Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 43 of 788 FirstFirst ... 33 41 42 43 44 45 53 93 143 543 ... LastLast
Results 841 to 860 of 15757

Thread: Clubul Xbox 360

  1. #841 SP
    Junior Member ptrsch's Avatar
    Buna ! Are cineva instalate jocuri "backup" pe hdd si a intrat pe live fara sa il simta ortacii lui Bill Gates ?

  2. #842 SP
    Member DUMYMIX's Avatar
    Degeaba tragi backup pe hdd...tot cu dvd ruleaza ,deci amprenta tot aia este.....

  3. #843 SP
    Junior Member ptrsch's Avatar
    Problema mea e doar daca poti intra pe live sa bagi un ochi in bunatati fara sa joci backup-uri, dar cu ele pe hdd . Te cauta la buzunare si ei ban sau iti vezi de trebi fara probleme ...

    In alta ordine de idei cum pui avatar, poza, la contul de pe consolegames.ro ca ma dor coatele da plimbat mouse-ul prin profil dupa optiunea asta ?

  4. #844 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    mmm ,eu am intrat cu back-up pe hdd dar fara disc in unitate pe live.Nu am luat ban dar nici nu am stat mult pe live.Daca se poate da ban din cauza ca ai back-up pe hdd as vrea sa stiu si eu,daca pot detecta ca copia de pe hard e de fapt pirat.

  5. #845 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Pisboy: incearca sa te bucuri de ce ai acum nu sa traiesti in frica viitorului. Aminteste'ti zicala: de ce iti e frica nu scapi.. Si iti e frica, altfel nu ai intreba asa insistent de valurile de banuri.
    Asta e, domnu', ai luat ban, mergi cu ea la garantie pe motiv derrod si primesti alta noua. Easy, nu? Daca nu ai garantie, vorba lui h0stile, parca, de banii economisiti pe jocuri iti mai cumperi un xbox360 nou lejer...

  6. #846 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    ce porcarie. "Poti accesa" Marketplace direct din Browser. Adica daca eu vreau sa-mi pun de pe PC ce sa se downloadeze pe Xbox cand intru pe live, "pot" face acest lucru.

    Am zis "pot" pentru ca apare mesajul "This offer is not available in your region". Interesant nu?

  7. #847 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by Pisboy View Post
    mmm ,eu am intrat cu back-up pe hdd dar fara disc in unitate pe live.Nu am luat ban dar nici nu am stat mult pe live.Daca se poate da ban din cauza ca ai back-up pe hdd as vrea sa stiu si eu,daca pot detecta ca copia de pe hard e de fapt pirat.
    Vinzi dvdrom-ul cu firmware modat, iti iei unul curat. Ai scapat si de frica ban-ului si mai poti sa-ti iei si 2-3 jocuri originale de diferenta.

  8. #848 SP
    Member leggollas11's Avatar
    chiar nu inteleg de ce tot mai va suparati ca nu va merg diverse lucruri legate de live... in loc sa va bucurati ca merge macar sa jucam cu adrese false din UK sau US, va plangeti ca nu merg 'classics' , nujtu ce de pe marketplace si tot asa.... e greu de inteles ca in Romania nu exista ABSOLUT nici un fel de suport din partea Microsoft? si sa nu`mi spuneti ca nu stiati asta cand ati cumparat un X360.

  9. #849 SP
    Junior Member ptrsch's Avatar
    E site pentru discutii despre miracolul apei calde ?
    Astept raspuns de la cei care au intrat pe live cu backup-uri pe hdd sau au idee ce se intampla in fapt cat faci asta, nu indicatii pretioase despre morala povestii poveştilor de creanga ...

  10. #850 SP
    Junior Member dorianos's Avatar
    si eu astept raspuns daca ati incercat vreunul si a mers sa instalati jocuri de xbox 1 pe hard.
    originale nu back-up-uri

  11. #851 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    Quote Originally Posted by ptrsch View Post
    E site pentru discutii despre miracolul apei calde ?
    Astept raspuns de la cei care au intrat pe live cu backup-uri pe hdd sau au idee ce se intampla in fapt cat faci asta, nu indicatii pretioase despre morala povestii poveştilor de creanga ...
    nu ti se pare ca esti putin nesimtit? dupa ce ca intrebi despre lucruri ilegale, mai ai tupeul sa faci si misto... inca o data sa se mai repete si ai ban de la mine si sa vezi ce pleci tu la scaldat in pielea goala, ca tot l-ai mentionat pe Creanga

  12. #852 SP
    Admin MonkY's Avatar
    ptrsch: ai intrebat odata, de doua ori... citeste te rog regulamentul acestui forum: http://www.consolegames.ro/forum/f51...nsolegames-ro/ dupa care, daca nu te multumeste, esti liber sa mergi pe alte forumuri si sa discuti despre backup-uri cat doresti. Si da, ca sa-ti raspund la miracolul apei calde: sper sa fii banat chiar daca vei intra pe live fara backup's. Se zvoneste ca NXE face logging la toate jocurile. Initial s-ar parea ca Microsoft vrea sa faca niste statistici cu "ce se joaca gamerii", "cat", etc... insa cu totii stim ca va exista si o "statistica" aparte, cu cei care vor fi fericitii castigatori ai unei console "Live-less". Enjoy !

  13. #853 SP
    Member DUMYMIX's Avatar
    Ultima noutate este ca nu se mai cere adresa si codul postal la 'new gamertag' (live gold)
    Poate si-au dat seama ca prea multe hoteluri si alte firme ...din londra au 'achizitionat' gamertaguri...
    si cred ca nu puteau verifica,presupun ca o sa se ajunga ceva de genul europa.asia ,sua in loc de tara.
    asa ar fi mai corect...si asa am fi si noi inclusi...
    Cu criza asta financiara o sa ajunga sa vanda si la babuini darminte sa asigure suport pentru toata europa

  14. #854 SP
    Junior Member ptrsch's Avatar
    Multumesc de raspuns, la o singura intrebare ...
    Prin mai multe posturi nu am facut decat sa explic ce intreb .

  15. #855 SP
    Senior Member Pastilutza's Avatar
    Dc nu a primit ban?Din start va dati seama ca e un user care nu va mai intra niciodata pe consolegames din simplul motiv "Joaca jocuri (trase)".Si aici pe forum cred ca e cea mai mare comunitate de gameri care dau bani pe jocuri originale....

  16. #856 SP
    Member Snake's Avatar
    Quote Originally Posted by ptrsch View Post
    Multumesc de raspuns, la o singura intrebare ...
    Prin mai multe posturi nu am facut decat sa explic ce intreb .
    "Semeni vant - culegi furtuna !" e o vorba de la noi care se potriveste. Intelegem ca unii nu-si permit, sau nu vor sa dea bani pe originale. Dar sa mai si intrebe "oare ma baneaza daca intru cu piraterii" e prea de tot. Parca si vad un film cu De Niro in rolul principal, in care da o spargere la o banca dupa care sta cu mobsterii la taifas "Hei, ragazzi, ce ziceti, daca mergem prin oras cu sacii de bani in spate, oare ne va opri politia ?"

  17. #857 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Pastilutza View Post
    Dc nu a primit ban?Din start va dati seama ca e un user care nu va mai intra niciodata pe consolegames din simplul motiv "Joaca jocuri (trase)".Si aici pe forum cred ca e cea mai mare comunitate de gameri care dau bani pe jocuri originale....
    Cred ca nu vrem sa fim nici cei mai rai de pe planeta asta. A primit totusi infractiune pentru nerespectarea regulamentului. Cat despre faptul ca nu va mai intra pe consolegames, eu sper ca nu e adevarat. Cred ca am vazut destui gameri romani care nu stiau ce inseamna acela joc original si care acum au colectii impresionante. Eu cred ca oricine poate fi "convertit" la calea cea buna... Doar buget si vointa sa fie

  18. #858 SP
    Senior Member Pastilutza's Avatar
    Da Monky iti aduc aminte de Fozoms de pe un forum tot de jocuri......Ti minte cum isi aducea el multumirea pentru forum...prin misto-uri si vorbe urate chiar si moderatorului....

  19. #859 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Cred ca nu vrem sa fim nici cei mai rai de pe planeta asta. A primit totusi infractiune pentru nerespectarea regulamentului. Cat despre faptul ca nu va mai intra pe consolegames, eu sper ca nu e adevarat. Cred ca am vazut destui gameri romani care nu stiau ce inseamna acela joc original si care acum au colectii impresionante. Eu cred ca oricine poate fi "convertit" la calea cea buna... Doar buget si vointa sa fie
    Pot sa confirm. Cand mi-am luat 360-ul l-am luat in idea ca il modez si joc piratate pana la refuz. E adevarat ca l-am modat, am jucat piratate, dar toate jocurile care le-am jucat piratate mi le-am cumparat (cu exceptia unuia care inca nu am apucat sa il recuperez - Hitman: BM) si acum am ajuns la o colectie de 27 de jocuri originale . De asemenea un factor determinant a fost si colectia de jocuri originale detinua de Mo la care salivam de fiecare data cand punea o poza cu ea.

  20. #860 SP
    Junior Member ptrsch's Avatar
    Interesante posturi dupa ...
    Am inteles interdictia de a pune intrebari despre copii de originale si ban-ul. Morala de dupa insa imi pare cam fortata in conditiile in care ce am spus viza doar raspunsurile fara nici o legatura cu intrebarea. Raspunsul lui monky a fost la obiect . Jos palaria ...
    Asta vroiam sa stiu .

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 43 of 788 FirstFirst ... 33 41 42 43 44 45 53 93 143 543 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  2. Clubul Apple Mac & macOS By BogdanN1 in forum Apple
    Replies: 1148 Last Post: 17-03-2024, 16:11
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts