , pt. ca folosesc exact acelasi metoda , doar ca acolo mufele din spate sunt pozitionate normal si nu a trebuit sa desfac nimic , deci nu vad de ce ar creea probleme la xbox.

    Dupa ce am scos capatu ala lat , am cautat si pe google si am dat peste asta :
    Hack – Use a cheap HDMI cable on your Xbox 360 Premium - SlashGear

    btw: vand cablu component HD/AV 2.5 m , ecranat etc.

  18. #6398 SP
    Junior Member xyovandark's Avatar

    xbox

    Salut vreau sa gasesc adaptorul asta audio poate cineva sa imi spuna de unul ieftin poate ati cumparat.este pentru a conecta la cablu vga un audio sitem 5.1.
    Attached Images Attached Images 970150cn.jpg

  19. #6399 SP
    Manager paul's Avatar
    Quote Originally Posted by psicho1986 View Post
    Free Xbox Live Gold 48 Hours si multiplayer beta pentru Blur daca aveti cont pe Gamespot si Videogamer. Incepand de azi se dau key pentru Blur multiplayer beta, noul joc de la creatorii PGR, Bizarre Creations.
    GameSpot Beta : Blur Multiplayer Beta available Only on Xbox LIVE, Try it for FREE!

    1500 Blur Beta application keys up for grabs - VideoGamer.com

    Blur Xbox 360 Beta - A FilePlanet Beta Event

  20. #6400 SP
    Member rZvFTW's Avatar
    gata ma bag sal scot

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  2. Clubul Apple Mac & macOS By BogdanN1 in forum Apple
    Replies: 1148 Last Post: 17-03-2024, 16:11
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts