Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 472 of 788 FirstFirst ... 372 422 462 470 471 472 473 474 482 522 572 ... LastLast
Results 9,421 to 9,440 of 15757

Thread: Clubul Xbox 360

  1. #9421 SP
    Junior Member KtaG's Avatar
    Azi consola mea a inceput sa nu mai mearga...adica o aprind dar nu imi mai apar cerculetele...adica nici rosii nici verzi... si la tv nu apare nimic:"fara semnal"...ce e de facut?

    Multumesc mult!

  2. #9422 SP
    Senior Member HoTSaucE's Avatar
    Ma gandesc ca poate este ceva in neregula cu sursa.Vezi sa fie bine conectata.

  3. #9423 SP
    Junior Member gehaste's Avatar
    O intrebare : O consola odata ce a fost modata poate reveni la soft-ul original ? Adica sa fie "demodata",daca acceptati termenul.

    Am obiceiul ca atunci cand fac o achizitie sa fiu entuziasmat cam o luna si dupa sa reduc drastic atentia fata de respectiva achizitie.Desi cu o consola de jocuri sunt sanse sa fie altfel zic eu ca 60% va fi probabil tot la fel.In primele saptamani voi juca tot ce voi apuca si dupa ma mai potolesc.

    Ca ma gandeam la varianta sa imi modez consola ,sa survolez oferta de jocuri,sa joc ce imi place si cand incep sa ma plictisesc si cand voi pune mana pe niste banuti sa ma rezum doar la cateva jocuri pe care le voi detine in original pentru a le juca pe Live.
    Din cate am citit pe net o consola modata va primi flag indiferent daca joc jocul original sau piratat asa ca nu sunt sanse sa am consola modata si sa intru pe live doar cu jocuri originale fara sa primesc flag.

    Asadar...care e raspunsul la intrebare ?
    Multumesc anticipat si o seara placuta.

  4. #9424 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by Wargasm View Post
    Ia explica-mi atunci
    Probabil esti si tu un pustan care de 3-4 ani a pus mana pe un controller si acum vii cu lectii de viata, a la mircea badea.
    ai mare dreptate man, habar n-am de nimic. ma ia gura pe dinainte, ce sa fac daca vorbesc in necunostinta de cauza.

    1) PSN a fost, este si va fi "moca". adica ai posibilitatea sa te conectezi la PSN si sa joci online in MP, "moca". poti sa downloadezi cand vrei un demo, "moca".

    2) PSN Plus e un servici lansat de Sony parca acum un an de zile , daca imi aduc aminte bine, prin care clientul dispune de anumite beneficii contra cost, un abonament. pentru mai multe detalii iti recomand http://www.consolegames.ro/forum/f68...ystation-plus/. userul @adrianfloca s-a referit la PSN+.

    nu am vrut sa te jignesc in postul meu, doar sa-ti atrag atentia ca nu esti informat si ca nu ai inteles despre ce e vorba.

    PS: daca tu prin afirmatia "Deci psn moca e o mare vrajeala." te referi la altceva, te rog sa-mi spui si mie despre ce era vorba atunci. bafta

  5. #9425 SP
    Member stefipsy's Avatar
    salut , am si eu o intrebare.

    Am comandat un hdd nou de 250gb pentru xbox 360 slim...si vreau sa stiu daca hard-diskul dupa ce il conectez ...trebuie formatat ? sau pur si simplu mi-l recunoaste si pot sa instalez pe el.
    Si care ar fi riscul sa nu mi-l recunoasca iar daca nu il recunoaste , ce trebuie sa fac ?

  6. #9426 SP
    Senior Member HoTSaucE's Avatar
    Din cate stiu, il bagi in consola si cam atat.Nu trebuie formatat nimic.

  7. #9427 SP
    Senior Member nina's Avatar
    Quote Originally Posted by Istrate View Post
    Problema e ca pe mine investitia m-a ajuns mult mai mult. Aici ma cam doare sufletul.

    Consola initial a fost 1000RON. I-am cumparat HDD cu 120RON, apoi un controller cu vreo 150RON. Modatul m-a ajuns 200RON. Jocul original Halo 3 a fost si el vreo 200RON tin minte, dar pe asta nici nu cred ca i-l dau. Plus o ladita de vreo 30 de freesbie's, care si ele costa cam 10 lei bucata. Nici pe alea spune ca nu le vrea. Si ma gandesc ca o sa raman eu in pierdere. Cineva ma sfatuia sa o tin decat s-o dau la subpret. Dar nici eu nu stiu ce sa mai fac, de aceea apelez la opiniile dumneavoastra, cei de pe ConsoleGames.
    te doare sufletul dar ce vinzi tu se numeste second hand
    nu poti vinde ceva uzat la pret de nou,fie el uzat si doar 6 luni
    iar cu toate aceesoriile nu inteleg,majoritatea vor sa cumpere o consola cu cablurile de rigoare si controllerul,adica cum ai cumparat-o tu din magazin,fara accesorii aditionale care pentru ei sunt optionale,nu necesare
    vinzi consola cu hdd vechi si ala de 120 il vinzi separat,sa te multumesti cu 800 lei pe consola si inca vreo 100 lei pe hdd
    eu cand am dat 1450 lei pe consola elite 120 hdd si modare,apoi al 2 lea controller wired microsoft 24 euro,apoi cablu hdmi microsoft 29 euro,apoi modare cu lt+ inca 25 euro,in total am cam dat 1750 lei
    astea microsoft sunt mai scumpe,am vazut controllere si cabluri hdmi mult mai ieftine,din cauza brandului.chiar cand eram la casa de marcat cel din fata mea a cumparat un cablu hdmi de 1,5 m cu 12 euro
    daca as vrea s-o vand in acest moment,o am de vreo 5 luni,as putea scoate 1200 lei maxim cred
    dar cu 1000 as vinde-o cu siguranta
    am uzat-o si automat isi pierde din valoare,plus ca nimeni nu tine cont ca am modat-o de 2 ori

  8. #9428 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...ce-i azi? CE-I AZI? Woooo!

    REVIN



    Haters gonna hate np.

  9. #9429 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    ...joi?

  10. #9430 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by AndyZ View Post
    ...joi?
    Lansarea Do-Don-Pachi Dai-Fukkatsu Black Label.

  11. #9431 SP
    Member stefipsy's Avatar
    are cineva vre-o certitudine la nelamurirea mea ? si anume ......Dupa ce am introdus hdd'ul in consola , trebuie sa execut vre-un format inainte sa instalez pe hard-disk ? sau hard diskul va fi recunoscut automat si atata tot ? tin sa precizez ca hdd'ul e comandat de nou.

  12. #9432 SP
    Manager paul's Avatar
    Ti-l recunoaste automat.
    Nu inteleg care e problema daca ar trebui sa dai format, nu ai nimic pe el.

  13. #9433 SP
    Junior Member Ltcol's Avatar

    Salut

    Tot am dat anunturi ...imi trebuie o carcasa de controller wireless ... ma intereseaza partea din spate. a mea s-a ciobit si numai stau acumulatorii.

    poate ma ajuta cineva ...

    merci

  14. #9434 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Daca poti veni in Dr. Taberei seara sau in w/e iti dau eu una.

  15. #9435 SP
    Senior Member nina's Avatar
    s-a dus perioada cu cont nou pe live primesti automat 1 luna de free gold?

  16. #9436 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    Nu, nu s-a dus.
    De pe aceesi consola, doar primele 3 conturi create primesc o luna de Gold gratis.

  17. #9437 SP
    Junior Member JONNY's Avatar
    Am mai spus si dincolo scriu si aici ca vad ca este mai multa activitate aici
    Eu aveam gold pana pe 16 februarie si dupa ce am completat pe site la xbox rubrica cu nume prenume adresa si card am intrat pe consola pe live mi-a aparut oferta aceea cu o lira o luna gold si doua jocuri free. Am acceptat si am primit gold-ul(am pana pe 31 martie gold free). Mentionez ca era primul cont care l-am facut pe consola. Acum astept si jocurile
    Attached Images Attached Images gold.jpg

  18. #9438 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Jocurile iti vin instantaneu, odata ce-l cumperi. Trebuie sa le downloadezi.

  19. #9439 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...haha, 0

  20. #9440 SP
    Junior Member JONNY's Avatar
    0 MS Points din moment ce am consola de 2 saptamani. Poate tu ti-ai permis mai mult la inceput, dar eu prefer sa strang bani sa-mi iau niste jocuri bune decat puncte MS
    Nu vin instantaneu. Uite aici un fragment din termeni si conditiile de o luna free: " Download tokens for arcade games will be sent to the e-mail address tied to your xbox live account, within 6-8 weeks."

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  2. Clubul Apple Mac & macOS By BogdanN1 in forum Apple
    Replies: 1148 Last Post: 17-03-2024, 16:11
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts