Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 520 of 788 FirstFirst ... 20 420 470 510 518 519 520 521 522 530 570 620 ... LastLast
Results 10,381 to 10,400 of 15757

Thread: Clubul Xbox 360

  1. #10381 SP
    Member RELOADED9's Avatar
    merita +50 lire HDD de 250 GB?vreau sa imi iau xbox 360 s si nu stiu daca sa imi iau de 4 sau 250 GB.diferenta e de 50 de lire.

  2. #10382 SP
    Junior Member BlkHrt's Avatar
    Sooner or later iti va trebui HDD. Asta daca nu cumva intentionezi sa piratezi, atunci e mai putin important.
    Altfel, in mod inevitabil vei dori dlc-uri, vei dori sa incerci demo-uri, poate sa cumperi de pe XBLA... aia 4G ii faci praf imediat, nu incape mai nimic. Ca idee, un "banal" mandatory patch la Bad Company 2 ocupa 1.7GB fiindca are dlc-ul inclus dar inactiv.

    Besides, jocurile instalate transforma consola intr-una near silent si se incarca mai sprinten. Deci categoric merita HDD, problema se pune doar daca-ti permiti acum.
    HDD-ul original cumparat separat te cam sare de 50 oricand, daca mergi pe calea unuia hacuit e efortul mai mare si te apropii tot de 50, plus ca in banii aia primesti si glossy finish si casca . Deci daca-ti permiti, go for it.

  3. #10383 SP
    Junior Member Cryogen's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    de unde e achizitionata consola? pe ce TV te joci? jocuri originale sau... ?
    1) consola e luata de pe emag.ro
    2) Tv e Philips cu LED, Digital Crystal Clear, HDMI etc
    3) bineinteles ca originale...

  4. #10384 SP
    Member RELOADED9's Avatar
    am si ceva bani in plus.cred ca o sa imi iau de 250 GB cu live, bad company 2 si gta eflc.e si promotie

    sau mai bine astept E3.poate apare xbox 720 sau ps4.ca stiu pe cineva care si-a luat elite cu cateva zile inainte sa fie anuntat slimul.dupaia isi dadea pumni in cap.

  5. #10385 SP
    Junior Member shrekulpompi's Avatar
    NU mai ajuta nimeni ?

  6. #10386 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Quote Originally Posted by Cryogen View Post
    Salutare! Sunt nou pe acest site, de asemenea si in lumea consolelor. Am un XBOX 360 slim si am o mica problema: unele jocuri nu merg decat cu PAL60, dar cand intru in setarile consolei si fac modificarea, imaginea se vede incetosata. Care poate fi problema? Ajutati un novice pls. Multumesc anticipat
    Salut, esti sigur ca ai conectat consola folosind un cablu hdmi? Intreb pentru ca, in mod normal, in cazul unei conexiuni digitale nu mai ai acea optiune disponibila. Stiu ca exista un bug care putea crea un astfel de conflict (setari originale pe PAL 50 pt analogic, apoi mesaj de incompatibilitate chiar daca se folosea conexiune digitala).

    Solutia, daca am intuit corect, este sa conectezi consola analogic, modifici pe PAL 60, apoi treci pe conexiune digitala (cea mai buna calitativ fiind cea hdmi).

    Nu are sens ca imaginea sa fie incetosata la PAL 60 in cazul unei conexiuni digitale.

  7. #10387 SP
    Junior Member Polski's Avatar
    @RELOADED9
    Nu cred ca o sa apara vreo consola noua la E3(inafara de nintendo), dar se anunta price drop

  8. #10388 SP
    Junior Member Cryogen's Avatar
    Quote Originally Posted by AlanPoe View Post
    Salut, esti sigur ca ai conectat consola folosind un cablu hdmi? Intreb pentru ca, in mod normal, in cazul unei conexiuni digitale nu mai ai acea optiune disponibila. Stiu ca exista un bug care putea crea un astfel de conflict (setari originale pe PAL 50 pt analogic, apoi mesaj de incompatibilitate chiar daca se folosea conexiune digitala).

    Solutia, daca am intuit corect, este sa conectezi consola analogic, modifici pe PAL 60, apoi treci pe conexiune digitala (cea mai buna calitativ fiind cea hdmi).

    Nu are sens ca imaginea sa fie incetosata la PAL 60 in cazul unei conexiuni digitale.
    Pai eu am conectat cu, cablul din dotare, si anume un cablu AV sau cum scrie pe el "composite AV cable". Aceeasi problema cu imaginea incetosata am avuto si la primu xbox 360, care, din fericire, sa defectat in prima zi (astfel miam luat cu aceeasi suma de bani o versiunea mai noua)

  9. #10389 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Cum dzeu sa folosesti consola cu cablul ala ? Ai TV Gold Star ?

  10. #10390 SP
    Manager paul's Avatar
    Cryogen ai spus ca ai
    Quote Originally Posted by Cryogen View Post
    2) Tv e Philips cu LED, Digital Crystal Clear, HDMI etc
    E si pacat sa nu folosesti cablu HDMI la un asemenea televizor.

  11. #10391 SP
    Junior Member Cryogen's Avatar
    Si eu de unde sa stiu ca nu e bun cablu ala? De ala am primit in cutie, de ala am folosit! Acu cat mai costa si un cablu HDMI?

  12. #10392 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Quote Originally Posted by Cryogen View Post
    Si eu de unde sa stiu ca nu e bun cablu ala? De ala am primit in cutie, de ala am folosit! Acu cat mai costa si un cablu HDMI?
    Pretul unui cablu hdmi variaza intre 40 si 250 lei, fara diferente vizibile de calitate.
    Cablul pe care il ai tu este foarte bun, doar ca este pt semnal analogic, deci inferior calitativ unuia digital.

    Quote Originally Posted by muggs
    Cum dzeu sa folosesti consola cu cablul ala ? Ai TV Gold Star ?
    Ce te razi, maestre? Ce, stii tu ce bine se vedea pe vremuri imaginea de la providerul de cablu tv, cu semnal trecut prin tunerul unui vcr ce ajungea pe un Diamant 265 ultimul racnet "pă integrate"?!? Ia nu mai rade tu de GoldStar, uite ce frumos au glisat in LG

  13. #10393 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by Cryogen View Post
    Si eu de unde sa stiu ca nu e bun cablu ala? De ala am primit in cutie, de ala am folosit! Acu cat mai costa si un cablu HDMI?
    crede-ma ca o sa ai un soc cand vei conecta consola prin HDMI

  14. #10394 SP
    Junior Member BlkHrt's Avatar
    Quote Originally Posted by Cryogen View Post
    Si eu de unde sa stiu ca nu e bun cablu ala? De ala am primit in cutie, de ala am folosit! Acu cat mai costa si un cablu HDMI?
    Uite ce situatii de prost gust creeaza imbecilii de la Sony si MS din cauza meschinariei asteia legata de cablul pt HD. N-o sa inteleg in viata vietilor mele...

    Uite ca nu toata lumea se documenteaza pe net sau rasfoieste manualul consolei, ia de bun ce gaseste in cutie si se joaca pe compozit in 2011 pe televizor HD LED. Ridicola situatie. Subscriu si eu, ia-ti un cablu HDMI oarecare si vei intra in alta lume

  15. #10395 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by Cryogen View Post
    Si eu de unde sa stiu ca nu e bun cablu ala? De ala am primit in cutie, de ala am folosit! Acu cat mai costa si un cablu HDMI?
    Vezi sa suporte cablul 1080p si vei vedea o imagine foarte foarte clara. La Media Galaxy gasesti cu 30 RON.

  16. #10396 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Vezi sa suporte cablul 1080p si vei vedea o imagine foarte foarte clara. La Media Galaxy gasesti cu 30 RON.
    Absolut TOATE cablurile hdmi suporta 1080p si sunt compatibile cu Tv-ul si consola ta. Cumpara fara probleme orice cablu hdmi.

  17. #10397 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Quote Originally Posted by AlanPoe View Post
    Absolut TOATE cablurile hdmi suporta 1080p si sunt compatibile cu Tv-ul si consola ta. Cumpara fara probleme orice cablu hdmi.
    Aici tin sa te contrazic. Poate pe hartie asa e, dar in practica nu prea. Asa am luat eu un cablu HDMI pentru xbox, dar nu mergea sa setez decat maxim 1080i. Daca puneam 1080p, imi ramanea ecranul negru. Era un cablu de 15-20 de lei. Apoi am luat unul mai bun de pe conectica.ro, unde de altfel au cabluri bune si preturi mai mici decat in magazinele mari. Cu acest cablu mi-a functionat fara probleme 1080p. Asa ca, dupa toate cele intamplate, pot spune ca ar conta si ce cablu cumperi, dar nici nu e nevoie sa iei un cablu cu pret nesimtit de 150 ron.

  18. #10398 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by AlanPoe View Post
    Absolut TOATE cablurile hdmi suporta 1080p si sunt compatibile cu Tv-ul si consola ta. Cumpara fara probleme orice cablu hdmi.
    Este o prostie mare de tot cea ce spui tu. Am cumparat un cablu ieftin de 15 lei pentru receiverul TV si desi scria ca suporta 1080p, nu merge mai mult de 1080i. Trebuie avuta mare grija cu cablul. Cel mai bine intrebat pe cineva din magazin ca sa iti spuna exact care cabluri suporta cu adevarat 1080p.

  19. #10399 SP
    Member hibrid13's Avatar
    Am si eu o nelamurire; exista vreo posibilitate sa pot copia niste salvari de pe un profil, pe alt profil? Am jucat RDR pana pe la 30% pe un profil mai vechi si as vrea sa continui, de unde am ramas, pe profilul cel nou. Am incercat sa umblu prin memory, acolo unde sunt stocate salvarile, dar nu pot da nici copy nici move. Deci, exista vreo cale prin care pot rezolva treaba asta?

  20. #10400 SP
    Junior Member Cryogen's Avatar
    asta e bun? sau nu conteaza? lamuriti-ma va rog Cablu HDMI AV Xbox 360 9Z3-00002

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  2. Clubul Apple Mac & macOS By BogdanN1 in forum Apple
    Replies: 1148 Last Post: 17-03-2024, 16:11
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts