Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 471 of 788 FirstFirst ... 371 421 461 469 470 471 472 473 481 521 571 ... LastLast
Results 9,401 to 9,420 of 15757

Thread: Clubul Xbox 360

  1. #9401 SP
    Member hibrid13's Avatar
    Quote Originally Posted by gehaste View Post
    Salutari.Nou pe aici,nici macar nu mi-am luat consola dar sunt entuziasmat la gandul ca o voi cumpara curand.
    Cel mai probabil o voi lua de pe amazon.co.uk,Slim 250gb.
    Am multe intrebari insa momentan ma rezum doar la urmatoarele :
    1.Cand se va putea moda ? Stiu ca raspunsul este "curand" insa cat de curand ? Consola a iesit acum jumatate de an(cred,nu stiu sigur) asa ca termenul curand e relativ.Asa,orientativ..e vorba de 2-3 saptamani sau de 2-3 luni pana se va putea moda ? Ca majoritatea romanilor nu imi permit sa dau cateva milioane bune pentru o mana de jocuri.

    2.Daca am o consola modata dar imi voi cumpara de exemplu CoD:MW2 pentru a juca online este riscul sa primesc ban ? Adica daca am consola modata dar joc jocurile originale voi primi ban pt consola modata,indiferent ca am jocul original ?

    Multumesc anticipat si o seara placuta.
    Salut. Ai facut o alegere buna, cu siguranta nu vei regreta. In ceea ce priveste modarea, nimeni nu stie exact cand va fi disponibila, doar cel/cei ce lucreaza la ea. Probabil te-ai saturat de formulari de genul curand, mai e putin, mai asteapta, mai vedem... insa atunci cand va fi ceva sigur, ai sa vezi anunturi pe net.
    Daca tu pe Xbox Live folosesti numai jocuri originale, atunci nu ai/nu vei avea nicio problema. In privinta asta e foarte bine cum gandesti, asa ar trebui sa faca toti si sa uite de piraterie si jocuri scrise pe Verbatim... dar dupa cum spui si tu, nu toti isi permit, asa ca problema asta s-ar putea sa nu se rezolve niciodata. Sper sa-ti fi oferit macar un mic ajutor in ceea ce priveste viitoarea ta alegere.

  2. #9402 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Vin eu cu o completare si spun ca poti primi ban chiar daca joci numai jocuri originale, atata timp cat ai consola modata, mai devreme sau mai tarziu Microsoft te va flagui si iti va bana consola.

  3. #9403 SP
    Member kosashu's Avatar
    Cel care l-a folosit, putea macar sa iti multumeasca! LA MULTI ANI!

  4. #9404 SP
    Member hibrid13's Avatar
    Imi pare rau, dar trebuie sa te contrazic. Atunci cand pe Live folosesti numai jocuri originale, nu ai cum sa primesti flag, indiferent daca ai consola modata sau nu. Sistemul Xbox-ului verifica intr-o fractiune de secunda fiecare disc pe care tu il inserezi si in cazul in care folosesti unul piratat, un semnal "failed challenge" va fi trimis catre nand-ul consolei, moment in care ai flag. Dar, din moment ce folosesti numai discuri originale, acea verificare va fi intotdeauna "successfully passed" sau ceva de genul. Folosesti jocuri piratate, shame on you, stai pe offline. Esti dedicat originalelor, foarte bine, ai acces la tot ce vrei. Cam asa sta treaba.

  5. #9405 SP
    Junior Member gehaste's Avatar
    Pai da...sunt jocuri de exemplu MW2,NFS-urile si alte jocuri pe care as dori sa le joc online si le-as cumpara originale si consider ca merita banii.
    Insa sunt unele care chiar nu consider ca merita sa dau 1 milion ca sa le joc 24h puse cap la cap mai ales ca sunt student si cred ca se stie cum e treaba cu studentia si anume nu prea ai asa multi bani si mai ales nu ii ai pentru a ii da pe jocuri.

    Ideal pentru mine ar fi sa cumpar consola,sa o modez si sa imi cumpar vreo 5 jocuri pe care le voi juca online.Nu pot sa fiu dedicat 100% originalelor pentru ca nu imi permit sa cumpar multe jocuri.Daca le cumpar cumpar sa spunem 1 pe luna.Si nu prea ar fi distractiv.

    Poate se gaseste cineva care a experimentat concret situatia asta : Consola modata dar jocuri originale=ban ? si ne poate spune daca ti se da flag sau nu.

    Multumesc mult pentru reply-urile de pana acum. O zi buna !

  6. #9406 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Ok, iti vorbesc din experienta mea atunci. La ban waveul din noimebrie 2009, cand au fost banati vreo 2 mil de useri, am fost unul dintre ei. M-am jucat offline piratate, si pe live intram sa fac updateuri si sa joc demouri. Am fost banat.Asta pt ca MS mai poate sa vada daca ai flashuit dvdromul sau nu.
    Acum pot avea best of both worlds, in sensul ca mi-am mai cumparat o consola noua, nemodata.Observ insa ca cea modata e deschisa din ce in ce mai rar..
    Sfatul meu e sa nu o modezi, pt ca un joc pe luna e mai mult decat suficient.Poti sa il vinzi aici pe forum sau sa ilschimbi,si tot asa le rulezi. O sa te bucuri mai mult.

  7. #9407 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    ^^ Words of wisdom.

  8. #9408 SP
    Senior Member FPS Marius's Avatar
    Baterie controller Xbox 360 HAMA 39915
    Baterie controller Xbox 360 HAMA 39921

    Asta e chestia din spatele controllerului in care se pun bateriile?

  9. #9409 SP
    Junior Member mikeee!'s Avatar
    Nu, e acumulator.

  10. #9410 SP
    Junior Member Dexterinho's Avatar
    Buna, cum pot sa-mi pun demo-uri pe stick? Pe xbox live nu pot intra deoarece nu am wirelles si nici TV in camera cu netu si nu ma intereseaza live. Doar ca nu stiu cum sa pun demo pe stick.., Ajutati-ma va rog

  11. #9411 SP
    Junior Member JONNY's Avatar
    Acum oferta aceea cu 1 lira pe luna si alea doua jocuri este free.

  12. #9412 SP
    Junior Member AnDu_alex95's Avatar
    Salut All.Am jucat star warss battlefront 1,2 pe PC si mi-au lasat o impresie buna.Mai ales ca au si multiplayer asa ca am vrut sa iau pe consola battlefront 2 dar e pt ps2 si xbox 1 mai stiti jocuri in acest gen? 2 armate confruntandu-se si doar cativa luptatori sa fie playeri daca da va rog sa imi recomandati nu conteaza daca sunt cu arme de foc sau sabii doar sa fie pe xbox 360.Multumesc anticipat

  13. #9413 SP
    Member Istrate's Avatar
    Va salut. Mi-a oferit cineva de curand 800RON pe consola mea X360 cu toate accesoriile, si as vrea sa va cer opinia, daca se merita sa o dau sau nu. Este revizia Jasper din 2009, am mai cumparat la ea un controller cu fir si un HDD de 60 GB. Consola mai este si modata de asemeni, dar asta nu cred ca ar trebui sa conteze aici. Ce parere aveti, merita sa o dau in 800RON? Initial o dadeam cu 1000 si jocuri (Halo 3 original, restul stiti voi, freesbie). Dar toti cand auzeau, ma injurau in gand si se retrageau. Asa ca sunt intr-o mare dilema. Sa scap de ea cu 800RON si toate accesoriile (o dau din cauza ca nu mai am timp sa ma joc) sau sa o mai tin pana gasesc pe cineva sa o evalueze la adevaratul pret?

    Multumesc anticipat.

  14. #9414 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Cred ca e un pret corect, 1000ron costa o consola noua (in Ro, cu HDD de 4GB).

  15. #9415 SP
    Member Istrate's Avatar
    Problema e ca pe mine investitia m-a ajuns mult mai mult. Aici ma cam doare sufletul.

    Consola initial a fost 1000RON. I-am cumparat HDD cu 120RON, apoi un controller cu vreo 150RON. Modatul m-a ajuns 200RON. Jocul original Halo 3 a fost si el vreo 200RON tin minte, dar pe asta nici nu cred ca i-l dau. Plus o ladita de vreo 30 de freesbie's, care si ele costa cam 10 lei bucata. Nici pe alea spune ca nu le vrea. Si ma gandesc ca o sa raman eu in pierdere. Cineva ma sfatuia sa o tin decat s-o dau la subpret. Dar nici eu nu stiu ce sa mai fac, de aceea apelez la opiniile dumneavoastra, cei de pe ConsoleGames.

  16. #9416 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Sa fii fericit daca iei 800

  17. #9417 SP
    Member Wargasm's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    nu ai inteles nimic
    Ia explica-mi atunci
    Probabil esti si tu un pustan care de 3-4 ani a pus mana pe un controller si acum vii cu lectii de viata, a la mircea badea.

  18. #9418 SP
    Member hibrid13's Avatar
    800-850 de RON eu spun ca e un pret rezonabil. Daca ai avut grija de ea si nu are nicio problema, plus ca vrei sa scapi de ea fiindca nu mai ai timp pentru joaca, ar fi bine sa o vinzi la pretul asta. Stiu ca te-au costat accesoriile si restul in plus, dar avand in vedere ca e modata si are ceva vechime, mai mult de atat nu o sa poti lua pe ea, oricat ai tine la pret... Acum tu stii, e bunul tau, tu decizi ce se intampla cu el.

  19. #9419 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    De acord cu Hibrid, nu te poti astepta sa o vinzi la pret de magazin...800 e un pret mai mult decat decent, daca esti hotarat sa o vinzi.

  20. #9420 SP
    Member Istrate's Avatar
    Inteleg, deci ar fi cam singura varianta sa scap de ea. Nu prea ma lasa inima, cand stiu ca am investit in ea cu totul vreo 1800RON, dar decat sa raman cu ea si peste un an sa nu o mai cumpere nimeni decat cu 200-300RON, cred ca mai bine o dau acum. Va multumesc pentru opinii.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  2. Clubul Apple Mac & macOS By BogdanN1 in forum Apple
    Replies: 1148 Last Post: 17-03-2024, 16:11
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts