Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 495 of 788 FirstFirst ... 395 445 485 493 494 495 496 497 505 545 595 ... LastLast
Results 9,881 to 9,900 of 15757

Thread: Clubul Xbox 360

  1. #9881 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar
    am si eu o intrebare: cu ce ajuta Strategy Guide-ul? pt ca vreau sa-mi iau LA NOIRE si am gasit si strategy guide
    LA Noire Official Strategy Guide for Playstation 3 | GameStop

  2. #9882 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by calin_kalf View Post
    am si eu o intrebare: cu ce ajuta Strategy Guide-ul? pt ca vreau sa-mi iau LA NOIRE si am gasit si strategy guide
    LA Noire Official Strategy Guide for Playstation 3 | GameStop
    sper sa te ajute:

    "Strategy guides are instruction books that contain hints or complete solutions to specific video games. The line between strategy guides and walkthroughs is somewhat blurred, with the former often containing or being written around the latter. Strategy guides are often published in print, both in book form and also as articles within video game magazines. In cases of exceptionally popular game titles, guides may be sold through more mainstream publication channels, such as bookstores or even newsstands. Some publishers also sell E-Book versions on their websites.
    Strategy guides marketed as "official" are written by game distributors themselves or licensed to a specialty publishing house; Prima Games (a division of Random House) and BradyGames (a division of Pearson Education) specialize in writing official guides for various companies. There are also a number of publishers who make unlicensed, "unofficial" strategy guides, and many of today's mainstream publishers began by making such guides."

  3. #9883 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar
    am inteles, dar merita?

  4. #9884 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by calin_kalf View Post
    am inteles, dar merita?
    imo, nu prea merita. e interesanta s-o rasfoiesti, dar chiar nu merita 60 ron. daca era un joc mai complex, cu un gameplay de zeci sau poate chiar sute de ore, cum e Demon's Souls de exemplu, atunci da, un strategy guide ti-ar fi de ajutor .

  5. #9885 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...whatever.

    How about expanding the friends list?

  6. #9886 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    mda
    Ca de cand ma chinui sa il am pe RonanN1 in friend list,si el nu mai are loc sa ma adauge.

  7. #9887 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by Pisboy View Post
    mda
    Ca de cand ma chinui sa il am pe RonanN1 in friend list,si el nu mai are loc sa ma adauge.
    - o să eliberez un slot imediat. Trebuie să-mi pregătesc mesajul de...hey I will add you back when Microsoft expands the friends slots.

    Am un notepad cu peste 170 de persoane. Tot le șterg și le dau add...oribil pentru anul 2011.

  8. #9888 SP
    Member hibrid13's Avatar
    Quote Originally Posted by calin_kalf View Post
    am inteles, dar merita?
    Uneori strica, alteori nu. In general tine de fiecare jucator in parte: sunt unii care prefera sa cerceteze de unii singuri respectivul joc in lung si-n lat, sau altii care prefera sa execute totul "ca la carte". Parerea mea este ca un game guide iti cam rapeste din placerea aia extraordinara de a descoperi tu toate tainele unui joc. Poti de asemenea sa citesti game guide-ul si dupa ce ai terminat jocul, astfel incat sa poti face o comparatie intre felul in care ai abordat tu misiunile si modalitatile indicate pe hartie.

  9. #9889 SP
    Junior Member radooboss's Avatar
    Sa ma ajute cineva.... Sunt nou in materie de console si am o intrebare: Pot lua ban pe xbox live daca am un HDD 250 gb care nu e original Microsoft? Va multumesc anticipat.

  10. #9890 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    hdd intern pt xbox "neoriginal"? sau te referi la altceva?

  11. #9891 SP
    Junior Member radooboss's Avatar
    Da este un HDD intern pt XBOX 360 Slim (facut pt. slim cu carcasa cu tot pt slim dar nu are holograma Microsoft pe el) facut de o alta firma din China.

  12. #9892 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Eu mi-am facut singur unul pt arcade-ul meu. A trecut 1 an de cand folosesc hdd-ul si n-am avut probleme pana aqm pe live.

    Sent from my Samsung I9000 Galaxy S

  13. #9893 SP
    Junior Member Soryn's Avatar
    Să mor dacă �nţeleg, chiar numa' mie nu �mi merge LIVE, am internet de la clicknet şi un router ZyXEL P-870HW-51A V2, am deschis şi porturile alea din NAT din router, dau join LIVE, canci, zice să verific dacă am băgat cablu �n consolă.

    Unde greşesc ?

  14. #9894 SP
    Junior Member master_raresh's Avatar
    Salut! Am nevoie disperata de ajuto! In seara asta cand ma jucam si eu calm Battlefield Bad Company 2 pe LIVE imi apare deodata o eroare cu disk sector unreadable sau ceva de genu si imi zice sa curat DVD-u si sa restartez consola! Asta am si facut, observand ca xboxul a facut o zgarietura semnificativa disk-ului , dupa care am intrat la loc bineinteles in BFBC2 cu gandul ca nu se mai intampla nimic intru pre un server si cand sa imi dau spawn ...iar eroarea respectiva!!! Va rog spunetimi ce nu merge bine boxul sau DVD-ul!!!!! Imi place la nebunie sa ma joc BFBC2 si daca e nevoie o sa cumpar inca o copie a jocului ptr a ma juca dar vreau sa stiu daca trebuie xboxul reparat sau copia schimbata! Sii inca un lucru', daca as instala copia mea sau o copie inchiriata pe HDD si dupa aceea sa joc cu copia mea ar merge!?!!? Stima! Va rog ajutatima ((((((

  15. #9895 SP
    Junior Member master_raresh's Avatar
    Am uitat sa pun pozele cu HDD-ul
    Attached Images Attached Images zgarietura-.jpg zgarietura-.jpg

  16. #9896 SP
    Junior Member master_raresh's Avatar
    Nu ma ajuta nimeni?!?!

  17. #9897 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by master_raresh View Post
    Am uitat sa pun pozele cu HDD-ul
    din pacate aceasta problema e destul de cunoscuta printre consolele X360. cred ca singura solutie e sa-ti cumperi un joc nou sau poti sa incerci sa-l repari cu o solutie speciala.

  18. #9898 SP
    Junior Member master_raresh's Avatar
    Am uitat sa mentionez faptul ca detin o consola xbox 360 slim 4GB

    ---------- Post added 31-03-2011 at 08:38 PM ----------

    Ce fel de solutie? Creedam ca toate sunt niste fake-uri

    ---------- Post added 31-03-2011 at 08:53 PM ----------

    C'mon Anybody?

  19. #9899 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Daca e Slim inseamna ca e cumparata de curand si mai ai garantie. Daca nu apeleaza la Donely.

  20. #9900 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    Quote Originally Posted by master_raresh View Post
    Ce fel de solutie? Creedam ca toate sunt niste fake-uri
    Nu ai ce face la o asemenea zgarietura.
    Si eu am folosit o solutie cumparata de la MaxxComputer (nu mai retin exact cum se numea - incepea cu Samsc.. - sau ceva de genul), pe un dvd cu o problema similara (am intors consola in timp ce rulam un joc de pe un DVD - aveam o zgarietura similara).. zgarietura s-a dus intr-o oarecare masura - dar cand intram in joc - mi se bloca imaginea cand aparea sigla EA (e vorba de Fifa World Cup South Africa).
    Am incercat sa instalez jocul - mi-l instala pana pe la ~75% si apoi imi spunea ca disk-ul nu poate fi citit, si imi recomanda sa il curat.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  2. Clubul Apple Mac & macOS By BogdanN1 in forum Apple
    Replies: 1148 Last Post: 17-03-2024, 16:11
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts