Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 377 of 788 FirstFirst ... 277 327 367 375 376 377 378 379 387 427 477 ... LastLast
Results 7,521 to 7,540 of 15757

Thread: Clubul Xbox 360

  1. #7521 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...am eu o nemlămurire (una care dema mă disperă de ceva vreme...și după părerea mea e o măgărie și-o aiureală):

    Atunci c�nd intru �ntr-un joc și o parte din prietenii mei joacă și ei acel joc (de ex. Tekken 6)...primesc mesajul Friends playing this game. Oki, știu ce �nseamnă dar care e scopul lui? Doar să mă atenționeze că o parte din prietenii mei joacă acel joc? Aiurea.

    Să zicem că dau pe guide button �n timpul mesajului. De ce se deschide lista de prieteni normală iar eu trebuie să caut manual prietenii care joacă Tekken 6 și nu se deschide o listă custom cu prietenii care joacă acel joc?

    Păi �n cazul ăsta...care-i scopul acestui mesaj? Că nu mă ajută absolut cu nimic. Eu oricum c�nd intru pe LIVE verific lista de prieteni...să văd ce face fiecare...

    Poate mă lămurește și pe mine cineva că să mor eu de-i văd rostul...

  2. #7522 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    ...am eu o nemlămurire ...
    Pai, e simplu: cei care nu verifica lista de prieteni si intra intr-un joc, pot afla chiar si accidental ca alti prieteni il joaca si isi vor putea adapta optiunile (daca aveau de gand single, se vor putea indrepta catre multi). Ceilalti, care cunosc sistemul si n-au nevoie de asa ceva, ba chiar sunt enervati de un asemenea mesaj, au optiunea de a-si opri notificarile.

    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    ...Eu oricum c�nd intru pe LIVE verific lista de prieteni...să văd ce face fiecare... ...
    Serios? Verifici TOTI prietenii din lista ta? Sau doar pe cei activi atunci cand intri tu?
    Eu, spre exemplu, am aflat accidental ca unul dintre prietenii din lista joaca Blur multiplayer, utiandu-ma in Leaderboards in joc. Foarte probabil nu jucam in aceleasi intervale orare de vreme ce nu ne-am intalnit. Acum, ca stiu, pot sa-ncerc sa joc cu el. Nu vad cum as putea verifica Gamer Tag-ul fiecarui prieten din lista mea doar pt a vedea cine si ce joaca. Mai ales daca in lista as avea ~ 100 de prieteni, ca tine... Asa ca nu prea inteleg ce vrei sa spui cu "magarie"...

  3. #7523 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by AlanPoe View Post
    Serios? Verifici TOTI prietenii din lista ta? Sau doar pe cei activi atunci cand intri tu?
    Pe TOȚI (indiferent că-s online/offline). Mă uit ce joc au jucat ultima dată, activitatea lor la acel joc, c�nd au fost online ultima dată, dacă și-au modificat profilul (eventual mai dau c�te-un mesaj selectiv), etc. apoi �mi văd de treaba mea.

    ^ (dar asta n-are legătură) ^

    Oricum...eu �mi mențin părerea...cum că acea notificare friends playing this game e o aiureală (o treabă neterminată și/sau prost implementată). Puteau FOARTE BINE și FOARTE SIMPLU să facă un sistem de selecție...

    ...c�nd apare mesajul/notificarea/whatever friends playing this game și este accesat (guide button) să apară automat lista cu prietenii care joacă ACEL JOC �n momentul respectiv...nu lista default.

    Eu am 99% din timp peste 60 de prieteni online...păi ce fac? Dacă intru pe LIVE și doar DOI din ei joacă (de ex. Tekken 6). Iau lista la verificat? Nu era mai simplu să se deschidă o listă cu cei 2?

    Oribil.

    *p.s.

    Normal că cei care au doar 5 prieteni nu sesizează problema asta.

  4. #7524 SP
    Member TheQuiet1N's Avatar
    salut
    vreau sa imi iau un tv tunner cu care sa inregistrez gameplay de pe console
    aveti ceva recomandari? bugetul ar fi cam 200 lei
    deocamdata am gasit TV Tuner Kworld SA220. e bun?

  5. #7525 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Cu mai putin de atat iti poti achizitiona un Dazzle (o placa de captura) ce va inregistra in calitate destul de buna. Depinde daca mai vrei sa il folosesti si pt. altceva.

  6. #7526 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Dazzle nu inregistreaza 720p.

  7. #7527 SP
    Banned Pr3dator39's Avatar
    Stie cineva cum se poate face backup la un joc pe xbox 360 si sa poata fi jucat fara sa modez consola ? Multumesc anticipat.

  8. #7528 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Quote Originally Posted by Pr3dator39 View Post
    Stie cineva cum se poate face backup la un joc pe xbox 360 si sa poata fi jucat fara sa modez consola ? Multumesc anticipat.
    Nu se poate face asa ceva.

  9. #7529 SP
    Api
    Junior Member Api's Avatar
    Salut,exista si alta modalitate de a instala jocuri pe xbox360..in afara de stresantele si costisitoarele dvd-uri?(parerea mea)...o investitie majora dar cu rezultate mari pe viitor?

  10. #7530 SP
    Banned FormableTube's Avatar
    Quote Originally Posted by Api View Post
    Salut,exista si alta modalitate de a instala jocuri pe xbox360..in afara de stresantele si costisitoarele dvd-uri?(parerea mea)...o investitie majora dar cu rezultate mari pe viitor?
    Cumpara jocurile...si ca sa te ajut J-tag

  11. #7531 SP
    Member rZvFTW's Avatar
    omg miau scos toate achivmenturile cica hacking

  12. #7532 SP
    Member adio's Avatar
    Mi-am cumparat recent Xbox 360 Wireless receiver pentru ca gamepadurile sa mearga la pc. E vreo problema daca il conectat la PC daca nu-l folosesc?

  13. #7533 SP
    Senior Member Daniel's Avatar
    Sigur nu le'ai pierdut degeaba

  14. #7534 SP
    Member rZvFTW's Avatar
    Quote Originally Posted by Daniel View Post
    Sigur nu le'ai pierdut degeaba
    aaaa am facut hacking doar la jocurile ce leam primit halo 3 trivial pursuit burnout paradise in rest le-am luat eu singur

  15. #7535 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Pai si atunci care-i problema? Sunt rai ca au prins un cheater obosit? Trebuiau sa-ti dea ban pentru hacking.

  16. #7536 SP
    Member rZvFTW's Avatar
    am o intrebare voua va sacadeaza mw2 daca dati un smoke sau trageti cu fmj din apropiere?

  17. #7537 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Nu m-am putut abtine
    Attached Images Attached Images img_3341.jpg

  18. #7538 SP
    SnowManiac dadu093's Avatar
    Quote Originally Posted by Bobby View Post
    Nu m-am putut abtine
    Unde pot comanda?

  19. #7539 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Nu sunt pe net, erau intr-un magazin de haine.

  20. #7540 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Quote Originally Posted by Bobby View Post
    Nu m-am putut abtine
    nu erau si cu ceva achievements ?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  2. Clubul Apple Mac & macOS By BogdanN1 in forum Apple
    Replies: 1148 Last Post: 17-03-2024, 16:11
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts