Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 457 of 788 FirstFirst ... 357 407 447 455 456 457 458 459 467 507 557 ... LastLast
Results 9,121 to 9,140 of 15757

Thread: Clubul Xbox 360

  1. #9121 SP
    Manager paul's Avatar
    Quote Originally Posted by anotherchild View Post
    Salut.
    Imi puteti spune cum pot afla, daca contul meu a fost activat pe US sau pe o regiune/tara din Europa ?
    Vreau sa imi achizitionez un Card Gold si nu stiu exact.
    Totusi ca sa stii, uita-te pe Xbox.com la tabul "My Xbox", selectezi "Accounts" dupa care la "Account Information" mergi pe "Billing Account Information" si vezi ce tara e.

    Contul tau e pe US, mi-am dat seama dupa anotherchild94 on MGC :: MyGamerCard.net Xbox Live Profiles .

  2. #9122 SP
    PET
    Member PET's Avatar
    Quote Originally Posted by Cata96 View Post
    @PET www.gamepointsnow.com ,doar ca nu are pay-pal dar are google acount
    nici eu nu aveam incredere in google acount dar merita
    si se face usor...
    Stiu de ei. Vreau cu PayPal Nu am bani pe card.

  3. #9123 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    Aveti idee cum pot trece de la US la o tara/regiune din Europa ?
    Am vazut ca pot migra, mai nou.
    Si sunt mai multe tari/regiuni acolo, dintre care - cele mai multe din Africa. Aici imi schimb regiunea ? ( https://live.xbox.com/en-GB/BillingM...n/SelectRegion )
    Am gasit pe Okazii - pe cineva care vinde un Card 12 Gold la un pret bun.. si spunea ca cardul e valabil doar pt. cont-urile din Europa.
    @paul : Am accesat BillingAccountInformation, si acolo nu am nimic legat de regiune.
    Defapt am acolo State : si e selectat : England - tu spuneai ca e cont facut pe US.[COLOR="Silver"]

  4. #9124 SP
    Manager paul's Avatar
    Inseamna ca MyGamerCard.net nu ia datele corecte. Daca scrie England e UK. De putin timp 9 tari au Xbox LIVE oficial si pentru locuitorii din acele tari au facut posibila aceasta "migrare". Ca sa fii sigur ca contul e pe UK intra pe Xbox LIVE, mergi pe profil la "Account Management" si cauta adresa.

  5. #9125 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    @Paul :
    Am intrat pe XboxLive - Manage Account - Billing Information : Dar acolo nu imi arata regiunea/statul.
    Imi arata doar : adresa, mail-ul, telefonul, numele si orasul.
    Iar daca intru de pe - Xbox.com : imi arata si statul.
    Uite:
    Si de acolo imi pot alege un alt stat :

  6. #9126 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    anotherchild daca adresa e de uk contul e mai mult ca sigur de uk..alta proba care o poti face e cu preturile la games on demand..daca ai lire e f. clar.

  7. #9127 SP
    Junior Member vanelli's Avatar
    am facut si eu un cont pe xbox live si am intrat sa joc fifa 11 nu am avut voie decat 7 zile cum a-si mai pute-a sa intru sa joc am inteles ca trebuie un cod ma poate ajuta si pe mine cineva va rog frumos macar cu sfaturi multam mult sarbatori fericite

  8. #9128 SP
    Junior Member SirXtrem's Avatar
    Ceau,daca imi iau bluethoot pentru net si il conectez la net ce imi mai trebe sa platesc ?A si am consola modata dar am 1 joc original daca intru cu jocu ala ma pot juca on-line sau ma baneaza ?astept pareri.mersi si Paste Fericit

  9. #9129 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Bluetooth?

  10. #9130 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Daca iti iei bluethoot si il conectezi la net nu iti trebuie nimic altceva ca sa te joci pe net chiar daca te joci pe net un joc original intri cu jocu ala te poti juca on-line nu te baneaza bluethoot.

    Ma'ntelegi?

  11. #9131 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    @muggs : Da.
    Preturile sunt in lire.
    Deci am cont pe UK.
    Multumesc frumos pt. ajutor baieti!

  12. #9132 SP
    Member amidacos's Avatar
    Quote Originally Posted by SirXtrem View Post
    Ceau,daca imi iau bluethoot pentru net si il conectez la net ce imi mai trebe sa platesc ?A si am consola modata dar am 1 joc original daca intru cu jocu ala ma pot juca on-line sau ma baneaza ?astept pareri.mersi si Paste Fericit
    Paste fericit si tie .

  13. #9133 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by SirXtrem View Post
    Ceau,daca imi iau bluethoot pentru net si il conectez la net ce imi mai trebe sa platesc ?A si am consola modata dar am 1 joc original daca intru cu jocu ala ma pot juca on-line sau ma baneaza ?astept pareri.mersi si Paste Fericit
    Parerea mea este ca ar trebui pus un test de IQ, la inregistrare pe site. Daca nu treci testul, sa nu poti face contu. Ne-ar scuti de multe comentarii in genu asta...

  14. #9134 SP
    Member Axeaxel's Avatar
    Eu am primit 1600 cand mi-am schimbat tara, din UK --> Greece.

  15. #9135 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    Quote Originally Posted by Axeaxel View Post
    Eu am primit 1600 cand mi-am schimbat tara, din UK --> Greece.
    Cum ti-ai schimbat tara din UK in Greece ?

  16. #9136 SP
    Junior Member vladythegamer's Avatar
    daca imi conectez xboxu la un tv full hd cu cablu hdmi se trece la rezolutia de 1080p singur sau trebuie sa o umblu eu prin televizor si sa o schimb?

  17. #9137 SP
    Senior Member HoTSaucE's Avatar
    Xbox-ul se seteaza singur.

  18. #9138 SP
    Member Axeaxel's Avatar
    Quote Originally Posted by anotherchild View Post
    Cum ti-ai schimbat tara din UK in Greece ?
    Am primit un mesaj pe Live cu un link. Imi arata exact unde sa intru si sa fac schimbarea, din pacate nu mai am linku. Daca cineva stie despre ce e vorba il rog sa posteze .

  19. #9139 SP
    Junior Member saragosa69's Avatar
    Salutare, va rog un sfat/ajutor
    Am cumparat din SUA un XBOX 360 Slim si as vrea sa stiu daca jocurile originale PAL din Europa se pot juca pe consola. Mentionez ca voi conecta consola la un LCD HD ready, prin HDMI.
    Big thanks!

  20. #9140 SP
    Manager paul's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  2. Clubul Apple Mac & macOS By BogdanN1 in forum Apple
    Replies: 1148 Last Post: 17-03-2024, 16:11
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts